Jízdní styl a spotřeba

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Jízdní styl a spotřeba

Příspěvek od Mira »

Tak to asi nemám polámaný. Po minulých 13 litrech jsem teď opět pod 11. Pouze 10,8. Z toho opět 75% město. Jo a s těmi hodnotami v TP ohledně spotřeby jezdíme strašně podprůměrně, pro město u 2,0XT píšou 13,8 litru. Takovou spotřebu jsem ještě nedosáhl, asi jezdím nějak blbě. Prej skoro nebrzdím - dle stavu brzd. Dostal jsem poučení, že i brzdy se musí občas pořádně prohřát, stejně jako vyhánět pavouky.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22740
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Jízdní styl a spotřeba

Příspěvek od spm »

J, mám to podobně. Respektive mám aktuálně za cca 4500km na H6 průměr přesně 10,5, což odpovídá i údaji v TP. A to přitom jezdim minimum okresek (a když už, tak je beru svižnějš), takže ject tu kombinaci jak by se měla, tak to mám i níž. Taknějak mám pocit, že koupit si nový auto, tak se na ty údaje v TP nedostanu ani kdybych sebevíc chtěl ,,|,, (>_<) ,,|,,

U brzd to asi potřeba je, ty moje potfory (prakticky nový destičky) v malé rychlosti při jemném brždění hnusně skřípou, ale vždycky když někde musim víc zprudka zabrzdit, tak to chvíli dá pokoj :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11891
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Jízdní styl a spotřeba

Příspěvek od Traveller »

Ale dostaneš!!! S novým autem i se starým. 8-? =)
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Jízdní styl a spotřeba

Příspěvek od draconis »

No já jsem na to zvědavý. Většinou jezdím hlavně mimo město a jsem s průměrem kolem deseti. Teď už dva týdny jezdím naopak jen ve městě a v podstatě pořád se studeným motorem. Tak až dotankuju, jsem na to zvědavý... :-)
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22740
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Jízdní styl a spotřeba

Příspěvek od spm »

Dva týdny? To to tlačíš, ne? :-) Já jsem ze začátku měl H6 ještě v Praze a párkrát jsem s tím jel do práce - cca 3km, to bylo ještě navíc v létě, kdy se to relativně i ohřálo. A to jsem měl pocit, že při každém sešlápnutí toho plynu v koloně se ta ručička palivoměru pohla. Prakticky to snad sežralo to samý, co teď za 40km jízdy :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Jízdní styl a spotřeba

Příspěvek od draconis »

Ale my jsme malé město a jezdím mimo špičku. A protože bydlím v centru, jde opravdu jen o to přecukat to z centra do nemocnice, obchoďáku, vyvenčit psy a zpět domů. Tedy cca 6-10km za den. Když netrefím zrovna kolony např. když se hraje hokej, tak je to docela v pohodě a pořád se jede. A hlavně to naše velkoměsto přejedu celé za 7-10 minut z jednoho konce na druhý, když to jede. Na druhou stranu ráno a ve špičce je to akce na 40-50 minut. Proto jezdím všude po městě na kole, když to jde... Nejde mi ani tak o benzín, jako spíš o čas. Jestli něco nemám rád, tak někde bez činnosti zbytečně tvrdnout a čumět... ;)
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Jízdní styl a spotřeba

Příspěvek od emve »

spm píše: Taknějak mám pocit, že koupit si nový auto, tak se na ty údaje v TP nedostanu ani kdybych sebevíc chtěl
Traveller píše:Ale dostaneš!!! S novým autem i se starým.
Pořád to jde, ale je to čím dál těžší. Se starýma autama nebyl problém jezdit dlouhodobě v kombinaci za cca tovární údaj (O1 1,8T 7,9l), šlo to ještě i s O2 1.9 TDI (5,3l) ale třeba s MB E220 CDI MY 2014 jsem jezdil dlouhodobě za 6,5l (TP 5,0l) a nové E220d MY2017 taky lehce přes 6l (TP 4,3l).

Dřív se opravdu dalo za papírovou spotřebu jezdit v kombinaci dlouhodobě, dnes udávaná spotřeba spíš odpovídá klidné jízdě po okreskách bez města a dálnice.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Jízdní styl a spotřeba

Příspěvek od Mira »

emve píše: Dřív se opravdu dalo za papírovou spotřebu jezdit v kombinaci dlouhodobě, dnes udávaná spotřeba spíš odpovídá klidné jízdě po okreskách bez města a dálnice.
Papírový údaj je v Evropě lež jak věž. Srovnejte si spotřeby udávané v Evropě a u stejných aut ve státech. Tam mají jinej luft, tudíž tam to žere min. o litry více. Např. u Subaru určitě. A kupodivu jim to tam i víc kouří. Aspoň VW určitě. [CENZORED]
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
vojtasbus
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1526
Registrován: stř úno 11, 2015 11:11 am
Jméno a příjmení: Vojtěch Myška

Re: Jízdní styl a spotřeba

Příspěvek od vojtasbus »

No tak já mám na Vitaře kombinaci 9.8, mimo město 9.2 a město 11.0. Reálně kombinaci za 8.5 - 9.0 litrů :)

Odesláno z mého EVOLVEO_StrongPhone_Q8_LTE pomocí Tapatalk
exSubaru Justy '94 (1.2i, 9V, 55kW)
exSubaru Outback '05 (3.0R, 24V, 180kW)

No a teď budu chvíli jezdit Pažoutem
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Jízdní styl a spotřeba

Příspěvek od emve »

Dneska moje první svezení s plug-in hybridem - Audi Q7 e-tron (hybridní 3.0 TDI, 373k / 700Nm), papírová spotřeba 1,9l.

