Řidičské chyby a zlozvyky

Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22675
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od spm »

vojtasbus píše:Hele. Díky za tipy. Já pořád kde si nechat zaplatit nový světla na Subo. Kruháč u ulice Ke Klíčovu a napojení na Novopackou mě pravda nenapadlo.
Ten kruháč podle ženy, co tam jezdí ráno ve špičce, funguje i obráceně. Teda když přijedeš od toho okruhu a zkusíš na něm odbočit doleva - to ty z protisměru taky zásadně nečekají. Ale jestli potřebuješ světla, tak 100% jistota je Na Balkáně. Dává se tam přednost zprava do těch malých uliček a s tím jak tam ty idioti jezdí nemaj nejmenší šanci to ubrzdit, kdyby z té uličky něco vyjelo.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4326
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od OZP »

spm píše: 100% jistota je Na Balkáně. Dává se tam přednost zprava do těch malých uliček a s tím jak tam ty idioti jezdí nemaj nejmenší šanci to ubrzdit, kdyby z té uličky něco vyjelo.
To je fakt, tam tu prednost pravidelne nedostavam. Ani sam nedavam :)
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
vojtasbus
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1526
Registrován: stř úno 11, 2015 11:11 am
Jméno a příjmení: Vojtěch Myška

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od vojtasbus »

Jenže já potřebuju jen světla, nechci zrušit celý auto :D

Odesláno z mého EVOLVEO_StrongPhone_Q8_LTE pomocí Tapatalk
exSubaru Justy '94 (1.2i, 9V, 55kW)
exSubaru Outback '05 (3.0R, 24V, 180kW)

No a teď budu chvíli jezdit Pažoutem
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22675
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Příspěvek od spm »

Mne vic drazdi to, ze na hromade silnic kde casto jezdim, tak na prehlednejch usecich mnohdy premalovali prerusovanou caru na plnou. A tam kde predjizdet neslo, tak prerusovanou nechali... takze od tech dob na cary kaslu a kdyz tam vidim, tak jedu

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Příspěvek od saburafu »

spm píše:Mne vic drazdi to, ze na hromade silnic kde casto jezdim, tak na prehlednejch usecich mnohdy premalovali prerusovanou caru na plnou. A tam kde predjizdet neslo, tak prerusovanou nechali... takze od tech dob na cary kaslu a kdyz tam vidim, tak jedu

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Hlavně to nesmí být ale ten případ, kdy si ten řidič myslí, že vidí za zatáčku nebo horizont. Vím, že ve filmu to je samozřejmost, ale v realitě to bývá horší.
Spousta lidí má podobný názor i na barvy na semaforech. Jezdí na všechno, co na něm svítí. Asi s heslem "ono to třeba vyjde" nebo "jsem nesmrtelný".
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22675
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Příspěvek od spm »

