Myši v chalupě- jak se jich zbavit

Uživatelský avatar
firefly
Nováček
Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: úte lis 15, 2016 11:06 am
Jméno a příjmení: Václav Kubát
Bydliště: Dolní Lukavice, Plzeň-jih

Re: Myši v chalupě- jak se jich zbavit

Příspěvek od firefly »

Hoši, jen pro zajímavost. Dnes jsem šel do skútru pro malej techničák, že pojedu na úřad přepsat trvalý bydliště. Mam pod řidítkama takovej kaslík kde mam doklady, kalhoty do deště a igelitku na nákup. V tý zamčený přihrádce jsem našel rozkousaný všechno a hrst bobků, takže by mě zajímalo co přesně znamená "zamezení přístupu" :-DDD
OUTBACK 2,5 MY2001
Uživatelský avatar
Jozifek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 583
Registrován: stř čer 01, 2016 6:09 pm
Jméno a příjmení: Josef Lášek
Bydliště: Praha

Re: Myši v chalupě- jak se jich zbavit

Příspěvek od Jozifek »

Já zase jednou opravoval takový stroj, nefungovalo odsávání vody
index.jpg
index.jpg (3.67 KiB) Zobrazeno 2405 x
a zjistil jsem, že v něm měly hnízdo a sežraly řemen

MY18 Forester XT
MY22 Franklin S10A
Uživatelský avatar
Jozifek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 583
Registrován: stř čer 01, 2016 6:09 pm
Jméno a příjmení: Josef Lášek
Bydliště: Praha

Re: Myši v chalupě- jak se jich zbavit

Příspěvek od Jozifek »

Zamezení přístupu do obytných prostor jsou hlavně prahy u dveří. A dveře se musejí zavírat a nesmíte mít doma na výpomoc magora, jako máme my, ktarý mi povídal, když jsem mu ukázal chcíplé myši, že takové má taky a ještě je krmí

MY18 Forester XT
MY22 Franklin S10A
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18906
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Myši v chalupě- jak se jich zbavit

Příspěvek od hamoun »

uplne jsem si vzpomnel, jak jsem lital kolem oblozek u dveri do sklepa a triskal do nich, slysic, jak v nich litaji mysi ... ale bylo jim to asi skoro jedno ...
a clovek sedi v klidu doma, programuje a po kuchyni mys ... pak jsem do tech jejich "cestiček" daval pasti ... fungovaly ... to byl vzdycky sok, jak to cvaklo ... nekdy pres den, nekdy v noci ...

lezly mi do obytných prostor kolem sroubu, ktere drzely zabradli schodiste - bylo to skrz stenu ... a zadne viditelne diry ...
nebo kolem oblozek ... a to tam nebyla skoro zadna skvira ...

pak nastala dalsi faze, kdy jsem v silenem vzteku slysic mysi cpal do kazde skvirky expanzni penu ...myslim, ze tam par "kousku" zustalo ...
hlavne moc nezadelat okoli (jak to kape) ... bo to neslo pak dolu ... ale ... hodne to pomohlo ...
škoda superb
ex WRX 2008
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Myši v chalupě- jak se jich zbavit

Příspěvek od sima »

Nune a víš jaká je bio past na myši?Dáš kýbl na spodek zrní a pěkně je krmíš a pak je chuderky vyhodíš něka za pole a ony se zas vrátí :-D To fakt lidi dělají,já zas takový magor nejsem,tj jak vylít zpátky kyblík vody co jsi vytřel v baráku na chodbě.Pamatuješ Ondro jak jsem tu řešil netopýra,zpočátku vlídně,všichni vzpomínali jak je chráněný,hm je,do doby než ti sere do hrnku a máš jedovaté hovna všude a je to čím dál horší.
Ondro musel by jsi začít s tím bojovat a na chalupu jezdit častěji,což ty asi odmítáš,či to dost dobře nejde,ale jinak než na ně začít líčit a zadělat jim co nejvíc skulin a děr a hlavně schovávat a nenechávat potraviny jen tak dostupné,cokoliv co se dá sežrat.Zavírání dveří je snad norma,to jsem ani nezmiňoval.
Tu je pastička z které vždy vytáhli chleba:
https://pemi.cz/pasticka-na-mysi-1ks/p/ ... heureka_cz
tady ta funguje-dám jen starší chleba,ten je jistější,či nový,zas jde z toho pěkně udělat těsto a on rychle taky ztvrdne
https://www.diskontdrogerie.cz/pasti/br ... zi_heureka
Nebo zkusit ty hromadné pasti od nuna,ale jsou to chytré mrchy,jedna dvě se chytne,zbytek nevím nevím...
Já bych nastražil oboje a dal mnoho pastiček,jak psal nun ke zdem nejlépe,pod skříně ke vchodům.
Nevím jestli dírkou od tužky myš projde,malá určitě,ale projde příkladně čtvercem 1cm na 1cm,tj vlastně tužka,mrchy malé.

