Myši v chalupě- jak se jich zbavit

Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4313
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Myši v chalupě- jak se jich zbavit

Příspěvek od OZP »

Bohuzel musim zalozit toto vlakno, protoze situace na nasi chalupe uz se stala neunosnou. Leta jsem mysi resil sem tam pastickou, ale v zasade je nachaval byt, protoze skod a bobku moc nebylo. Tuto zimu vsak mysi prekrocily veskere meze a totalne nam zaplavily chalupu. Bobky jsou vsude, prozrane polstare a deky, prochcane matrace- proste bordel, hnus, smrad a zmar.
Potrebuji mysimu rejdeni ucinit pritrz, ale jako mestske dite si s tim vubec nevim rady. Obycejne pasticky vyziraj, odpuzovac Deramax Profi ignorujou...
Prosim poradte jak s potvorama zatocit- je mi jedno jak moc nesetrne to bude, protoze takhle to proste dal nejde.
Kocka neni reseni, do baraku jim vstup nezamezim.
Ze vseho nejdriv se ted mysi potrebuji zbavit, takze prosim o nejaky tip na odpuzovac nebo jed nebo nejakou hromadnou past, co nalicim a jednou za mesic vysypu (castji v zime na chalupe nejsem). No pak prosim radu jak to bezmysi prostredi udrzovat (to by asi resil ten plasic/odpuzovac. Jed a pasti nebudou vhodne, protoze se v sezone bude po chalupe pohybovat rocni decko a kocka.
Ta situace je opravdu zoufala.
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Myši v chalupě- jak se jich zbavit

Příspěvek od Subaru70 »

Ondro, jak já ti rozumim....taky řešim, ikdyž já zatím pastičkama. ty svině mrňavý letos byly tak drzý, že mi normálně vylezly na komodu kde jsem měl vánoční výzdobu a sprostě zaútočili na bezbranýho čokoládovýho mikuláše. Rozkousaly mu ten alobal u nohou a v klidu ho zevnitř kurvy vyžraly, že zůstal jen ten neporušenej obal. Ani drobek z čokolády, čistě vyžrané..ať prasknou...bestie šedivý . Taková myšma je mrcha vychcaná a mlátit to palicí.. >>:-@@

Mě trochu pomáhaj ty pastičky, jed nedávám, to pak někde chcípne a ještě to smrdí..jinak musim všude zavírat dveře a ucpat všechny otvory. Letos se mi normálně prokousali přes dřevěnou zeď (napuštěný prkna/krajinky) až do chodby.. Vyhlodaly tam díru a ještě byl všude bordel..Takže taky uvítám postřehy ostatní lovců těchto šelem..
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Myši v chalupě- jak se jich zbavit

Příspěvek od sima »

Ondro moc ti neporadím,někdo tu vzpomínal použití ozonu,ale to se na takový barák nejspíš musí opakovat a já s tím nemám zkušenosti.
Já bych ale určitě začal od toho co říkáš,že neovlivníš:kudy se nejvíc můžou tak myši hrnout do chalupy,kde můžou mít blízko u baráku své hnízda,odkud se stěhují pak do chalupy,to znamená hlavně bordel a typicky hromada dřeva apod.Pak tyhlety možné centra odstranit,spálit,odvézt.Pak zkusit odpozorovat kudy se nejvíc hrnou a kde se nejvíc objevují a tam najít kudy-stačí mini dírka,vzít trochu unimaltu či betonu a zaplácnout to.Já vím je to pakárna to hledání a nerovný boj,nejhorší je zamezit přes střechu,či přes určitou podlahu...
Nám spolehlivě a 100% zabírají obyč pastičky,chleba do nich a je to jistota,lidi dávají cokoliv klidně i romadur,ale to by pak myši pořádali do chalupy hromadný atak :-)
Ale bacha,jsou jedny pastičky které myši vyrajbujou a necvakne je to.Vypadá to jak klasická dřevěná pastička,ale je ze silnějších drátů a dráty tvoří víc oválný tvar,foto když tak zkusím dohledat.
Je to hnus to ti věřím!!!Nám se zrovna leto myši začli hrnout do dřevníku,naštěstí dál se nedostali,tak jsme zlikvidovali hromadu přímo za zdí dřevníku,no byly tam hnízda a chodbičky pod podlahu jsem ucpal provizorně kamínky.Potvory se tam zas zkoušeli dostat,dle těch šutrů to bylo poznat,ale vzdali to.Já mám totiž v těch místech podlahu jen částečně betonovou,zbytek staré trámky,tak to tamtudy měly snadné.
Hodně zdaru a snad kluci něco poradí,něco hromadnějšího!Ale ty případné hnízda jestli nějaké jsou,jsou taky důležité,tam se jim daří a pak,hlavně v zimě se hrnou dovnitř.Stejně by to chtělo kočku,ale snad tam nějaké "obecní"či polodivoké jsou?
Subaru 70-je pravda,že letos myši byli a jsou hodně agresivní,říkájí to i známí.Tu hromadu za zdí jsme tam měli tři roky a nikdy jsem to nemusel tak razantně řešit.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18904
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Myši v chalupě- jak se jich zbavit

