Klimatizace do bytu

Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Klimatizace do bytu

Příspěvek od sima »

=)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Klimatizace do bytu

Příspěvek od HonzaCZ »

Když řešil klímu OZP, tak tady padly nějaké konkrétní nabídky, pokud se nepletu. Máte někdo tedy tipy na konkrétního dodavatele? Jednalo by se o klasickou splitovku. Instalace by probíhala v Praze na Černém Mostě. Ještě bude asi trochu boj s SVJ, jestli mi vůbec dovolej dát na balkón venkovní jednotku. (Jestli ne, tak nechám strhnout všechny ty na černo nainstalovaný markýzy, venkovní žaluzie a zateplení balkónů. :-DDD :-DDD :-DDD )

Jinak to teda nějak v zásadě nepospíchá a ani to nijak nehrotím. V podstatě nejsem plně přesvědčenej, že jí potřebuju, ale je to takový nice to have. :-)

Aktuálně bych potřeboval, jestli by se na to někdo kouknul a udělal technickou dokumentaci, jak by to mohlo vypadat. Bez tý ani nemá smysl to na schůzi SVJ probírat.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1267
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: Klimatizace do bytu

Příspěvek od strider »

Mam od tehle chlapku pred 3 lety nainstalovano.. web jim ted nejede ale brnkni jim a uvidis. Meli showroom na Krejcarku. Vsechno zaridili na jednicku.

Stanislav Válek
tel: 776533441
valek@acegroup.cz
info@acegroup.cz
www.acegroup.cz


Sent from my SM-G970F using Tapatalk
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Klimatizace do bytu

Příspěvek od HonzaCZ »

Díky za tip. Poptám se. :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5143
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Klimatizace do bytu

Příspěvek od petr »

tak jsem dnes měl chvíli čas tak jsem řešil tu přenosnou klimu co mám v podkroví , tam to maká skvěle , dneska jsem ji přenesl na zkoušku dolů do obyváku a vyrobil na zkoušku mezikus s otvorem do okna , ty rukávy mi přijdou jako blbost. A teda není to zatím uplně dokonalé , ale na test to bohatě stačí , za hodku z 27,2 je 24,6 takže paráda , stíhá to v pohodě i další pokoje , ne asi tak moc , ale je to bomba to jsem ani nečekal , sice to jede v kuse a něco to asi sežere , ale těch pár dnů to vyřeší , hlučnost trochu je ale dá se to , musím akorát sehnat plný polykarbonát ten bude asi nej, zatím tam mám jen nějakou překližku, spíš sololit, díra skrz stěnu by asi byla ideální , ale zas na těch pár dní v roce... ještě to zvážím možná časem jo
jinak při zavírání dveří jsem si všiml , že to slušně tahá vzduch z jiné místnosti tudíž i zvenku což je celkem naprd, tím pádem jde teplo z venku , ale v místnosti kde ta klima je to teda chladí krásně , ještě tomu dám čas a budu pozorovat , jdu si pro jedno chlazené k tomu :-D
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18911
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Klimatizace do bytu

Příspěvek od hamoun »

Hele .. chybí foto ! :)

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk

škoda superb
ex WRX 2008
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5143
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Klimatizace do bytu

Příspěvek od petr »

čeho toho piva ? :-D
to není o estetice ale o funkčnosti nevypadá to uplně hezky , ale funguje to , ještě to bude třeba doladit , vyměnit tu překližku za plexisklo , nebo spíš polykarbonát, foto později možná dodám ;-D jinak teplota jde klidně stáhnout až na 21 a spotřeba když jede naplno je dle měřáku 1100W, vychladí to teda slušně i další dvě místnosti do kterých jsou dveře , ale už o poznání míň tak na cca 24
ideál je nástěnná nebo aspoň okenní , nad tou uvažuju, na těch pár dní asi tu nástěnnou dávat nebudu , ten dnešek byl spíš zkouška výkonu co pořídit, toto by se mi líbilo https://klimatizace.heureka.cz/sinclair ... /#prehled/
Přílohy
20220723_184111.jpg
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Klimatizace do bytu

Příspěvek od sima »

