Sníh, bláto, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Odpovědět
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Sníh, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od Doro »

DRUMMER píše:Jo ale nenapsal jsem, že mi to sjelo do levou stranou do zafoukané a zaledované příkopy.
Ale dík za radu, znáš to člověk tyto věci řeší, až se něco stane.
Tož hodím do kufru hever, lopatu, akorát ještě nějaké šikovné desky jestli vyrobit dřevěné nebo se dají pořídit pevné plastové na tyto účely ?
Prkna dřevěné řezané SM/JD (nehoblovat), šířka o pár cm víc než je pneu, tl. min. 25 mm (líp kolem 30) délku tak, aby se ti vlezlo pod přední sedadlo nebo jinde - čím delší, tím lepší. Hever sebou vozíš přece pořád, ten stačí (origoš hever je malý a nízký) a ještě menší prkénko pod hever, aby se nezatlačil do země.
Já mám prkýnky v trošku děrovaném igelitu zabalené (sou ale vyschlé, jinak ti to chytne houbičku a plíseň)
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
DRUMMER
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 650
Registrován: úte zář 08, 2009 3:20 pm
Bydliště: Rusava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sníh, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od DRUMMER »

Díky, ráno nějaké nařežu a dovybavím se, bo jak je sních tak vyrazíme s mladýma na lyže a nechce se mi to objíždět, tak jezdím po zkratkách.
Subaru Outback II gen.

MB Vito - služební
roza
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 126
Registrován: stř zář 23, 2009 6:23 pm
Bydliště: Praha

Re: Sníh, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od roza »

Tak se musím taky pochlubit. Předevčírem jsem tahal chlapíka s dodávkou(Ducato nebo co to bylo). Zajel v Letňanech do ulice mezi bytovky, ale asi si tak nějak nevšiml, že tam není prohrnuto :-) . Vytáhnout šel hladce, ale zapoměl jsem u něj lano :839:
Když už hrabat, tak všema čtyřma.

Subaru Outback 3.0 AT MY04
Uživatelský avatar
Mráča
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1364
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Jiri Mraček
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Sníh, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od Mráča »

Tak mam dalsi zarez :winner: :winner: a nemusel sem jezdit daleko.
Zaparkoval mi primo u baraku :supeer: :supeer: s fobii,nevim proc se tam cpal,kdyz videl,ze je zavej rovne s polem :713: :713: .
Ale pochvalu dostal,mel aspon lano ::-DDD: ::-DDD:
WRX 08
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Sníh, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od tango »

dneska jsem chtěl pomoct BMW 5, ale nechtěl, žádný zářez :686: :686:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
jaromir
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1078
Registrován: stř zář 09, 2009 10:41 pm
Jméno a příjmení: Jaromír
Bydliště: Úpohlavy (okr. Litoměřice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Sníh, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od jaromir »

Já jsem dnes udělal zářez sám na sobě :839: . Jel jsem se podívat na pole a při couvání a otáčení na polní cestě jsem spadl pravým zadním kolem do krajní brázdy zoraného pole. Kacafírek si sednul koncem pravého prahu na zem a nehnul se ani dopředu ani dozadu. Sněhu bylo cca 25 cm a ta blbá brázda byla schovaná navátým sněhem. Nepomohlo ani odházení sněhu a protože jsem měl ze včerejšího srazu v kufru řetězy, použil jsem je jako poslední záchranu před potupným sháněním cizí pomoci :666: . Sice jsem se prohrabal až na trávu, která lítala okolo, ale z brázdy jsem vyjel tím způsobem, že auto jelo s tím zapadlým zadním kolem na štorc po cestě několik metrů až do chvíle, kde ta brázda nebyla tak hluboká a pak se mi podařilo z ní vyjet. Jen doufám, že jsem si nezpůsobil nějakou škodu na spodku auta. Takže vlastnictví řetězů nepodceňovat - i Subárko může zapadnout díky mezičlánku mezi sedačkou a volantem :713: tak blbě, že mu nepomůže jen kvalitní pohon 4 x 4.
Jaromír
Subaru Forester 2,5XT MY2009
Uživatelský avatar
mamut
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Lukáš
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Sníh, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od mamut »

Tak teď ráno jsem moh mít zářez, ale vyprd sem se na to :bp: ... zbytek cesty jsem si to sice vyčítal, ale provoz na silnici byl takový, že by mě hned první auto sejmulo...
Tak snad příště...
jediné světlo mého života, je světlo v ledničce

Subaru Impreza GT (1999) Obrázek
Fiat Ducato 3.0 CNG (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
telatko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 901
Registrován: sob zář 12, 2009 1:25 pm
Bydliště: Zábřeh na Mor.

