Radary a podobné zákeřnosti

Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24303
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Radary a podobné zákeřnosti

Příspěvek od sima »

Všeho do času,jak se rozmáhají radary přitvrdí se časem,o tom jsem přesvědčen,vše se řeší až záhy,až se rozšíří antiradary,tak je to vždy.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Radary a podobné zákeřnosti

Příspěvek od Mira »

catana píše:Je to tak, v CR je v tomhle ohledu v pohode. Vadi jen jammer (rusicka) laseru. Tez bych ho mel. Australie to s vyjimkou WA (Perth) zakazala i vlastnit, a pokud ti antiradar najdou, je to snad horsi nez nekoho tim autem prejet. Jdes k soudu a pise se ti to do rejstriku.
V Rakousku jsem kdysi rukama nohama vysvětloval a musel předvést, že ta krabička pod palubkou není antiradar, ale pouze alarm. Jinak mě asi rovnou zastřelili jak po mě šli.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24303
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Radary a podobné zákeřnosti

Příspěvek od sima »

Mimochodem,není náhodou na slovensku zakázán jakýkoliv antiraradar?Mám za to,že je.Nicméně pokuta za překročení rychlosti může být o hodně větší %-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Mira »

Dnešním dnem jsem prozřel a plně chápu řidiče, co jezdí v obci 70. Ode dneška tak jezdím taky, protože je úplně putna, zda jedu 69 nebo 59. Oboje je do 20 km/h. Došla mi složenka od vidláků ze zkurvenejch Židlochovic, že jsem si dovolil jet v té díře 59km/h, po odečtení tolerance tudíž 56 km/h!!! ,,|,, (>_<) ,,|,, ,,|,, (>_<) ,,|,, ,,|,, (>_<) ,,|,, Zaplať hajzle jinak mě asi zastřelej pro výstrahu na dědině. A jen tak mimochodem, to už mi nemusí dokazovat přestupek tím, že mi pošlou aspoň fotku? Má cenu je otravovat dokazování i tim, že mi dokážou, že maj radaj s platnou certifikací? Protože jet 69, sazba je stejná, takže je fuk zda jsem malej nebo velkej pirát. Prostě jsem za hajzla. Holt všude nemají radary nastavený na 61 km/h.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22701
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

No, podle mě v tomhle případě se smysl moc hádat nemá... tohle je ten novej úžasnej vynález, takže možnosti jsou buď zaplatit ty prachy a nic jinýho se neděje nebo to zkusit ignorovat a třeba to budou ignorovat i oni (ikdyž na vesnici bych v tohle asi zrovna nedoufal). Dohadování se moc smysl nemá - pak totiž dojde k tomu, že oni se musí pokusit identifikovat řidiče, takže vytáhnou fotku a když tě poznají, tak pokutu zaplatíš stejně a ještě ti strhnou body. Alternativně se jim žádného řidiče dohledat nepovede, takže tě pro změnu obviní ze SprDele, že jsi jako provozovatel vozidla nezajistil blablabla a sice o body nepřijdeš, ale napaří ti pokutu ještě větší...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
davidherda
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5783
Registrován: ned led 04, 2015 2:11 pm
Jméno a příjmení: David Herda
Bydliště: podhradí Křivoklátu

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od davidherda »

Já nevím jsem zastánce toho, že pokud jsem porušil zákonem daná pravidla jsem připravený nést následky, tady bych byl nasraný sám na sebe. Netvrdím, že jezdím předpisově, ale pokaždé když to valím počítám s tím, že to může nějakou pětku stát. [DRIVE]

Outback 2.5X MY16 -Modrák
BRZ 2.0 MY13-BRZo
Outback 2.0D MY12 - služebáq
Outback 2,0D MY16-Goldback -ex
XV 2,0i MY18-iXVestr -ex
Forester 2,0XTi MY02-Silvestr -ex
Forester 2,0X MY03-Modrestr -ex
Forester 2,0X MY04-Pinkrestr-ex
Forester 2,5XT MY09-Černestr-ex
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Mira »

davidherda píše:Já nevím jsem zastánce toho, že pokud jsem porušil zákonem daná pravidla jsem připravený nést následky, tady bych byl nasraný sám na sebe. Netvrdím, že jezdím předpisově, ale pokaždé když to valím počítám s tím, že to může nějakou pětku stát.
Ale to já taky sem, jen mě neskutečně sere, že nedělají rozdíl mezi řidičem, co se snaží dodržovat rychlost a toho, co na to kašle. Takže dosáhnou pouze toho, že tam budu jezdit 69, protože snažit se jezdit slušně u nich nemá cenu. A je vlastně šumák kdo to řídí, za všechno může provozovatel. A nesnažte se mě přesvědčovat o něčem jiném, dneska jsem prostě nasranej, no. >>:-@@
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21950
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

Nemá smysl se bavit, kdo platí pokuty a kdo ne, to už se tu řešilo tolikrát. Mě na tom irituje to, s jakou samozřejmostí po tobě chtěj prachy a vůbec je nezajímá, kdo to zavinil. Nechtějí potrestat viníka, chtěj prachy. Takže nasrat. Bohužel v tomhle je to trochu komplikovaný tím hrozícím SprDelem. Ve velkym městě to má šanci vykysat, když to budeš ignorovat, ale tady asi ne. Po prodloužení lhůt nemá cenu ani obstruovat. Takže jedině do toho jít tak, aby se z toho stal dopravní přestupek a pak to začít řešit běžnou cestou - jestli to naplňuje všechny aspekty přestupku, jestli mají důkazy, atd. Ale je to práce, čas... Pokud do toho chceš jít, tak to může bejt sranda, jestli máš na to čas a náladu. Info můžeš studovat třeba na http://road-fens.cz/ , https://www.30kmh.cz/ a dalších.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Mira »

