Zahradní TRAKTOR nebo RIDER

Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zahradní TRAKTOR nebo RIDER

Příspěvek od sima »

Tohle je furt diléma, kolikrát jsme to tu už řešili, nebudu to dále zbytečně mazat, jen jedno musím říct: zásadně trávu nesbírám, jen mulčuji, jednak bych se z toho zbláznil a jednak jak již bylo řečeno, když se mulčuje rozumně, zavčas, ničemu to nevadí, tráva zmizí, nepřekáží, naopak pohnojí, viz severský styl již letitý...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Zahradní TRAKTOR nebo RIDER

Příspěvek od Kolben »

Pro mě je důležitý mít tu možnost sběru než ji nemít vůbec. Mulcovat můžu kdy si zamanu. Ale sbírat když to sběr mít nebude.........? Občas se to prostě nemusí stihnout za včasu a pak by mě to mrzelo. Beru to i jako výhled do budoucna. Teď ta tráva stojí za houby. Kdyby tam ležely půl metrový kusy tak by to asi nevadilo :-D každopádně tu možnost sběru bych chtěl i kdybych ji použil jednou za rok. Přes to vlak nejede. Nehledě na to že to sklopim před vratama a obec si to naloží, odveze a zlikviduje zatím zdarma. ;-)


Sent from my iPad Pro using Tapatalk Pro
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zahradní TRAKTOR nebo RIDER

Příspěvek od sima »

Jasné, rozumím, je fakt, že když jsem si virtuálně vybíral pro mě už tedy drahý stroj, taky jsem bral za samozřejmost sbírání trávy. Nenapsal jsem to tedy výše přesně, tj fakt, zdaleka ne, u levného stroje by mě to nevadilo, u pro mě drahého jo- u toho co za mě za ty prachy může- měl by odedřít jízdy s big košem plným trávy, tak to by vadilo hodně :-)
No a taky nevím jak velký máš pozemek (myslím, že moc ne, nečetl jsem pozorně) a jak moc intenzivní na růst trávy, já mám pozemek místy celkem vlhký a tráva roste jak šílená, ty kopy co bych nechával někomu- obci, by se nikomu nelíbily, navíc taková služba u nás na pasekách nefunguje.
Pak kam s tou trávou že- proto bych stejně nadále mulčoval, jen přímo před chalupou občas při vyšší trávě bych trávu odvezl na hnojník.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
janos666
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 340
Registrován: úte pro 17, 2019 1:11 pm
Jméno a příjmení: Petr Janošík
Bydliště: Kašperské Hory

Re: Zahradní TRAKTOR nebo RIDER

Příspěvek od janos666 »

je těžký takhle jednoznačně poradit, já bych si stál stále za tím riderem, ale jasné že co člověk to názor. Pokud by se to nestávalo pravidelně, není problém to posekat i po delší době a přinejhorším to třeba za týden přejet znovu. Každopádně pokud se to nechá hodně přerůst, bude pak problém i s klasickým traktůrkem se sběrem a sečením mezi nápravami, hlavě když je delší tráva tak předními koly se "ujede" a neposeká to také dočista, to je také jedna z výhod rideru, kdy jde do "hmoty" jako první sečení a neujíždí se tráva předními koly. Pak je ještě otázkou zda vzít AWD či jen pohon jedné nápravy, ale to bych volil hlavně vzhledem k terénu a i případnému využití v zimních měsících. Jinak jak tu byl odkaz na ten model se sběrem skrz ten "tunel" nebylo mi to nějak extra doporučeno, jsou s tím prý většinou problémy, ale osobně nemohu posoudit, to jen co jsem slyšel od prodejce.
Subaru Impreza GT 200kw - víkendovka
Mercedes Benz E400 - 285kw
VW Touareg 3.0TDI - 165kw - pracant
Opel Manta B GT/E r.v.1980 - trocha "historie"
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zahradní TRAKTOR nebo RIDER

Příspěvek od sima »

Když se do toho ještě vložím, u mě nic jiného než 4x4 a navíc se závěrkou nepřichází v úvahu.
Karsit byl můj favorit, ale pak jsem to vzdal, z mnoha důvod zatím a nejspíš na dlouho jo, zas to letos odchodím, mimochodem a ne rozhodně v poslední řadě nej nej nej styl jak shodit a dostat se do formy :-) =)
Ne vždy se chce pryč na špacír dál od chalupy, beru to furt jako relax, ještě zatím jo.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Zahradní TRAKTOR nebo RIDER

Příspěvek od Kolben »

Mám to rozdělený. Kus pozemku je zahrada u baráku a tu bych chtěl sekat a sbírat a nebo za včasu mulcovat. Pak mám pozemek hned vedle za plotem ( abych neměl žádný otravný sousedy) a tam sem to do teď sekal 2x do roka. A to je právě ten problém. Zatím to je zarostlý vším možným a efektivně to šlo sekat (v domácích podmínkách) je bubnovkou. Teď mám na to Vari Raptora. A tam si právě nejsem jistej jestli by to cokoli s klasickou žáci lištou v pohodě pobralo. Na tom raptoru bubnovka v pohodě, krásně normální chůzi. Když na to nasadím mulčovač tak už jedu děsně pomalu a o mulčování beztak nemůže být řeč. Po tej bubnovce to aspoň sebere soused přes ulici pro domácí havěť. Po mulčovaci nebo čemkoli podobném to je masakr k nepoužité a hnije to tam prakticky pořád. Hrabat to nebudu ani omylem :-)


Sent from my iPad Pro using Tapatalk Pro
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
OK2MDK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1125
Registrován: čtv led 16, 2020 9:56 pm
Jméno a příjmení: Mira Decky
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Zahradní TRAKTOR nebo RIDER

Příspěvek od OK2MDK »

Já má jako posilovnu na chatě toto, je to pro zábavu, posečeto trávu po prsa, pak si ji to i pohrabe (ale to maju susedi) snežnu frezu to umí, zemaky to vyoře...

