Náš portálfotogaleriechat [0] KontaktSrazyWiki

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Plynový kotel: opravit nebo vyměnit? 
Autor Zpráva
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel

Zdravím,

vím, že se tady řeší spousty věcí a je to tu samej odborník (dokonce i na hadice doktorů :-D ), takže se zeptám.
Mám kotel BAXI Luna Max 240 Fi už asi 8 let (to to letí) a odešla mi právě asi ta "patentovaná expanzní nádoba se zabudovanou akumulační nádržkou". Vypadá to, že to "prorezivělo", expanzka neudrží předepsaný tlak.
Je potřeba čas od času připustit trochu vody do systému. Při překročení určitého tlaku ta voda vyprská/vyteče.
Prý je to známá bolest tohoto kotle. Opravu šacoval opravář na cca 5 - 6 tisíc včetně práce, materiálu a DPH.

A co se chci s váma poradit je, zda mám ještě zainvestovat do té opravy, a nebo už se na to vykašlat a jít do nového kotle.
Alternativa nového je lákavá, ale to znamená zase hodiny na netu, co je lepší a proč ... a pak následné přebudování bude taky časově na jiném levelu.
Já jsem nakloněn opravě.
Ale určitě jsou tady nějací topenáři, případně mají známé ... takže pokud máte nějaké tipy, typy, rady, nápady ... sem s nima.

Dík

stř pro 07, 2016 7:38 pm
Uživatel fóra
Uživatel fóra

Ahoj, pokud je to opravdu jen expanzka, tak bych to řešil takto: kouknout jaké má parametry (třeba 10l, 3 bar). Letem světem jsem kouknul na net, začínají už na 4 stovkách, pro různé typy kotlů, nějaká by se tam mohla vejít. Pokud ne, tak by ji topenář měl umět odpojit, přípojné místo v kotli zaslepit a nebo vyvést ven. Popřípadě na vhodném místě udělat vývod na jinou, univerzální. V moderních kotlích jsou uvnitř, jen aby to vypadalo hezky a snadno se to zapojovalo. Funkčně to může být prakticky kdekoliv na rouře, spíše ale na studené. Sám pro sebe bych to dělal sám, jako službu to nabídnout nemohu, nemám na to razítko >:-@ , je to přeci jen tlaková nádoba. Hlavně dát pozor na to, aby zůstal funkční pojišťovák, nezasahovat do nastavení a případně vyčistit sedlo a zkontrolovat tlak, při kterém odpouští. Prdlá membrána v expanzce se pozná tak, že nafukováním pomocí ventilku se nedá docílit kýžený efekt a zavzdušňuje se systém, při odpouštění ventilkem stříká voda. Hodně zdaru! (*_^) |,,,,

stř pro 07, 2016 7:58 pm
Závislý uživatel
Závislý uživatel

ok1mpx píše:
Ahoj, pokud je to opravdu jen expanzka, tak bych to řešil takto: kouknout jaké má parametry (třeba 10l, 3 bar). Letem světem jsem kouknul na net, začínají už na 4 stovkách, pro různé typy kotlů

A koukal jsi co má za kotel? Tam je něco pro ohřev TUV.

stř pro 07, 2016 8:20 pm
Uživatel fóra
Uživatel fóra

No jasně. To má dnes většina kompaktů.
Expanzka je pro okruh topení. Bojlery (akumulační ohřívače) potřebují pojišťovák, ze kterého furt odkapává. Dá se to minimalizovat expanzkou i na TUV. Ale tohohle se to netýká, ohřívaný objem je minimální.
Další invektivy prosím SZ. *_*=*_*

stř pro 07, 2016 8:39 pm
Závislý uživatel
Závislý uživatel

Nevím proč do SZ. Klidně se nechám poučit veřejně.
U toho kotle píšou: "Díky patentovanému řešení expanzní nádoby se zabudovanou akumulační nádržkou dodává LUNA MAX okamžitě teplou užitkovou vodu."
To nevím co to je?

stř pro 07, 2016 8:52 pm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel

UP: Nikdo další?

čtv pro 08, 2016 11:10 am
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel

jestli jsem dobře pochopil, tak je to turbo kotel, nikoliv kondenzák (možná sem pochopil špatně)...taxi vem kotlikovou dotaci a nech si od státu zaplatit novej :-)

esli blbej napád, taxe omlouvám...

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92

čtv pro 08, 2016 11:17 am
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 7 ]