Bílá technika - rady, tipy, informace

Odpovědět
Uživatelský avatar
Austin
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 283
Registrován: úte zář 18, 2018 10:55 pm
Jméno a příjmení: Martin
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Bílá technika - rady, tipy, informace

Příspěvek od Austin »

Ahoj, jsem se chtěl optat, zda někdo nerozumíte kuchyňským vestavným spotřebičům.

Máme asi 14 let od fy Karma troubu a varnou desku (Karma byla sesterská Mora). Ta deska teď začala kolabovat, nejede ta dvouplotýnka největší. Nevím, jestli má cenu myslet na opravu (byť by to asi šlo). https://www.nadeta.cz/nahradni-dily/spo ... ItemIdx=29
Původně jsem chtěl jasně indukci, ale zarazil mne soused, že s druhým a hlavně třetím hrncem klesá výkon na těch dříve půštěných, jinými slovy indukce není zas až taková pecka. No a bych musel vyhodit velkou část keramického nádobí s hliníkovým spodkem. Takže asi sklokeramika.

Je ale mnoho typů a lze sáhnout vedle, jako u praček ap.
U ledničky jsem vzal Electrolux a sáhl jsem vedle, je tak divně hlučná.

Zásadní věc, co mi vadí u naší plotny, že je tam moc malých, směšně malých plotýnek a jen jedna velká. Potřebuji alespoň dvě velké 24. Měla by být s rámečkem. Starý rozměr 49x57. Nemělo by to být Ardo, Ariston, atp. shit.

Máte někdo nějaké konkrétní zkušenosti? Doporučení? díky
Uživatelský avatar
zed
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1058
Registrován: pát črc 27, 2018 7:37 am
Jméno a příjmení: Tomáš K.
Bydliště: Ostrava

Re: Kde kdo pracuje ,čím se živí a dělá

Příspěvek od zed »

Expert nejsem, ale rád přidám aktuální zkušenost.

Mamka nedávno koupila Electrolux sklokeramickou varnou desku a je úplně na hovno - blbě se to ovládá; má to sice 14 stupňů výhřevu, ale jsou mezi nima divné skoky; a ani ty primitivní zobrazovací prvky už neukazují správně, jaké je vlastně zvolené číslo, třeba 0 vypadá jako E; a ku*evsky blbě se to čistí...

Ale tvářilo se to jako super kup, jedna plotýnka má 3 různé velikosti, další je standardně kulatá, ale má i prodloužení i pod oválný hrnec (a to myslím odešlo jako první), a já nevím co všechno mi to k tomu mamka říkala....

Ještě nedávno jsem o té značce neměl nijaké mínění, ale teď už ho mám... Od nich nic.

Bohužel si to vybrala sama a mě se na nic neptala, tak jestli se řídila poje*aným D-testem nebo čím?

Na druhou stranu, já mám doma už asi 12 let nějakou levnou Candy, kterou jsem tehdy koupil dočasně... Má to sice jen 4 obyčejné plotýnky, každou jinak velkou, každou jinak výkonnou, vlhkou houbou z toho odstarním snadno všechen bordel, pak to jen utřu do sucha a je klid.
Subaru Levorg GT-S Comfort 2018, 1.6DIT, 125 kW, "7°"CVT, 9,003 l / 100 km
EX Škoda Octavia II HB 2006, 2.0 TDI, 103 kW, 6°DSG, 6,2 l / 100 km
EX Citroën Saxo 1.5D 3dv. 1997, 43 kW, 5°MT, spotřeba 0,0nic, 1000 km / nádrž
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21934
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kde kdo pracuje ,čím se živí a dělá

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak snižování výkonu u indukce při provozu víc plotýnek je relativní. Asi taky záleží, jak je to napájený. Já mám třeba na 2 x 230 V / 16 A, takže 7,2 kW. Napájený jsou z každý fáze vždycky 2 plotýnky. Dohromady mají příkony jednotlivých plotýnek víc, než je příkon celý desky. Ale jako jenom o trochu, třeba o 10 %. Takže když by se pustily všechny naplno, tak každá jednotlivá nejede naplno, ale dohromady to jede naplno. Ale to by mě teda zajímalo, kdo kdy bude používat všechny 4 plotýnky naplno a takovým způsobem, že by vadilo, že některý pojedou třeba jenom na 80-90 % výkonu.

Jako sklokeramiku bych už v životě nechtěl. Tohle topí okamžitě, hrnec vody uvaříš skoro hned, změna výkonu reaguje v podstatě okamžitě... je to super. (*_^) |,,,,

A na oblíbený starý hrnce se dá koupit indukční podložka. Ale samozřejmě lepší je si koupit správný hrnce.

