3D tisk, tiskárny

Odpovědět
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49130
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od VDC »

Clay, máš hodně náročné požadavky. To bude hodně drahá tiskárna, která to zvládne...

Honzo tak to chápu, že tě to nakrklo... :-\
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22694
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od spm »

On se mi odlepil teda i druhý pokus, ale to už jsem viděl jenom teď večer na kameře :-DDD Nic, zítra to vyčistím, odmastím a do třetice už to musí vyjít ;-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49130
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od VDC »

Super. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Komanche
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 397
Registrován: čtv srp 11, 2016 6:50 pm
Jméno a příjmení: Erik Komanec
Bydliště: ČR

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od Komanche »

cinani prej uz tisknou titanovy kridla letadel, tak to nebude problem, ne? :-D
Dodge Ram 5.9 V8 1998 expediční
Toyota Yaris Cross 4x4 1.5 Hybrid 2023
Toyota Rav4 4x4 2.5 Hybrid 2024
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2200
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od Metuzalem »

spm píše:Nějak se mi ty vytisknutý ptákoviny doma množí...
Jak jsi spokojený s tím držákem/svěráčkem na PCB? Pořád hledám něco, abych mohl mít při pájení ruce položené na stole a přitom měl desku pevně zafixovanou a na to nevyhovuje žádná běžná třetí ruka, toto by se zdálo, že by mohlo vyhovovat. Když si ruku neopřu, tak mám příliš velký rozkmit hrotu = stařecký třes rukou :-)
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22694
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od spm »

Metuzalem píše: Jak jsi spokojený s tím držákem/svěráčkem na PCB? Pořád hledám něco, abych mohl mít při pájení ruce položené na stole a přitom měl desku pevně zafixovanou a na to nevyhovuje žádná běžná třetí ruka, toto by se zdálo, že by mohlo vyhovovat. Když si ruku neopřu, tak mám příliš velký rozkmit hrotu = stařecký třes rukou
Svěráček je úplně super. Ono se to nezdá, ale tím, že ty "šrouby" se tiskly na výšku, tak on při tlaku mačká ty vrstvy do sebe, takže to překvapivě umí vyvinout docela velký stisk. Na pájení plošňáků je to úplně v pohodě; já si do něj třeba cvakal i malinké spínače, na které jsem letoval drátky. Krom toho jsem ho párkrát používal i na lepení (slepil jsem součástku a tím svěráčkem to zafixoval napevno k sobě). V zásadě dva nedostatky co na něm jsou: je lehký, takže při nějaké silovější manipulaci je ho třeba ještě nějak zafixovat na stole a druhá že to stoupání na závitu je celkem malé, takže než se vytočí mezi tím rozpětím, tak tím člověk chvíli kroutí.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2200
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od Metuzalem »

Dík za odpověď. Asi si koupím tiskárnu a vytisknu si ho. A k tomu najdu nebo vymyslím/upravím nějaký udělátor na přichycení ke stolu a vytisknu si ho taky. A tak budu mít nejdražší svěráček v klubu :-)
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22694
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od spm »

Jinak teda na třetí pokus konečně úspěšně :-) Odložím to sem i s modelem, kdybych to ztratil a bylo to ještě někdy potřeba :-)
Přílohy
20180103_132250.jpg
model.zip
(34.41 KiB) Staženo 91 x
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22694
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od spm »

Metuzalem píše:Dík za odpověď. Asi si koupím tiskárnu a vytisknu si ho. A k tomu najdu nebo vymyslím/upravím nějaký udělátor na přichycení ke stolu a vytisknu si ho taky. A tak budu mít nejdražší svěráček v klubu
To je v pohodě, tu co mám v práci, tak byla zatím nejvíc potřeba na to, aby vytisknula plastové Céčko, které se přišroubuje ke zdi a cvakne se do něj hliníková krabička :-DDD
Hledat doporučuju na thingiverse.com - jednak tam najdeš přímo tenhle svěrák a jednak tam najdeš i ty šroubovací svorky, který mám po stole poházený taky :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2200
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od Metuzalem »

