elektricky kontaktni gril

Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19087
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: elektricky kontaktni gril

Příspěvek od hamoun »

sima píše: Já bych tohle vůbec nevyužil a nechtěl nic přenechávat elektronice, upeču si steak jaký chci já a nikdo mě do toho nebude kecat nějaké to kouzlo okamžiku, vaření grilování musí být, ty zas budeš mít kouzlo spolehu na elektronice
tohle jsem si uvedomil, ze tak uplne neplati. pokud neberes v potaz, ze si nastavis teplotu. nic jineho to vlastne neumi ... jen nastavit teplotu ploten.
cidlo si muzes koupit externi s budikem ... a udela stejnou praci, jen na nej musis koukat.
cela elektronika je ta, ze to pipne, jakmile dosahne cidlo teploty v mase urcite teploty ...

jinymi slovy, neni to zadny "chytry" gril, ktery by ti do neceho kecal.
jen obycejny gril dovedeny provedenim a pouzitymi materialy k jednoduche a dlouhodobe (doufam) pouzitelnosti ...:)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10651
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: elektricky kontaktni gril

Příspěvek od podvlada »

Těma utěrkama to přestane jít tak jednoduše az bude používanej víc. Nejšetrnější bude nechat odmočit a pak setřít jemnou stranou houbičky. Ty papírový utěrky prej umí bejt docela abrazivní a teflon poškodí. Viděl jsem to na Catleru, kterej byl používanej v rodině, ale intenzivně...
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: elektricky kontaktni gril

Příspěvek od Mira »

Ten SAGE má speciální nepřilnavej povrch, teflon to není a je to lepší utřít ihned. V mžiku uklizeno. Určitě nenechat vychladnout. A samozřejmě nepoužívat kovový náčiní. Nepoužívám ani levný kuchyňský utěrky, ty mi připadaj jak šmirgl. Pouze jemný kapesníky a gril je po roce furt jako novej.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19087
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: elektricky kontaktni gril

Příspěvek od hamoun »

ja uz objednal do druhe domacnosti druhy .. ten zakladni model ...
oni zjistili, ze je to dobre a uz 2 dny jen griluju ...
uz mi chybi jen tvaruzky a krava ... jinak uz jsem delal asi milion dobrot :)
tvaruzky asi testnu jeste vecer. kravu zitra ... :)

na estetiku kaslu .. mi to chutna tak :)Obrázek

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: elektricky kontaktni gril

Příspěvek od sima »

hamoun píše:
tohle jsem si uvedomil, ze tak uplne neplati. pokud neberes v potaz, ze si nastavis teplotu. nic jineho to vlastne neumi ... jen nastavit teplotu ploten.
cidlo si muzes koupit externi s budikem ... a udela stejnou praci, jen na nej musis koukat.
cela elektronika je ta, ze to pipne, jakmile dosahne cidlo teploty v mase urcite teploty ...

jinymi slovy, neni to zadny "chytry" gril, ktery by ti do neceho kecal.
jen obycejny gril dovedeny provedenim a pouzitymi materialy k jednoduche a dlouhodobe (doufam) pouzitelnosti ...
Já myslel, že je u toho tvého automaticky čidlo teploty, tak to jo to máš v podstatě úplně stejné jako já.
Já na tenhle tvůj, teda značku taky tenkrát při výběru hleděl, nevybral jsem jej skrz to, že se mě ten můj concept esteticky víc líbil, přišel mě takový příjemnější, ale jasně, někdo řekně na to sere pes, hlavně jak to peče, tak dobře, druhý důvod byl, že jsem chtěl zkusit vůbec nějaký el. gril a nedávat za to prvně zbytečně moc peněz.
Dnes jsem zas griloval, jsem furt max spokojen, nic mě nechybí.
S tím čištěním to mám jak Tapan, nevím jestli steaky nakládáš předem, já den předem jo, to pak po ugrilování přeci jen sem tam nějaké zpečené na plotýnce zůstane, docela ostré na podření vrchní vrstvy plotýnky, tak si říkám, jestli je dobré povrch tím odírat. Jo prvně to šlo, docela jo, ale stejně jsem to pak ještě umyl, pak v čase jsem toho nechal úplně a nechám to odmočit a přejedu hubkou, přijde mě to stejný efekt a hlavně stejně vynaložené úsilí.
Je ale možné, že ta spešl vrstva co má tvůj gril funguje lépe.
Jinak máš to nádherné, k nakousnutí :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: elektricky kontaktni gril

Příspěvek od sima »

runner píše:Tohle mě taky zajima. Měl jsem od kolegy pujceny nejaky delonghi, vypadal jako ten Concept výše, akorát o cca tisicovku dražší. Takže pro kuchtici lamu jako jsrm já vypadá ten Concept lépe. Díky za tip.
Jestli jsi koupil, napiš zde recenzi, samozřejmě klidně i kritickou, tohle téma se mě líbí (*_^) |,,,,
Možná bych příště volil větší gril, ale fakt začínám být už rozežraný, tj spíš taková jen moje vrtocha, protože minule jsem tam naložil proci na dva tři dny najednou, ne teda pro Hamouna, ale pro nás jo. Záleží na přílohách, my hodně valíme ke steakům pečenou zeleninu a kousky brambor +syrové zeleninové saláty, čili masa tolik není třeba, vše je krásně vyvážené.
Concept si tedy nechám nadále, je třeba milion jiných dalších věcí.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: elektricky kontaktni gril