Kdo pomlouvá indukci, tak na ní buďto v životě nevařil a nebo si koupil nějakou blbou. :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde kdo pracuje ,čím se živí a dělá

Příspěvek od VDC »

Já si teda taky myslím to, co píše Honza, že pokud to sousedovi snižuje výkon, tak jí má možná zapojenou na 1x230 a pak to pravděpodobně takhle reaguje, aby to nevyrazilo jistič. Když to bude zapojený na 2x230, tak není nejmenší důvod, aby to nefungovalo.
My to budeme v dohledné době řešit v baráku a určitě to bude indukce. Sklokeramika je dneska krok zpátky. Hrnce máme naštěstí jen obyč nerez, tak z toho já nadělám vejfuky a žena si koupí nový... A kdyby si nějakej kastrol chtěla nechat, což bude určitě Wok pánev, tak to vyřeší podložka.

Co ale budu určitě řešit, je komfort ovládání. Indukci máme v práci a má jí ségra a citlivost těch ovládacích prvků mi ani na jednom místě nepřijde nijak super. I když možná je to zvyk, ale určitě se na tohle zaměřím. Ideální by byly klasický mechanický prvky, ale to mám asi smůlu... :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22676
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kde kdo pracuje ,čím se živí a dělá

Příspěvek od spm »

To je asi o zvyku... my ted pomalu vybirame novej sporak (coz je mimochodem nadlidsky ukol, era debilnich vestavenych spotrebicu postoupila do te miry, ze kdyz clovek chce normalni sporak s indukci, tak si muze "vybrat" asi mezi peti modely :-DDD ) a otocne bazmeky zena nechce, protoze jsou furt zapraseny, blbe se cisti a pri cisteni se z toho pak umejou popisky (na to dojizdi ten soucasnej sporak, kde neumime pustit troubu, protoze na tom otocnym prepinaci neni uz videt nic). Ale zase dotykovej jsme taky jeste nemeli, tak ji to mozna pak prejde :-DDD

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde kdo pracuje ,čím se živí a dělá

Příspěvek od VDC »

No já z toho dotykovýho ovládání normálně rostu. V práci máme Moru a ségra upřímně nevím co má. Ale u obou to nikdy nezapnu na první dobrou. Abych to vůbec spustil, tak tam po tom matlám, pak znova matlám, abych si milostivě vybral plotýnku a znovu matlám, abych naladil stupeň. To je hrozný !! Kdyby to aspoň bylo fakt citlivý, jakože lehkým tapnutím to přenastavím. Ale tady nevím, kterej prst bude dostatečně velkej, jakou použít sílu stisku....Nevím, jestli to má někdo vyřešený nějak líp, ale rozhodně se o to budu zajímat. Zlatý otočný knoflíky. :-)
Mikrovlnku taky máme tu nejdebilnější, aby to mělo obyčejný otočný knoflíky.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
OK2MDK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1135
Registrován: čtv led 16, 2020 9:56 pm
Jméno a příjmení: Mira Decky
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Kde kdo pracuje ,čím se živí a dělá

Příspěvek od OK2MDK »

Ahoj,

No raději nebudu zmiňovat, že dost pravděpodobně to ovládání "dotykové" pochází z Valašska :-D

Je zajimavé sledovat, jak jsou něčí prsty prakticky 100% izolant a tedy ten touch nato nefunguje.
A co se týče totěch spotřebučů, z práce vím, že většina těchto vělkých výrobců jeden "dual source" tj berou to od minimálně dvou fabrik, kdyby jedna vypadla, druhá jede.

Proto někdy ta diametrálně odlišná zkušenost i se "stejným" modelem.

Mira
Forester SG 116kW + LPG
Dědův SG 92kW
Mondeo IV 2.0 Duratec
Mondeo II 1.8i Zetec - Srdcovka v modré bohužel zrušeno
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde kdo pracuje ,čím se živí a dělá

Příspěvek od ybrcek »

já si ted koupil AEG indukci (v bytě v najmu sklokeramika a z toho jsem málem vystříkl) a spokojenost , koupil jsem model s funkcí senzeboil, kdy to hlídá var vody a samo si stáhne výkon aby hrnec nepřetekl, a kupodivu to funguje fajn,
dotykové ovládání pohoda i s mokrýma rukama
a co se mi líbí že když je třeba výkon 11 (0-14/P boost) a chceš přidat nebo ubrat , je jedno na kterou část ovládacího pásku sáhneš, dotkneš se a tahneš doleva / doprava výkon -/+
https://www.datart.cz/indukcni-varna-de ... 413xb.html

takže indukce pecka, koupil jsem k tomu hrnce a pánve a teď vařit je radost
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde kdo pracuje ,čím se živí a dělá

Příspěvek od VDC »

Míro vidíš, to by mě nenapadlo s tím dual source... dobrý vědět.

Martine super !!