Re: Sníh, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od telatko »

tak uz jsem byl dlouhodobe nasratyy :fuckoff: ze maj vsichni zaarezy.. a ja nic.

ejhle dneska pred firmou 7,5tuna zapadena a nikdo kdo by si troufl ::-DDD: tak jsem prisel za tim panem a rikam mu, ze bych to skusil... tak nevericne koukal :670:

asi natreti mirne zaskubnuti ( mam elasticke lano ) sel ven.. a jen koukal... co to je za auto prej? tak jsem mu rikal 1,5ka Subaru. Rikal ze je prelozenej, ze ma pry 9 tun, ze tomu neveril.

Jinak on mel jenom ocelovy lano, to jsem si na milacka dat nechtel.. tak jsem to jeho ocelovy navazal na svoje elasticky.. a neprdlo. --) obycejny elasticky lano na 3T za cca 180kč. :conf89:

:subaru: :subaru: :subaru:
Nissan X-trail MY2016 4x4
Cagiva Raptor 650

ex. Nissan X-trail 2.2Di 84Kw
ex. Legacy 2.5 GX MT MY2000 sedan
ex. Impreza 1.5R SW, 5MT, MY2006
ex. Peugeot 406 1.8i
ex. Aprilia Leonardo 125ccm,
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Sníh, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od Doro »

Tak už mám taky :690: :690: :690: :690: :690:
Malý nisan (nějaká malá pixle), si to najel do nahrnutých sněhukup u chodníku a přímo v křižovatce na vedlejší cestě. Visel tam pěkně. Sem přibrzdil, borec nadšený a asi i zmatený, že vůbec někdo ce pomoct (pár aut než sem dojel bezezájmu projelo :670: :1774: :baseball: ). Než by našel lano, prý asi měl, sem vylez a hodil mu háček a málem sebou seknul, bo kluzko, jak sfiňa a ještě cesta ve svahu. Ani sem to necítil a byl venku. Tož, taká rychlovka. od zastavení cca 1 minuta a jel sem dál.
Pak kousek dál, 2 autobusy vedle sebe v kopečku, cesta zablokovaná :670: :670: :670: :850: :850: :850: :850: ...jenže, já jel zespod :839: :839: :839: :839: , takže nic. Cesta je tam tak úzká, že byl problém se i otočit.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1374
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: Sníh, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od Dušan »

Taky jeden zářez. V neděli při návratu ze Slovenska, cesta nad přehradou Šance na Ostravici. Úplně hladko, na povrchu ledové zmrazky. V zatáčce to řidič Superbu nezvládl, dostal smyk a zůstal viset na břiše na asi půlmetrové zmrzlé bariéře od pluhu - s koly prakticky nad zemí. Odnesl to jeho pravý blatník opřený o svodidlo a roztříštěný plastový kryt pod motorem. Napoprvé vytáhnout nešlo, ani se nehnul, teprvé napodruhé po odházení lopatou z pod auta se povedlo. O Řidič Superbu neměl ani lano, ani lopatu.
DSCF8326 (2) (1).jpg
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Sníh, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od VDC »