Příspěvek od hamoun »

no .. jako ostatní .. nic hromadného ...
jedine "pestovat" kocky :)

na pasticky - ty klasicke drevene mi vyborne fungovala cokolada ... mysi po ni slusne "jedou" ...
roztopit, zakapat ... dobře to drzi a funguje ..

spek a chleba mi mysi vytahovaly ...
ale chce to kontrolovat ... a vyhazovat ...
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Myši v chalupě- jak se jich zbavit

Příspěvek od quickly »

My jsme měli myši v dílně, zafungovaly průchozí pastičky u zdi nebo taková ta kruhová, kdy vstup je konicky. Pastičky byly úspěšné tak na 50%, potom jsme zkoušeli ozon, ale to fungovalo na menší místnost, velkou to nezvládlo (generátor používám na auto, časovač je maximálně 2 hodiny). Potom jsme nasadili otrávené granulky a do 2 týdnu bylo kompletně vyčištěno. Ale u těch granulí se musí každý den hledat mrtvolky.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
nun
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 202
Registrován: ned dub 30, 2017 11:12 am
Jméno a příjmení: Miloš Kowol
Bydliště: Třinec

Re: Myši v chalupě- jak se jich zbavit

Příspěvek od nun »

https://www.loupak.fun/video/veda-a-pok ... ast-na-mys - jo do toho kýblu patří voda do třetiny na utopení ať je nemusíš mordovat pak po jedné . . .
Naposledy upravil(a) nun dne pon led 08, 2018 6:06 pm, celkem upraveno 1 x.
Subaru Outback 2,5i LPG AT 2005 Obrázek
Mazda Mx-5 NC 1,8 2006
Citroen Berlingo 1,4i 2001
EX - OctaviaII 1,6TDI FabiaII 1,6TDI FabiaII 1,6 16V FabiaI 1,9TDI SEATCordoba 1,9SDI Lada2101 Oltcit Škoda100 Škoda1203 Tatran125 ČZ175Sport
Uživatelský avatar
Jozifek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 583
Registrován: stř čer 01, 2016 6:09 pm
Jméno a příjmení: Josef Lášek
Bydliště: Praha

Re: Myši v chalupě- jak se jich zbavit

Příspěvek od Jozifek »

Když vlezou někam, kde se bydlí, tak se mi osvědčily tyto pastičky
img.obrazky.cz.jpg
když vypadají takhle, tak fungují tak na 90%. Ty, co nemají tu pohyblivou část nebrat

na prostory jako je garáž nebo kotelna
img.obrfazky.cz.jpg
nástrahu beru od deratizátorů, mají takovou v malých kvádrech, přesně pasuje do té průchozí pasti

A chtělo by to někde objednat mrazy.

MY18 Forester XT
MY22 Franklin S10A
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7813
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Myši v chalupě- jak se jich zbavit

Příspěvek od mnov »

Dle mé zkušenosti je to bez zamezení přístupu marný boj. >:-f
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Myši v chalupě- jak se jich zbavit

Příspěvek od VDC »

Ondřeji opravdu je třeba se snažit těm sviním bránit v přístupu. Na chalupě jsou oplechovaný rohy dveří a futer, protože si tam za léta prokousaly průchody a občas si nějakou cestičku najdou. Ale podle věcí v okolí díry, které si tam nosí, se dá celkem poznat, kudy lezou.
Nicméně je to boj na dlouhou trať. Mě deramax pomohl, ale ne na jejich likvidaci, ale na znepříjemnění žití.
Nicméně na podzim, kdy loví zásoby na zimu tam lezou, deramax nederamax.
Takže je chce jim ty zásoby nabídnout. A úspěšně mi na to fungujou gelové jedové kapsle. Žerou to jako blbý, odtahají si to do pelíšků a tam si na tom pochutnávají.
Přestávám jim to dávat, když vidím, že ty kapsle tahají až do stodoly. To už vím, že je populace zdecimována.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
nun
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 202
Registrován: ned dub 30, 2017 11:12 am
Jméno a příjmení: Miloš Kowol
Bydliště: Třinec

