Řidičské chyby a zlozvyky

Odpovědět
Uživatelský avatar
M.Z.
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 709
Registrován: pát led 29, 2010 8:14 pm
Jméno a příjmení: Marek Zrak
Bydliště: FM

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od M.Z. »

Předjetí zprava není žádná prasárna, nevím proč se to tak všude prezentuje a medializuje. Absolutně nevinný přestupek, ten šulín vlevo stejně neví o světě, natož aby se vracel zpět doprava.
ex STI 257kw 470Nm
M2
Coupe JCW
Uživatelský avatar
Stefan
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 04, 2016 8:34 am
Jméno a příjmení: Štefan Cimbalík
Bydliště: SK, BB, LC

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od Stefan »

To by som si dovolil s Tebou nesúhlasiť. Je to k......y nebezpečná vec a práve u tých "šulinov vlevo čo nevedia o svete" a práve pre to sa vracajú späť bez toho, aby čo len mrkli do pravého zrkadla!!!
Nikdy sa nevzdávaj!
Mitsubishi Pajero II 3,5 6V
Jeep Grand Cherokee WG
Ex. Subaru Forester MY 2007 IM
Ex. TLC 90 +2" Ultimate suspension
Ex. THilux +2" OME
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19146
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od hamoun »

Stefan / M.Z.

a to jsou ZASE pohledy ridicu s ruzne vykonnyma autama ...
když někdo jezdi poladenym STi nebo M2, tak vi, ze je to zprava zcela bezpecne predjeti ... a nez ho predjizdeny zaregistruje, je davno pryc ...
pripadne je s timto autem spousta moznosti (vykon/podvozek/brzdy), co se da "delat" ...
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3627
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od bushman1 »

Také jsem to dělal, ale už to nedělám.

Viděl jsem v přímém přenosu před sebou na dálnici ženskou, která jela v levém pruhu v Opelu Astra a za ní se přiřítilo Ferrari. Ženská neuhnula (asi o něm ani nevěděla), tak chlápek to vzal zprava, mihnul se kolem ní a mizel v dálce.
Jenže dáma se lekla a naprala to s Astrou do prostředních svodidel.
My jsme jeli asi 30 metrů za ní rychlostí 160km/h a měli jsme co dělat, abychom se vyhnuli jí a těm odletujícím plastům.
Ve zpětném zrcátku jsem pak viděl, že zajíždí s Astrou k pravému okraji vozovky, takže asi to ve zdraví přežila.

Já prostě čekám, až se maník přede mnou uráčí uhnout a ani neproblikávám a netroubím.

90% lidí uhýbá, zvlášť když za ně přiletíte o třetinu vyšší rychlostí než jedou oni ;-D
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49202
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od VDC »

No a to je hezký příklad, kdy se potkali dva... podjetí zprava je trošku prasárna, to zase nebudeme tvrdit, že není. Dělat se to nemá.
No ale když jede v levém pruhu vemeno, který neví, k čemu ten levý pruh je určen, tak si v zásadě nezaslouží nic jiného, než střihnout zprava. No a že je to ještě k tomu vemeno, které se lekne, když jí někdo podjede.... :-/
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19146
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od hamoun »

bushman: to funguje, pokud mas slusne svetla a nekdo si te vubec vsimne... (na sharanu to funguje i s dennim svicenim :) )
(ehm, tretina byva malo ... tak o 50-100% je to vyrazne lepsi ... pripadne obcas i bliknout :) )

kdyby tu damu vzalo to Ferrari zleva, dopadne stejne ... proste se lekla ... :(
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3627
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od bushman1 »

No jo, předsedo, ale neříkej mi že by tě pak jakožto řidiče toho Ferrari trochu nehryzalo svědomí.

Jednou jsem se honil s klukama v Golfu, kde měli i nějaké roštěnky. Radši jsem to vzdal a nechal je jet, než aby ti pitomci někde vyletěli a zabili i ty holky.

Hamoune, špatně jsem to spočítal. O 50-100% je správně ;-D
S Oktávkou je to pohoda do 200, od 220 už to začíná být pocitově nepříjemné v zatáčkách. 250 jsem ještě nezkoušel.
Naposledy upravil(a) bushman1 dne úte dub 11, 2017 8:14 pm, celkem upraveno 1 x.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5167
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od petr »

a co třeba nejdřív zatroubit a pak počkat až uhne a normálně předjet, než riskovat třeba něco podobného co popisoval bushman, nesnáším pitomce co zbytečně riskují když vlastně ve finále ani nespěchají jen prostě jezdí rychle a riskantně ze zvyku a proto že mají výkonné auto a nějaké komplexy že jim nestojí nebo nevím co...
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49202
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od VDC »

