Cesta do práce...

Uživatelský avatar
wunti
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1026
Registrován: pát říj 09, 2015 1:38 pm
Jméno a příjmení: Michal Wunti
Bydliště: Ostrava

Cesta do práce...

Příspěvek od wunti »

Zdravím Vás,
chtěl bych tady rozvinout nějaké zamyšlení a eventuálně si poslechnout názory a zkušenosti dalších řidičů.
S rodinkou máme možnost vypadnout z města, ovšem nové bydlení je trošku z ruky od mé nynější práce.
Nyní - cesta do práce cca 14 km, časově dle provozu 15-25 minut.
Výhledově - cesta do práce 69 km, časově dle mapy 59 minut - reálně typuji do 50 minut :-)

Jezdí někdo denně takovou vzdálenost? Není to na palici? :-D
Řízení vozidla mne baví, ale samozřejmě je to jedno z mnoha "faktorů" pro a proti.

Děkuji za debatu a váš čas
Nyní:
Subaru OTB 2019, Comfort +
VW Passat 2,0 TDi, 110 kW, 2017

Ex:
Subaru Legacy 2,5 CVT LPG, 2011
Škoda Oct. III, 1,4 TSI, 110 kW, 2018
Škoda Oct. II, 1,6i, 75kW, 2007
Subaru Legacy 2,0R 121kW, 2006
Škoda Oct. I, 1,9TDi 4x4 66kW, 2000
Renault Clio 1,9D, 2001
Škoda Favorit a 110L
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: Cesta do práce...

Příspěvek od masha »

Ahoj. Jezdím každý den do Německa do práce. Mám to 70km časově cca 50-60 min podle provozu. Docela jsem si na to zvykl a cestování mi nevadí. Rád řídím :-) Občas jezdím s kolegou a vystřídáme se, ale teď jsem jezdil cca měsíc sám a vyhovuje mi to. Samozřejmě je třeba počítat s únavou :-/ Teď dělám noční a ta cesta ráno domů je docela záhul občas... Hlavně prostě nejsi v práci 8 hodin ale 10 i s cestou ;-)
Pak bych si samozřejmě propočítal jak se mi to vyplatí, ale to máš asi promyšlené ;-)

Těžko něco radit. Já si myslím, že člověk si zvykne na všechno :-) Hlavně, pokud to má finanční přínos pro rodinu :-)ObrázekObrázekObrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14702
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Cesta do práce...

Příspěvek od Tapan »

Za mne by to bylo tak na hranici, co je ještě únosné. Předpokládám tedy, že do práce musíš jet 5x týdně. Samozřejmě bude to nákladnější (palivo, opotřebení vozu, servis) a bude tě to stát hodinu denně. Pak záleží, jaké plusy má vypadnout z města (zahrada? dílna?) a jaké to má případně další mínusy (znamená to vyzvedávat pravidelně děti, které se do teď ze školy dostaly samy? Nebo se samy dostanou i tak, ale domů dorazí o hodinu později?)
Na to si musí každý odpovědět sám. Extrovert milující městský noční život to asi bude mít jinak než já :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
wunti
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1026
Registrován: pát říj 09, 2015 1:38 pm
Jméno a příjmení: Michal Wunti
Bydliště: Ostrava

Re: Cesta do práce...

Příspěvek od wunti »

Ano 5x týdně pouze denní - tzn.: nástup v sedm - ve čtyři padla.

Městský život mne nebere - v uvozovkách to děláme pro děti a pro naše zdraví. Lepší vzduch, vesnice cca 1700 obyvatel, zahrada, nějaké to políčko.
Dítka jsou ještě malá 5 a 3 - tzn. pak by se musela starat spíše žena, co se týká odvozů a servisů kolem. (Rebelie děti do jaké prdele jsme se to přestěhovali přijde až v dalších pětiletkách :-)))

Sice se musí usedlost zrekonstruovat, ale vše vypadá, že by si člověk polepšil i finančně...
Pro mne tři hlavní hnací hřídele - ranní kafe na verandě, nové větší akvárium v RD a druhý vůz do rodiny Subaruuuu [SUBARU]
Nyní:
Subaru OTB 2019, Comfort +
VW Passat 2,0 TDi, 110 kW, 2017

Ex:
Subaru Legacy 2,5 CVT LPG, 2011
Škoda Oct. III, 1,4 TSI, 110 kW, 2018
Škoda Oct. II, 1,6i, 75kW, 2007
Subaru Legacy 2,0R 121kW, 2006
Škoda Oct. I, 1,9TDi 4x4 66kW, 2000
Renault Clio 1,9D, 2001
Škoda Favorit a 110L
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14702
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Cesta do práce...

