Oprava myčky nádobí

Odpovědět
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Oprava myčky nádobí

Příspěvek od outback »

Mám problém s myčkou Neff (tedy Bosch, BSH, S9G1F, S4443N8/43), rok výroby kolem 2004.

Postupně myla hůř a hůř, až přestala dokonce vyplachovat mycí prostředek z přihrádky ve dveřích. Po důkladné kontrole jsem zjistil, že se horní rameno neotáčí, i když je zásobované vodou – tlak už nestačí na to, aby ho roztočil. Dolní rameno je na tom o něco lépe, to se během programu celkem pravidelně točí.

Oběhové čerpadlo jsem měnil za použité zhruba před pěti lety.

Co jsme zatím zkusil:

demontoval a vyčistil jsem vše, na co se dostanu zevnitř myčky
několikrát jsem nechal proběhnout program naprázdno s octem, kyselinou citronovou a louhem sodným (ne najednou :-) )
prohmatal jsem vstup k oběhovému čerpadlu – bez závad a cizích těles, dokonce s ním prsty i zatočím
přívod vody je v pořádku, není přiucpaný
myčka topí, čerpadla mají správný zvuk, kromě špatně umytého nádobí žádná zjevná závada
pokusil jsem se vyčistit plastový „labyrint“ na levé straně myčky, povedlo se to tak napůl

Do labyrintu je vidět, povedlo se mi do něj nalít napřímo kyselinu a zbavit ho větší části vodního kamene. Zdá se, že je všude průchozí, jen jedno místo (vzadu nahoře) je pokryté povlakem a vypadalo dost ucpaně, nicméně voda protéká. Nejradši bych to demontoval a vyčistil kompletně, ale jsou na to nasazené tři hadice, které jsou po patnácti letech dost zkamenělé a ještě jsem se neodhodlal použít dostatečné násilí. Myčku jsem pak smontoval, a dal jsem si ještě kolečko s louhem, ale bohužel to nepomohlo.

Pokud to někdo umí posoudit podle fotky, tak to rád vyfotím.

Podle popisů z netu podezřívám jednak přece jen ten plastový labyrint (Wassertasche), pak by tam měl být jakýsi rozdělovač tlaku/ventil mezi horním a spodním ramenem – třeba je vadný? Přiucpaný? Přiucpané vedení od oběhového čerpadla k labyrintu a rozdělovači?

Umí někdo kvalifikovaně poradit, jak postupovat dál?

Koupě nové myčky nepřichází z technických i jiných důvodů v úvahu. Kromě toho jsem se do toho už tak zakousl, že se od toho krámu nechci nechat porazit...
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Oprava myčky nádobí

Příspěvek od vrgada »

Nejake pokusy zachranovat mycku mam i muj kolega, ja se omezil na nejake naklapeni a vyliti (vyschnuti) nejakeho cidla, kolega blbnul i s tim labyrintem, nicmene oba jsme skoncili stejne-koupi nove mycky. Myslim si, ze to dopadne stejne, ale jinak drzim palce
plukovník

Re: Oprava myčky nádobí

Příspěvek od plukovník »

vrgada píše:Nejake pokusy zachranovat mycku mam i muj kolega, ja se omezil na nejake naklapeni a vyliti (vyschnuti) nejakeho cidla, kolega blbnul i s tim labyrintem, nicmene oba jsme skoncili stejne-koupi nove mycky. Myslim si, ze to dopadne stejne, ale jinak drzim palce
To můj kolega se nepokoušel o žádnou opravu.
Pouze nastavil program a odjel na návštěvu k přátelům.
Od skryté vady myčky mu málem vyhořel barák.
To "málem" nakonec znamenalo zničenou kuchyň, jídelnu a popraskaná okna.
Vyčíslená škoda 700 000,- a hasiči nad tím kroutili hlavou, že se s takovým případem prý ještě nesetkali...
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Oprava myčky nádobí

Příspěvek od outback »

No mně se to jednou opravit povedlo, akorát tam byla jasná závada - odešlo těsnění, nateklo do ložiska a spustily se zvukové efekty...

Nová myčka nebude, není to o penězích, není to o zdravém rozumu, prostě budu opravovat...

plukovník: díky za historku, pokusím se jí přetlumočit zbytku rodiny, ale moje přednášky o tom, že myčka a pračka nemají běžet bez dozoru, se zatím míjí účinkem
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Oprava myčky nádobí

Příspěvek od RadekN »

outback píše:Nová myčka nebude, není to o penězích, není to o zdravém rozumu, prostě budu opravovat...
Lepší přestat pozdě, nežli později =) . Ale chápu tě a tak ti přeji co nejkratší boj :-D
Uživatelský avatar
jazzhill
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 253
Registrován: úte črc 20, 2010 6:56 pm
Jméno a příjmení: Ota Černý
Bydliště: Krkonoše

Re: Oprava myčky nádobí

Příspěvek od jazzhill »

...vyčistit horní rameno ? Já v něm našel jadýrka z citronu a bordel. Když tam není tlak, nejsou vidět, když se natlakuje ucpou trysky :-/
Forester 2.0X MY05, Impreza 2.0R 110kW MY07
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Oprava myčky nádobí

Příspěvek od Bodyšek »

Nam zacla delat tohle ted Obrázek. Jednu dobu nam taky spatne koupala nadobi,hrnce atd a tak jsem koupil chemicke cistice zapl a nechal vycistit a taky to hodne pomohlo. Ale uz je taky stara a ten tlak neni zadna slava. Nebo mozna chyba byla v tom ze jsme ji preplnovali moc.

Obrázek

Uz i spodni kos to zacal delat.
A model mame tenhle.

Obrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Oprava myčky nádobí

Příspěvek od námořník »

Outback - Mě opravář říkal že by mohl být problém v tom rozdělovači. Jak se do něj něco dostane, tak se netočí a pak ti třeba nejde voda do tý horní větve.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Oprava myčky nádobí

Příspěvek od outback »

Díky, mrknu se na to až zase zbude trocha času. Jinak rameno jsem samozřejmě čistil, to je základ a pravidelný servisní úkon.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“