Koupě bagříku

Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3623
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Koupě bagříku

Příspěvek od bushman1 »

Čeká nás na pozemku spousta bagrování - výkopy pro novou kanalizaci do metrové hloubky, odebrání zeminy pro pokládku zámkové dlažby 30x5m a zarovnání svahu za domem aby se tam udělala opěrná zeď.
Časově to bude velmi roztahané do nejbližšího roku až dvou.
Proto kromě zapůjčení bagru nebo bagru i s makáčem zvažujeme i variantu koupě.
Chtěli bychom do toho dát cca 100 000, maximálně 120 000.
Je něco rozumného v této cenové hladině o čem se dá vůbec uvažovat nebo to bude slaboučké a pro tyhle výkopové práce je to nevhodné?
Na pozemku je kromě hlíny i navážka, to znamená kombinace hlíny a drobnějšího kamení.
Za každé doporučení budu rád.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3003
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Koupě bagříku

Příspěvek od yeti »

Tak ono záleží kolik toho máš. Na výkop pro kanalizaci a sem tam nějaký hrábnutí ti bude stačit 1.2t. Taky záleží jakou máš hlínu. S malým bagrem moc nepočítej s nějakým svahovanim, svahovka ho dokáže převázit. Ideálně si ho někde půjč a uvidíš jestli malej bagřík udělá co chceš. Jinak za mně, pokud to jen trošku půjde, tak ho kup.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3623
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Koupě bagříku

Příspěvek od bushman1 »

Hlína je spíš jilovitá a suchá.
Je mi jasné, že na svahu by se muselo opatrně.
Ta kanalizace bude velký projekt - třeba 50m výkopú
Co značky a typy?
A spíše pásový typ?
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3003
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Koupě bagříku

Příspěvek od yeti »

Nejsem žádný odborník, ale trošku jsem taky kolem toho chodil. Takovej bagřík se dá koupit kolem 130tis novej. Za ty prachy podle mě nemá cenu řešit bazarovej. 50m kanalizace určitě nebude problém pro žádnej takové stroj, pokud nebudeš muset trhat skálu. Bral bych jedině pásák a aby měl mimoosý kopání a nekonečný otoč.
Na značku bych se vyprdnul, stejně to bude v téhle kategorii Čína. Já se dívám sem https://www.minibagrynakladace.cz/
a sem
https://www.malotraktory-dongfeng.cz/bagry/
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1988
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Koupě bagříku

Příspěvek od suubaru »

taky dopo půjčit a vyzkoušet.
Pokud není vlastnění bagru vyloženě tvoje přání, taky bych spíše doporučil na 10-20 roztahaných dní objednat bagristu s bagrem adekvátních rozměrů a tonáže. Bagrování není úplně triviální činnost, a dá se toho dost i pokazit, pokud je to natěsno mezi stavbami a jsou neznámé sítě.
Mám 1,6t bobcat naftový 3válec, to je 100 cm šíře, pásový, potřebuješ užší a širší lopatu, svahovku mám 100 cm. Dá se s tím udělat hodně věcí, je to dobrý pomocník. Pokud ale potřebuješ odvoz při demolici, kopání sklepa atd, s odvozem suti, zeminy, vždy byla lepší tatra s velkým bagrem a můj prcek jen přihlížel. Ale na takové to domácí kopáníčko je to fajn. Zvážit mít možnost vyosení. 1,6t se dá naložit na dvoutunku přívěs.
Myslím si, že bargy začínají od 250k, podle ročního období. Teď jsou asi nejdražší, všichni chtějí kopat. Bagr se nejlíp kupuje na konci sezony. Vize bývá taková, že v listopadu se koupí a ob jedno jaro se prodá za stejné peníze.
Bude to chtít taky údržbu, hydraulika semtam netěsní, chčije olej, objevují se takové drobné vesnické závady. Sám bych to jako amatér bez sousedů nedal dohromady.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1128
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Koupě bagříku

Příspěvek od pufko »

Minibager bez svahovačky s naklápaním je naprd
Malý bager je slabý, krátky - vela nedočiahne, nestabilný...

