Řidičské chyby a zlozvyky

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od Jackylle »

SPM : vy tam tu hru na "Peklo na silnici" máte nějaký o dost vyšší level. My si tady jezdíme základní úroveň ;-)
I ty uzavírky a hra na hledání objížděk je pro začátečníky, ve srovnání s úrovní zákopové války třeba Brna :-D
Jako hňupy co tě nutí vybrat si mezi zničeným zrcátkem nebo kolem nezpochybňuju... my to tu ve městě tak natěsno nemáme a mimo máme na výběr tu škarpu. A překážky v rychlosti provozu myslím taky mimo. .. ve městě stejně nemá smysl jezdit rychle.
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od Mira »

Jackylle píše: I ty uzavírky a hra na hledání objížděk je pro začátečníky, ve srovnání s úrovní zákopové války třeba Brna
To je úplně nejvíc přesná definice. :-DDD
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od sima »

Máte pravdu všichni, už to nebudu mazat nadále... jen já se včil náhodně třikrát po sobě v práci pobavil.
Jedu z fabriky a furt stejná rovnice: vyjedu z fabričky na pravidelnou objížďku a přede mnou se plouží na mě zbytečně pomalu auto. Dobře, držím se za ním, ale jen opravdu s rozumným odstupem, docela mě to sralo, ale netlačil jsem se na něj, to ne. Projedem úseky, kde bych ho sice mohl předjet, ale nedělá se to a hlavně tušil jsem nimroda za volantem ( můj výraz pro řidiče, co čeká na svou oběť téměř nehybně jak na posedu ) no a taky tam byl!!! :-D
Sotva jsme projeli úsekem ke kruháčům a zdolali i ten druhý, dupl na to jako prase, enem dým a uháněl nahoru na nadjezd, kde jsou už dva regulérní pruhy, celý natěšený, jak mě to kurva nandá a ukáže mě prdel, ukojí sebe sám.
Jenže já vždy už jen laxně odbočoval, tam se nedá už moc spěchat, holt zbyl mu jen smutek v srdci a vír v nádrž - dnes se nezadařilo ::-((( :-D
To vše třikrát během dvou dní, pokaždé při výjezdu z fabriky.
Značky překvapivě vskutku bestiální: postarší superb a 2x staré plečky 4 kroužky :-)
Jinak kolikrát nechápu jak se na lesní asfalt cestičce pro jedno a půl auta rve člověk do protivky, aniž by použil těch málo fleků, kde se dá zastavit a rozumně vyhnout, já vždy poctivě zastavoval, až moc poctivě, ale už dávám taky najevo, že takhle to fakt nejde, nějaká výchova musí být o tom žádná.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od spm »

Jackylle píše:SPM : vy tam tu hru na "Peklo na silnici" máte nějaký o dost vyšší level. My si tady jezdíme základní úroveň
Já mám teda asi hlavně i štěstí na lokaci, kam tím autem právě jezdím. Pač moje příjezdová cesta do práce je po ulici, která je defakto slepá (takže co tam přijede, tak i odjede), kde se dá, tak stojí auta po obou stranách, ten zbylý průjezd je relativně úzký a ještě je tam hromada výjezdů, ze kterých je blbě vidět a ty lidi na to pečou. Takže tam nějaké takové drama je prakticky každý den :-D A jedno jsem teda tu hru "prohrál," když mi z protisměru jela X5ka BMW, která jela normálně a kousek předemnou to vzal naprostředek přímo proti mě. To už jsem tu odvahu teda neměl, hamtnul na brzdu a píchnul to čuámek na centimetr k zaparkovaným autům. Ale jinak ťuk ťuk - za víc jak 4 roky jsem tam nic neurval :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
martinant
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2214
Registrován: úte čer 28, 2011 8:12 am
Jméno a příjmení: Martin Antoš
Bydliště: Rokytnice n. Jiz.

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od martinant »

bushman1 píše:U nás je to také a kvůli tomu jsem si pořídil kameru.
Úplně pravidelně se mi stává, že vyletí proti mě auto v nepřehledné zatáčce a jede prostředkem nebo po mojí straně. Pak to rychle strhne na svoji stranu.
Vůbec nerozumím tomu, jak ti lidé uvažují.
Já i když jedu pilu, tak do nepřehledných zatáček vždy na svojí straně.

Jinak také dojíždím auta, která jedou přede mnou prostředkem, ale myslím, že je to často o tom, že ti lidé fakt nemají zkušenosti a bojí se. Proto jim nechci působit další stres navíc, že je budu problikávat a troubit.
Často se …
Mam taky pocit ze ti "nezkuseni ridici" kdyz v zrcatku uvidi rezu s cimsi na kapote (u me jen atrapa) tak si ho vychutnavaj 40kou. Nedavno za Tuaregem a vypadalo to ze jel z offroadu jak to mel zablaceny. Asi se bal nekde tolik [IRONIE] ze jel predtim radeji po sirokym poli nebo kde. ;-D
Odesláno z rozežranýho jabka.