Jak slyším ty story od hamouna,od tebe a od jiných tohohle jsem se taky vždy obával :-/
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2120
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Myši v chalupě- jak se jich zbavit

Příspěvek od Metuzalem »

Pro ty, co nechtějí číst ten román, co následuje, je zde stručné shrnutí:
Problém s myšmi vyřeší jedině kočka, která loví (pozor, nelovějí všechny!), a pak kontrolní pastičky.

A teď dlouhá varianta:
S tou tužkou (jak píše nun) to bude asi blízko pravdě, z čehož plyne, že zabránit myši někam se dostat je u standardní stavby věc v naprosté dokonalosti neřešitelná. Určitě to bude otvor, jehož jeden rozměr je menší, než 0,5 cm - tolik jsme měli pod dveřma před tím, než před ně přišly prahy, a osobně jsem viděl, jak mi tudy zdrhla myš.

Ale popořádku. Já se cca před 10 lety nastěhoval do vlastními silami rekonstruovaného baráku, co na jedné straně sousedí s velkými širými rodnými lány (s polem, většinou osetým obilím). První podzim a hnedka si nás myši našly. První 3 pastičky vůbec nezabíraly, nebo jen velmi nedostatečně, než mi soused prozradil, že je potřeba koupit ty nejlevnější (jsou to ty, co píše sima, že fungují), co mají kupodivu nejcitlivější spoušť, a dávat je pokud možno do míst, kterými chodějí - což jsem měl vypozorovat podle četnosti bobků a zbytků nakradené potravy/látek/papíru/.... A taky, že nejradši nemají sýry, jak jsem se, zblblý kreslenými seriály, domníval, ale že nejvíc milují vlašské ořechy, které navíc neplesniví ani netvrdnou. Naštěstí ten rok byla z našich dvou obřích ořešáků taková úroda, že stačila celé široké rozvětvené rodině a i na myši zbylo. Stačí prý malý kousek - cca 1 x 1 cm. Po koupi správných pastiček jsem je tedy naplnil částmi ořechu a druhý den byly 3 chycené myši ve 3 pastičkách. A další den zase. Pak byl pár dní pokoj, ale pak se nepravidelně plnily pastičky celou zimu a jaro, až v létě to skoro přestalo. Většinou bylo možné použít ten kousek oříšku několikrát, protože myška nestihla sežrat jeho podstatnější část, ale opakovaným napichováním se ten kus oříšku časem rozpadl. Ale ani tak nebyla spotřeba oříšků to, co by vadilo nejvíc, nejhorší byla potřeba ty mrtvolky pořád někam uklízet, a hlavně najít a uklidit po nich bobky a rozkousané kousky všeho možného, co stihly vyrobit než se chytly do pastičky.