Ja osobne nebágrujem, ale vždy sa berie 3,5t a ideálne taký čo vie "rozkročiť" pásy aby bol stabilnejší.
A nepríde mi vôbec velký, taký akurát

No a potom záleží hlavne od obsluhy - tam je vidieť hned ako to má dotyčný v ruke. Lebo to isté sa dá robiť 2hod, ale aj 4hod a v oboch prípadoch za tým sedia ludia čo majú už dačo odbágrované, len si to nevie popredu poriadne premyslieť, ako sa postaviť, kam dávať hlinu aby nezavadzala, ale zároven bola po ruke

Malý 1,2t minibager kedysi vlastnili a predali to lebo s tým všetko dlho trvalo
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7827
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Koupě bagříku

Příspěvek od mnov »

Prostě mi to nedalo :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
Austin
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 283
Registrován: úte zář 18, 2018 10:55 pm
Jméno a příjmení: Martin
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě bagříku

Příspěvek od Austin »

Kolega koupil zachovalý JCB tuším z Belgie, model "menší" že o něj nemají zájem stavební firmy,
je to velké jako starší traktor, klasické žluté JCB ale o facku menší. Má spoustu nástavců (lžíci, nakladač, háky, ..)
Koupil ho od soukromé osoby, která si ho zakoupila za podobný, tebou uváděný účel, a po mnoha letech nefiremního používání (tj. nezničený)
ho nabídl na ebay. Stavební firmy prodávají jen zcela opotřebené stroje.
Firma Moss logistik mu ho za asi 14 tis. v Belgii naložila na kamion, dovezli na Moravu, a složili ho na nejbližším nádraží, kde byla rampa betonová.
Musel udělat trochu údržby (hydraulika) a od té doby bagruje, staví, kope, vrší, nakládá, zvedá motory, tahá klády, už i jezírko má vybagrované.
Prodat jde stejně rychle jako zachovalé Subaru....
Nevím kolik stál, neptal jsem se. Vypadá jako 3XC model https://www.jcb.com/en-gb/products/backhoe-loaders
Určitě nestál čtvrt mega ale míň.
Uživatelský avatar
Jozifek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 585
Registrován: stř čer 01, 2016 6:09 pm
Jméno a příjmení: Josef Lášek
Bydliště: Praha

Re: Koupě bagříku

Příspěvek od Jozifek »

Ahoj, já řešil pred pár léty něco podobného, jen v cca 100 až 1000 x větším měřítku
Nakonec jsem si k UNC, které mAme desetiletí pořídil YAnmar 1.7 t. Úspěšně jsem se probagroval až k operaci páteře a myslím, že už dokážu odhadnout, co je rozumné a co ne. Těch 50 m kanalizace v jilu se dá stihnout za den, tak radim zavolat někoho kdo má bagr a živí se tím. Jestli toužíš po vlastním a pohybuješ se někde okolo hlavního města, tak nabízím vyzkoušení zdarma, až vidíš, do čeho by jsi mohli jít.

MY18 Forester XT
MY22 Franklin S10A
Uživatelský avatar
rajnoch
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 460
Registrován: stř říj 25, 2017 8:13 pm
Jméno a příjmení: ondra
Bydliště: palkovice

Re: Koupě bagříku

Příspěvek od rajnoch »

Ja bagr mam a to 2.7tutu a kopu snim a hnedka ti reknu za 100 koupis nejakou cinskou mrdku a jako furt lepsi nez lopata ale pokud mas zbytecne prachy proc ne ale spise bych si pujcil nebo rovnou kdo ma bagr jako neznamena ze koupis novy stroj ze se hnedka neposere
OK2MDK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1135
Registrován: čtv led 16, 2020 9:56 pm
Jméno a příjmení: Mira Decky
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Koupě bagříku

Příspěvek od OK2MDK »

Ja si půjčoval kubotu 008 900kg.
Kousek vody atd suoer hračka.
Ale pak sem si koupil jcb8018 1.6t protože to uvezu na vleku.
Pořád je to hračka, ale proti té 0.8 je to skok jak čert.
je to staré rezavé sem tam chcije olej ale to se dá zvladat. Pozor tyto hmotnosti jsou NEJDRAŽŠÍ. Jelikož k 2.5t a výš je potřeba na převoz kamion tam cena padá. U těchto kolem 2t ženou blázni pardon hobbici jako my cenu.