Subaru Impreza 2.0 GH MT MY 08. 11,2l/100km
ex. Subaru Impreza 2.0 gl MT MY96.
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od Jackylle »

Ono statisticky těch pitomců na cestách je mnohem více než těch, co mají nějaký omluvitelný důvod k omezování plynulosti provozu ;-D
A když už potřebují jet pomalu, tak vždycky můžou uhnout a umožnit bezpečné předjetí. To nedělá skoro nikdo, ať už proto, že je to debil a vychutnává si, jak hezky podusí toho za sebou, nebo že vůbec nesleduje, co se za ním děje. No ale než vypěním, tak si fakt zkusím představit, že za volantem sedí vyděšená lama (kolikrát tam opravdu byla...). Blbé je, když se za takovým objektem vytvoří kolona a těch vytočených je více, tak se situace stává dost nebezpečnou. A to těm brzdičům zřejmě vůbec nedochází, že jsou větší hrozbou než ti, co valí svižně.
(To pořád nedochází ani mým spolujezdcům, když komentují rychlost :-D Ale někteří už se svezli tak, aby věděli, jak to vypadá, když se opravdu jede rychle (ne se mnou) a mám klid).)

O střelcích co vyletí z nepřehledné zatáčky, to ani nemluvím... to člověk neovlivní, max si vypěstuje intuici a zanadává, že tohle si mohl myslet, že mu odtud někdo vletí na jeho polovinu (ó díky mým strážným andělům)..

A i tak nikdy nikoho nebudu vychovávat a zvyšovat riziko srážky s blbcem.

Šímo, ta tvoje kategorie "nimrod" mě po ránu opravdu rozesmála, toho si začnu více všímat. Akorát moje krabice asi nikoho k závodění provokovat nebude :-DDD
Tedy akorát jednou mě s legáčem pozávodila nějaká stará škodovka... řidič byl velmi odhodlaný a vyhrál. Je fakt že uměl, dával tomu a docela mu to jelo a měl z toho radost. A lego taky není úplně závodní auto :-D No cesta byla hezká, přehledná, prázdná, v mezích bezpečnosti to byla legrace.
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od alky »

Jackylle píše:nimrod" mě po ránu opravdu rozesmála, toho si začnu více všímat. Akorát moje krabice asi nikoho k závodění provokovat nebude
Přesně to mě pobavilo taky, je to trefné.
Myslím že bude, z mé zkušenosti s Foresterem se mi to stává dost často. Ale je to spíš k naštvání, protože nějakej pitomec tě na rovince předjede a potom v zatáčkách brzdí.
Forester 2003 XT..starouš.. & Mazda CX 7 černej chrocht - alias Marabu and here comes: 2015 XT
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od sima »

Tak Lucko hlaš později možný výskyt nimroooodů :-) Souhlas s alkym, ono zas tak moc nezáleží v čem jedeš. Já jel se služební ceed 1.6 obyč auto no, s forestrem se mě to stává taky. Navíc věřím, že moře lidí má plejádu zafixovanou vždy jako výkonné auto, nezajímají se o značku jako takovou, neví, co má forejs pod kapotou.
Mimochodem to by zas byla debata - zda-li forejs umí jet svižně a překvapivě rychle nebo ne :-) =) Hlavně mu nepouštět uzdu Lucko, to ty přeci znáš ;-D jak se ten náš motůrek řádně, až nezvykle nevytáčí nejede. Opravdu nesmí padnout byť na chvilku otáčky, pak se horko těžko sbírá z letargie, ze své pohody :-) No a pak sviští slušně i forejs.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od Jackylle »

sima píše: Hlavně mu nepouštět uzdu Lucko, to ty přeci znáš
To je právě naopak, uzdu nutno povolit, páčto jinak je to jako brzda a koně nejedou. Tedy normální koně... vymagoření dostiháci valí proti tlaku udidla ;-D
Já už vím, že ona ta krabice taky umí jet [3GEARS]
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od sima »

Jj já to nedomyslel, vidíš to dobláznění dostiháci to mají zase naopak, dnes nic neplatí na vše obecně :-)
Já věřím, že víš, že forejs umí i uhánět a sžíváš se s ním,zkoušíš, čtu tě tady vždy =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak mi v poslední době nějak "vychází" pokecat si s obsluhou vozidel, která na mě udělá nějakou botu a dozvídám se fakt věci. :-DDD

Mám teda tendenci se s nimi bavit, proniknout do jejich myšlení, ale vždycky je na to jenom pár vteřin, tak to jde dost těžko, i vzhledem k jejich typické nátuře.