Fando to neumím posoudit, jestli jako řidiče Ferrari by mě hryzalo svědomí, páč do této role se jaksi neumím vžít. ;-D Já jsem zatím nikdy nikoho zprava nemajznul, jen ve městě, kde to lze, ale to je tím, že za rok najedu po dálnicích tak 1000 km. Navíc jezdím pomalu, takže když se tam bude plácat nějakej dřevák kilo, holt to za ním chvíli vydržím.
Ale chápu, že když má někdo auto, které jede výrazně rychleji a je zvyklý tak jezdit, že k takové reakci může přikročit.
Blokování levého pruhu je v mých očích jen o kousek menší prasárna, než předjetí zprava. A rozhodně je to výrazně častější.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5167
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od petr »

to jsem rád že to taky neděláš předsedo vidím to podobně jako ty
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od Mira »

Když jsem před lety hojně jezdíval, vždy na D1 z Prahy do Benešova bylo nejrychlejší jezdit pravým pruhem, páč tam všichni jezdí uprostřed a vlevo. Vpravo občas předjedete jen kamion, jinak pruh býval prázdnej. Takže tam jsem až ke sjezdu na Benešov předjížděl zprava furt. Nebo nepředjížděl, pouze jsem jel vpravo kde bylo volno.
Vono totiž všichni tydle zabedněnci tvrdí, ze kde jsou 3 pruhy, ten pravej je přece jen pro kamiony, né? A když potkáte pitomce, co jede uprostřed 80km/h, podjíždí ho i všechny kamiony.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od HonzaCZ »

Přeci to, že máš rychlý auto nebo ho podjedeš za 1 vteřinu neznamená, že se nemůžete zrovna v tom pravym potkat... Nemusí jeho přejetí doprava bejt reakce až na započetí podjíždění, ale prostě se to tak může sejít.

Jinak když je velkej provoz v levym, prázdnej pravej a uprostřed jede auto pomaleji než já a nepospíchám, tak se ho snažim z toho prostředního vyštípat. Typicky na Spojce. :-D Nejlepší jsou ty, co se po chvíli nechaj a pak se vrátěj zpátky. :-DDD (a nemyslím úseky, kde je pravej totálně rozjebanej a nedá se tam jet)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Cliffer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1745
Registrován: sob lis 21, 2015 6:24 pm
Jméno a příjmení: Tadeáš Pospíchal
Bydliště: Praha

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od Cliffer »

Předjíždění z prava je velice nebezpečná věc. Hlavně z hlediska, že u nás se to nesmí. A to znamená, že to lidi nečekají. A jsou schopný to střihnout nazpátek aniž by se kouknuly. To že by se měli kouknout vždy do zrcátek to je jiná věc. Každopádně člověk může mít na autě sebelepší motor, brzdy, podvozek a kdo víc co všechno za udělátka ale když se zrovna výtečník akurátně trefí (a náhoda je blbec) tak podjíždějícího sundá a ten s tím nic nenadělá. A to může být fatál pro podjíždějícího, podjížděného a nakonec pro všechny v určitém dosahu. Např. v USA kde se podjíždět může to je jiný, protože tam prostě lidi čekají, že je může někdo šluknout z prava.

Já až na vyjímky nepodjíždím. Netvrdím, že jsem to nikdy neudělal a dokonce si umím představit "omluvitelnou" situaci. Ale v tu chvíli mám oči na šťopkách, koukám skrz auto abych ideálně viděl co dělá řidič, kde má ruce atd. To ve 200 postřehnout nemůžeš. Navíc po dálnici v ideálním případě jezdím tacho 140, takže furt je víc času zareagovat než když někdo valí 200. A když se mi prostě cokoliv nezdá tak zpomalím, za dotyčného se zařadím a prostě doufám, že uhne.

No koukám, že jsem se trošku rozjel :-)
Subaru Outback 3.0R "Démon"
- Skotsko 2022 (5567 km)
- Rumunsko 2021 (3574 km)
- Norsko 2020 (7007 km)
- Ukrajina 2019 (4060 km)
Subaru Outback 2.5i-prodán
- Balkán 2018 (4457 km)
- Balkán 2017 (5884 km)
- Skandinávie 2016 (8300 km)
Š.Felda 1.6
- Istanbul 2012 (6100 km)
Uživatelský avatar
M.Z.
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 709
Registrován: pát led 29, 2010 8:14 pm
Jméno a příjmení: Marek Zrak
Bydliště: FM

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od M.Z. »

Celá moje reakce spočívala jen v označení, největší prasárna. Přitom se jedná jen o teoretické ohrožení, rovnající se promile a pokud je k dispozici odstavný pruh, je riziko takřka nulové.
Taky se dá docela dobře odhadnout, jestli se trouba náhodou nechce vrátit zpět.
Mně jako prasárna naopak přijde všechno, co mě ohrožuje reálně (nedání přednosti, najíždění zatáček protisměrem apod.) ne teoreticky.
ex STI 257kw 470Nm
M2
Coupe JCW
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od Mira »

Největší prasárna je jet v levým pruhu a neuhnout. A že ho potom střihnete zprava je pouze vyhýbání se překážce v provozu. Nic víc.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Odpovědět

Zpět na „Řízení, ježdění“