Příspěvek od Tapan »

Největší zádrhel vidím v tý rekonstrukci, kterou si každý představuje jak Hurvínek válku :-) Jinak proč ne, 1700 obyvatel není až taková tragédie, aby tě děti v pubertě kvůli tomu musely nenávidět :-) Pokud to znamená z bytu do baráku se zahradou, případně z cizího do vlastního, tak pak asi jo ;-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Ladaf
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1196
Registrován: ned črc 17, 2011 11:43 am
Bydliště: Praha - Řepy

Re: Cesta do práce...

Příspěvek od Ladaf »

těď jezdím do práce na dvě místa, jedno mám 85km cca hodina a druhy 105km cca hodina a čtvrt,
čas je hodně závislej na době kdy to jedu, ráno je to rychlejší, odpoledne o hodně pomalejší, jezdím to svým autem, ale zaměstnavatel mi proplácí benzín a půlku servisu =)
for fun: Subaru Legacy Turbo skoro RS-RA, MY93
for work: Subaru Impreza 2.0R, MY07 <= ex Subaru Impreza 2.0 Sport RS, MY05
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1671
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Cesta do práce...

Příspěvek od CoZmo »

čas kerej projebeš v autě nebudeš mít pro svůj život. Nikdy jsem nepochopil nadšení lidí, např. z prahy, že to maj do práce jen 45min...to je 1.5hod denně, který vyletí bez čehokoliv přínosného z okna...i ten gaučing je přínosnější. Den má prostě jen 24hod a pokud 8hod je práce, tak už ti toho života moc nezbude...
A i sebezábavnější cesta po měsíci nudou je. Prvních pár měsíců je to zábava, pak už jen a jen otročina...
Každopádně zvyknout se dá na ledacos. Znám lidi, co odlítaj auto za rok, jezdí 150km tam a zpět každej den a ospravedlňujou to těma skvělýma prachama....
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: Cesta do práce...

Příspěvek od masha »

CoZmo píše: Každopádně zvyknout se dá na ledacos. Znám lidi, co odlítaj auto za rok, jezdí 150km tam a zpět každej den a ospravedlňujou to těma skvělýma prachama....
Ono to ničim jinym ospravedlnit nejde ;-) Ale když ti to zajistí rodinu a můžeš si tady žít v klidu tak v tom nevidim problém. Já osobně jsem si na to zvykl, práce mě baví a samozřejmě tam jedu za prachama...
Kdybych si tady doma vydělal 80% toho co tam tak to samozřejmě neřeším a jsem doma Obrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Cesta do práce...

Příspěvek od newli »

CoZmo píše:čas kerej projebeš v autě nebudeš mít pro svůj život. Nikdy jsem nepochopil nadšení lidí, např. z prahy, že to maj do práce jen 45min...to je 1.5hod denně, který vyletí bez čehokoliv přínosného z okna...i ten gaučing je přínosnější.
Presne tak. Pred nekolika dny se nekdo na LinkedIn "chlubil", jake je to fajn dojizdet z liberce do prahy. Jeho pohled na vec jsem tedy nepochopil. A kdyz mu tam nekdo namitl jeho ekologickou stopu (ta tam proste je, to si musime priznat), tak se obhajoval tim, ze plati spotrebni dan :-DDD
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1671
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Cesta do práce...

Příspěvek od CoZmo »

ještě si to hoď do kalkulačky.

2x70km denně á 6,50kč/km (na menší číslo zapomeň, 4,20 máš bez PHM) = 910kč/denně za to, že jedeš do práce. Ročně nalítáš 34tis km jen do práce a zpět. Tzn. auto půjde z domu cca po 3 letech.
2hod při ceně dejme tomu 400kč/hod v superhrubý nebo jaký chceš, ale pro 20tis měsíčně dojíždět nebudeš, takže 800kč.
Každej den teda vyhodíš 1.700 za dopravu do zaměstnání, tzn. 34.000 měsíčně tě stojí ta paráda. A to chceš rekonstruovat barák. Za mě bych to za míň jak kilo měsíčně v platu ani nezvažoval. Jediná možnost je, že auto bude služební a zaměstnavatel to bude s radostí platit.

No a nakonec ještě krása v podobě uhlí co napliveš do vzduchu. Měsíčně odhadem 600kg, za rok skoro 7,5t CO2, pokud máš něco co už je hodně eko. Tohle si načucháme my ostatní za tvůj pocit čerstvého vzduchu doma :-)
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
kosobecny
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 993
Registrován: pát zář 16, 2011 6:53 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Klatovy a okolí

Re: Cesta do práce...