Šup sem se zkušenostmi. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
OK2MDK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1135
Registrován: čtv led 16, 2020 9:56 pm
Jméno a příjmení: Mira Decky
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Bílá technika - rady, tipy, informace

Příspěvek od OK2MDK »

Ad ten "second source" co jsem viděl v inforacích tak vetšinou to je tak, že většinu bere jedna firma "primary source" ale ten sam výrobek se pro sichr (+-30% třeba) bere i od jinud.
Když by náhodou jedno vypadlo jen se překlopí procenta.

Jinak indukci máme od mory. Rád bych těd na barák koupil něco co má opravdu "lineární" řízení výkonu, vím že právě elux něco se "sliderama" dělal.
Takové to "slow PWM" (1s zapnuto jedna vypnuto) se mi nelíbí, ale žena si to i tak pochvaluje.
Forester SG 116kW + LPG
Dědův SG 92kW
Mondeo IV 2.0 Duratec
Mondeo II 1.8i Zetec - Srdcovka v modré bohužel zrušeno
marzi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1369
Registrován: čtv led 21, 2010 11:32 am
Jméno a příjmení: martin zich
Bydliště: plzen

Re: Bílá technika - rady, tipy, informace

Příspěvek od marzi »

Když to téma vzniklo.
Máte někdo zkušenost s digestoří buď výsuvnou, vzadu za plotýnkama, nebo takovou, co začala před lety dělat Bora, tzn odtah mezi plotynkama?
Funguje to?
Nám by se to hodilo ale bojím se toho, jestli to funguje srovnatelne s klasickou digestoří.
Neznám nikoho a ani nevím o někom, kdo to má.
Subaru Outback 2.0D MY 2008 prodáno
Subaru Legacy kombi 2,5GT MY 2010 prodáno
Subaru Impreza WRX STi MY 2006
BMW 330 Ci cabrio MY 2001
MB GLC 43 AMG MY 2018
Jaguar XK8 MY 1998
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14818
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Bílá technika - rady, tipy, informace

Příspěvek od Tapan »

Marzi: Já hned jak jsem to prvně viděl, tak jsem si říkal, že to se bude skvěle udržovat v čistotě. Ale zkušenost tedy nemám.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílá technika - rady, tipy, informace

Příspěvek od VDC »

Manželce se to taky moc líbí, takže případnou referenci bych taky uvítal...
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
grftz
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 732
Registrován: čtv říj 24, 2019 5:51 pm
Jméno a příjmení: Karel
Bydliště: na dohled Pálavy

Re: Bílá technika - rady, tipy, informace

Příspěvek od grftz »

marzi píše:Máte někdo zkušenost s digestoří buď výsuvnou, vzadu za plotýnkama, nebo takovou, co začala před lety dělat Bora, tzn odtah mezi plotynkama?
Hlásím že to funguje - známí mají, už asi 4 roky, právě Boru - spokojenost, taky jsme to u nich zkoušeli. Taky mi to hlava nebrala, pára stoupá atd., ale jo, je to v klidu. Co je u toho k zamyšlení, tak o něco těžší vedení "výfuku" než u klasiky, v případě recirkulace to chce dost velkou plochu, kterou to vracíš do místnosti - aby to na nohy nefoukalo moc ostře.
My ale plánujeme výsuvnou - cenově, spolehlivostně, výkonama je to plně srovnatelný, za mě je plusem ta fyzická bariéra, kterou to za deskou vytvoří - budeme mít desku v takovém poloostrůvku (byť hlubším), tak ať je to při provozu trochu krytý. (*_^) |,,,,
Legacy wagon MY08 2.0R 121 kW vlákno
kolik to žralo na plyn a kolik na benzin
marzi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1369
Registrován: čtv led 21, 2010 11:32 am
Jméno a příjmení: martin zich
Bydliště: plzen

Re: Bílá technika - rady, tipy, informace

Příspěvek od marzi »

my budeme rekonstruovat kuchyň, varna deska se přemístí pod okno a tam by se mi to moc líbilo a bylo by to i nejjednodušší řešení.
Ale mám strach, normálně ten smrad z vaření stoupá nahoru a tam ho zachytí digestoř ale tady se ten proud vzduchu musí nepřirozeně ohnout a strhnout dolu nebo dozadu.
ale, že bych chtěl bejt pokusnej králík, to teda ne.

mezitim novy príspevek
my bychom meli odtah zdi pod oknem ven.
a ještě, v jak velky mistnosti to mají, aspon přibližně?
Dik
Subaru Outback 2.0D MY 2008 prodáno
Subaru Legacy kombi 2,5GT MY 2010 prodáno
Subaru Impreza WRX STi MY 2006
BMW 330 Ci cabrio MY 2001
MB GLC 43 AMG MY 2018
Jaguar XK8 MY 1998
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“