Já samozřejmě slušně, vykám a dozvídám se takový věci... Nedávno se při odbočování přiřítil volítanej transporter a troubil na mě. Tak nám bylo přáno a na dalších světlech nás to chytlo vedle sebe. Tak se ptám, co je a dozvěděl jsem se, že jsem přejel plnou čáru, vyjel jsem z odstavnýho pruhu a já nevím co všechno. Samozřejmě jsem si ničeho z toho nebyl vědom, tak jsem oponoval. Jenže asi si dokážete představit, jak se s takovými lidmi dá komunikovat. Jejich pravda je ta jediná a správná. No nedalo mi to a jel jsem daný úsek projet znovu a dokonce mi to nedalo ještě jednou doma a prohlídl jsem oba průjezdy na záznamu a samozřejmě jsem absolutně nepochybil. On přilítl přes 2 pruhy a začal se srát do "mýho" pruhu. Hlavně jsem se dozvěděl, že my mladý nic neumíme a ať se naučíme řídit.

No a dneska znova. Tentokrát jsem troubil já. 2 průběžné pruhy vedle sebe, ale oba se uhnou v jednom místě cca o šířku pruhu doprava. Samozřejmě to svádí z toho pravýho pokračovat rovně tím levým, ale je to přejetí z pruhu do pruhu a člověk musí dávat blinkr a zejména přednost. No, dneska jsem frajera, co měl tendence najíždět do toho levýho lehce vytroubil... no tak chvíli to troubilo, asi tu dobu, co jel v mym pruhu. Uznávám, že to bylo možná trochu moc. No a frajer samozřejmě hned zběsilej, tak jak jsem psal, měl jsem pocit, že se s ním musím pobavit. Červená tam byla, zastavili jsme vedle sebe. No, tak jsem se dozvěděl (samozřejmě mi tykal, jak jinak), že jako co je za problém a to svoje najetí na mě a ohrožení popsal jako "to jako, že jsem nedal blinkr?" :-D A pak jsem se dozvěděl, že "nějak si zařiď to řízení, aby bylo lepší"... tak teď jsem se trochu zarazil a přemýšlel, jestli myslí moje řízení, jako to v autě, který je pravda není úplně v top kondici.... ale to asi nemyslel. :-DDD

No je prostě na těch silnicích zábava. Nejlepší je, že úplně přesně vidím, jak ten průměrný stav odpovídá pocitu z těhlech rozhovorů. Namachrovaný experti typu "já řídím nejlíp a všechno dělám dobře" a jakmile někdo poukáže na jejich chybu, tak se můžou posrat. Kdyby tu chybu měli uznat, tak by ta jejich plechovka zřejmě implodovala tou extrémní sebekritikou i s nima uvnitř. <:-<

Tak to jenom, že jsem zase po pár dnech jel autem po Praze... jinak už aspoň do práce jezdím radši metrem. V těch časech, kdy jezdím, tak tam ani není moc smradlavejch lidí a vůbec tam vlastně není moc lidí. :-) Začal jsem si tam číst a je to líp strávanej čas, než se někde vztekat nad stavem provozu, silnic, dopravními omezeními a podobně.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od VDC »

K tomu není moc co říct, jen že ideální vozidlo do městského provozu je OT64...
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
celer
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 477
Registrován: úte lis 09, 2010 8:00 pm
Jméno a příjmení: Jiří Paleček
Bydliště: Hradec Králové

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od celer »

Me dneska zvladnul v HK ridic MHD skripnout pri prujezdu krizovatkou kde jsou pruhy dva dovnitr a dva ven. Suverenne v krizovatce z levyho do pravyho. Od profika co vozi lidi jsem to fakt necekal...
...to auto mě prostě baví....
Subaru Outback 3,0R AT, MY 2006 - prodáno
Subaru Outback 3,6 AT MY 2012
BMW C1 125 Executive
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od HonzaCZ »

VDC píše:K tomu není moc co říct, jen že ideální vozidlo do městského provozu je OT64...
To jsem si myslel taky, než jsem do něj tuhle lez. A jako u tanku to je ještě trochu horší, ale i tady nic příjemnnýho. :-D U mě furt vede ta 8x8 tatrovka, což je v podstatě dost podobný, akorát s pohodlnější boudou a nižší spotřebou. :-D Reálně myslím, že ten Jeep bude vyhovovat. Jen nějakýho sehnat. Je to stále bída s nouzí. Jeden, co vypadal aspoň z fotek dobře, mi utekl... prodal se za 6 dní. To si myslím svědčí o tom, že to nemohla být úplně špatná koupě, když ty ostatní tam jsou už měsíce. :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od VDC »

Jo ten Jeep bude lepší. Líp se do něj leze.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Řízení, ježdění“