Myši v chalupě- jak se jich zbavit

Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7827
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Myši v chalupě- jak se jich zbavit

Příspěvek od mnov »

Nějaké bylinky čistě přírodní tam manželka pověsila, ale ty nežerou. :-) Asi je to zavěšeno na nepřístupném místě. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24303
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Myši v chalupě- jak se jich zbavit

Příspěvek od sima »

Tak to má být vše vyvěsit do luftu :-)
Teď jsem si vzpomněl,že se mě raz jedna myš objevila i ve sklepě,dali jsme tam na zkoušku pytel brambor,ožrali ho,přilákalo je to.Od té doby nic,pastička netknutá,jinak to řešit moc dobře a nešíleně pracně bohužel nejde.Je to starý kamenný sklípek do oblouku a mezi kameny je tolik děr,že si cestu vždy najdou.Plast nádoby je nechávají chladnými...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4328
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Myši v chalupě- jak se jich zbavit

Příspěvek od OZP »

Diky za prispevky a vesele historky :-).
Pisu z mobilu, tedy ve zkratce:
- Cil neni totalne chalupu odmysit, jen srazit aktivitu zpet na unosnou mez. Tak jako tak ten barak budu drhnout sanitolem 2x do roka.
- jed se mi moc nelibi, nechci aby tam pak smrdely mrtvolky pod nabytkem, za kamny, apod. Leda nejaky lapac, do ktereho jed umistit a pak ho jen vysypavat.
- nejvic by se mi libil ten plasic/odpuzocac, ale jak jsem pochopil, tak je loterie zda bude fungovat nebo ne.
- je zajimave, ze doporucujete pasticky- me to prijde zoufale neefektivni- one shot, one kill a to se rika kdo vi jestli. Navic je nutne je udrzovat nalicene, coz mimo sezonu nepripada v uvahu, nejezdime tam casto. Jako udrzovacka stavu behem sezony asi OK, ale ted potrebuji razne zakrocit nejakou zbrani hromadneho niceni, ne licit pasti do mist, kudy si myslim ze behaj.
- co se tyce navnady, tak koukam panuji ruzne nazory. Libi se mi ta cokolada (snadnost aplikace).
- kocku v lete nasadime, jiz letos se to osvedcilo, ale pitoma spis lovila mysi v zahrade a nosila je do baraku, ne naopak.
- opravdu se doporucuji vyrazne vonave bylinky? Babicka mela po chalupe rozvesene svazecky levandule, zeby to nebylo z lasky k levanduli, ale proti mysim? Jak asi v tomto smeru funguje konopi? :-) hmmm

Zitra zkusim nejakou deratizacni firmu v okoli, poptam co a jak a o vikendu bych jel nalicit.
Prozatim diky vsem!
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24303
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Myši v chalupě- jak se jich zbavit

Příspěvek od sima »

Levandule píšou,že nevoní a odpuzuje i myši,ale sám nevím za tomu věřit.Ale je to levné řešení a odpudí to v nejhorším aspoň jiné méně viditelné potvory.Já být tebou tak to zkombinuju-pasti hromadné,klasické pastičky,bylinky myším nevoňavé,taky na doporučení el.pudiče myší a taky aspoň trochu pořešit nejhorší "ďoury".Tu kočku bych nezatracoval.Pak přijet sem tam i v zimě zkontrolovat stavy (plných)pastí.
Prostě jim vyhlásit válku všemožně,zas tak náročné to není.
A konopí určitě jo,to se pak myškám můžeš aspoň vysmát do očí :-D :-| ;)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
nun
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 202
Registrován: ned dub 30, 2017 11:12 am
Jméno a příjmení: Miloš Kowol
Bydliště: Třinec

Re: Myši v chalupě- jak se jich zbavit

Příspěvek od nun »

https://www.youtube.com/watch?v=6SIlYiiCGLI
Trochu lepší profi provedení - princip stejný jako to s malou pet flaškou od Coly.
Líbí se mi to použití arašídového másla jako návnady a hlavně to je zbraň hromadného ničení ...
Na videu je několikrát vidět jak jsou potvory mrštné a rychlé
Přílohy
Past.jpg
Subaru Outback 2,5i LPG AT 2005 Obrázek
Mazda Mx-5 NC 1,8 2006
Citroen Berlingo 1,4i 2001
EX - OctaviaII 1,6TDI FabiaII 1,6TDI FabiaII 1,6 16V FabiaI 1,9TDI SEATCordoba 1,9SDI Lada2101 Oltcit Škoda100 Škoda1203 Tatran125 ČZ175Sport
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Myši v chalupě- jak se jich zbavit

Příspěvek od Mira »