saburafu píše: Hlavně to nesmí být ale ten případ, kdy si ten řidič myslí, že vidí za zatáčku nebo horizont. Vím, že ve filmu to je samozřejmost, ale v realitě to bývá horší.
Spousta lidí má podobný názor i na barvy na semaforech. Jezdí na všechno, co na něm svítí. Asi s heslem "ono to třeba vyjde" nebo "jsem nesmrtelný".
Jenže takový tam právě nechaj... tohle je třeba ta věc, kterou na tom úplně nechápu. Minulý rok rekonstruovali starou Pardubickou v úseku od kruháče u Mochova směrem na Starý Vestec, ne až k němu. Když vezmu jak ta silnice vypadá, tak od kruháče vyjedeš do mírné, ale hodně dlouhé pravotočivé zatáčky, pak následuje celkem dlouhá rovina do kopce, na konci něho máš horizont. Před rekonstrukcí ten stav byl takový, že v celém úseku byla přerušovaná čára, kromě vysloveně vrcholku toho kopce s horizontem. Přičemž do té zatáčky prakticky bezpečně předjíždět nešlo, max traktor, když jsi byl rozjetý a měl si štěstí že v protisměru bylo volno. Na té rovině to šlo úplně v pohodě s tím, že to samozřejmě nemůžeš dělat přímo proti tomu kopci. Po rekonstrukci přerušovanou čáru v zatáčce úplně nechali, zatímco do kopce namalovali plnou prakticky po celém úseku. Řekněme, že ještě do toho kopce by to smysl dávalo. Ale z protisměru měla být přerušovaná, protože jak přejedeš ten horizont, tak vidíš úplně normálně. Ale ne, kydly tam plnou. Takže na nějakym 7km úseku jediný místo, kde šlo bezpečně předjíždět, dostalo po rekonstrukci plnou čáru a legálně můžeš předjíždět akorát do zatáčky, do který nevidíš... A takovýhlech vylepšení v okolí udělali celou řadu... Takže já si třeba nemyslím, že vidím za horizont a do zatáčky. Ale v těhlech úsecích na tu čáru upřímně kašlu, když tam za a) vidím doopravdy, za b) ještě před rokem jsem tam předjížděl na přerušované. Fakt se nepotáhnu 25km čtyřicítkou za traktorem jenom proto, že nějakej imbecil od stolu domaloval plný čáry na jediný úseky, kde šlo předjíždět... (když jsme u toho, tak pár km blíže těsně za Nehvizdama to samé. Na výjezdu z Nehvizd tím směrem byl kus silnice, pak křižovatka na obě strany. Úsek byl celkem dlouhý, že tam předjíždět šlo, byla tam přerušovaná čára, jenom hromada imbecilů vyjíždějící z těch vedlejších cest nechápala, že dávají přednost i těm, co na hlavní předjíždí. Takže místo toho, aby policajti tohle hlídali a pokutovali, tak stojí přesně v tom samém místě, buzerují s lékárničkama a na silnici namalovali v celém úseku od obce plnou).
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Příspěvek od vrgada »

doba se změnila, pamatuji, že na širších silnicích se predjizdelo i když bylo auto proti, protože tři auta se s rezervou vešla a asi by se v nouzi vmackla i 4. a móda přemalovávat přerušované na plné a plně na dvojité samozřejmě je. i s tím se dá souhlasit, že je to občas nesmyslné, tj. tam, kde se dá rozumné předjíždět je plná a kde je to o hubu přerušovaná. Ale kurva to opravdu nedává nikomu právo to porušovat. už jen proto, že někde, kde to neznám může být tereni hup ve kterém se schová protijedoucí auto. Některé přímé silnice jsou lemované pomníčky jako hřbitov a přitom rovné a zdánlivě přehledně. Kam tak strašné spechate? Někdy si to stopnete, jízdu na krev a na pohodu a porovnejte časový rozdíl. Rozhodně nejsem žádný svatoušek, co se týče rychlosti, to bych si nekupoval nejvýkonnější motorizace, ale nějaké TDI. Ale čára je zeď a na červenou se nejezdí, Howg. Jsem holt starej, jezdil jsem na pionýru 05, trabantem, teď mám 10 krát silnější auta, ale to neznamená, že budu porušovat elementární předpisy, teda až na tu rychlost pravda
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21934
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Příspěvek od HonzaCZ »

Jo, takže porušovat rychlost se může, ale čára a červená je zeď... Tak to dává smysl. :-D

A z toho, co píše spm jasně vyplývá, že mluví o místech, která velice dobře znát.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22675
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Příspěvek od spm »

Já se většinu času na pohodu jezdit snažím. Ale ono k tomu ježdění na pohodu patří i to, že když dojedu nějaké auto, které řídí evidentně hodně vystresovaný řidič, což je poznat prakticky hned (nejen tím, že jede výrazně pod povolenou a přiměřenou rychlostí, ale obvykle taky z ničeho nic brzdí na rovině, vymetá to od příkopu do prostředka silnice), tak je daleko pohodlnější ho předjet a jet si dál podle svého, než jet za ním a být ve střehu, co vyvede... A té pohodě prostě nepřidá to, že ho na 15km úseku prostě nepředjedeš, protože v místech, kde to ještě nedávno šlo, je teď nakreslena plná čára... Já chápu, že by se ty předpisy dodržovat měly. Chápu, že to tam může být z nějakého důvodu jako ten hup; taky to obvykle dělám jenom v místě, kde to doopravdy znám (nebo když jsem si hodně jistý, že tam past není). Ale na druhou stranu tady by měla být i nějaká zodpovědnost těch lidí, co to značení navrhují, protože ať je to sice sebevíc špatně, tak čim víc bude toho značení rozmístěno naproti logice, tim víc na to bude čim dál víc lidí kašlat... až se to jednou třeba vymstí na tom úseku, kde to smysl mělo.

