Sníh, bláto, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Sníh, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od Mira »

Pokud se dobře dívám, ten bavor má před pravým předním kolem nahrnutou velkou hromadu. To je jak tahat někoho přes obrubník - taky to nejde, když to kolo je jak zaklínovaný. Proto to šlo až po rozhoupání. Chtělo to nejdřív lopatu a ten zmrzlej kopeček odhrabat, pak by to šlo raz, dva. Mluvím z vlastní zkušenosti, když jsem v pátek tahal Reného z pangejtu a ani ťuk, mimo mojí připálený spojky. Pak přijel Roura s forestrem a poté co se odhrabala ta hromada sněhu a hlíny před pro změnu levým kolem, kterýho jsme si v zápalu boje nevšimli jak moc je zahrabaný, ale zdatní pomocníci ano (díky Vrťasi juniore s kamošem), tak Reného vytáhl najednou napoprvé a úplně v klidu. Takže nejdřív prohlídnout jak to auto stojí a pak teprve tahat. Takže já zářez nemám, ale Roura jo. Zase mám ale zasmrádlí auto od spojky. Jen pro představu - René byl zapadlej do velmi hluboký a příkrý škarpy. Ten bavor stojí úplně v pohodě oproti našemu případu.
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sníh, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od Tomáš1002 »

Ten bavor stojí úplně v pohodě oproti našemu případu.

Jo, Míro, na tohle jsem přesně čekal až se najde někdo, kdo mi z tepla obýváku sdělí, že on by to vytáh ručně na gumě od trenek :657: :657: :ironie:
Je pravda, že to byl můj první zářez a když jsem to video viděl, taky jsem si uvědomil, že je dobré nejdřív celou situaci pořádně obhlídnout, zapřemýšlet, udělat případné úpravy terénu a až pak začít tahat :4690:.
Na druhou stranu bych byl opatrnej s rychlými soudy o tom, kdo byl zapadlej víc a kdo míň. Video zkresluje, není vidět úplně všechno, například to, že seděl na zemi levým prahem, levé přední kolo měl ve vzduchu, že byl nad dost prudkým srázem, nad nímž ho držel malý stromek a že jsem tedy měl dost obavu, aby tam při nějakém neopatrném cuknutí nezahučel celej a nestáhl mě sebou.
Takže taková prdel to zase fakt nebyla :1774: .
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2230
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Sníh, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od Levap »

Dávám 100 bodů za odvahu a super video !!!
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Sníh, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od Mira »

Škoda, že nemám fotky. Renému to koukalo ze škarpy v úhlu tak min. 45% a viselo to samozřejmě na prahu a navíc to bylo zahrabaný do hlíny. Neveřil jsem, že to bez traktoru vytáhnem, ale šlo to. Ale fakt je třeba to auto nejprve "vykopat" a pak vytáhnout. Todle je bez urážky opravdu slabej odvar toho našeho případu. Holt je fakt, že Subaru vytáhne hodně. Jo a z tepla obýváku by se to vytahovalo. Byla tma, padal sníh jak blázen a uhnal jsem si na tom rýmu.
Mimochodem je vyzkoušený, že Impreza utáhne do mírnýho kopečka celej trolejbus. Navíc pouze 1,6. S GT zkoušel René autobus a taky to šlo.
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sníh, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od Tomáš1002 »

No jo, je to slabej odvar, že já blbec se do toho montoval :713: :713: . Mohl ho vytáhnout děda, co jel okolo na kole pro chroští do lesa a já si mohl zatím dát kafe u pumpy :718:
Já si na toho pána z BMW seženu kontakt a požádám ho, aby tam zapadl úplně stejně ještě jednou, že bys nám to pak předved, jo :815: .
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3126
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Sníh, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od Albi »

pěknej zářez a super, že máš k tomu video :supeer:
já ty svoje většinou zdokumentovaný nemám :( vždycky ve fofru a navíc je mi blbý tam běhat s foťákem ...
a nenech se rozhodit ;-) auto zavěšený takhle na spodku je problém, to znám ... a ne vždy je jednoduché s tím něco udělat ...
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sníh, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od Tomáš1002 »

Albi, byla klika, že se mnou byl kamarád a jeli jsme ze srazu, kde jsem s sebou měl kameru (i když na srazu samotném jsem nenatočil nic :( ). Zapadlého jsem se samozřejmě ptal, jestli mu natáčení nevadí a když souhlasil, nebylo co řešit :657: .
Subaru Forester 2,5XT 2011
shnilej_richard
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 299
Registrován: úte zář 08, 2009 10:18 pm

Re: Sníh, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od shnilej_richard »

Ja jel nedavno od slecny z Vrkoslavic pres Dobrou vodu (zasnezena silnice, jezdim vsude oklikou malymi silnickami, vsak to asi vsichni znate...). Blikala na me protijedouci policejni dodavka a ja si rikal co to...a za dalsi zatackou v lese (za tou co je pod tim naspem v lese nekolik nahrobku) byl nejakej Espace zapichlej ze svahu a oprenej o strom. Ale nikdo u nej nebyl, ridic sel uz asi pro pomoc. Byla to skoda. Sice bych ho urcite nevytahl autem (klouzalo to jako cert, zasnezena namraza) ale mam v kufru hup-cuk (velkou racnu) a haldu pracovniho lezeckyho matrose, tak bychom snad neco vymysleli a ja bych byval vyzkousel ten hupcuk v praxi, coz se mi jeste nepovedlo.
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1512
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Sníh, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od Vladimir_xh »

