Řidičské chyby a zlozvyky

Odpovědět
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od vrgada »

Jsem presvedcen, ze to riznuti tocky reporteri v reportazi vyzdvihli schvalne, aby policajty zesmesnili. No ale opravdu pri te rychlosti by to vase subaru nedalo ve svem pruhu, kdyz je tak dobry v zatackach? Nebo jinak, jeli by jste timto stylem pri zaverecnych zkouskach v autoskole? Nejde o to, ze tady slo opravdu o hovno, ale je pravdepodobne, ze dotycny ty zatacky reze i tam, kde to vhodne neni. Ja takhle v ostre neprehledne tocce v lese potkal prasiciho motorkare a bylo to o centimetry a stihl jsem se jenom leknout. Mozna je to osud a dostal to jako posledni varovani nez zabije sebe nebo nekoho jineho. A mel to opravdu zalevno jen za pokutu, za tohle mu ridicak nevzali. Ale ty kurvy reportersky mely predevsim vymachat v mediich toho prvniho kretena, co bral kolonu aut pres plnou pred pravou zatackou, do ktere nevidel.
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od vrgada »

A furt si vsichni stezuji, jak jen nic nedelaji a vybiraji pohodlne za bagatelni prekroceni rychlosti nekde za bukem a skutecne nebezpecne prohresky nekontroluji, tak tady kontrolovali
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od spm »

Já tam kde 100% vidím a kde to má smysl to občas říznu taky. Subaru by to sice dalo, ale furt nevidím důvod proč zbytečně přemisťovat věci v kufru a kurvit si gumy, eventuelně brzdit a pak zrychlit. Tam kde nevidím to samozřejmě nedělám. Taky to nedělám tam kde vidím, když tam jede auto (což překvapivě spousta individuí taky nechápe)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od vrgada »

Ale taky obcas riznu tocku, ale neprijde mi na tom nic spatnyho, ze kdyz ho nachytali, tak proste vyplazl pokutu. Nechapu, co tu furt resime, pokud clovek nejezdi podle pravidel, tak proste pokud ho nachytaji, tak je to snad normalni, ze zaplati, proste smolik. Ja kdyz dostanu pokutu, tak si uvedomim, kolikrat jsem tu rychlost prekrocil a nechytli mne. Nahodou tahleta aktivita hlidat nebezpecny prestupky ze vzduchu je mi opravdu sympatictejsi nez to mereni za bukem o stacionarech nemluve. A jak rikam spoustu veci resi rostouci vek, spoustu tras jezdim opakovane po x letech a uvedomuji si, ze jezdim mnohem klidneji a vic pri zdi, za chvili bude ze mne duchodce s platem vajicek. A dobre vim, ze nekdy nade mnou nekdy andele usilovne mavali kridly. A to, ze dnes neplatim pokuty je i zkusenost, clovek dnes spis odhadne, kde a kdy tu rychlost muze beztrestne prekrocit a kde cihaji s radarem, stacionary ci usekovky jsou horsi.
...
S policajity se da i domluvit, kdyz se chova clovek slusne a nenarazi na kreteny. Pamatuji si, jeden nocni navrat od more pres Rakousko bocni okrskou, tech 120-130 tacho jsem po te rovne okrsce na prazdne ceste nad ranem jel. Ve vesnici (tam dodrzuji vzdy) se na mne prilepilo auto a viselo mi za prdeli, tak jsem lehce pribrzdil, at mne predjede, kdyz tak specha, aspon si odpocinu a pojedu za jeho svetly. V dalsi dedine cervenej pendrek z okna. A prej Schnel, no ja schnel, chvili spekulovali, manzelka, myslis, ze nam tech 5 euro co nam zbylo bude na pokutu stacit? Chvili cosi resili a pak mavli rukou at jedeme. Pusta okrska 3 rano, prazdno, kdybych byl debil a zrychloval, nebo je znovu predjel asi by se to resilo jinak. Stejne bracha, cestou ze zatmeni slunce z Rakouska si s nima popovidal, jak to byl uzasny zazitek a pokutu stahli na symbolickou castku, se stacionarem si nepopovidate a nezohledni nebezpecnost jednani
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od HonzaCZ »

