Lepení laboratorního skla

Odpovědět
františek1
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 304
Registrován: úte dub 17, 2018 4:26 pm
Bydliště: Bojkovice-Luhačovice

Lepení laboratorního skla

Příspěvek od františek1 »

Tak se nám rozbila nádoba na vodu
Je to takový ten větší skleněný barel na 13 litrů s kohoutkem.
Photo0006.jpg
Ve spodní části (viz foto) praskl, asi neopatrnou manipulací.
Je to podélná prasklina délky asi 10cm, zcela hladká z obou stran.
No prolíná jí voda, a to je smutné, že, páč se nedá používat, a nám se velice hodí pro každodenní život.
Zkoušel jsem to jen tak heftnout textilní páskou, no ani ťuk.
Reklamaci jsem zkoušel, nedopadla, a nová stojí bratru dva tácky, tak bych ju chtěl nějak poléčit.
Kam se obrátit jinam něž na fórum, že, když je nás tady mnoho šikovných a znalých, napadá vás někoho způsob?
Jdu to taky koumat na internet, třebas tam něco budou psát.
Photo0007.jpg
Forester STurbo 01
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Lepení laboratorního skla

Příspěvek od vrgada »

super, neni to nenahraditelna ztrata, zamacknout slzu a koupit novou. Pred tim se zamyslet, jestli prasklina neni zapricenena spatnou konstrukci, aby se to znovu neopakovalo.
...
sice uz jsou nejake technologie zalivani malych prasklin treba celnich skel aut, ale tady bych urcite dal prednost koupe nove pred navstevou autosklenarstvi. Je to po hydrostatickym tlakem a o nekolik litru vody na podlaze bytu zpravidla clovek nestoji
....
zajimave je, ze jste se neco zjevne rozbiteho pokusili reklamovat...
...
a jeste byli dratenici :-)
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Lepení laboratorního skla

Příspěvek od vrgada »

to mi pripomina, jak jsem jako kolousek koupil auto s prasklou a zakamuflovanou plastovou benzinovou nadrzi, opravit se nam to nepodarilo, nastesti to vyresil jiny kus z vrakoviste. Neverili byste, jak silene fleky na asfalte dela benzin
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49126
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Lepení laboratorního skla

Příspěvek od VDC »

Já se obávám, že tohle moc vyřešit nepůjde, hlavně teda ne jako prasklina. Kdyby to dno ulítlo, tak si umím představit to zalepit nějakým epoxidem, věřím, že by to těsnilo. Ale nebude to mít dostatečnou pevnost a při první příležitosti, až to bude plný, to uletí.
Ale zalepit to a oplést drátem, pak věřím, že by to vydrželo. Těch 13 litrů je hodně.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Lepení laboratorního skla

Příspěvek od sima »

Nejspíš to vyřešit nepůjde, ale jestli chceš optám se pána co dělá se sklem a je to mistr svého oboru. Krom jiného pro nás spravuje právě laboratorní sklo a to často. Jen ho musím nějak odchytit, jestli je tam taky furt ten sám, včil, zorovna před vánoci jsem viděl, že u nás furt nějaká sklářská dílna čéče furt je a já si říkal, kde to vozí, když to zrušili, tak neee, dochází tam na práci, někdy jo.
Kdyby žil můj táta, tak pokud by to byla sebemenší možnost to odborně spravit, tak by jsi to měl grátis a kvalitně, dělal laboratorní sklo celý život, krom jiných věcí ze skla teda, všechno možné, taky třá vozil na jih koštýře, to bylo vždy dobrot doma :-) nicméně tento jeho kolega co je tam včil byl dle slov táty špica, tak pokud to nespraví on, tak nikdo, krom drátu a lepidla teda.
Edit: to není asi varné sklo co?
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Avis
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 259
Registrován: stř čer 05, 2019 8:49 am
Jméno a příjmení: Iva Svobodová
Bydliště: Praha

Re: Lepení laboratorního skla

Příspěvek od Avis »

A co třeba prasklinu zatřít průhledným lepidlem (silikonem) na akvaria? Muselo by se zevnitř, ale treba by to drželo. Přetěsňovala jsem tak již tekoucí spoje akvarií a super to drželo.
Subaru Outback 2.5i 2018 129kW CVT
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Lepení laboratorního skla

Příspěvek od Bodyšek »

Františku mám řešení Obrázek. IKEA prodává podobné provedení a řekl bych ze podstatně levnější Obrázek. Nevím přesně kolik je to litru to jsem nikdy nemneril a neřešil,ale mohu zjistit. Jezdím pro vodu do studánky a taky to používám každý den. Voda z kohoutku je totální humus. Podle velikosti to bude Max tak 10 litru.





Obrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
františek1
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 304
Registrován: úte dub 17, 2018 4:26 pm
Bydliště: Bojkovice-Luhačovice

Re: Lepení laboratorního skla

Příspěvek od františek1 »

přátelé díky všem za reakce

našel jsem na internetu dvousložková lepidla na skla na bázi pryskyřice, které by mohli fungovat, půjdu po obchodech a zjistím jak moc jsou vhodná pro permanentní kontakt s pitnou vodou, čehož se právě bojím u prostředků pro lepení akvárií, ale zjistím si i to.

Jinak Bodyšku díky za Ikea, stojí to 400,- ale objem 5 l je málo, to bych se unalejval k smrti :-)

A Šímo varné sklo to není; jsi laskav ale myslím si, že svého pána speciálně shánět nemusíš, jen pokud na něj vyloženě kapneš.
Výhledově to asi dopadne tak, že zamáčknu slzu a koupím novou nádobu.

Pokud budu mít s lepením nějaký smysluplný posun, budu zdejší osazenstvo :-) informovat.
Forester STurbo 01
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“