Pak se pánbůh smiloval a přišlo se na nás podívat takové větší kotě, no už skoro dospělá kočka ve zbědovaném stavu. Začali jsme ji krmit, ustlali ji v neobývané části domu (býval to chlív, tak tomu říkáme pořád chlívek, i když už tam skladujeme peletky na topení a jiné podobné, často nezemědělské věci). Přes léto jsme si na sebe zvykli, prostě strava a vlídné zacházení a už se jí od nás nechtělo. Ona asi je i kastrovaná, protože za těch 8 let, co ji máme, neměla koťata; kupujeme jí granule, tu a tam nějakou tu konzervu s masem pro kočky a občas jí zbytky od stolu, když je tam trochu masa. A sama od sebe najednou začala fungovat vzájemná symbióza - v létě nám začala nosit mrtvé myši na práh (dělá to doteď), vždycky přinese, mňouká dokud nepřijdeme a nepochválíme jí, pak myš chytne a jde si jí někam do soukromí sežrat. Hned první zimu po příchodu naší Růženky místo téměř denních úlovků byly pastičky prázdné, jestli se chytlo za celé období cca 5 myší, tak to bylo moc. A pak několik let vůbec nic, oříšky v pastičkách už byly zaprášené, až letos byl zase jeden úlovek, ale to je zatím vše. Soused tvrdí, že myši kočku vycítí a že to většinu těch chytřejších myší odradí. Zdá se , že jedinou hloupou myš za těch cca 8 let jsme chytli letos :-)

A k teorii prahů - máme je utěsněné opravdu fest, ale stejně se nějak dovnitř dostaly. Hodně myší jsem nachytal v přízemí, ale ještě víc v obytném podkroví, jak se k nám spouštěly z různých štěrbin v obložení stropu (máme sádrokartón na svislých a šikmých stěnách, stropy máme palubkové, takže mezi přechodem sádrák - palubka zřejmě prostor pro myš vždycky vznikne). Ale když se myš dostane až k sádráku, tak ten už potom pro ní není problém, a to nemluvím o tom, že určitě hnízdo s mladými nebude nikde jinde, než právě v izolaci (čedičová vata). Pamatuju, jak mi ještě můj děda (ročník 1900) jako klukovi ukazoval, jak si myši každý rok prokousaly díru betonovou zátkou s drceným sklem, kterou vždy na jaře děda ucpával díry po loňských myších návštěvách. Nikdy jim to v ničem nezabránilo a děda jenom říkal, že kam si myš usmyslí se dostat, tam se vždycky dostane.

Tolik moje hřivna k zapeklitému problému :-)
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Myši v chalupě- jak se jich zbavit

Příspěvek od romull »

A to se tam ty mrchy drží i když tam nenecháš v jejich dosahu nic k jídlu??? Jinak strýc co bydlí na vsi a má hospodářství si držel ve stodole dvě kuny a myši a to ani potkani v usedlosti neexistovali. Navíc kuna není blbec a tam kde bydlí neloupí, takže dokonce slepičky i králíci na dvoře byli v pohodě. Sousedi ale až takovou radost nejspíš neměli ..... Tohle ale není řešení pro každého. Ideální je jed, ale pokud jezdíš na chalupu jednou za měsíc, tak je to blbý stejně jako jakékoliv pastičky, mrtvolky budou smrdět ve všem a všude.....
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
nun
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 202
Registrován: ned dub 30, 2017 11:12 am
Jméno a příjmení: Miloš Kowol
Bydliště: Třinec

Re: Myši v chalupě- jak se jich zbavit

Příspěvek od nun »

Jste mi připomněli jak jsem jednou přišel na chalupu že pořežu nějaké dřevo, šáhnu pod regál vytáhnu elektrickou motorovku a z ní se sypou plastové piliny - ty potvory mi sežraly olejovou nádrž teda jen asi třetinu než se dostaly k oleji - od té doby mi do pily nesmí žádný eko olej ale jen ten nejropněší a nesmradlavější co kde najdu. Třeba vyjetý ze sekačky... a mám klid
Subaru Outback 2,5i LPG AT 2005 Obrázek
Mazda Mx-5 NC 1,8 2006
Citroen Berlingo 1,4i 2001
EX - OctaviaII 1,6TDI FabiaII 1,6TDI FabiaII 1,6 16V FabiaI 1,9TDI SEATCordoba 1,9SDI Lada2101 Oltcit Škoda100 Škoda1203 Tatran125 ČZ175Sport
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7815
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Myši v chalupě- jak se jich zbavit

Příspěvek od mnov »