Náhodou Tomáši dobrý zářez, ono BMW 5. rady nění žádnej drobek a na té namrzlé cestě to nemohlo být jednoduché. Takže :783:
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Sníh, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od Mira »

Tomasi, fakt netuším, proč se čílíš? Šmankote, ten zářez Ti přeci nikdo nebere. Naopak, je dobře, že si lidi dokážou pomoci. Akorát vím, že vytáhnout se dají i horší případy. Takže nic ve zlém.
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sníh, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od Tomáš1002 »

Míro, jistěže se dá vytáhnout leccos. Tahle situace byla hodně komplikovaná v tom, že to BMW viselo fakt nepěkně a na hraně nad tím srázem a než jsem se do toho vůbec dal, tak jsem opravdu docela váhal. Stačilo, aby se auto posunulo jen o malý kousek dopředu, při cukání by třeba praskl ten stromek, na němž viselo a zahučelo by hodně dolů. A já při tom přivázanej k němu lanem. Proto to nebyla taková idyla, jak to může vypadat :1774: a proto mě výraz "slabej odvar" lehce nadzvedl. Toť vše a tím to můžem uzavřít :811:
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1255
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Re: Sníh, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od alky »

Já bych řekl, že tedy Tomas1002 projevil velký kus odvahy, kdyby ten bavor začal klouzat se svahu dolů, tak je pěkně v prd...však víte kde - stáhnul by ho i s Foresterem na laně s sebou!
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Sníh, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od Doro »

Tož děckaaa :1774: :1774: :baseball: ....šak to je v klidu a všichni víme, že začátek je těžký....kdo tahal vícekrát, má už hold zkušenost a kouká na více věcí. Kdo s tím začíná, je nadšený...a to mu nikdo nebere..... a každá rada je stejně vždy drahá.
A pak, každá fotka i video sakra zkresluje, bo v reálu to je často jiné - podmínky, napětí, riziko!, provoz no atd. (no dyť to sami znáte)

Koukněte třeba sem http://www.subaruclub.cz/msgboard_posts ... 645&kols=6
...ta škodule tam sedí úplně celá na spodku a kolama se jen opírá. Kluzko bylo tak, že i s dobrýma gumama to všem ujíždělo do té škarpy (já měl DMZ3, což je ale jiná kategorie pneu :845: ), kdo zastavil byl f prd... a nasazoval řetězy. Škoduli jsem musel vycukat na 3 řádné škubnutí - všechna čest, že sem ji borcovi nepřepůlil ::-DD: ::-DDD: - a bruslil sem chvílema jako baletka, ale tahal pořád, až vytáh ....místní kroutili hlavama, řidič nechápal a šťastný, že je venku.
Ten den jsem tam mohl klidně pobýt pár hodin a vybírat poplatky za vytažení ::-DD: ::-DD: ::-DD:, bo co sem tahal, neprojel bez řetězů myslíl nikdo, snad krom autobusu.

Pěkně to Tomáš zařízl a mít už pár tahání za sebou, bylo BMW venku velmi rychle ....

Jen lidi pozor na ty levné žluté lana - stojí za prd a rády se při cuknutí škubnou (to pak může být i drahé překvapení). Na tahání si pořiďte nim. 2t kurtnu, nejlíp i elastickou - s tou to pude o hooodně líp :850: ...a přímo radost zařezávat ostatní
Přílohy
Zářez kousek za Rožnovem směrem na Bystřičku u zrcadla - kdo zná, ví své
Zářez kousek za Rožnovem směrem na Bystřičku u zrcadla - kdo zná, ví své
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sníh, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od Tomáš1002 »

Po té včerejší zkušenosti bych řekl, že poučení jsou dvě hlavní:

1/ pořádně obejít zapadlíka a odstranit vše, co lze a může vytažení komplikovat, někdy stačí i malý kámen a jde všechno hůř
2/ nebát se lehce škubat

Ale já se v tomhle případě docela obával se k tomu BMW vůbec přiblížit, fakt tam neviselo pěkně nad tím srázem :1774:
A video skutečně zkresluje, kopec to byl řádný.
Mimochodem, ten člověk z Mondea, co pomáhal tlačit, neměl vůbec blbý nápad stáhnout zadek toho BMW směrem dolů po silnici. To jsem ale nechtěl, protože tam už by to riziko, že sjede dolů ze srázu, bylo extrémní. Ale nebýt tam ten sráz, šlo by to.
Subaru Forester 2,5XT 2011
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Sníh, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od Doro »

Forestřík je lehké autko, tak se netřeba bát škubnout. To s nějakým 2,5t SUV je třeba být opatrný (ale s tím se zase škubnout nemosí, bo díky hmotnosti je ve výhodě)
Já třeba v okamžiku propnutí lana rychle puštím spojku. Sice né vždy se čék strefí,že :655: , ale často to i takto stačí.
Další věc je tahat i šikmo trochu jiným směrem, či zkrátit lano ...dle situace, bo možností je dycky. Ale jak pše Míra, nejhorší jsou ti sedlí na spodku a v ďůlku kolama zafrézovaní :666:
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Odpovědět

Zpět na „Řízení, ježdění“