My jsme měli nějakej elektronickej plašomyš. Fungovalo to týden, pak si mrchy asi zvykli. Pastičky byli na chalupě a neosvědčili se, jen co jsem jich 5 nastražil, už jsem se vracel k první, už úspěšné. Osvědčili se topinky. Bez česneku, na sádle. Drží to v pastičkách a jedou po tom jak divý. Za večer klidně 10 kousků. To byla na podzim myší kalamita. Pomohla až plošná otrava a důsledné zabezpečení obývaných cimer. Třeba díry dole v dřevěných futrech, nebo napojení zeď, stěna a nové zdvojené prahy. Ty díry pouze zasádrovat nepomohly, do týdne tam byly díry zas. Pomohly do toho zamíchaný malý ostrý skleněný střepy.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
milosv
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1034
Registrován: pon kvě 04, 2015 11:03 pm
Jméno a příjmení: Miloslav Všetička
Bydliště: Syrovice

Re: Myši v chalupě- jak se jich zbavit

Příspěvek od milosv »

Při pohybu se zemí (jaro, léto) jsme měli denně 2-3 myši denně doma v kuchyni. Kurvy lezly od sousedů přes kotovicovou zeď.
Při rekonstrukci jsme zeď "opancéřovali" - nerez úhelník v celé délce od základů cca 20 cm nad podlahu a klid.
až do doby, kdy vlezly mezi původní strop a podhled ze sádroše.
Zakoupil jsem toto: https://www.deramax.cz/deramax-profi-ul ... a-hlodavcu
Při pravidelném měsíčním používání vždy, kdy jsme nebyli doma a přes noc po cca 6.nedělích byl klid.
Plašič položen na stole, namířen reprem na strop.
Forester SJ 2.0i Comfort CVT ES 2018
Forester SH 2,0 XS Comfort LPG 2009
ex Forester SG 2,0 X Trend LPG 2003
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6340
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Myši v chalupě- jak se jich zbavit

Příspěvek od cleo »

Je to neustálý boj, já teda používám jen pastičky, protože myší není moc, tak 2-3 za zimu. Dávám sem odkaz na několik rad, třeba to pomůže.
https://prosvet.cz/chalupe-nas-porad-ot ... zdy-pokoj/
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3007
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Myši v chalupě- jak se jich zbavit

Příspěvek od yeti »

Nečetl jsem úplně celý vlákno, tak se omlouvám, jestli se budu opakovat. Nehci to zakřiknout, ale už pár let máme od myší na chatě celkem pokoj. Dřív jsem zkoušel kde co, ale myslím si, že pomohla kombinace opatření:
1) kolem téměř celé chalupy mám relativně široký chodník ze zámkové dlažby - myslím si, že potvory nerady chodí po betoně, jsou vidět, jsou zranitelné
2) snažil jsem se z blízkosti chalupy odstranit "bordel", ve kterým se drží - starý dřevo, různý skrýše apod.
3) musel jsem pokácet smrk, který byl u chalupy a jehož větve zasahovaly prakticky až na balkon v patře - od té doby jsem tam neměl kunu (plcha)
4) Jídlo si dovážím vždy s sebou čerstvé a nechávám zásadně v lednici, nikde nenechávám nic k jídlu
5) nebojuju proti toulavým kočkám, který občas projdou zahradou
6) v okolí domu byl v minulosti několikrát spatřen had, pravděpodobně užovka

Jinak klasické pastičky fungovaly - sotva jsem tam dal chleba a otočil jsem se, do minuty cvakla a byla tam. Mrcha. Ale jak říkám, jakmile se změnily podmínky v okolí chalupy, myši jsem v baráku neměl.

Jó krtci v zahradě, to je jiná... ,,|,, (>_<) ,,|,, >>:-@@
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Myši v chalupě- jak se jich zbavit

Příspěvek od VDC »

Jo tahle sklapovací lávka do kýble funguje úžasně. Na to jsem zapomněl. Kdysi to táta sestrojil na chalupě. Když jsme po měsíci přijeli na chalupu, bylo dno kýble pokryto celkem tlustou vrstvou rozkládajících se myší a v chalupě byl nepředstavitelný smrad. Takže proto jsme to museli zrušit, protože při naší frekvenci návštěv to bylo nepoužitelné. :-)
Ale princip funguje skvěle !
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Myši v chalupě- jak se jich zbavit

Příspěvek od Subaru70 »

..ještě mě napadlo, že jeden čas docela fungovalo to, že jsem rohy místností, či celé obvody místností na zimu vždy stříkal proti plísním savem a ejhle, těm mrchám to moc nevonělo a docela se omezil pohyb..můžeš taky vyzkoušet..
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Myši v chalupě- jak se jich zbavit