Jenže problém je, že to, že řízneš zatáčku protisměrem tam, kam vidíš, není nebezpečný přestupek. Každej přestupek má formální a materiální aspekt. Většina těhlech "nachytávek" tu materiální formu nenaplňuje.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od námořník »

Je to něco podobnýho, jak nedávno jeden auto opravář přišel o papiry. Monitorovali ho kvůli kradenejm autům či co a když ho nenachytali u ničeho nezákonného, tak si vzpomněli že nemá papiry a zajíždí a vyjíždí z dílny autem na parkoviště před dílnou. Soud naštěstí řekl že je to v pořádku.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od vrgada »

Ale přestupek to je, takže v pořádku, že dostal pokutu, pokud policajti nebyli idioti tak i pokuta byla přiměřená nebezpečnosti přestupku. Nechápu, jak tady obhajujete předjíždění přes plnou, jízdu na červenou, řezání zatáček...
To už jste se všichni zbláznili?
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od námořník »

Nedostal nic. A stejně tak, pokud přejedu v přehledným místě plnou čáru, notabene, pokud to tam ještě ke všemu znám tak je můj čin společensky nebezpečnej asi jako když si prdnu v bazénu.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od HonzaCZ »

Ale to nikdo přeci neobhajuje obecně, ale konkrétní případy s nulovým rizikem.

Mně naopak připadají jako blázni lidi, co mění svojí svobodu a zodpovědnost za slepé následování davu a často hloupých pravidel.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od suubaru »

Proč utrácet za drony, stačí stacionární kamera uprostřed kruháče, každý druhý řidič si zkracuje dráhu přes vnitřní krajnici.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od spm »

Jak tu bylo řečeno, ve svobodné zemi ten přestupek musí splňovat materiální aspekt. Když tedy vezmu tu plnou čáru a budu pro tenhle případ i předpokládat, že je namalována dobře - tj. je fakt v místě, kde nelze bezpečně provést předjížděcí manévr, protože tam prostě někde není vidět a nedá se to předpokládat, pak předjíždění na tomhle místě ten materiální aspekt naplní. Protože bych to auto v protisměru ohrozil. Pokud ale ve stejném místě tu čáru líznu na mnohem kratším úseku, než který je potřeba pro předjetí něčeho, pak to ten aspekt mít nebude. A bude to čistá buzerace...

S dronama si vesele vybavuju, jak je vytáhli na ten hlavní tah od Hradce směr Polsko. Přesně na té hodně široké silnici chytali předjíždění, mnohdy ještě v úsecích, kde zase někdo přemaloval přerušovanou čáru na plnou (typicky proto, že napojující se z vedlejší nedokáží dát přednost obouma směry, když odbočují doprava) a ještě vytáhli úředníky na přesčasy, aby na místě zahájili správní řízení. Že na přilehlých okreskách jezdí všichni jako dementi, předjíždí tam kde nevidí, ikdyž tam čáry nejsou, jezdí se tam minimálně 70 v obci, to nikoho nezajímá... tam totiž těch aut jezdí moc málo na to, aby z toho byl zajímavý příjem.