Petře je mě jasné, že hic je otravný, já osobně mám to štěstí, že i v paneláku (zatepleném) a rozumně orientovaném je dobře i v těchto hicech, jen se nesmí nesmyslně- zbytečně a nelogicky v jistých časech větrat- nebydlím taky přímo pod střechou...a to když tu byly přímo před okny dva ořešáky bylo úplně božsky, bohužel lidská blbost nezná mezí, ale to jsem tu už kdysi popisoval...beru to jejich skácení jako mou velkou osobní prohru a nezkušenost!!! A zároveň poučení, i když jsem tehdy přivedl pár lidí do opravdu úzkých, bylo to furt málo...dnes bych do toho šel už úplně jinak, z gruntu, bohužel...no a nej je samozřejmě ve sto let staré chalupě, baráku...není zateplený, nic, jen jak to bylo dřív, tj prostě v těchto hicech poklad...uvnitř když přijedem je i teď tak sotva 20 C, člověk když sedí by se nandal pomalu svetr :-)moje žena ostatně non stop zimní ponožky, nemá gram tuku no :-) no a i když non stop větráme, všechny okna otevřené (dnes jsem dělal další síťku do oken) tak max je 21, totální strop 22 měřeno u stropu. Tj balzám, když přijdeš zvenku, neskutečně osvěžující, dnes jsem jen dokázal venku sotva ležet v hamace ve stínu ořešáku, přitom jsem slyšel z lesa motorovky, no tak tohle už na mě teda není, dřív bych to dal, v hicu jsem dělal i výkopy, ale jsem už na sebe opatrnější a přiznám se, že i zdechlejší, asi jo :-)
Jinak nesnáším jakýkoliv zbytečný hluk, taky větší průvan, tedy si myslím, že u téhle přenosné klimy by mě to taky vadilo, jednu jsem zažil- nikdy více, ale třeba máš lepší mašinku... to ochlazení pivem je stejně nejlepší receptura.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5143
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Klimatizace do bytu

Příspěvek od petr »

já vím , že je jídlo dneska drahé a na ženské je třeba přísnost , ale tvá žena udělá celkem kus práce tak ji ty krmné dávky trošku zvedni :-D :-D
jojo není nad ty staré metrové zdi , ty umí držet chládek , bohužel já mam normální tvárnicové zdi a jak se to delší dobu nahřívá tak je pak uvnitř horko, zateplené mám jen dvě stěny od severu , budu muset dodělat časem i ten jih, klima je holt vychodisko z nouze na pár dní v roce , ale jo je to funkční , s tím větráním je to pravda , snažím se to doma vysvětlit , ale ne vždy uspěšně :-D
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Klimatizace do bytu

Příspěvek od HonzaCZ »

Já si taky říkal, že klima na pár dní v roce, ale ono jich je ve výsledku docela dost. A je to paráda, když se člověk může doma schladit. Mám ten pocit rád. 😁

Chladím teda běžně na 25-26, míň mi přijde zbytečný - je léto, tak je teplo. Stejně jako v zimě míváme kolem 19-20.... je zima, tak je zima, tak se oblíkneme. 😅
Přílohy
Screenshot_20220724-111101_Comfort Cloud.jpg
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18911
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Klimatizace do bytu

Příspěvek od hamoun »

Člověče, ty spotřeby nejsou špatné !! Já se toho bál kvůli toho ...

A 25-26 mám teď i bez klimy .. ale to už je pro mě téměř smrt horkem:)

Ale 2st dolů by určitě stačilo ... :)





Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk

škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Klimatizace do bytu

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak je to moderní věc, má regulovanej kompresor se stříďákovým motorem, účinnost (EER) kolem 1:4, tak to skoro nežere. 😁

Co se týče vnímání teploty, tak ono taky záleží na vlhkosti a jak dobře promícháváš vzduch. Já to kombinuju ještě se stropním ventilátorem.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18911
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Klimatizace do bytu

Příspěvek od hamoun »

v "mem" byte, ktery muj mazlik (roboticky vysavac) uklidi komplet pod 30 min, neni treba ani nic michat :)

co prosim te mas? ja to tu narychlo proletel a nasel jsem jen tvuj stropni vetnilator :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Klimatizace do bytu

Příspěvek od HonzaCZ »

Panasonic Etherea KIT-Z35-VKE

Míchat je dobrý i v rámci jedný místnosti. Nechceš, aby tě zábly nohy. 😁
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18911
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Klimatizace do bytu

Příspěvek od hamoun »

chci ... diky :-DDD

aaa .. split .. to nemozu .. ale stejne diky :)
škoda superb
ex WRX 2008
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“