Sníh, bláto, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Odpovědět
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Sníh, bláto, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od Doro »

Zářez málem pokračoval, bo rozměklé sněhukupy stroje řádně prověří =) ;-D
XV v manuálu se snažilo dostat k chalupě, ale nic moc. Nakonec sem do toho sed a pomalu se prokousával pod chalupu. Ta Elektronika je totální sfinstfo, ze kterého se mi chtělo :-€-oO .....
Pod chalupu sem nakonec dojel, no ale za jakého úsilí. Vědět to dopředu, dal sem nejdřív forestrem stopu dolů a navrch a XV by pak projelo asik na jeden zátah, ale takto >:( .
Motor se omezoval na výkonu dle vlastního uvážení a bylo jedno, co tam zakážu a navolím. Od silničního modelu sem nečekal zázraky, ale totok mě dost zklamalo. >:-f
Další drobnosti, že bez zmáčknuté spojky se nedá nastartovat, to jen podtrhly. Su dost zklamán, kam se ten vývoj dal...
Přílohy
DSC00639.JPG
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Sníh, bláto, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od M a r c e l »

ale tos mi neudělal radost, páč jsem si na XV brousil zuby jako na příští auto...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4852
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Sníh, bláto, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od Makovica »

Doro píše:Motor se omezoval na výkonu dle vlastního uvážení a bylo jedno, co tam zakážu a navolím.
Fakt zvlastne pri manuali (to potom odpada jedna z poslednych vyhod manualu). Asi blba otazka, ale to fakt ignorovalo aj VDC off (ci co je na tom tlacitku, ani si uz nepamatam :) ) ? Predpokladam, ze aj XV ma toto vypinatelne.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Sníh, bláto, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od u-geen »

startovani se spojkou ma uz muj OTB 08, ale dalsi elektronika se tam - evidentne nastesti - krom ABS, nekona
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Sníh, bláto, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od Doro »

Makovica píše: Asi blba otazka, ale to fakt ignorovalo aj VDC off (ci co je na tom tlacitku, ani si uz nepamatam ) ? Predpokladam, ze aj XV ma toto vypinatelne.
Úplně to ta mrcha ignorovala. Řešil jsem kombinace tlačítek, ale jak se to rozhodlo, nedbaje, že noha na plynu až na podlaze, motor chcípal (furt sem byl na sněhu, takže to má točit na plno).Času na zkoušení bylo dost, bo škrábal sem se vždy po několika metrech. Ale nemosel sem se aspoň rozjíždět až od mostu, ale dalo se pak rozjet i v kopci, ale moselo to být už projeté. Chyběla redukce, to bylo zřejmé, jak to pomalu jede líp, ale to bylo už na hranici chcípnutí.
Nejhorší, že vypnutí protiskluzu (asi ESP) bylo zbytečné, neboli, úplná ignorace vypnutí. Myslím, že se s tím takto nedá ani pořádně smykovat na cestě.
Ale berte to aj tak, že sem dojel pod chalupu. S forýskem bych už byl jistě doma, ale nebylo nutné XV tahat. A bylo sněhu dost na zapadnutí - nezapadlo to nikde. Škoda, že to bylo vůbec projeté, moh sem kouknout, jak to projede Jimmy ;-D . Mimoto, myslivec s tím zapad na odbočce k brodu (na tom zhupu doprava, jak je dřevěná zábrana nad potokem). Lopatoval tam jak krtek, ale vyjel :-D . Je mi záhadou, proč tam zastavil a jak by by mu bylo horko, dyby tam to dřevo nebylo.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Sníh, bláto, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od u-geen »

to je naprd... obcas ten plnej vykon ve snehu clovek fakt potrebuje, aby se dostal dom :-(
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Sníh, bláto, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od Mira »

Já myslím, že asi v XV to VDC úplně vypnout ani nejde. Sice se to tváří, že VDC off protože se rozsvítí kontrolka, ale furt to do toho kecá. Chce to fakt důkladně prostudovat návod. Jak říkal Clarkson u nějakého auta, aby jste vypnuli VDC musíte nejdřív přečíst celou knihu.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
joedog
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: úte led 04, 2011 3:02 pm
Jméno a příjmení: Josef Varilek
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Sníh, bláto, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od joedog »

a nechce to to VDC tlačítko podržet? Někde se stisknutím vypne jen ASR a až podržením nebo více stisky ESP
Subaru Outback 2.5i, 5MT comfort-navi, MY08 Prodáno... ;-(
Skoda Octavia 1.9 TDI MY01 (Babička)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Sníh, bláto, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od sima »

