Klimatizace do bytu

Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Klimatizace do bytu

Příspěvek od spm »

Ty integrovaný světla jsou mor dnešní doby... ne jenom ve větrákách, ale ve svítidlech obecně; většina dnešní produkce má tohle místo nějaké patice. Střílel bych za to...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16115
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace do bytu

Příspěvek od quickly »

Já mám vrtuli a světlo v pracovně, kde mi hřeji 2 počítače, 4 monitory a místnost má 12 m2. Normální ventilátor nebyl schopen teplý vzduch vyhnat. Jsou na tom 3 bodovky. Na zimu se nastavuje opačný směr otáčení, aby správně míchal vzduch. Normálně to mám na 3 a je to tak tiché, že ráno po příchodu do pracovny zjistím, že jsem to při odchodu do postele zapomněl vypnout (=neslyšel jsem hluk při odchodu).
Přílohy
IMG_20180525_191123.jpg
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Klimatizace do bytu

Příspěvek od sima »

Hlavně jak dopředu zjistit,jestli to doma nebude vyluzovat nepřijemné zvuky,nejen majiteli,ale i sousedovi nade mnou,pokud tedy nebydlíme pod střechou.Švagr si koupil něco takového a má to tiché,nic jsme neslyšeli ani tichu,ale sousedka nad ním je z toho v mrákotách,že jí to přenáší nějaké zvuky do obýváku,nechápali jsme to,ale zvuky se nesou všelijak.Jasně,može se na to člověk tak vysrat,ale rozumní lidi chtějí bydlet spíš v míru a ne v negativním klimatu.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
clay
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2258
Registrován: stř črc 07, 2010 10:53 pm
Jméno a příjmení: Michal Šprachta
Bydliště: Cerkytle - Svatá Kateřina - Borová
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace do bytu

Příspěvek od clay »

Přiznám se, že v tomhle jsem dost konzervativní. Asi bych postupoval takto:
Provedl bych přípravu na klimu - myšleno díry, konzole apod.
Zkusil bych jeden rok či dva s pasivním programem (venkovní žaluzie. ..) a pak se uvidí.
S hlukem to je opravdu na figu. Chová se nezodpovědné a dělá si co chce.
Ale pokud budu usuzovat podle našeho tepelného čerpadla, tak je logicky největší hluk při nejvyšším vykonu- tedy když je největší zima.
U Klímy to bude stejně, jen opačně. Tedy bude nejvíc hlučná při vysokých teplotách, kdy ostatní budou chtít větrat a bude je to s. .t.
Další možností je nad okna dát takové pultové stříšky, které zacloni okna proti letnímu slunku. To funguje nejlépe. Nízké slunko to pustí ale vysoké letní odcloní. A jak už tu bylo napsáno, když je potřeba klimatizovat, tak se v zimě i musí více topit.
Clay

Odesláno z mého SM-G800F pomocí Tapatalk
Sny se mají plnit.....Subaru bez kompromisů !!!
Subaru Outback H6 3,6 2010
Uživatelský avatar
croctoy
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 566
Registrován: pát kvě 12, 2017 12:32 am
Jméno a příjmení: Petr Bohoněk
Bydliště: Praha

Re: Klimatizace do bytu

Příspěvek od croctoy »

Super vlákno a dobré čtení, díky..taky to budu v Praze řešit, máme novej byt poslední patro s terasou jihozápadní strana. Barák je B a rozhodně nemusíme v zimě skoro vůbec topit, přestože v létě je na chcípnutí. Slunko tam pere do oken neskutečně a průvan nejsme schopni zajistit :(

Odesláno z mého founu.
Subaru Outback 2.5i Sport BS
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace do bytu

Příspěvek od VDC »

Včera jsem mluvil s tím mým kamarádem chlaďařem. Takže kdybyste chtěli odbornou konzultaci, nebo klidně reálnou nabídku řešení, tak můžu dát kontakt.
On je sice plzeňák, ale v Praze běžně dělají. Takže to není problém.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Klimatizace do bytu

Příspěvek od catana »

Co se tyka vetraku. Tady to par kamaradu ma, ale preci jenom australske leto je trochu jina zalezitost. Nicmene postrehy z toho co tak mam napozorovane. Zduraznuji, ze sam stropni vetrak nemam a vsechno to jsou subjektivni dojmy.