Tak jsem dneska udělal taky jeden zářez. Uprostřed Plzně, na rovnej suchej silnici... :845: Přijedu k semaforu a paní přede mnou stojí a evidentně má nějakej problém. Tak jsem otevřel dveře a ptám se jí, co má za problém. A ona, že jí to nejede, že spojka odešla definitivně do věčných lovišť. Že je v pátek objednaná na výměnu a mechanik jí říkal, že to ještě dojezdí. No asi neměla tak citlivou nohu, jako mechanik. I povídá, že by jí stačilo, kdybysme jí zatlačili za roh, že to tam nechá stát. Tak povídám, že tlačit bohužel nemůžu, že mám zlomenej kotník a moje žena je v 8 měsíci těhotenství. :845: Ale přece jí tam nenechám, že jo. Takže jsem jí nabídl, že jí popotáhnu. Našel jsem si v jejím kufru šroubovací oko, protože samozřejmě netušila, co to po ní chci. A tažné prostředky jsem měl já. Popotáhl jsem jí asi tak 60 metrů k parkovacímu místu a bylo to. Pravda není to žádnej zářez jako kráva, ale modré okénko v modrém životě Rychlých šípů si dneska vybarvit můžu... :657:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
RunningRunner
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1259
Registrován: pon srp 31, 2009 1:26 pm
Jméno a příjmení: Petr Sklenář
Bydliště: Hradec Králové, Velké Svatoňovice :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Sníh, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od RunningRunner »

Tak hlásím taky zářez. Teda zářez: paní se snažila otočit na úzký ledový silnici (je to spíš parkoviště - slepá). Takže předníma kolama zajela do sněhu, vykutala si tam 15cm díry a chvíli to tam bez úspěchu točila. S nějakým chlapem jsme tam zašli, že jí jen zatlačíme. Nakonec jsme tam byli 4 a na sněhu a ledu se nechytali. Tak říkám, že zajdu pro auto - parkoval jsem asi 200m odtam. Než jsem přijel, zbyl tam už jen jeden chlap, ženskou přesvědčil, ať podloží kola koberečkama (to nestihla) a mně hlásil, že nemá vzádu oko a ona s tím souhlasila. Měla :-) Nacouval jsem, vzal svoje elastický lano a na první hodně lehký rozjetí jí auto otočil o nějakých 45st a vytáhl :-) Ta silnice byla fakt brutálně ledová, když jsem nastupoval zpátky, tak jsem skoro zajel pod Forýska :-)
Kolama dolů ... Running Runner

Subaru Forester 2.5 XT Comfort AT MY06 230 kousků ve stádě Obrázek
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Sníh, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od tango »

Každý zářez , který je kladný se počítá :supeer: . Takže VDC,RR prostě zase je vidět, že lidi od :subaru: mají dobrá srdce :pr: :690:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Sníh, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od Doro »

:850: :850: :850: :subaru:
V pátek popotáhnutí a nastartování berlinga přes kabely, dnes, bo -20°C a nafta mu zamrzla :sick: , už dělal forestřík taxika a poctivě tahal vozik na ledě... Kolega z práce mooooc rád za pomoc. Jen budu moset ke karosáři, vytlačit promáčklé místo u spolujezdce, bo tam často a velmi intenzivně brzdil, přestože tam nejsou pedály ::-DD: ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD: ...ale já s vozíkem jel opravdu pomalu a bezpečně, faaakt :655:

Po cestě zme potkali jednu předohrabku, řidič už venku, lano nachystane a vyhlížel pomoc s odtažením - těžko říct, co m chcíplo, bo stál na cestě (ale nebyl dnes jediný, bylo takových více). My jeli opačným směrem, takže snad mu někdo pomoh...
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
RunningRunner
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1259
Registrován: pon srp 31, 2009 1:26 pm
Jméno a příjmení: Petr Sklenář
Bydliště: Hradec Králové, Velké Svatoňovice :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Sníh, zářezy, aneb koho (a jak) jsem vytáhnul...

Příspěvek od RunningRunner »

Tak další minizářez, v 5:45 když jsem odmetal auto (10cm), tak se paní pokoušela zacouvat do kolmýho stání, na tom ledě pod sněhem jí to ujelo, navíc se chytla ledový koleje, takže zůstala stát napříč a sousedovi předkem škrábla dveře (stál na podélným). Chvíli jsem zkoušel jen zatlačit, ale na tom ledu jsem se nechytal. Takže domíst auto, couvnout, lano, otočit předokolku a nakonec jí ještě potáhnout kus dopředu, protože v tom ledovým korytě stejně hrabala ...
Kolama dolů ... Running Runner

Subaru Forester 2.5 XT Comfort AT MY06 230 kousků ve stádě Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Řízení, ježdění“