Hmmm Doro,takže hýčkat,převelice si hýčkat naše staré vrány,na tyhle potřeby jo,škoda,převeliká škoda,kam to ten "vývoj posunul".Naštěstí se nechystám měnit auto co to jen půjde,ale kdo ví,kdy mě tahle volba potká,i přes mé odhodlání,ale co,ještě se furt pár dobrých starých kousků na trhu najde.
Jasně,pro běžné ježdění to bohatě bude stačit,pro sem tam využití v mírném terénu taky,ale dost mě zarazilo to scípání motoru,když člověk třebuje co největší výkon,tj hodně špatně :-/ I pro mě,ne takého ortodoxe už jo,protože taky sem tam naháním výkon motoru,když jsou podmínky špatné,když dělám z forejse traktůrek,to přeci člověk logicky vyžaduje maximum,redukovaná jednička a plný-frrr,ne to naopak omezovat něčím,čímkoliv...stará škola no,proč ten výkon ještě něčím omezovat...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sníh, bláto, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od quickly »

Chtělo by to vyzkoušet ve stejné situaci forestíka MY13+ s CVT . Přijde mi, že XV nemá takovou výbavu do terénu jako forestík, navíc CVT má X-mode :-/ .
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Majer
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: pon bře 18, 2013 5:08 pm
Jméno a příjmení: Robert Košař
Bydliště: Ostrava

Re: Sníh, bláto, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od Majer »

Co sem viděl na trubce videa tak ten X mod celkem funguje...
Peugeot 406,Subaru Outback 2,5AT,r.v.00
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Sníh, bláto, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od Traveller »

Doro a ostatní: U forejse SJ s manuálem mi tlačítko funguje naprosto normálně. Stisknu a hrabu podle toho, jak šlapu na plyn - žádné omezení výkonu se nekoná. Takže bych spíš předpokládal, že tam má něco rozbité?!? Jedině že by si málo šlapal na plyn a dusilo se to, ale to v tvém případě opravdu nepředpokládám. ;-D ;-D
Při stisknutém tlačítku to prakticky vypne jen protiskluz a na kola pošle co máš na pedálu plynu. Elektronika funguje stále a když se hrabeš do kopce, tak to občas nějaké kolo přibrzdí..., jakože "elektronická uzávěrka", jak tomu někteří říkají.
Když jsme předloni jezdili tam u tebe, tak po přesednutí k Dušanovi na závěrečnou část jsem pozoroval jediný rozdíl a sice, že nový forejs je daleko stabilnější a potřeba korekcí směru na volantu byla v porovnání s Dušanovým ručkováním tak čtvrtinová. Prostě to jede furt tam, kam jsou zatočená kola a tomu elektronika hodně pomáhá. U XV bych předpokládal hodně podobné chování.

Můj dojem a zkušenost je taková, že nejvíc dělají gumy. O víkendu jsem něco pojezdil v tom těžkém sněhu a při rozměru 225/60 R17 (jsem si skoro jist, že XV má rozměr stejný) to fakt není to pravé ořechové a dost to hrabe i tam, kde by to člověk často ani nečekal. Ale používám Nokiany WR SUV3 a ty jsou fakt spíš na silnici a nedovedu si představit, že by ta guma absolvovala něco, co sem občas posíláš na videu. To fakt ne!!! Na ledu či na prašanu výborný, ale těžký sníh či břečka zrovna není silnou stránkou této pneumatiky. No a hlavně ten široký rozměr. Pokud má někdo třeba R15 či R16 a gumu širokou třeba okolo 195mm, tak to bude v podmínkách těžkého sněhu fakt značný rozdíl.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Sníh, bláto, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od sima »

Albi píše:slíbená fotka ...
je to tahle tyč:
http://www.heposvm.cz/vyroba/tyce/tt2_help.html
Alb dík za fotku a co ten šroubovací mezikus,ten jsi vzal kde,co jsem narazil letmo na žehličky,tak jsem nic takového neviděl,to se dá koupit i s žehličkou?Jakou si volil tonáž,počítám,že když na tahání,tak aspoň ty 2 tuny?Kupoval jsi na netu,nemáš odkaz?
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3126
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Sníh, bláto, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od Albi »

ten mezikus vyrobil soustružník ...
mám asi tu verzi, na kterou jsem dal odkaz, TT-2 (nevidím tam nějaké rozdíly), na 2.3t
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Sníh, bláto, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od sima »

Myslel jsem typ žehličky,její tonáž,to je hodně důležité...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Řízení, ježdění“