Elektrocenrála

Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7815
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Elektrocenrála

Příspěvek od mnov »

VDC píše: Nikdo je nechce, protože žerou jako kráva.
To je stejný jako se Subaru. Vojenské centrály jsou těžké, spolehlivé, bytelné a prostě o něco víc žerou. :-)
Naposledy upravil(a) mnov dne pát pro 16, 2016 10:43 pm, celkem upraveno 2 x.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7815
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Elektrocenrála

Příspěvek od mnov »

Na chalupě mám vojenskou centrálu a jsem spokojen.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: Elektrocenrála

Příspěvek od kiti »

Prosím neberte můj příspěvek jako provokaci, ale není lepší pokud pozemek nestojí úplně opuštěný se domluvit se sousedem a radši natáhnout třeba i 200 metrů prodlužovačky než kupovat elektrocentrálu
Forester 2,5 XT 2010 manuál
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7815
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Elektrocenrála

Příspěvek od mnov »

Já na chalupě elektřinu mám, ale nechce se mi to předělávat na 3F. Tak pro 3F mám vlastní zdroj a ten se hodí i v případě výpadku. To pak nastartuji, zapnu všechna světla v chalupě a pozoruji souseda, jak za tmy vybírá přehřívající kotel. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrocenrála

Příspěvek od VDC »

Ale jo, jako příležitostný zdroj elektřiny je to samozřejmě super. To ne, že bych chtěl tvrdit, že technicky je na tom něco špatně. :-) Ale když to mám jako hlavní zdroj elektřiny na práci a potřebuju to při práci nastartovat, nechat to třeba běžet celej den, abych to nemusel pořád startovat a chcípat, tak teda spotřeba třeba 4L za hodinu je pro mě neakcepovatelná. A argument, že je to jako Subaru mě v tomhle případě neuchlácholí. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Elektrocenrála

Příspěvek od draconis »

VDC píše:Ale když čínu, tak bych asi radši koupil novou a pak jí třeba ještě v záruce poslal dál s nějakou ztrátou.
Jj. Navíc je jistá možnost, že odejde ještě v záruce a pak bych si nechal vrátit prachy. Účel by tak splnila ideálně... :-)
VDC píše:Těchhle vojenskejch centrál jsou po bazarech spousty. Nikdo je nechce, protože žerou jako kráva.
Jj, to je logický. Však taky v Rusku bylo vždycky ropy dost, slovo ekologie tam neznali a armáda spotřebu neřešila u ničeho... Ale určitě to bude fungovat dlouho :-)
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1671
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Elektrocenrála

Příspěvek od CoZmo »

V podstatě při nákupu použitý do ní vidíš míň jak do auta, armádní radovánky jsou nesmysl...budeš chtít něco malého lehkého a ne moc rozežraného...

On byl taky rozdíl, když jsme na nějaký instalaci dlábli naši letitou hondu a vedle soudruzi postavili prdítko, který si neslyšel, jelo celou noc a dávalo víc výkonu, jak ta naše letitá kvalita za tehdy 4násobek peněz, kterou musel někdo každých pár hodin dolejvat...a to už tam taky umíme řídit spotřebu podle odběru...

Takže si pohlídej akorát potřebnej výkon, voni ty inventory sou v tom trochu ošidný...
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
racmaster
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 234
Registrován: stř říj 10, 2012 1:55 pm
Jméno a příjmení: rado cajko
Bydliště: Muranska planina, Slovensko

Re: Elektrocenrála

Příspěvek od racmaster »

ozivujem temu. doba pokrocila a vedci nam vymysleli invertorove elektrocentraly tak dobre, ze uz su bezne dostupne. ja mam roky klasicku 2000W modru pravdepodobne cinsku alternativu vseobecneho typu, ktory sa predava pod 20 roznymi nemecky, alebo anglicky znejucimi znackami :-)

na to, ze je to cina, musim povedat, ze ide ako hodinky. novy, stary benzin, zima mrazy horucavy, uz 7 rokov fici a to je celorocne vonku pod svojou malickou strieskou.

pouzivam ju tak 10 hodin mesacne na kadejake vypomocne generovania...

v poslednej dobe ale pocujem velmi dobre referencie na tie nove invertorove generatory. udajne idu tichucko, malo zeru a generuju stabilnejsiu elektriku.

otazka je, ci to dakto moze potvrdit a hlavne do akej miery... ked totiz vyhodim par stovak eur za novu centralu a uspora bude liter benzinu na mesiac, tak navratnost vychadza hned druhy den po konci sveta ;-D
8. JEEP Cherokee Liberty KJ, 7. Subaru Forester 2.0 SF, 6. Skoda Superb 2.8-V6, 5. VW Passat 1.8t, 4. Seat Inca 1.4, 3. Renaul Laguna 1.6i, 2. Skoda Octavia 1.6i, 1. Skoda 120LS
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrocenrála

Příspěvek od VDC »

