Klimatizace do bytu

Odpovědět
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Klimatizace do bytu

Příspěvek od HonzaCZ »

.dundee. píše:Druhou částí tohoto je chladící jednotka, která je venku, chladí vzduch a dělá bordel.
Akorát, že to venku nechladí vzduch, ale spíš ho ohřejvá. Teda v případě, že to uvnitř má chladit. :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Klimatizace do bytu

Příspěvek od catana »

námořník píše: V každém případě to bude jiná situace než kdybych ho měl u okna u ložnice a v noci je samozřejmě všechno víc slyšet a co ve dne vypadá jako šelest může v noci vyznívat jako stádo slonů.
Presne tak, samozrejme spunty do usi nekdo nosi, ty vyresi mozna i tu vnitrni jednotku :-))
.dundee. píše:(ta odkazované Martym má 58dB v provozu - což je šílený randál a 45dB v klidným režimu - to je hlučnost myčky na nádobí).
Genialni napad koupit si vnitrni klimatizaci jsem mel jeste v Cesku do kancelare. Vyvod jsem vyhazoval otevrenym oknem ven, pricemz jsem mel takovy bazmek na zaizolovani zbytku skviry. Tim nebylo potreba mit diru do zdi. Nicmene... ten randal byl sileny a neodpovidal chladicimu vykonu (pocitove). Jednak to ochladi spis mensi mistnosti, ideal bylo tak 10m2, a i tak to chce minimalnizovat dalsi zdroje tepla aby to zvladlo. S externi jednotkou muzes doma i zehlit a uchladi to.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Klimatizace do bytu

Příspěvek od Subaru70 »

..taky bych klimošku neřešil,ale za poslední roky jsou vedra docela velká a my máme bydlení v patře pod střechou. Bydlet v přízemí tak nic neřešim...Kdyby dělali nějakou mobilní klimu schopnou to ochladit asi bych už měl jasno,ale žádnou takovou jsem vlastně ani nenašel a každej říká že splitka je prostě pro tyto účely nejlepší..Asi by to opravdu chtělo odborníka co by na to juknul a poradil na místě....Já bych to vedro asi i vydržel jako před tím,ale ta moje filoména furt hučí že jí je vedro... :-DDD
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Klimatizace do bytu

Příspěvek od spm »

ono jeste vic zalezi na ty dispozici a kam je to situovany. v praze jsem mel byt v druhem patre (ze 4) a jeden mensi pokoj s pracovnou a nekolika pc s oknama na zapad. v lete tam bylo uplne na zbliti, nekolikrat jsem z toho pokoje musel utect, protoze se to nedalo vydrzet. ted mam mezonet, kde horni patro je pod strechou, vetsi mistnosti, orientace na severovychod a i v lete v tom hornim patre je jeste celkem v pohode. o hodne lepsi, nez v tom druhem patre v Praze.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Klimatizace do bytu

Příspěvek od námořník »

Subaru70 píše:..taky bych klimošku neřešil,ale za poslední roky jsou vedra docela velká a my máme bydlení v patře pod střechou. Bydlet v přízemí tak nic neřešim...Kdyby dělali nějakou mobilní klimu schopnou to ochladit asi bych už měl jasno,ale žádnou takovou jsem vlastně ani nenašel a každej říká že splitka je prostě pro tyto účely nejlepší..Asi by to opravdu chtělo odborníka co by na to juknul a poradil na místě....Já bych to vedro asi i vydržel jako před tím,ale ta moje filoména furt hučí že jí je vedro...
A pak bude říkat ať to nezapínáš, ze ji to vadí Obrázek

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Klimatizace do bytu

Příspěvek od romull »

Já naštěstí vedro řešit nemusím, ale kdybych býval musel, tak bych býval asi třeba jen v podkroví zkusil takový ošizený TROX, a to jen hada z měděných trubek pod strop ve kterém by běhala studená voda. Jen bych musel vyřešit jak tu smyčku napojit na vodovod aby se občas ta voda vyměnila, což by asi nešlo, takže asi raději na studnu, tam bych ji mohl brát pořád dokola studenou ;-D .......jenže to znamená zase čerpadlo, filtr a kdoví co ještě :-/ ........a pro obě varianty taky děravý kazetový strop, kterým by ten ochlazený vzduch mohl padat dolů. Bonusem by ale byla prima teplota v místnosti a žádný průvan, vítr ani hluk (*_^) |,,,,
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Klimatizace do bytu