Něco podobně úžasného je teď někde na cca 14. kilometru D11. Minulý týden se tam převrátil kamion na střechu, pochroumal svodidla. Z počátku ho stáhli akorát ke kraji a nechali průjezd jedním pruhem (předítm zablokoval celou dálnici), přes den jej pak odklidili úplně. Patrně někde s touhle chvílí se tam nacpala značka snížení rychlosti na 100km/h a pak na 80km/h. Aktuální stav je ten, že kamion je pryč, svodidla jsou rozmačkaná, není tam ani noha, ale tyhle značky tam jsou. Zatímco ze začátku tam ty lidi zpomalovali, tak teď asi 4. den, co je to ve stejném stavu, už na to zpomalení rychlosti úplně všichni serou. Výsledek je, že až tam teď přijedou opravit ty svodidla, tak tam všichni poletí 130 okolo opravářů. Ano, je to špatně, ale když týden visí zpomalující značky na pár metrovém úseku, na kterém se vůbec nic neděje, tak se to fakt dá celkem očekávat...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21934
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Příspěvek od HonzaCZ »

Přesně tak, přeznačkováno, furt všude něco, speciální pruhy, zúžení, ostrůvky, na každym rohu 3 značky nad sebou... Je to přesně, jak píše spm - lidi pak k tomu ztrácí respekt.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Příspěvek od Slavek_xxx »

Vrcholem idiocie dopravniho znaceni a vysledku rekonstrukce silnice je I/3 u Benesova... Misto odbocovacich a pripojovacich pruhu udelali svodidla (aby se odbocujici vozidlo nedalo objet po krajnici) a misto lavky nebo podchodu pro pesi nechali 50ku...
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22675
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Příspěvek od spm »

Slavek_xxx píše:Vrcholem idiocie dopravniho znaceni a vysledku rekonstrukce silnice je I/3 u Benesova... Misto odbocovacich a pripojovacich pruhu udelali svodidla (aby se odbocujici vozidlo nedalo objet po krajnici) a misto lavky nebo podchodu pro pesi nechali 50ku...
No kdyby tam byl aspon prechod, ale mam dojem, ze na ty jedny 50ce neni ani to...

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Příspěvek od vrgada »

Jo, takže porušovat rychlost se může, ale čára a červená je zeď.
...
No on je v tom z hlediska rizika hodne velky rozdil a rychlost prekracuje opravdu kazdy, je to jak s onanii, kdo rika, ze nikdy nemasturboval, onanuje doted. Spoustu veci resi vek, dnes by mne rozhodne nenapadlo zkusit Praha-Brno za hodinu,ale tech 150 tacho jedu v cizine na dovolenou i ted a devadesatkou na okrskach taky nejezdim, pokud je volno a prehledno. A kdyz neomezena rychlost na dalnicich v Nemecku nezabiji, tak jak to, ze u nas jo? A pokud v Nemecku jedete, nemam pocit, ze by se tam jelo o moc rychleji nez u nas, oni jsou nemci setrivi a pri vyssich rychlostech auto opravdu zere (ovsem do zrcatek je zapotebi se opravdu divat). Druhy extrem je Rakousku na okrskach maji stovku a na dalnici osmdesatku, kdyz teda mate stesti na omezeni IGL. Pokud nemate tempomat, tak to proste nejde uhlidat, to by se clovek musel nechat 10km rezervu pod limit. A rozhodne neni bezpecne neustale sledovat tachometr. A bohuzel stacionary vam klidne poslou pokutu i za kilometr nad limit.
...
Jezdim denne skoro 40 let a mam zatim stesti a doufam, ze to snad vydrzi i nadale, zadna havarka, jen drobne skrabance a body mam taky vsechny, par pokut za rychlost ci spatne parkovani jsem samozrejme platil. Ale taky mi policajt v Chorvatsku tenkrat na rozloucenou po zaplaceni pokuty na rozloucenou rekl, za chvili je dalnice a tam si jedte, jak chcete, dnes by vas za vetsi prekroceni na dalnici posadili do vezeni. Proste doba se opravdu zmenila.
Ale taky jsem uz udelal zepar kiksu, za ktere se stydim doted a nic se nestalo, typu ze zacnete predjizdet auto a ono zacne zavodit, proto mam auta s 200kW+, aby se to nikdy neopakovalo, nejake otaceni na neprehlednem miste, ci dokonce hodiny na sjetych pneumatikach, rozhodne nejsem svatej. Ale opravdu predjizdeni pres plnou NE. Mozna si zajedte na exkurzi treba na silnici Znojmo-Brno a rozhlizejte se. Rovina silnice v polich a kazdy treti kilomet ma nejaky pomnicek, ja tomu rikam linearni hrbitov. A kazdy den nekdo na silnice umre. O projizdeni krizovatek na cervenou se snad ani smysl bavit nema, tohle uz mi vubec hlava nebere, ze by to chtel nekdo obhajovat.
Stastnou cestu
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21934
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Příspěvek od HonzaCZ »

