Řidičské chyby a zlozvyky

Odpovědět
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6320
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od cleo »

Já taky jako Víťa nemusím při startování stát na brzdě.
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Uživatelský avatar
Jozifek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 583
Registrován: stř čer 01, 2016 6:09 pm
Jméno a příjmení: Josef Lášek
Bydliště: Praha

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od Jozifek »

Já mám xt bezklice a když nestojím na brzda tak nenastartují. Jak se říká, zvyk je železná košile a když jsem naposledy potřeboval popojet s gólfem mt z garáže, tak jsem vyjel, šlápl na brzdu a narval tam zpátečku bez spojky

MY18 Forester XT
MY22 Franklin S10A
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od Mira »

Já vždy startuju s MT s vyšláplou spojkou, na neutrál, s brzdou. Protože občas se mi stane, že tam kvalt zapomenu, po nastartování spojku pouštím natvrdo a jen díky brzdě neposkočím do auta před sebou. Takže brzdu doporučuju. :-D
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3400
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od mari75 »

Takhle startuji každé auto s MT. Teda bez toho neutrálu,ale s jedničkou. Jsem zvyklý,že tu jedničku tam dám automaticky vždy,než vypnu motor
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od Mira »

Tu jedničku tam nechávám taky, ale při startu ji vlastně "kontroluju" a vykvaltím. Občas holt zapomenu zakvedlat. Ale dokud nezapomínám jíst, pít a vynýst zbytky, je to v poho. =)
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3400
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od mari75 »

:-D To jó,no!
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od sima »

Mám to taky tak :-D
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od námořník »

Jeden můj známej říkal že pokud vstane dřív než jeho vyměšovací ústrojí, tak je to ještě dobrý .

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od sima »

:-DDD těsně vedle vlákna,ale zas životní pravda (*_^) |,,,,vstávám zatím dřív,chodím i někdy v noci,či nad ránem,to už téměř pravidelně,ale stíhám a bez potíží :-D no po těch pívech kde bych to taky dal,že,možu být jen rád.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od Mira »

sima píše: vstávám zatím dřív,chodím i někdy v noci,či nad ránem,to už téměř pravidelně,ale stíhám a bez potíží
Já v noci lítám několikrát. Ale to je tím, že blbě dodržuju pitnej režim a večer se to snažím dohnat, takže vychlašču i přes 2 litry. A piju kohoutkovou, ta prohání nejvíc.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od sima »

Zpět do vlákna-kam to dát ale,než tu.Dnes jsem jel dom z chalupy s vozíkem,k večeru a doslova mě v obci vletěla tojka corolla do hlavní,jakásik baba za volantem,dupla na to,obě zrcátka sklopené,jedno servané napadrť,něčím zjevně zrovna projela,ale ta jak jela,buď trojka v krvi,nebo fet.Přes čáru,v těch nejhorších nepřehledných a mnohdy už smrtelných úsecích,auta se jí vyhýbali,nesmyslná brzda sem tam,nesmyslné reakce a řízení,na polsední chvíli jako poloslepá se vyhýbala čemukoliv na cestě,už jsem vážně uvažoval jí naprášit,či předjet a zastavit,cokoliv udělat,ale pak zmizla na kruháči a mě se strašně tohle příčí,něco bonzovat,i když vím,není to správné,v téhle sitauci ne a taky hlavně nevím jistě,jestli takhle blbě nejezdí furt 8() což je prašť jak uhoď,ale jasně jsem to viděl na 99% na toxicitu něčím.
Měl jsem to i na videu,jen se to už přemázlo,bohužel,fakt zážitek...
No a minule na té samé cestě zastavili mezi zatáčkami feťáci,hádali se tam,od vidění jednoho znám,to jen tak co tu potkáte na cestách.Taky před barákem stojí starý opel,bezďáci tam spí už celý rok,včětně zimy!Bordel všude kolem,cajti tam byli už párkrát ale hovno udělali,jen řekli,ještě to má stk...Já si myslím,že teď už to nemá vůbec nic,sotva kola,natož stk,skla všude rozbité,zakryté oblečením a dekami,ale cajti se furt tváří,že je to fajn a radši věčně chytají auta tu na ulici,to slyším ten jejich maják furt a přitom je to pár metrů od onoho kempování bezďáků přímo mezi ostatními auty <:-< vše v cajku jinak.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od sima »

Mira píše:
Já v noci lítám několikrát. Ale to je tím, že blbě dodržuju pitnej režim a večer se to snažím dohnat, takže vychlašču i přes 2 litry. A piju kohoutkovou, ta prohání nejvíc.
Tj ale špatně,to víš sám no jo,já ráno vychlasču litr vody u kávy první,mám asi žížu po pívech,nebo nevím,spíš potřeba těla.Nejhorší je,když něco dělám,tam se přinuti jít napít je zlo,sem tam se už přinutím vzít si flašu k sobě,tohle fakt není dobré,únava se pak dostaví vždy rychle a čék je jak mátoha.
No a skrz píva si zajdu někdy v noci či spíš nad ránem(pro jiného už čas vstávání třeba)čurnout :-) jinak bych nešel.Jo a taky piju jen kohoutkovou,je možné,že víc prohání,ale máme tu hodně kvalitní,jednu z nej v česku.Tolik jen o našem nočním rajdroství nočním,kapku OT :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od spm »