Příspěvek od HonzaCZ »

Je to malinko OT, ale souvisí to - nemáte někdo nebo neuvažovali jste o stropním větráku do místnosti? V létě to tahá studenej vzduch od země nahoru a v zimě to tlačí teplej vzduch od stropu dolů. Docela jsem o tom uvažoval, protože ačkoliv v bytě nesnesitelný vedro nikdy nemám, tak zamíchat občas tím vzduchem by nebylo od věci. Akorát bych tedy potřeboval variantu se světlem a nenašel jsem nic, co by mě oslovilo.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18904
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Klimatizace do bytu

Příspěvek od hamoun »

jsem si predstavil takovou tu velkou nevyvazenou sfinu, jak to vypada, ze to kazdou chvili upadne, jak to byvalo kdysi

takove ty varianty, jak zadas do googlu "svetlo s ventilatorem" se ti nelibi?

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6320
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Klimatizace do bytu

Příspěvek od cleo »

Já uvažuju o tomhle https://www.gavri.cz/stropni-ventilator ... rWEALw_wcB.
Zatím v létě chladím zvlhčovačem, který používám jen jako ventilátor, voda se mi neosvědčila.
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Klimatizace do bytu

Příspěvek od HonzaCZ »

hamoun píše:jsem si predstavil takovou tu velkou nevyvazenou sfinu, jak to vypada, ze to kazdou chvili upadne, jak to byvalo kdysi

takove ty varianty, jak zadas do googlu "svetlo s ventilatorem" se ti nelibi?

Odesláno pomocí Tapatalk
Právě, že ani ne. Když už se mi nějakej líbí, tak je to designovka za 20k a to nepřipadá v úvahu. :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Klimatizace do bytu

Příspěvek od HonzaCZ »

Jako něco takovýho by asi šlo, ale otázka je, jak to bude svítit. Aspoň, že tam jsou běžný patice na žárovky a ne zabudovaný LED, který když se rozbije, tak se to musí celý zahodit (nebo svépomocí složitě opravovat). https://www.gavri.cz/stropni-ventilator ... ovni-bily/
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Klimatizace do bytu

Příspěvek od námořník »

Mám ventilatory na terase. Když je vedro a zapnu je, tak je ještě větší vedro . Zkoušel jsem točit oba směry. V bytě si myslím že se spíš využijí v zimě na zamíchaní toho vzduchu než v létě.

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
.dundee.
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2869
Registrován: stř kvě 18, 2011 1:08 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Praha

Re: Klimatizace do bytu

Příspěvek od .dundee. »

Podstropní větrák je dobrá věc, funguje na tom celá Asie. Je nutno dbát na naprosto bezhlučný provoz, není nic horšího než malé pravidelné skřípnutí každých 20s. To je na zbláznění. Na noc stačí ty nejnižší otáčky, i tak to solidně vzduch promíchá. A není to nic vhodného pro lidi citlivé na průvan.
Subaru Impreza WRX STi MY04
ex Subaru Legacy 2.0D MY09
GordiK
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 179
Registrován: pon lis 20, 2017 9:34 am
Bydliště: Novohradský hory

Re: Klimatizace do bytu

Příspěvek od GordiK »

@ Honza

S vetrakama mam zkusenost takovou, ze je to spis reseni pri vysoky vlhkosti nez teplote. Proste v tropech, kdyz je diky vysoky vhlkosti na chcipnuti, tak to je s tou vrtuli min neprijemny.

Kvuli tem 20 opravdu teplejm dnum za rok v CR bych to neresil.
Uživatelský avatar
tycatko
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 198
Registrován: ned srp 26, 2012 11:55 am
Jméno a příjmení: Ladislav Tyč
Bydliště: Horní Žukov-Český Těšín

Re: Klimatizace do bytu

Příspěvek od tycatko »

Já používám ten to typ stropního ventilátoru v ložnici a jsem velice spokojen jak v létě,tak i v zimě.Stropní ventilátor se světlem FARO 33358 EGADI šedý nebo bílý/matný nikl
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“