Příspěvek od romull »

....Savo smrdí jako čert a kde se objeví tam nejdu ani já, to by mohlo zabrat :-D
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
alman
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 336
Registrován: stř bře 09, 2011 8:51 pm
Jméno a příjmení: Ales Novák
Bydliště: u Kladna

Re: Myši v chalupě- jak se jich zbavit

Příspěvek od alman »

Kladu do podkroví otrávené granule, už mi toho zmizelo přes půl litru a pořád to mizí. Asi máme nekonečné množství myší.
Subaru Outback 2.5i MY16
spotreby.cz
Uživatelský avatar
krum
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 497
Registrován: čtv zář 10, 2009 10:24 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Myši v chalupě- jak se jich zbavit

Příspěvek od krum »

Ondro, držím palce, myši v chalupě jsou fakt nepříjemnej problém, zažil jsem si svoje.

K tomu vožení jen čerstvýho jídla a ukládání jen do lednice - o víkendu na chalupě jsem chtěl posnídat hermelín a koukám, obal je nakousanej. V chalupě tou dobou už myši nebyly, ve skladu Globusu mají myši, říkám si. Sýr jsem vyhodil a neřešil. Během dne jdu zase pro něco do lednice, otevřu dveře a myš na mě čumí face to face. Dveře doléhaj, těsnění nepoškozený. Ta (menší, asi mladá) myš prolezla kulatým otvorem na odmrazování ve spodní části lednice, co má odhadem tak 1-1,5 cm v průměru. Nakousala francouzský sýry za několik stovek, který se vyhodily a já byl rudej vzteky (a to jsem flegmatik). Musel jsem dát dlouhej šroub z podložkou a matkou skrz tu odmrazovací díru.

Jinak to u mě bylo asi tak:
- koupě zabordelený pár let nevyužívaný chalupy, kde v peřinách, nevyklizenejch potravinách a oblečení, starejch knihách v garáži, prostě všude byly a hnízdily snad stovky myší,
- následovalo vyklizení všech zbytečnejch věcí (desítky černejch pytlů), pořízení starejch plechovejch chlebníků na pečivo a uložení všech ostatních potravin kromě konzerv do plastovejch boxů s víkem z Ikea,
- pořízení bateriovejch akustickejch plašičů, který jedou v době, kdy na chalupě nejsme,
- zamezení přístupu škvírama a dírama jak to jen jde, někdy to nejde úplně, mně se to snad povedlo,
- nezábavný, pomalý, ale holt důsledný odlovování myší těma levnejma drátodřevěnejma klasickejma pastičkama,
- potom, co se chalupa od myší vyčistila, začly potíže s kunou a snad dva roky jsem jedinou myš nezahlíd a ani neviděl žádný škody nebo bobky od nich (kuna jinak ale výhra rozhodně není),
- kunu se snad povedlo vyhnat, přesto byl od myší klid, až tenhle podzim po rozorání polí zase strašná myší apokalypsa, do obytnejch prostor chalupy už se nedostaly, ale ve sklepě (je mimo chalupu), špejcharu a stodole se muselo zase zakročit pastičkama, trávit je taky nechci, protože nechci nacházet všude možně zdechliny a čuchat ten smrad.

Aktuálně v obytnejch prostorech myši žádný, ale občas šramotěj v dutinách stropu, podlahy a futer. S tím se kromě rozebrání půlky chalupy nedá nic dělat. Tak doufám, že dál dovnitř se nedostanou, ale ty zvuky co dělaj mě vytáčej neskutečně!

V Tvojí situaci bych aspoň z části zapracoval na těch možnostech průlezu, hlavně jim znepřístupnil potravu, zkusil bych tu novou verzi plašiče Deramax, otestoval ten mátovej olej (slyším teda poprvé) a ze všech sil lovil (kýbl, klasický pastičky - klidně 10 nebo 20 ks nalíčit s chlebem) v době, kdy tam zrovna jste (přes noc se určitě něco pochytá, každej úlovek dobrej). Přeju brzký zlepšení situace!
ex :-( Subaru Impreza 2,0 WRX wagon (prodrive) MY 03, exex Impreza 2,0 GX wagon MY 01, exexex Libero 1,2 MY 92, exexexex Š 110R coupe MY 71
http://moje.auto.cz/krum/bestie.html
Rover Mini 1,3 MPI, MY 1997
http://moje.auto.cz/krum/mr-silver.html
Volvo V70 D3, MY 2015
Mini Cooper S R56, MY 2007
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20601
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Myši v chalupě- jak se jich zbavit

Příspěvek od námořník »

Otrávenejch jsem našel pár vyschlejch ve sklepě, žádnej smrad. Takže toho bych se nebál.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“