- kdo ma vetrak, drive nebo pozdeji si stejne koupi klimatizaci
- vetrak s integrovanym svetlem je na prd. Vetsinou tam kde potrebujes svetlo nepotrebujes vetrak, apod.
- stropni vetrak a deti nejdou dohromady
- chce to vysoke stropy. Idealne tak, aby kdyz stojis a trochu natahnes ruku, abys ji do toho vetraku nestrcil (1000x si to uvedomis... a pak staci jedno nahle pomatene zvednuti ruky a skoncis na chirurgii)
- funguje to dobre nejenom v lete, ale v reverznim rezimu i v zime - je dost znat kdyz to teply vzduch od stropu posila zpatky dolu

- mnohem lepsi je vetrak s velkymi lopatkami a malymi otackami, nez obracene = hluk, efektivita, apod.
- idealne by vetrak mel byt tam, kde na tebe nebude primo foukat - tzn. ve stredu mistnosti kdyz nejcasteji sedis v rohu, apod. Vzduch to promicha a zaroven nebudes v pruvanu - prave kvuli tomuto je kombinace svetlo s vetrakem neprakticky.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6320
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Klimatizace do bytu

Příspěvek od cleo »

Zvyšující se teplota v ložnici mě donutila zakoupit stropní ventilátor, tak uvidíme. Venkovní rolety se teprve vyrábějí, budou asi za 3 týdny.
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Klimatizace do bytu

Příspěvek od sima »

Oživím to tu.Ondra tu kdysi řešil klimu v novém bytě,nevím jak na tom je,jen zkusím takový jiný tip než klimu.Osobní zkušenost přesně s tímto nemám,koupil jsem před pár dny jen zvlhčovač,menší a méně výkonější.Ale taky zde:
https://www.philips.cz/obchod/vyrobky-p ... /HU5930_10
Záměrně odkaz na tento dobíhající model,vychází to zde docela zajímavě,levněji než jinde a tajný tip:řekněte si o slevu :-D Já si sice neřekl,ale když jsem tam volal,tak mě sami nabídli 30% slevu.Podmínka byla registrace-no problem,za tohleto to stálo.Místo 4000 jsem cáloval 2800kč,doprava je zde na vše grátis.Všude jinde to stálo ty 4000,to jen pro pochybovače,teda všude jinde v ČR.
Kámošovi nabídli jen 20% a tak nějak si o to asi řekl,to samé zboží,viděl to u mě...
Tak mě bylo líto vám tuto možnost nenabídnout,nějaké to zajímavé zboží tam mají,třeba někdo něco shání,zbží na odkazu pak vyjde už opravdu hodně levně,ale vyzkoušenou účinnost nemám!Osobně bych se toho nebál,když vidím,že i ten můj funguje,hlavně jsem tedy zvědav co v hicech,ale tam očekávám ještě větší účinnost,tu v paneláku,na chalupě problém nemám :-) navíc do konce března měli možnost vrácení zboží až 45 dnů,proto jsem prubnul zvlhčovč i já.Možná se s nima dá domluvit i v tomto.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3600
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Klimatizace do bytu

Příspěvek od bushman1 »

Vetrak funguje jen do urcite letni teploty, pak uz neochlazuje.
Zvlhcovac posouva ten limit o neco dal, ale v okamziku kdy jsi v podkrovi nebo v panelaku a venku je pres 30 stupnu, tak jedine ultimativni reseni je klima a to jeste musi byt splitova.

