Bílá technika - rady, tipy, informace

Odpovědět
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5166
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Bílá technika - rady, tipy, informace

Příspěvek od petr »

ono je asi nejlepší si nakonec pořídit něco univerzálního co zvládne nahradit myčku, sušičku vysavač, masážní stroj, kuchyňský robot v jednom a to je roba :-DDD a pokud se vydaří i dyzajn tak se dá i vydržet i ta udržba :-D
marek.sm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 02, 2010 2:35 pm
Jméno a příjmení: marek smrček
Bydliště: praha

Re: Bílá technika - rady, tipy, informace

Příspěvek od marek.sm »

Napadá mě nějaká holka z ukrajiny nebo rovnou dvě. :-|
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10652
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Bílá technika - rady, tipy, informace

Příspěvek od podvlada »

A že tam byly docela hezký modely, když jsme tam rok a půl zpět projížděli B-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24335
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Bílá technika - rady, tipy, informace

Příspěvek od sima »

petr píše:ono je asi nejlepší si nakonec pořídit něco univerzálního co zvládne nahradit myčku, sušičku vysavač, masážní stroj, kuchyňský robot v jednom a to je roba a pokud se vydaří i dyzajn tak se dá i vydržet i ta udržba
:-D :-D Joooo :-D
marek.sm- na údržbu pro obyč smrtelníka stačí bohatě jedna, jedno jaké národnosti, ženské všude ženské :-) jak bych tak nějak parafrázoval Forresta Gumpa.
Podvlado to ti věřím, viděl jsem, někdy opravdu TOP, ale ty jsi na tohle zírání neměl jistě tolik času, bo jsi nejel sám :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Bílá technika - rady, tipy, informace

Příspěvek od Mira »

petr píše:ono je asi nejlepší si nakonec pořídit něco univerzálního co zvládne nahradit myčku, sušičku vysavač, masážní stroj, kuchyňský robot v jednom a to je roba a pokud se vydaří i dyzajn tak se dá i vydržet i ta udržba
No to jo, ale je to nejdražší varianta. A některý modely nemají "vše v jednom", bývají dost omezeně vybavený.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24335
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Bílá technika - rady, tipy, informace

Příspěvek od sima »

Zas některé modely nezvládnou sice všechny funkce, ale stačí jediná a je zas dobře, přímo božsky, budiž vše zapomenuto, jsme jednodušší :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10652
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Bílá technika - rady, tipy, informace

Příspěvek od podvlada »

sima píše:.
Podvlado to ti věřím, viděl jsem, někdy opravdu TOP, ale ty jsi na tohle zírání neměl jistě tolik času, bo jsi nejel sám
No, sice v tu dobu jela Alča dočasně v režimu "kamarádka", ale máš pravdu, přece jenom nebylo tolik času koukat. Na druhou stranu někdy jsme koulali spolu zároveň, když bylo na co :-) jo, i holky někdy umí ocenit kvalitní zadek v legínách.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílá technika - rady, tipy, informace

Příspěvek od ybrcek »

sima píše:Zas některé modely nezvládnou sice všechny funkce, ale stačí jediná a je zas dobře, přímo božsky, budiž vše zapomenuto, jsme jednodušší
Jako když polyká?Obrázek

Odesláno z mého SM-N960F pomocí Tapatalk
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
LukasV
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 520
Registrován: ned bře 01, 2015 9:35 am
Jméno a příjmení: Lukáš Vaněček
Bydliště: Brno-venkov

Re: Bílá technika - rady, tipy, informace

Příspěvek od LukasV »

Můžu srovnat sušičku od AEG co mám na bytě (T8DEC68SC - nákup 2020) a Siemens na baráku (WT48Y7W3 - nákup 2016). AEG za 19 000,- Siemens za 21 000,-
Přijde mi, že Siemens suší líp, prádlo je sušší než z AEG, kde například u MIX musím nastavit ručně delší dobu sušení. To jsem u Siemense nikdy neřešil - asi lepší vyhodnocení vlhkosti (ještě v oblasti bubnu před prachovým filtrem, kde se o něj otírá prádlo; u AEG snímač vlhkosti až za filtrem).
Co se týče čištění kondenzátoru, tak u AEG jak posílal Martin - výklopná dvířka a přistup super.
U Siemense vpodstatě není potřeba řešit - je samočistící, kdy se na konci cyklu přes kondenzátor vypustí voda z nádobky a pak se zase odčerpe do ní (odkaz dole). Takže pokaždé vypláchne prach do nádobky a pak se vylije - loni po 4 letech intenzivního sušení jsem jen vzal vstup do kondenzátoru kartáčem a vysál z rožků chomáč, jinak těleso naprosto čistý. Akorát tam je k němu úzký přístup jen po vyndání filru.
Samotný prachový filtr se mi líp čistí u AEG, kde jsou oba filtry jeden rozlozžitelný celek. Siemens má 2 v sobě. Ale to je jen drobnost, která nedělá problémy.
U Siemense jsem měřil spotřebu při sušení ručníků necelé 3 hodiny (plný buben se starší pračkou 1000 rpm) a vzala si 700 Wh, takže ten nejhorší cyklus stál cca 3 Kč ve vysokém tarifu).
Za mě teda můžu víc doporučit sušičku Siemens/Bosch oproti AEG.
Pračky mám 2x AEG loni kupovaný a obě super (horní a přední plnění).