Cestovní realita - 10,5l (D1 v hustém provozu a z Brna dál plynule 160). Po městě to funguje, na dálnici kromě "boostu" při kickdownu, který auto popožene vpřed, a občasné rekuperaci při brždění téměř nulový efekt. Paradoxně standardní 3.0 TDI 272k v Q7 nejede o moc hůř a cestovní spotřeba je snad i o něco lepší, protože e-tron je o 450 kg těžší.

Nejsem zastánce mastodontních SUV, ale musím uznat, že nová Q7 se fakt povedla. Pro někoho, kdo občas potřebuje sjet mimo silnici, skvělá alternativa k S-klasse jako cestovnímu autu. Tiché, komfortní, prostorné, pohodlné, dobré jízdní vlastnosti (díky natáčení zadní nápravy, aktivním stabilizátorům apod.) a i s 3.0 TDI 272k příjemně svižné (rychlejší, než Forester XT). Jen ta cena...
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Jízdní styl a spotřeba

Příspěvek od draconis »

Všichni jsou z Q-éček na větvi. Já v tom jel jenom jednou a musím říct, že to auto se mi moc nelíbí. Ale vlastně nevím proč, spíš asi proto, že se mi to nelíbí opticky a taky si to většinou pořizují pitomci... B-)

Jinak já prověřil XT v městském provozu, kde jinak moc nejezdím. S výsledkem průměru 13,3l/100 km - viz poslední tankování na fuelly.com (podpis). Z toho asi 90 km mimo město... :-)
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Jízdní styl a spotřeba

Příspěvek od JRJ »

emve píše:...že nová Q7 se fakt povedla. Pro někoho, kdo občas potřebuje sjet mimo silnici, skvělá alternativa k S-klasse jako cestovnímu autu...
Čtu dobře? SUV jako alternativa k etalonu limuzíny?
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Jízdní styl a spotřeba

Příspěvek od emve »

JRJ píše: Čtu dobře? SUV jako alternativa k etalonu limuzíny?
Odpověď na tvoji otázku je již v mojí citaci, kterou jsi sám použil - "Pro někoho, kdo občas potřebuje sjet mimo silnici"

Jel jsem ve 4 verzích aktuální S-klasse (S350d, S500, S600, S63 AMG) a 2 verzích aktuální Q7 (3.0 TDI, e-tron) a nabyl jsem tento dojem. V S-klasse se akorát o něco lépe sedí (komfortněji se dají odložit ruce apod.), ale z hlediska komfortu podvozku (obojí na vzduchu), odhlučnění aerodynamického hluku/motoru/kol a celkové cestovní pohody ty rozdíly nejsou nijak zásadní. Včera jsem vylezl po 350 km z e-tronu ve stejně dobré kondici, jako po 350 km v S-klasse. V obou případech i díky velice příjemným ventilovaným sedačkám s masážní funkcí. :-)
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Jízdní styl a spotřeba

Příspěvek od emve »

Po delší době mě nějaký moderní motor příjemně překvapil svou provozní efektivitou, což se moc často nestává. Naposledy to bylo před rokem faceliftové BMW 340i a tentokrát je to opět BMW - nové 750d xDrive (3,0l diesel, 4 turba, 400 k, 760 Nm). Předchozí 50d (tři turba, 381k, 740Nm) moc nefungovalo, žralo jak podobně výkonný benzín a nejelo nijak zásadně. Nové 750d jede velice pěkně a žere jako standardní třílitrový diesel.

Jízdní styl a spotřeba: Valašsko - Praha s rychlostním průměrem 156 km/h za 10,5l. Před pár týdny 650i xDrive obdobně za něco přes 14l.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Uživatelský avatar
bonboniera
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 797
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vit Pochman

Re: Jízdní styl a spotřeba

Příspěvek od bonboniera »

Pratele, nejlepe s 3.0R - mate ted v zime vyrazne vyssi spotrebu? Ja dnes ujel zhruba stovku po okreskach a par kilometru dalnice, kde se ted stejne neda jet o moc vic nez 100, 120. Troufnu si rict, ze bych to stejne drive jel za 8,5, dnes ani nahodou za deset. Az nekam k jedenacti. Myslim, ze brzdy ok, takze by to fakt delaly ty minusove teploty?
Subaru Outback 3.0R, 5AT, 2009
Odpovědět

Zpět na „Řízení, ježdění“