Tu cca 1T. Si půjč ja víkend a zkus si stím dělat.
Na terénní úpravy ta hydraulická svahovka je super tu ještě nemám, šetřím. Chtěl bych spíše naklápěcí hlavu.

Bagrem doma jde dělat spoustu věcí, a urychluje i práce které by se jinak dělaly ručně.

Mohu zjistit co ua činu ai koupil můj mechanik. Ma 800kg.
Forester SG 116kW + LPG
Dědův SG 92kW
Mondeo IV 2.0 Duratec
Mondeo II 1.8i Zetec - Srdcovka v modré bohužel zrušeno
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3623
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Koupě bagříku

Příspěvek od bushman1 »

No, po zvážení všech pro a proti to zatím spíš vypadá na objednávku bagristy i s bagrem z blízkého okolí.
Má větší stroj, takže bude produktivnější a umí to s tím, takže bude ještě víc produktivnější 😀

Já bych za těch 100 tisíc koupil základní čínský model s nízkou hmotností a malým záběrem.
Navíc by trvalo několik dní, než bych se s tím naučil produktivně pracovat.

Ale díky za rady.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
janos666
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 340
Registrován: úte pro 17, 2019 1:11 pm
Jméno a příjmení: Petr Janošík
Bydliště: Kašperské Hory

Re: Koupě bagříku

Příspěvek od janos666 »

Za osobákem jsou hratelný ještě možná tak 2,6-2,7 bagříky co do zákona o limitu do 3,5t, pak už je to riziko když by tě poslali na váhy, samotné lžíce atd taky něco váží, řešením je pak třeba pickup, lžíce naházet do korby a na vlek pouze samotný bagřík. Ale upřímně , kolem komína, se uveze vše co zvládne vlek :-D Samozřejmě berme to s nadsázkou. Každopádně máš pravdu, v ceně jsou asi nejvíce hrabátka do těch 2tun. pak už to nejsou takové skoky v ceně vůči velikosti.

Jinak kdo plánuje více akcí kolem domu, nebo chalupy, ví že se to naučí a bude mít čas případně řešit i nějaké opravy, tak není to špatný nápad pořídit si svůj bagřík.

Poslední věc, za mě taky vede ta naklápěcí hlava, není nad to mít poté možnost si naklopit každou lopatu, jen je třeba myslet na určité snížení rypné síly při běžném hrabání, chce to zvážit. Druhá věc, nová naklápěcí hlava je otázkou řekněme třeba klidně i 80-100tis. (na malé bagry) hydraulická svahovka, lze pořídit za zlomek ceny.
Subaru Impreza GT 200kw - víkendovka
Mercedes Benz E400 - 285kw
VW Touareg 3.0TDI - 165kw - pracant
Opel Manta B GT/E r.v.1980 - trocha "historie"
Uživatelský avatar
rajnoch
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 460
Registrován: stř říj 25, 2017 8:13 pm
Jméno a příjmení: ondra
Bydliště: palkovice

Re: Koupě bagříku

Příspěvek od rajnoch »

Jako mohl bych ti cosik kopnout ale presne nevim kde a urco bude nekdo blize
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Koupě bagříku

Příspěvek od sima »

bushman1 píše: pon bře 04, 2024 7:47 pm No, po zvážení všech pro a proti to zatím spíš vypadá na objednávku bagristy i s bagrem z blízkého okolí.
Má větší stroj, takže bude produktivnější a umí to s tím, takže bude ještě víc produktivnější 😀

Já bych za těch 100 tisíc koupil základní čínský model s nízkou hmotností a malým záběrem.
Navíc by trvalo několik dní, než bych se s tím naučil produktivně pracovat.

Ale díky za rady.
Nechtěl jsem do toho vstupovat, protože bagřík nevlastním, ale osobně mě jeho vlastnictví na tvou zmíněné práce od začátku taky přišlo zcela zbytečné, to co chceš zvládne šikovný, zkušený bagrista jak nic, za krátkou dobu. Tak jsem si jen počkal co potvrdí kluci tady.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“