Re: Myši v chalupě- jak se jich zbavit

Příspěvek od nun »

https://www.loupak.fun/video/veda-a-pok ... ast-na-mys - jo do toho kýblu patří voda do třetiny na utopení ať je nemusíš mordovat pak po jedné . . .
https://www.youtube.com/watch?v=Fmv32ZdvK-w jo tuhle jsem původně hledal ...
https://www.youtube.com/watch?v=wTN7t3jwGr8 sklapovačka je možná spolehlivěší
Naposledy upravil(a) nun dne pon led 08, 2018 6:19 pm, celkem upraveno 2 x.
Subaru Outback 2,5i LPG AT 2005 Obrázek
Mazda Mx-5 NC 1,8 2006
Citroen Berlingo 1,4i 2001
EX - OctaviaII 1,6TDI FabiaII 1,6TDI FabiaII 1,6 16V FabiaI 1,9TDI SEATCordoba 1,9SDI Lada2101 Oltcit Škoda100 Škoda1203 Tatran125 ČZ175Sport
Uživatelský avatar
Sasi
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 584
Registrován: čtv pro 03, 2009 9:57 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Plzeň, Chocenice

Re: Myši v chalupě- jak se jich zbavit

Příspěvek od Sasi »

Možná to bude znít divně, ale nám pomohl na chalupě přítelkyně ochočený potkan. Většinu myší, které měly hnízdo pod dubovou podlahou sežral a zbytek se odstěhoval, protože ho sviňuchy cítí a asi se bojí. Neříkám že vyhnal úplně všechny, ale těch pár, co se vrátili nebo přišli nově, tak moc dlouho nevydrželo.
Sasi
ex Legacy 2.2 GX AT ´92
ex Legacy EJ20T MT ´94
ex Honda CR-V 2.0 ´00
ex Citroen Berlingo 1.6 HDi Treck L2 ´15
Outback 2.5 MT LPG ´01
Uživatelský avatar
Jozifek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 583
Registrován: stř čer 01, 2016 6:09 pm
Jméno a příjmení: Josef Lášek
Bydliště: Praha

Re: Myši v chalupě- jak se jich zbavit

Příspěvek od Jozifek »

Do míst, kam nemají přístup děti a domácí zvířata a kde jsem zvítězil nad myší populací dávám něco takového
DSC05319.jpg
funguje to jako detektor přítomnosti hlodavců.
Zamezení přístupu a jiné potravy je základ úspěchu

MY18 Forester XT
MY22 Franklin S10A
Uživatelský avatar
nun
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 202
Registrován: ned dub 30, 2017 11:12 am
Jméno a příjmení: Miloš Kowol
Bydliště: Třinec

Re: Myši v chalupě- jak se jich zbavit

Příspěvek od nun »

Chlapi, ještě nezapomeňte že myši chodí zásadně kolem zdí apod. takže pastička uprostřed místnosti je nanic. Je třeba ji dát hezky do kouta mezi bordel aby měly myšky pocit bezpečí.
Subaru Outback 2,5i LPG AT 2005 Obrázek
Mazda Mx-5 NC 1,8 2006
Citroen Berlingo 1,4i 2001
EX - OctaviaII 1,6TDI FabiaII 1,6TDI FabiaII 1,6 16V FabiaI 1,9TDI SEATCordoba 1,9SDI Lada2101 Oltcit Škoda100 Škoda1203 Tatran125 ČZ175Sport
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4313
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Myši v chalupě- jak se jich zbavit

Příspěvek od OZP »

Tolik prispevku za takovou chvili- diky za ne!
Zabranit pristupu je za soucasneho stavu veci mission impossible.
Je tolik slabych mist- stolete dvere a futra co nedolehaly ani nove, mista kam se nedostanes ( za kamny, pod linem, ve stropech), schodiste z pudy, obytne mistnosti spojene pruchody s dilnou a drevnikem, sklipek s okynkem ven a opet netesnicima dverma do domu... mam pocit ze ty svine lezou i kominama skrz derava kamna, kdyz se v nich teda zrovna netopi.
Navic venku maji rejdiste v "zasypane" jimce a sklepe co zbyl po spejcharu.
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
nun
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 202
Registrován: ned dub 30, 2017 11:12 am
Jméno a příjmení: Miloš Kowol
Bydliště: Třinec

Re: Myši v chalupě- jak se jich zbavit

Příspěvek od nun »

Říká se, že myš proleze všude kudy prostrčíš tužku - nemám ověřeno
Subaru Outback 2,5i LPG AT 2005 Obrázek
Mazda Mx-5 NC 1,8 2006
Citroen Berlingo 1,4i 2001
EX - OctaviaII 1,6TDI FabiaII 1,6TDI FabiaII 1,6 16V FabiaI 1,9TDI SEATCordoba 1,9SDI Lada2101 Oltcit Škoda100 Škoda1203 Tatran125 ČZ175Sport
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“