Příspěvek od saburafu »

My máme dobrou zkušenost v rodině s menším grilem SENCOR SBG 6031SS Kontaktní gril Automatic XL. To, co má dělat, umí udělat a víc nepotřebujeme. Takže určitě můžu doporučit.
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19087
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: elektricky kontaktni gril

Příspěvek od hamoun »

ja jen dodam, ze od doby, co jej mam, jede nekolikrat denne (kazdy den bez vyjimky) a sporak jsem jeste nepustil :)

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Stekem
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 421
Registrován: sob pro 03, 2016 2:23 pm
Bydliště: Západ

Re: elektricky kontaktni gril

Příspěvek od Stekem »

Taky jsem nakonec pořídil Sage BGR840. Od grilu za 3tis, přes zmiňovaný Tefal jsem se začetl do Sage a bylo to. Podařila se i zajímavá cena, tak o to lépe. První pokus vyzrávaný Rib Eye :)
Přílohy
D6AE3DE8-7F94-469E-9A41-5C245A4027EC.jpeg
Subaru Outback 2.5i X Special Edition MY2019

Subaru Outback 2.5i Sport ES MY2015
Mondeo Mk4 r. 2012
Uživatelský avatar
Augi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 970
Registrován: stř črc 27, 2016 9:52 am
Jméno a příjmení: Michal Augustýn
Bydliště: okolí Prahy

Re: elektricky kontaktni gril

Příspěvek od Augi »

Jakou máte zkušenost s alobalem (typicky na sýr) na kontaktním grilu? Vím, že by se to nemělo, kvůli poškrábání, ale hodně lidí to dělá. Tak jestli máte někdo zkušenost, jestli se to tím fakt hodně poškrábe, příp. jestli jde to poškrábání omezit např. pergamenovým papírem.
WRX STI 2018
Outback Field 2023
a další japonský škopky

ex: WRX STi 2004, Levorg GT-S 2016
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10651
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: elektricky kontaktni gril

Příspěvek od podvlada »

Do našeho Lidlgrilu jsme už párkrát sýr v alobalu dali, ale těžko říct, jestli to buď nevadí, nebo to bylo tak málokrát, že i kdyby to vadilo, nepoškrábal se... Podle mě víc udělá nešetrný mytí.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19087
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: elektricky kontaktni gril

Příspěvek od hamoun »

Stekem píše:Taky jsem nakonec pořídil Sage BGR840. Od grilu za 3tis, přes zmiňovaný Tefal jsem se začetl do Sage a bylo to. Podařila se i zajímavá cena, tak o to lépe. První pokus vyzrávaný Rib Eye
tak sis prosel tim, co ja :-D gratuluju :)
Rib Eye jsi vybral nejlip, jak jsi mohl .. to maso je s tim grilem plne kompatibilni ... je to to nejlepsi, co na tom delam :)
Augi píše:Jakou máte zkušenost s alobalem (typicky na sýr) na kontaktním grilu? Vím, že by se to nemělo, kvůli poškrábání, ale hodně lidí to dělá. Tak jestli máte někdo zkušenost, jestli se to tím fakt hodně poškrábe, příp. jestli jde to poškrábání omezit např. pergamenovým papírem.
syr jsem v alobalu delal. samozrejme ho tam polozim, pak vytahnu, nesoupu tam s tim ... zatim jen asi 2x.
zjistil jsem, ze existuji syry na gril (nebo na panev) .. jak "klasicke" ... tak ostiepky a polostiepky ... a balit najedou nebylo proc :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49158
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: elektricky kontaktni gril

Příspěvek od VDC »

My teda nemáme žádnej hoch nóbl gril, ale obyč lidlouše. Hermelín v alobalu v tom děláme imrvere a nic poškrábaný není.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Stekem
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 421
Registrován: sob pro 03, 2016 2:23 pm
Bydliště: Západ

Re: elektricky kontaktni gril

Příspěvek od Stekem »

hamoun píše:
tak sis prosel tim, co ja gratuluju
Rib Eye jsi vybral nejlip, jak jsi mohl .. to maso je s tim grilem plne kompatibilni ... je to to nejlepsi, co na tom delam
Hamoune musel jsem se smát, když jsem četl ten vývoj, bylo to fakt stejné :D od stačí obyč, přes vezmu střed, po nechápu jak jsem mohl existovat bez sondy atd. :D
Každopádně maso jsem bral z Globusu, kdy to je přímo od nich. Mají tam víc druhů, budu zkoušet. Ty Rib eye jsem vzal na zkoušku 2ks a oba měly krásných cca 450 g, tloušťka cca 3 cm, ideál.
Subaru Outback 2.5i X Special Edition MY2019

Subaru Outback 2.5i Sport ES MY2015
Mondeo Mk4 r. 2012
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: elektricky kontaktni gril

Příspěvek od sima »

VDC píše:My teda nemáme žádnej hoch nóbl gril, ale obyč lidlouše. Hermelín v alobalu v tom děláme imrvere a nic poškrábaný není.
Taky tak podobně, sýr nedělám často, ale alobalu se určitě náš levný Concept gril nebojí.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“