Ještě jednou dík. thingiverse.com znám, chodím se tam kochat už dlouho, ale zatím jsem ještě nezískal odvahu doma promluvit o té tiskárně :-) Momentálně váhám mezi "nejlepší na světě" tiskárnou od Průši (MK3), Rebelixem a Rebelem od Zahradníka. Ale když jsem si na Joysféře Petra Stehlíka přečetl článek o zkušenostech s Průšou minulé generace (http://joysfera.blogspot.cz/2017/12/oda ... -roce.html), tak asi chvíli počkám, až si sedne firmware u MK3 a pak si ji koupím. Teda, až najdu tu odvahu to doma říct...
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22694
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od spm »

Martin Neruda (autor RebeliXu) má teď RebeliX_Box - to taky může být docela zajímavá hračka, a plocha 30x30cm :-) Na webu ještě není, ale už jsem jí viděl. Ale pak je to taky o tom do jaký míry si s tím chceš hrát :-) Na čistě tisk (tj chci tisknout a neřešit nic) bude průša nejlepší. Jinak firmware se dá updatovat, takže jestli je to čistě o tom, tak můžeš brát hned a pak jenom aktualizovat :-DDD Doma, no... jestli máš nějakou garáž / pracovnu, tak to můžeš zkusit schovat v ní a tvářit se, že nic nemáš :-DDD Ale v ložnici si toho všimne, na to je to moc hlučný :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21949
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od HonzaCZ »

Mimochodem co říkáte na novou osu Y u Prusa i3 MK3? Na první pohled dobrý, ale napojení na Z je zase katastrofa... Když byli od Průši cca před rokem za tátou v práci řešit nějaký lepení, tak se těch závitovek nechtěli vzdát a najednou to jde... :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22694
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od spm »

Se musim podívat, jak je to tam vyřešený, jsem si nevšim :-) Já mám podezření, jestli tu někdo nezačal hromadně dovážet a prodávat trapézový šrouby a matice. Ty moje RebeliXy (včetně toho koupenýho jako komplet) mají taky závitovky, ale ta Box verze co jsem viděl měla už taky trapézy :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21949
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od HonzaCZ »

Mně to prostě mechanicky přijde nekorektní. (Ale furt lepší, než ten rám ze závitovek.) :) Když vezmeš, že to stojí na koncích osy Y a je to tam dopředu a dozadu přišroubovaný nesouse... prostě tam musej vznikat zkrutný síly. Jde přes to prakticky celá hmotnost tiskárny. http://manual.prusa3d.com/Guide/2.+Osa+ ... g=en#s8343

EDIT: Závitovkama jsem myslel na konstrukci rámu. Průša má už dávno trapézový pojezdy na ose Z.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2200
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od Metuzalem »

spm píše:Ale pak je to taky o tom do jaký míry si s tím chceš hrát...
Je těch věcí na hraní nějak moc (pokouším se o znovuzdolání C++, k tomu Node.js a React kvůli interfacu, řeším komunikaci s kotlem, učím se KiCAD, pro tiskárnu přijde na řadu FreeCAD nebo něčeho podobného), takže budu preferovat tiskárnu, do které nacpu co potřebuju a za pár hodin tam na mě bude čekat hotový výtisk.
spm píše:Doma, no... jestli máš nějakou garáž / pracovnu, tak to můžeš zkusit schovat v ní a tvářit se, že nic nemáš. Ale v ložnici si toho všimne, na to je to moc hlučný.
Nic schovávat nejde, technicky snad ano, ale neznáš mojí lepší polovičku - to by se to určitě brzo provalilo a tak radši budu sbírat odvahu a jakmile ji najdu, tak ji použiju :-)
HonzaCZ píše:Mně to prostě mechanicky přijde nekorektní.
Technik ve mně se taky trochu ošívá, když vidí většinu těch RepRap tiskáren. Ale pro to moje občasné použití by to nemuselo zase až tak vadit. Konec konců, i to pitomé Arduino Pro Mini je čínský klon s nejasnou životností, což s ním mám já vlastně společné :-), tak to nakonec beru tak, že už nemám čas čekat, až budou věci dokonalé. Natož pak takové věci vyvíjet.
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“