Příspěvek od kosobecny »

Skoro celý dosavadní život dojíždím do práce cca 18-25km, a sám pro sebe si říkám, že tak do 1/2 hodinky to není problém. Poslední rok jsem skoro celý dojížděl cca 40km od přítelkyně a ještě pak někdy domů + 25 a upřímě to přestalo brzo bavit. Ano ráno jedeš rychleji, to jsi v práci dřív, ale odpoledne je provoz a vždy cesta z okresního města do krajského trvá na těch 40km, 5-10min navíc.

Prostě si pár večerů k tomu sednout a napsat si obejtikně všechny pro a proti obou variant a řešit s paní domu ;).

Chápu tvoje dilema, je to srdce proti rozumu. Já to naštěstí nemusím řešit, jsem z malého města a nyní na vesnici. vím, že nepřijít opravdu nějaká skvělá nabídka, tak se pryč stěhovat nechci (tedy jako někam dál od práce) ;)
Subaru Outback H6 3.0 MY2000
Subaru Forester 2.0 XT MY2003 - ex
Subaru Impreza 2.0 GL MY2000 - ex
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Cesta do práce...

Příspěvek od námořník »

To je dost pokřivenej pohled na věc. To bychom si mohli všichni koupit karavany a bydlet před fabrikou na parkovišti :-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14702
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Cesta do práce...

Příspěvek od Tapan »

Cozmo, tak se uklidníme, ne? 800 denně za čas strávený na trase je kravina jak vrata. Zaprvé ani současné dojíždění není zadarmo, zadruhé když dojíždět nebude, tak mu ty prachy někdo dá? A dá mu je skutečně v superhrubý? Ztratí na cestě 2 hodiny denně místo necelé hodiny, to je celý. Přepočítat na peníze to seriózně nejde.
Těch 6,5 Kč / km je taky dost nadsazený. V tom máš i POVko a STK, což by platil stejně, protože když nebude dojíždět, auto asi neprodá. Řekl bych, že cca. pětikoruna na km bude reál.
No a vždycky, když káže o vyprodukovaném CO2 někdo, kdo jezdí jako daily třílitrový šestiválec, dlouho přemýšlím, jestli je to myšlené jako vtip, nebo jestli to myslí vážně. Bohužel většinou zjistím, že to myslí vážně. Tak si ho klidně načuchej, já myslím, že zrovna ten CO2 teda ve vzduchu nepoznáš a že se na tvém zdraví neprojeví vůbec nijak, ale kdyby ses zaklínal tonucími ledními medvědy v polárních oblastech, neznělo by to tak úderně, což?
Já bych teda víc než těch současných 30 km dojíždět nechtěl, ale jsem takovej bezohlednej píčus, že CO2 na mé rozhodnutí, kde budu pracovat, má vliv přesně nulový.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: Cesta do práce...

Příspěvek od masha »

Tywe s tim cočkem to je slušnej haluz Asi se to zvrtlo kam nemělo
Ještě že máme Grétu. Ta má emise do mínusu určitě protože chodí pěšky, oblečení si kupuje v sekáči a vylučuje vodní páru a vůni citrónu....


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1671
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Cesta do práce...

Příspěvek od CoZmo »

za číslama si stojím, je to náklad na dopravu do zaměstnání. Jediný, v čem slevím, je to, že mě přijde normální dojíždět tak do 30ti min, takže není v prodělku 800, ale jen 400, to máš recht. On čas má prostě nějakou cenu, pro každého jinou, většinou vyjádřenou v hodinovce, co inkasuje za svou práci. Tady to byl jen příklad, čísla ať si dosadí každej svoje.

Co se CO2 - to nebylo kázání o záchraně ledních medvědů. Jen mi přijde dobrý si uvědomovat i tenhle fakt, protože v reálu jsou to vlastně neuvěřitelný čísla. A ty čísla, co jsem použil zde ani nereflektujou xlet starou H6, spíš něco normálního k dnešku. Mě to drbe od tý doby, co sem k faktuře za trajekt dostal ještě fakturu za 500kg CO2, který prej muj transfer vyprodukoval. Samozřejmě medvědi na tom líp nebudou :-) - ty nic nedostali, nevim, kdo ty prachy spolknul...
takže to prosím brát jen jako číslo pro zajímavost.
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Odpovědět

Zpět na „Řízení, ježdění“