Já už bych potřeboval, aby mi pojišťovna zaplatila ukradenou centrálu z podzimu. Pak budu koukat taky po nějaké Číně, protože novou od Subaru už si nekoupím jsou drahé, respektive dneska je na trhu mnoho levnějších alternativ. :-(
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Montgomery
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 166
Registrován: úte zář 02, 2014 11:40 am
Jméno a příjmení: Stanislav M. P. Hlavenský
Bydliště: Hlavná, na konci světa
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrocenrála

Příspěvek od Montgomery »

Přemýšlím o elektrocentrále s vodou chlazeným motorem. Na chalupě bych chtěl nejenom aby vyráběla elektřinu, ale chladící kapalinu bych využil pro ohřev v radiátoru, aby bylo v zimních časech i teplo ...
Uživatelský avatar
racmaster
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 234
Registrován: stř říj 10, 2012 1:55 pm
Jméno a příjmení: rado cajko
Bydliště: Muranska planina, Slovensko

Re: Elektrocenrála

Příspěvek od racmaster »

montgomery - a to jak dlho mienis nechat tu centralu zapnutu, ked ti to ma vyhriat chatu?

vdc - na co ju pouzivas?
8. JEEP Cherokee Liberty KJ, 7. Subaru Forester 2.0 SF, 6. Skoda Superb 2.8-V6, 5. VW Passat 1.8t, 4. Seat Inca 1.4, 3. Renaul Laguna 1.6i, 2. Skoda Octavia 1.6i, 1. Skoda 120LS
Uživatelský avatar
Bekr
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 544
Registrován: sob lis 26, 2011 9:47 pm

Re: Elektrocenrála

Příspěvek od Bekr »

O její koupi uvažuji už pár let, ale furt se k tomu nemůžu rozhoupat. Zatím se v nich ani moc neorientuju, takže pokud tu tohle téma máte někdo zmáknuté, budu rád, za nějaký tip a nebo alespoň radu.
Měla by mi sloužit čistě jako záloha v případě výpadku elektriky. Určitě bych chtěl, aby mi utáhla vodárnu, takže by měla být třífázová a mít výkon min. 2kW.
Bekr
Subaru Forester 2.0X Comfort 2003
Subaru Forester 2.0X Active 2007
Subaru Forester 2.5XT Low 2008
Subaru Outback 2.5i Executive ES 2020
GSX400SH 88 & XJR1300 00 & S22 60
Uživatelský avatar
Montgomery
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 166
Registrován: úte zář 02, 2014 11:40 am
Jméno a příjmení: Stanislav M. P. Hlavenský
Bydliště: Hlavná, na konci světa
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrocenrála

Příspěvek od Montgomery »

[quote="racmaster"]montgomery - a to jak dlho mienis nechat tu centralu zapnutu, ked ti to ma vyhriat chatu?

Nepotřebuju vyhřívat celou chatu, jen jednu místnost, kam není udělaný rozvod od kotle a bylo by náročné ho dělat, protože ona místnost je dost daleko od obytných částí ...
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrocenrála

Příspěvek od VDC »

racmaster píše:
vdc - na co ju pouzivas?
Máme chalupu bez elektřiny. Mám tam udělaný rozvod 12V na svícení a měl jsem tam 260 A.h. trakční baterii. Protože zatím nemám soláry, řešil jsem dobíjení baterie malou centrálou. Centrálu jsem měl ale dříve, tu jsem kupoval v roce 2008, abych mohl dětem dobíjet notebook, svítit a podobně. Pak s rozvojem LED svítidel, jsem udělal svícení na 12V, místo ntb máme tablety, takže malé centrále zbyla funkce dobíječky baterky.
Ale na podzim nám to vykradli a vzali jak centrálu, tak baterku....
Jinak mám ještě jednu větší 3.5 kVA na práci.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
racmaster
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 234
Registrován: stř říj 10, 2012 1:55 pm
Jméno a příjmení: rado cajko
Bydliště: Muranska planina, Slovensko

Re: Elektrocenrála

Příspěvek od racmaster »

montgomery - aby ti to vyhrialo co i len malu miestnost, muselo by to podla mna bezat cele hodiny. na co by si tak dlho pouzival tu elektriku? mas to nejak spocitane?

bekr - to mas vazne vodaren na tri fazy? 380V? 8() to tu vodu musis tahat z riadnej hlbky... ja mam de facto vodarnicku zalozenu na malom 12VDC cerpadielku z ciny za 30 eur a ide mi to uz skoro rok zo solarneho panelu, berie si na par minut denne cca 60W, teda vlastne len alikvotnu cast tych 60W...

vdc - ja mam tiez maly ostrovny solarny system a zivim z toho vsetko, akurat nie na vikendy, ale nonstop. samozrejme, okrem pracky, pily, brusky a podobnych zrutov. a tie prave zivim z tej centraly tych cca 10 hodin mesacne, no... rozne.
8. JEEP Cherokee Liberty KJ, 7. Subaru Forester 2.0 SF, 6. Skoda Superb 2.8-V6, 5. VW Passat 1.8t, 4. Seat Inca 1.4, 3. Renaul Laguna 1.6i, 2. Skoda Octavia 1.6i, 1. Skoda 120LS
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“