Začínám mít pocit, že dneska snad vyrazili na silnici všichni, co dostali řidičák za vysvědčení. Aneb skóre za jeden večer málem 3x nabouraný auto a proražený kolo o obrubník (dobře, to byla čistě moje chyba :-DDD). První můj hřích byl, když jsem na dvouproudovce ve městě jel v levém pruhu a zůstal jsem na zelený stát na hranici křižovatky, protože dál rovně, kam jsem chtěl jet, stála kolona (o kus dál se ta cesta dělí doleva / doprava, takže stát v pravém pruhu, který navíc je po většinu cesty pro autobusy, taky nejde). Takže jsem čekal, abych jako tydýt nezůstal stát v křižovatce. Auta v koloně se začaly rozjíždět, na semaforu furt svítila zelená, tak jsem se začal taky pomalu rozjíždět. A v ten moment tím pravým pruhem přiletěl nějaký kretén s felicií a hodil mi to bokem přímo před auto, protože začal odbočovat doleva a bylo mu zatěžko tu chvíli počkat...

Pak opět slavná ulice Na Balkáně. Kdosi se tu posledně rozčiloval, že šel někomu vysvětlit, jak vypadá třicítka. Asi se domluvíme a půjdem jim to vysvětlit spolu. Superbovi za mnou bylo za těžko, že na té třicítce jedu jenom 40 a začal mě předjíždět. V místě kde jsem jel, byly po straně parkovací místa, ale prázdno, takže jsem jel kusem auta přes ně, protože ta ulice je jinak dost úzká. A o kus dál už zaparkovaný auta byly. Ten dement trefil přesně tenhle přechod, takže mě tam skřípnul a musel jsem zabrzdit, protože bych ho jinak vzal z boku. Dojel na tu křižovatku se spojovací přesně o 1 sekundu dřív než já.

A třetí případ je tenhle kruhový objezd:
https://www.google.com/maps/@50.1187056 ... 497,18.25z

Nevím jestli tamní lidi už úplně ignorují dopravní značky nebo co to má znamenat, ale přesně tohle se mi tam stalo už minule, když jsem tam jel. Jedu z ulice Ke Klíčovu a odbočuju doprava; na kruhák je tam bypass, takže na kruhák přímo ani nenajíždím, jedu po boku. A z Letňanský od severu přijíždí auto, kterýmu je úplně u řitě, že je tam kruhovej objezd (a dokonce dneska že i v tom kruhovém objezdu už jede auto - stříbrný blobeye BTW :-) ) a odbočí doleva protisměrem přes ten kruhák. Takže já se rozhlídnu do kruháku, vidím tam stříbrného bloba, který je ale ještě relativně daleko, rozjedu se a najednou vidím blbečka, jak se mi řítí do dveří. Tohle počínání nechápu už tuplem, protože ikdyby tam ta značka kruháku nebyla, tak mi pořád má dát přednost.

Fuj, to jsem se zas naštval za jeden večer :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od Doro »

Cca před 2 týdny jela dodávka do velké ostré zatáčky směrem na Rožnov (ta nejostřejší vracečka v serpentýně nad Rožnovem https://mapy.cz/zakladni?x=18.1311672&y ... 8.1311672E ). Ovšem mimo to, že s dodávkou jel po středové čáře, vlekl snad nejdelší a nejširší vozík, co sem kdy viděl. No dybych nebyl ostražitý a nezastavil ještě před zatáčkou, tak mám sešrocený předek, on sejmutý vozík. Co s takým hňupem dělat - pokavaď raz nedostane po čuni, nic sa nenaučí >>:-@@
Je to divné, ale čím dál více potkávám samé prasata, co nehledí na nikoho a jedou si bezohledně po svém. O to více mě pak potěší, dyž potkám někoho, kdo jezdí v klidu a čitelně a v obci nepředjíždí třeba už jen proto, že to na rovině jemu jede přece rychlejš....
Ale, je to fakt bída, velká bída. >>:-@@
:-€-oO
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
vojtasbus
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1526
Registrován: stř úno 11, 2015 11:11 am
Jméno a příjmení: Vojtěch Myška

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od vojtasbus »

spm píše:Začínám mít pocit, že dneska snad vyrazili na silnici všichni, co dostali řidičák za vysvědčení. Aneb skóre za jeden večer málem 3x nabouraný auto a proražený kolo o obrubník (dobře, to byla čistě moje chyba ). První můj hřích byl, když jsem na dvouproudovce ve městě jel v levém pruhu a zůstal jsem na zelený stát na hranici křižovatky, protože dál rovně, kam jsem chtěl jet, stála kolona (o kus dál se ta cesta dělí doleva / doprava, takže stát v pravém pruhu, který navíc je po většinu cesty pro autobusy, taky nejde). Takže jsem čekal, abych jako tydýt nezůstal …
Hele. Díky za tipy. Já pořád kde si nechat zaplatit nový světla na Subo. Kruháč u ulice Ke Klíčovu a napojení na Novopackou mě pravda nenapadlo.

Odesláno z mého EVOLVEO_StrongPhone_Q8_LTE pomocí Tapatalk
exSubaru Justy '94 (1.2i, 9V, 55kW)
exSubaru Outback '05 (3.0R, 24V, 180kW)

No a teď budu chvíli jezdit Pažoutem
Odpovědět

Zpět na „Řízení, ježdění“