https://youtu.be/kuSticEchBI

Odesláno z mého SM-A320FL pomocí Tapatalk
Subaru BRZ 2.4 Sport 6MT 2023 Obrázek
Subaru Outback 3.0R 5AT 2006 Obrázek
Suzuki Ignis 1.3i 2006 Obrázek
exHonda Civic 1.5i VTEC-E 1996 (2013-2015)
exLada Samara 1.3i LPG 1989 (2007-2013)
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20622
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Bílá technika - rady, tipy, informace

Příspěvek od námořník »

Siemens mám asi 10 let. Může se stát, že se na kontakty v nádržce nalepí prach a pak to signalizuje chybu čerpadla.. Předek výměníku se dá vyriznout a nahradit deklem na šroubky za pár korun. U nás běží skoro každej den.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4941
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Bílá technika - rady, tipy, informace

Příspěvek od Makovica »

Tak update opravy mojej umyvacky, co som spominal vyssie.
Problem s napustanim vody sa nakoniec ukazal byt sposobeny upchatim toho napustacieho labyrintu kamenom... Keby som nebol blbec, tak si to vtedy vyriesim sam. Po nejakej dobe sa teda umyvacka vratila zo servisu, zaplatil som v podstate za vycistenie nepeknu sumu, vyskusal doma - ok. Prvy a posledny raz. Nasledne opat zacali problemy s blbym umytim a hlavne nadmernou spotrebou soli (1kg na 2-3 umytia) a teda spinavym riadom od soli. To uz som mal podozrenie, kde bude problem a kedze som predtym objednaval veci na opravu kavovaru (vyborny belgicky Direct Repair eshop), tak som si tam prezieravo prihodil regeneracny ventil na nadrzku so solou, co riadi jej davkovanie. Ale zrovna den pred tym sa mi ohlasil servis asi s mesacnym oneskorenim (vianoce+srali na to asi), ze pride servisak. No tak dobre teda. Prisiel, na uvod zacal mliet blbosti, ze to uz som mohol kupit novu za tie investicie (praca+preventivna vymena nie lacnych tesneni) do nej, hoci predtym tvrdil uplny opak, ze tak uz dnes nekupim a bola by to skoda neopravit...
Co je aj fakt, lebo pod 450E podobnu nekupim a aj kurvitok vraj dnes maju znacne viac.
Popisal som mu problem a potvrdil problem s ventilom, ze teda stornuje ten vyjazd, nech nemusim zase platit (to dufam zartoval s tou sumou 50E, kedze som to chcel riesit ako jasnu reklamaciu). Ze to mam vycistit.
Vycistil som okolie toho ventilu, totalne bol zapchaty solou, vymenil ho a po 1-2 umytiach opat problem. Takze som spravit kompletnu rozborku umyvacky az na cerpadlo a ohrievac a vsetko vycistil. Najma tu regeneracnu nadrz so solou a zivicou od bordelu (jemne zrniecka soli, ako piesok, ktore prenikali do okolia ventilu a upchavali ho).
Teraz uz sa to tvari ok.
Takze nielen vodny kamen, ale aj sol dokaze zabit spotrebic.
Nie som si isty, ci by nepomohla vymena soli, teraz pouzivam lacnu Lidl, z ktorej vznika ten slany "piesok".
V kazdom pripade toto asi budem musiet tak raz rocne sledovat.
Ten povodny ventil som vycistil, podla mna je stale funkcny, ale osadil som uz ten novy.

Ponaucenie - servis spotrebicov je ako servis auta. Ak sa co len trochu da, vyseru sa na veci, ved zakaznik neujde a zaplati ... Prd makovy, plechom pobity.

Nehovoriac o tom, ze uz mam zmaknuty aj kavovar Saeco Minuto, kde krasne je poznat co a ako jednoducho funguje a kde hladat chyby. Tam som riesil opravu uniku vody, co ide z boilera + komplet cistenie, mazanie.
Dufam, ze na par rokov budem mat aj s nim pokoj.
Naposledy upravil(a) Makovica dne sob led 16, 2021 6:15 pm, celkem upraveno 2 x.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49183
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílá technika - rady, tipy, informace

Příspěvek od VDC »

Máš pravdu, je to jako s autem. Spousta servisů ojebe co může a nejlíp si to člověk spraví sám.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4941
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Bílá technika - rady, tipy, informace

Příspěvek od Makovica »

Aspon som sa mohol pochvalit :)
Helmut, opravar kavovarov, umyvaciek, predtym pracky a asi aj kominov :)
V podstate su to vsetko jednoduche veci, moduly pospajane hadickami, kablami.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20622
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Bílá technika - rady, tipy, informace

Příspěvek od námořník »

Mám štěstí, že na Siemens tu mám dobrého servisáka. Když jsem ho tu měl naposledy, tak si stěžoval, že nemůže sehnat lidi co mají chuť pracovat.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49183
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílá technika - rady, tipy, informace

Příspěvek od VDC »

Já mám teda na servis v Plzni taky celkem kliku. Je tu rodinný servis s mnohaletou historií a s jejich službami jsem byl vždycky spokojen.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“