Pekelný dvojtakt tuším 200ccm.
No a kdybych mohl tak si koupím suqvarnu AWD ridera, to sbirání bych oželel.

Obrázek

Kamarád to má a co je stím schopen poséct, snehu odklidt atd, mají i jakousik verzi s kabinou, ale to je v cenách prevyšujících součet prodejních cen mých vozidel i verjcakem... :/
Forester SG 116kW + LPG
Dědův SG 92kW
Mondeo IV 2.0 Duratec
Mondeo II 1.8i Zetec - Srdcovka v modré bohužel zrušeno
janos666
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 340
Registrován: úte pro 17, 2019 1:11 pm
Jméno a příjmení: Petr Janošík
Bydliště: Kašperské Hory

Re: Zahradní TRAKTOR nebo RIDER

Příspěvek od janos666 »

Kolben píše:Pak mám pozemek hned vedle za plotem ( abych neměl žádný otravný sousedy) a tam sem to do teď sekal 2x do roka.
Dovolím si ještě reagovat, na sečení 2x do roka nebude vhodný ani klasický traktůrek se sběrem či ten rider s mulčováním. Ten rider to třeba i pobere ale nebude to hezký a tý hmoty je většinou už moc. Traktůrek to taky vezme ,ael otázkou je zda to půjde dobře sbírat při nějaký rozumný rychlosti. Pokud ta plocha není moc velká, tak bych to začal mulčovat třeba po 14 dnech a bude to v pohodě. O kolik se jedná metrů?
Subaru Impreza GT 200kw - víkendovka
Mercedes Benz E400 - 285kw
VW Touareg 3.0TDI - 165kw - pracant
Opel Manta B GT/E r.v.1980 - trocha "historie"
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zahradní TRAKTOR nebo RIDER

Příspěvek od sima »

OK2MDK píše:Já má jako posilovnu na chatě toto, je to pro zábavu, posečeto trávu po prsa, pak si ji to i pohrabe (ale to maju susedi) snežnu frezu to umí, zemaky to vyoře...

Pekelný dvojtakt tuším 200ccm.
No a kdybych mohl tak si koupím suqvarnu AWD ridera, to sbirání bych oželel.

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=60952306

Kamarád to má a co je stím schopen poséct, snehu odklidt atd, mají i jakousik verzi s kabinou, ale to je v cenách prevyšujících součet prodejních cen mých vozidel i verjcakem... :/
:-D Ty brďo susede umíš zabrat :-) a ejhle vidím i další susedy, tvojí rodinu :-) a ty jo jak ještě dokážou makat, to teda kloubouj dolů, ať je foto data jakého je...no a takové nádherná pamoráma, se divím, že tam nejste furt. Vím, proto se toho nechceš- ete vzdát a uvažuješ, plánuješ i tam, tohohle se nemůžete zbavit, to by byla životní prohra, za mě jo =) ;)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zahradní TRAKTOR nebo RIDER

Příspěvek od sima »

janos666 píše:
Dovolím si ještě reagovat, na sečení 2x do roka nebude vhodný ani klasický traktůrek se sběrem či ten rider s mulčováním. Ten rider to třeba i pobere ale nebude to hezký a tý hmoty je většinou už moc. Traktůrek to taky vezme ,ael otázkou je zda to půjde dobře sbírat při nějaký rozumný rychlosti. Pokud ta plocha není moc velká, tak bych to začal mulčovat třeba po 14 dnech a bude to v pohodě. O kolik se jedná metrů?
Pravda, dvakrát do roka je mazec.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
OK2MDK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1125
Registrován: čtv led 16, 2020 9:56 pm
Jméno a příjmení: Mira Decky
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Zahradní TRAKTOR nebo RIDER

Příspěvek od OK2MDK »

sima píše: Ty brďo susede umíš zabrat a ejhle vidím i další susedy, tvojí rodinu a ty jo jak ještě dokážou makat, to teda kloubouj dolů, ať je foto data jakého je...no a takové nádherná pamoráma, se divím, že tam nejste furt. Vím, proto se toho nechceš- ete vzdát a uvažuješ, plánuješ i tam, tohohle se nemůžete zbavit, to by byla životní prohra, za mě jo
Ta fotka je 5-7let stará, loni jsem povýšil - přikoupil sem k tomu redukční kola (s planetovou prevodovkou1:2 tuším) a fotky z lonského vyorávání nemám, bo sem byl sám s dedou, fotografa nemaje. A do pomala je to mnohem lepší.

Ale ten rider, ten bych bral ::-(((
Forester SG 116kW + LPG
Dědův SG 92kW
Mondeo IV 2.0 Duratec
Mondeo II 1.8i Zetec - Srdcovka v modré bohužel zrušeno
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Zahradní TRAKTOR nebo RIDER

Příspěvek od Mira »

2x ročně je správně. První seč a otava.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18906
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Zahradní TRAKTOR nebo RIDER

Příspěvek od hamoun »

zacina to smerovat sem
jak kosu vybrat KUTIL.cz 3a.jpg
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahradní TRAKTOR nebo RIDER

Příspěvek od VDC »

2x do roka bubnovkou. Když to bude v sedle traktůrku s lahváčem v držáku, tak to určitě s radostí bude častěji, viď Jeníku.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5143
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zahradní TRAKTOR nebo RIDER

Příspěvek od petr »

kosa je kosa , pohyb je třeba , i ten lahváč pak víc chutná :-D
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“