Prenosna klimatizace s trubkou je zase polovicate reseni, pokud nemas 15cm diru ve zdi pro odvod horkeho vzduchu a kazdou hodinu nevylevas kondenzat.

Kdyz splitovku pustim v mistnosti 8x4m, tak za 5 minut je vychlazeno a teplota klesne treba o 10 stupnu.

Roky jsme experimentovali s ruznymi resenimi ale stejne jsme leto vzdycky pretrpeli.
Az splitovka to vyresila definitivne a v te mistnosti zrelaxujeme.

Mame moderni inventer s novym typem chladiva, takze je tichounka a v zime muze i topit.
Dnes uz se to da zrealizovat od 20 tisic.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Klimatizace do bytu

Příspěvek od RadekN »

Máš nějaký tip bushmane na splitovou klimu do kanclu? Tichá úplně být nemusí, ale cenovka kolem 20 by se mi líbila :-).
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Klimatizace do bytu

Příspěvek od sima »

Uvidíme Bushmane,mohl bych to vrátit,ale zatím to účel plní,vlhkost ze 30 na 50 a víc a dost rychle,jde mě jen o jeden pokoj,čas a hajce ukážou,ale jak říkám,proč bych to vracel když to účel plní už teď.Je to prý nějaká nová technologie,nerozumím tomu,pro mě je to obyč větrák,co tahá vodu,vlhkost přes filtr a fouká ven,přetím samozřejmě nasaje vzduch z cimry.Oni to nazývají svou terminologií,prý novinka,já po tom vůbec nepátrám,prostě jsem to chtěl vyzkoušet s tím,že to vrátím,což neudělám.Kámoš pořídil to samé a spokojen.Tak ono stačí si uvědomit,že to za noc vysaje 2-4lt vody...
Mě nejde o snížení teploty,ale primárně o přesušené klima v paneláku,nic víc,kdybych chtěl klimu tak pořídím klimu,ale tu já zas teda nemusím,jen kdybych fakt trpěl jak vůl a i pak velmi opatrně s ní...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Špejlík
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 852
Registrován: sob lis 28, 2015 3:00 pm
Jméno a příjmení: Honza Nesládek
Bydliště: Kolín

Re: Klimatizace do bytu

Příspěvek od Špejlík »

Taky začínám mít z rozpálenýho paneláku fobii.... V nejhorším budu spát v práci. :-)
Odepsáno Macem...
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Klimatizace do bytu

Příspěvek od newli »

Soused si poridil klimu a docela mu zavidim. Ja na ty upravy zatim nemam odvahu. Ale kdyz tu zminujete splitter, tak on ma neco, co ma vse v jednom. Potrebuje jen dve diry ven. A funguje to dobre + je to kupodivu docela tuche. Snad jen jednou za rok se musi vycistit. Reseni do panelaku/cinzaku/kamkoli se neda dat ven jednotka dost dobre.
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3600
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Klimatizace do bytu

Příspěvek od bushman1 »

RadekN: Já to kupoval v době, kdy se zrovna změnila legislativa. Do té doby bylo možné si to koupit třeba v Hornbachu a doma si to namontovat sám. Pak ses vešel třeba do 15 tisíc u splitovky. Jenže teď je to tak, že s tím chladivem smí nakládat jen odborník, takže si to sám neuvedeš do provozu. Já to netušil, koupil klimu v Hornbachu a doma se divil, že tam nemám trubky a další díly. Základní jednotka byla sice plná chladiva, ale nebyl jsem schopen to dát dohromady. Tak jsem sháněl nějakou firmu, která mi to smontuje. No nakonec jsem se vešel do těch dvaceti, ale dnes bych radši kvůli záruce oslovil firmy, co prodávají a montují klimatizace, nechal si udělat nabídku a vybrat z nich. A vím, že se to do těch dvaceti dá u nich zrealizovat. Bude to sice Čína, ale i tyhle klimy už jsou dnes velmi kvalitní.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“