Když to shrnu: ty pravidla silničního provozu jsou proto, aby pokud možno nedocházelo k nehodám. Pravidla u nás bych řekl, že jsou poměrně dobrá. V té teoretické formě v zákonech je to napsané hezky. Nicméně aby to fungovalo dobře, tak musí fungovat i ta praktická stránka věci. Tedy dávat ty omezení, zákazy a další věci tam, kde to dává smysl. Když se dá omezení někam, kde to smysl nedává (třeba jen proto, že tam vzniknul hrobeček kvůli tomu, že minimálně jeden z účastníku nehody byl prostě kokot a zastupitelstvo si potřebuje odškrtnout to, že už tomu na tomhle místě nadobro zabrání), tak na něj budou někteří lidé kašlat. Čim více takových nesmyslných opatření bude, tim více na to lidé budou kašlat a tim spíše se na to pak vykašlou i někde, kde to smysl mělo (protože 150x předtím viděli, že je to blbost). A s vymáháním je to podobné... Pokud se má ta bezpečnost na silnicích zlepšit, pokud si má policie vybudovat větší respekt, pak by měla hlídat a pokutovat ty věci, které doopravdy tu bezpečnost ohrozí. Když budou měřit 50ku u cedule konce obce půl kiláku za posledním barákem nebo buzerovat někoho, kdo v přehledné zatáčce líznul plnou čáru, tak se tohle prostě nestane...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od vrgada »

Zkusím to ještě jinak, koukněte na statistiku mrtvejch k tomu si přičte spoustu zmrzačenejch a nešťastných pozůstalých, pak si pusťte YouTube s heslem shock dashboard Crash, nebo podobne, vyberte si nějaký brutální video, kde musíte potvrdit, že vám bylo18 a že to opravdu chcete vidět a zamyslete se nad zohavenymi těly tahanymi z vraku aut, případně záběry z kabin nepřipoutanych (seatbelt). Pak si uvědomte, že často vezete i rodinu. A znovu zkuste obhajovat předjíždění přes plnou, jízdu na červenou, nedodržování blbych předpisů.
...
To, že si policajti často zjednodušují práci a vybírají za bagatelní přestupky a neřeší zavazne přestupky je pravda. To ale na věci nic nemění
...
Začínal jsem s Trabantem měl 26 koní, teď mám auto 300 koní i přes veškerou buzerace chcete-li je to mnohem lepší ježdění. Kolik měla 105ka zrychleni na 100? 24sekund, trabant stovkou nejel.
...
Aut je moc řídí kdejakému idiot. Vezl mne kolega, proletěl křižovatku na červenou. Co blbneš? Já když radim, tak už nestíhám sledovat okolí. Sice si pořídil automat, ale i tak. Tohle jezdí na silnicích. Takže defenzivní jízda vám trochu zvýší šanci při případné krizovce.
...
A silná auta si nekupuji, abych jezdil na krev či zkoušel maximálku, ale pro příjemný pocit při akceleraci a jistotu při predjizdeni, navíc mívají i lepší podvozek a brzdy
...
Howg
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2441
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od JRJ »

spm [čtv srp 09, 2018 11:00 pm] - podepisuji v plném rozsahu. Koukám, že ačkoliv jsi to napsal velice srozumitelně, některým to holt nevysvětlíš.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3600
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od bushman1 »

lidi se většinou názorově trochu srovnají po první větší bouračce (pokud přežijí).
Je to fakt otázka pár vteřin, kdy se něco může stát a změní to život na roky dopředu.
Mohu si stokrát říkat, jaký jsem výborný řidič a že mě se to nestane....
známému nedávno vešel chlápek z Alzheimrem před auto a on ho zabil.
Nejen že je teď bez papírů, ale bude za to i souzen.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od spm »

Jenže o to víc je potřeba hlídat a postihovat to nebezpečné chování. Když se bude hlídat nějaký bagatelný přestupek, tak to vyplní akorát někde statisiku v řešení přestupků. Postižený bude akorát nasraný a udělá to stejně příště zas, bezpečnosti to nepřidá. Poslední dobou mi třeba přijde jako strašný mor hraní si s mobilem za volantem. Není dne, abych nepotkal nějaký idiota, který jede cikcak, přejíždí pruhy a když ho předjedu, tak vidím, jak má na volantu mobil a šmatlá do něj. Ale nikdy jsem neviděl, že by si policajti dali tu práci a někoho takovýho zastavili. A co je teda pro tu bezpečnost provozu lepší - chytat a pokutovat řidiče, co evidentně vůbec nečumí na cestu nebo někoho, kdo v zatáčce přejel plnou čáru?
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Řízení, ježdění“