Čáru a její umístění vymyslel, stejně jako rychlostní omezení, jenom nějaký úředník. Takže opravdu ty věříš plně a 100% v jejich úsudek? Já teda, když vidím, co se děje na silnicích, myslím z hlediska jejich správy a údržby, tak teda nevěřím vůbec v nic. Zrovna tady jeden úsek, který by potřeboval opravit už poměrně velké množství nebezpečných děr a nerovností teď nedávno "udržovali" tím, že na něj nakreslili pruhy pro cyklisty. Podotýkám, že po obou stranách jsou chodníky, po kterejch nikdo nechodí a cyklisti odjakživa jezdili tam. Nejsem si jistej, jestli dokonce na jednom tom chodníku není kombinovaná cyklostezka s pěší zónou. Tak přesně tyhle rozhodnutí a dlouhodobý sledování činnosti správních orgánů mě utvrzuje v tom, že absolutně netuší, co dělají a co je potřeba.

Jinak, aby nedošlo k mýlce, tak já přes plnou běžně nepředjíždím. Ale pokud pojede traktor 40, bude tam plná a bude se dát přehledně zmapovat situaci, tak klidně. Čára nečára... to samý, pokud tam pojede někdo chovající se vyloženě nebezpečně. Druhá možnost, co někdy dělám, že prostě zastavím, když to jde, pokochám se a pokračuju až za chvíli.

A na červenou klidně pojedu, to mi fakt žíly netrhá. Samozřejmě ne ve špičce na frekventovaný křižovatce plný aut. Ale v noci na přehledný křižovatce, kde není nikde nikdo, nebo tzv. "right on red", tedy odbočení doprava na červenou, když vidím, že tam nic nejede, tak taky klidně, i přes den. A klidně se kdokoliv stavte na řasy, mně je to fuk. :-D

Jo a mimochodem, neměl jsem v životě zaviněnou nehodu a ty nezaviněné byly 2 (EDIT: vlastně 3, když počítám tu v rychlosti asi 3 km/h, kdy mi paní zničila nárazník :-D ) a u jedné byla škoda tak v řádu stokorun na autě viníka a u druhé sice trochu větší (utrženej půl předku favorita), ale na mym autě prakticky trochu škrablej zadní blatník a rozbitá poklice. Oboje asi tak před 12 lety a od té doby nic. Ťuk ťuk na dřevo, na zuby.

Takže jako nemyslím si o sobě, že jsem nad všechna pravidla a drtivou většinu jich zcela automaticky dodržuju, ale prostě když člověk myslí, ideálně i za ostatní, tak to ve výsledku mnohem lepší, než slepě dodržovat každou blbost, která napadne nějakého úředníka...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20596
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od námořník »

Blbý je, když to někdo na hovno označí, všichni o tom vědí a tak si tam stoupnou benga, protože vědí že budou kasírovat.
Jinak souhlas.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Odpovědět

Zpět na „Řízení, ježdění“