O víkendu mám akci s příbuznýma, kam patří i právník. Tak se mu vyleju. :-D Ten bude mít ze mne radost ... ::-(((
Ne, to by mi neteř vyčítala dlouho. :-D
Ať se tim 5-ti kilem v Židlochovicích udáví, kokoti.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
davidherda
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5783
Registrován: ned led 04, 2015 2:11 pm
Jméno a příjmení: David Herda
Bydliště: podhradí Křivoklátu

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od davidherda »

Proč jsou oni kokoti když jsi jel rychle ty? To je jako kdyby ti někdo způsobil škodu a ty bys byl za kokota...

Ale asi jsem v tomhle ten hodnej poctivej blbec

Outback 2.5X MY16 -Modrák
BRZ 2.0 MY13-BRZo
Outback 2.0D MY12 - služebáq
Outback 2,0D MY16-Goldback -ex
XV 2,0i MY18-iXVestr -ex
Forester 2,0XTi MY02-Silvestr -ex
Forester 2,0X MY03-Modrestr -ex
Forester 2,0X MY04-Pinkrestr-ex
Forester 2,5XT MY09-Černestr-ex
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21950
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

Fór je v tom, že jsi jim rychlou jízdou žádnou škodu nezpůsobil. A dost často - tady neznám konkrétní situaci - ale dost často jsi ani nezpůsobil dopravní přestupek, protože chybí právě naplnění materiálního aspektu přestupku. Tedy např. pokud někde bude silnice uprostřed polí a bude to stále ještě obec a ty pojedeš 60, tak je dost zřejmé, že asi nikoho neohrožuješ, když v jinym odpovídajícím místě, kde ale obec už není, tak se jezdí 90 a nikomu to nevadí, takže není naplněn materiální aspekt přestupku, ale pouze formální. A aby to byl platný přestupek, tak musí být naplněny oba aspekty.

Jako jsou lidi, co dodržují každý třeba i sebedebilnější zákon nebo pravidlo, já jsem tolerantní, já jim to neberu, ale ať jsou taky tolerantní oni a nechtějí to po někom jiném. Právní, jakožto jakákoliv další osobní zodpovědnost by měla být zodpovědnost každého jedince. Ať si každý rozhodne sám.

A pokud se nějaký zákon příliš porušuje, asi by to mělo někoho trknout, že to je zřejmě dost debilní nebo debilně nastavený zákon a měl by se změnit nebo zrušit.

Mě osobně prostě rychlostní omezení nikdy nic nedalo. A mojí neoblíbenost v tomhle odvětví umocňuje ještě to, jak se to démonizuje, kontroluje, neustále řeší. Je milion přestupků, který jsou mnohem nebezpečnější, než jet někde 65 po obci a po tom neštěkne ani pes, natož média nebo policie.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22701
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

Mně na tom asi daleko víc, než že jenom chtěj prachy, irituje to, kde tyhle automatický kamery jsou umístěný... Nikdy to neni tam, kde by někdo tou velkou rychlostí někoho ohrožoval... typicky to všechno jsou hodně přehledné úseky, na které se ještě dosti často umístí nějaká vysloveně buzerační značka s nesmyslnou rychlostí... Třeba dlouhodobým králem ve vybraných penězích za výpalné v Praze je v ulicích Zálesí x Novodvorská, kde je dvouproudovka oběma směry, poměrně ne vysloveně frekventovaná a před tu křižovatku někdo načmáral na 30m úsek 30ku a postavil do ní úsekové měření... o kousek vedle v Modřanech je taky výživný kousek - 70ka na dvouproudovce kolem nábřeží, prakticky bez provozu, křižovatky jenom světelné a na několika místech hozená 50ka s kamerou. A dalo by se pokračovat... takže už jenom z toho umístění radaru je zjevný, že chtěj akorát vybrat peníze a o nějakou bezpečnost provozu nejde ani omylem...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Mira »

davidherda píše:Proč jsou oni kokoti když jsi jel rychle ty? To je jako kdyby ti někdo způsobil škodu a ty bys byl za kokota...
No protože jsem dneska nakrklej. =)
Navíc v tom místě vás občas předjede i cyklista. >:-f Protože jede vedle po stezce. Typické pro nábřeží.
Takže na tom fleku nemusíte dávat majzla na chodce a cyklisty, proto je tam radar.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22701
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

Mira píše: Navíc v tom místě vás občas předjede i cyklista.
To mi připomnělo, že už se mi jednou povedlo na kole překročit rychlost o více než 40km/h v obci :-DDD By mě zajímalo, jestli i za tohle můžou sbírat papíry :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21950
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

spm: Přesně, radar by měl bejt "pohružka", pendrek policajta, něco, čeho by ses měl tak trochu obávat. Jenže s množstvím a umístěním jsou lidem akorát k vzteku, nebo smíchu... Radar musí zaplatit svůj provoz a ideálně ještě něco vydělat. Kam bychom to došli, kdyby byl radar před školou a donutil všechny, aby kolem něj jezdili 30? To přeci není cíl, aby lidi jezdili bezpečně kolem škol, cíl je vybrat prachy. Před školu stačí mrdnout příčnej práh a je to ne? Radar dáme radši na 4proudovku mimo zastavěnou oblast. Je to svinstvo.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Řízení, ježdění“