To není eko olejem. Chutná jim ten plast. Zrovna nedávno jsem měl na ponku v kůlně sežranou olejničku a byl v tom syntetický motorový olej. :-)
Mezi svátky jsem předělával instalaci TV rozvodů, tak jsem si myslel, že manželce pustím televizi na pokojovou anténu, co byla uložena na půdě. Ty potvory u toho sežraly koax i slaboproudý kablík od napájecího zdroje. Tak jsem nejprve natahal rozvody k pokojové anténě. :-)
Volně ležící UTP kabel na půdě s oblibou překoušou v půlce. Už vše zavěšuji do vzduchu.
Naštěstí po instalaci nových dubových prahů a opravě spodků dveří, nových podlahách, zadělání děr, tam co nejsou nové podlahy se v chalupě zatím nevyskytují.
Tak je radši nechávám v kůlně a na půdě v klidu řádit. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
Špejlík
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 852
Registrován: sob lis 28, 2015 3:00 pm
Jméno a příjmení: Honza Nesládek
Bydliště: Kolín

Re: Myši v chalupě- jak se jich zbavit

Příspěvek od Špejlík »

My jsme používali na chatě mátovej olej, co pamatuju. Ale je to dlouho. A měli jsme tam i květináče s mátou. Myši celkově PREJ nemají rádi agresivní vůně.
Ideální by byl kocour. Po měsíci bude hladovej a bude chytat ty myšky:-)
Odepsáno Macem...
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7815
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Myši v chalupě- jak se jich zbavit

Příspěvek od mnov »

Kočka, kuna, myši všechno tam máme dohromady a jen je rozdíl zda kabel sežere kuna nebo myš. To už poznám. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Myši v chalupě- jak se jich zbavit

Příspěvek od námořník »

My jsme to řešili jedem přímo od deratizační firmy. . Je tam něco co jim začne leptat vnitřnosti a oni mají jít pryč z domu za vodou. Přesto jsem pár sušenek našel.
V poslední době používám zvukovou rušičku. Taky jsem ji koupil u deratizační firmy(mají tam i krabičky na jed a podobně) . Běží mi v dílně několik let a je zatím klid. Navštívil bych deratizatora a nechal si poradit.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Myši v chalupě- jak se jich zbavit

Příspěvek od sima »

Metuzalém-jo nej jsou ty obyč pasti,tenčí a citlivé až až :-) problém je kolikrát položit a nevypnout.Ten chleba mě vždy vyschl,nezplesnivěl,když tak opravdu za strašně dlouhou dobu.Kámoš zas opravdu přísahá na romadur a plastovou pastičku,i potkan se do ní chytil,tak blbě,že ho našel pod dřevem na konci sezony,to by jeden neřekl,že tohle zdolá potkana.Ale a obyč sýr jsme to taky zkoušeli,nedbaje rady tchýně ohledně starého chleba a tam opravdu ani ťuk.
Micina velmi milá :-) se k nám taky přidala na chalupě,mladá a dravá,ale jak tam přeci jen nejsme furt,vzdali jsme to a odešla.
S těma agresivníma vůněma něco na tom bude,nevím jestli na myši působí nějaké a jaké,ale píšou že mátový olej jo,taky prý zasít heřmánek okolo chalupy.My máme třá levandule v chalupě a to taky odpuzuje případný jistý hmyz.Je hodně aromatická.
Je to boj,myši se fakt dostanou všude,když se rozhodnou tak to jde vždycky nějak,nám vylezla do třetího patra paneláku a vlezla do kuchyně,to bylo řevu a jekotu jako když zabíjíš podsvinče a Dita(manželka) vyskočená na lince.Mě se myši zatím drali jen do dřevníku,ale mám teď naštěstí klid,ale jakmile jim povolíš a ztratíš ostražitost zas se objeví.Ale vím,že se samozřejmě dřív objevili i přímo v chalupě.
Taky jsem udělal sundávatelné síťky do oken,různého provedení a různé výplně,ať se může bez obav otevřít okno.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7815
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Myši v chalupě- jak se jich zbavit

Příspěvek od mnov »

sima píše: S těma agresivníma vůněma něco na tom bude
Máme venkovní koupelnu a pokud tam nechám mýdlo, jakékoliv vůně, tak to sežerou. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Myši v chalupě- jak se jich zbavit

Příspěvek od sima »

:-) sežerou všechno,ale já myslel sviží,čistě přírodní výhonky.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“