3D tisk, tiskárny

Odpovědět
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od RadekN »

Vyčištění trysky v krbovkách a následně vyleštění povrchu v roztoku soli a octa. Nevím jestli to stojí za tu práci, ale na první pohled výsledek parádní.
Přílohy
BeFunky-collage.jpg
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22730
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od spm »

Hezký, já se odhodlávám na leštící akci s tou svojí. Mám furt problém u mě (no, dělají mi to obě dvě tiskárny, ale na té druhé jsem ještě nezkoušel čištění) při tisku PETG. Prostě při tisku při přejezdech si to lehce škrtá o nanesený materiál a PETG má tu tendenci se na tu trysku nabalovat. A pak se to nabaluje, nabaluje, až to někde ten smotek vyflusne a zmrší to tisk. Experimentálně se zatím zdá, že nejlíp pomohlo tu trysku odrbat kartáčem před tiskem. Pak to několik hodin funguje dobře, ale po té zase nanovo... Takže mám tip na to zkusit tu trysku vyleštit brusnou pastou. (Ale vůbec jsou na to protichůdný informace, jiní zase tvrdí, že rovnou vyhodit a koupit nový z číny, ... :-DDD). A hlavně asi napřed musím vůbec koupit nějaké náhradní, protože když jsem posledně demontoval trysku kvůli tomu, že se ucpala, tak jsem ji rozlomil :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21961
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od HonzaCZ »

Ohřeju, zvednu Z na 100+ mm a vyčistím mosazným kartáčkem. Úplně do leskla. Práce na 3 minuty včetně ohřátí. :-) Ale je fakt, že asi zdaleka netisknu tak, jako Radek. Na druhou stranu tím kartáčkem jí čistím chvíli. Před tím jsem to vždy zvládnul jenom ubrouskem. A nikdy ta tryska teda nevypadala takhle - že by byla celá obalená.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22730
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od spm »

To obalení je spíš ten bordel v krbovkách, ne? Jinak moje pracovní vypadá nějak takhle (snad na té fotce nebude v pozadí zase nějaká infantilní věc, aby se tomu sem přišel někdo chlámat :-DDD), kterou jsem nějakou dobu nečistil... Já jinak tu svojí chci dostat do stavu, abych to nemusel čistit furt :-) Vydrbat to jednou za čas kartáčem mě neštve, ale čistit to před každým tiskem, aby PETG nedělalo koule, mě už irituje :-) Zvlášť když je potřeba sundat tu silikonovou punčošku a pak buď čekat, až to vychladne nebo to tam nandavat kleštičkama :-) (ale asi budu výhledově nakupovat na E3D kvůli nové tiskárně, tak si pohrávám s tím hodit si tam nozzle X :-) Ale ono mě to přejde, až si tam nahážu všechny ty blbosti a uvidim celkovou sumu :-DDD)
Přílohy
20190212_130915.jpg
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10652
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od podvlada »

My měli na průšovi celkem velkej nános všemožnejch materiálů už dlouho, ale nikdy to problém nezpůsobilo. Jednou jsem přišel ke zmršenině, ne klasický křoví, ale prostě přestala vytlačovat, extruder tlačil ale neprotlačil a hlava už o cca 5cm výše nad nedokončeným tiskem, pořád v pohybu ve snaze tisknout. Při té příležitosti jsme ji vyčistili, ale nakonec problém byl v tom, že selhal větráček chlazení před tryskou, ten, co ochlazuje žebrování mezi extruderem (motorem) a tryskou. Ta část se od hot-endu ohřála tak, že tavila filament dříve než měla (už v teflonové trubičce) a ucpalo se to. Po výměně větráčku zase v pohodě, dokud neodešla kabeláž i k motoru extruderu, tak teď už pár měsíců stojíme, ještě jsem neměl na to se do toho pustit :-D Zejména GMElektro nemá v Plzni skladem 0,25mm^2 silikonový vodiče, kterýma jsem chtěl kabeláž nahradit...

spm: měl jsi tam aspoň pohodit erekční kroužek.
Pohodit, ne pohonit. Pohodit. >:-@
:-D
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22730
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od spm »

Ono ten problém s nábalem mám jenom na PETG... všechny ostatní materiály jsou v pohodě a normálně to tiskne, ale PETG se na tyhle naškvařený zbytky strašně ochotně lepí... Jinak ono ještě u hotendů, které mají teflonovou trubičku i uvnitř (třeba E3D v6-Lite) se může rozškvařit i ta trubička, to je pak taky problém :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14844
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od Tapan »

Děkuji spm za to, že před focením odstranil ze záběru všechny erekční kroužky, anální kolíky a další předměty nesouvisející s tématem :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20621
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od námořník »

:-DDD
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21961
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od HonzaCZ »

spm píše:ale asi budu výhledově nakupovat na E3D
Bych možná něco chtěl, kdybys tam nakupoval. :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22730
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od spm »

HonzaCZ píše:Bych možná něco chtěl, kdybys tam nakupoval.
Ti napíšu, až to bude nějak aktuální, jestli s tím do té doby vydržíš :-) Primárně tam chci koupit hotend na novou tiskárnu, ale na ni to má ještě čas, jelikož mi zatím stojí akorát rám a čekám na hromadu kravin z číny :-D Teda ještě uvidím, jak se to vyvrbí s brexitem, možná to kvůli tomu uspíšim :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22730
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od spm »

podvlada píše:Po výměně větráčku zase v pohodě, dokud neodešla kabeláž i k motoru extruderu, tak teď už pár měsíců stojíme, ještě jsem neměl na to se do toho pustit Zejména GMElektro nemá v Plzni skladem 0,25mm^2 silikonový vodiče, kterýma jsem chtěl kabeláž nahradit...
Ještě mě napadá - od koho to jsou motory? Na těch mých jsou ve všech případech od microconu, jedna z těch tiskáren má nalítáno řekl bych už docela dost a kabely jsou úplně v pohodě. Jsou teda nacpaný do takový tý punčošky, ale to jim samotným asi nepomůže, jenom to líp vypadá.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21961
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od HonzaCZ »

spm píše:
Ti napíšu, až to bude nějak aktuální, jestli s tím do té doby vydržíš Primárně tam chci koupit hotend na novou tiskárnu, ale na ni to má ještě čas, jelikož mi zatím stojí akorát rám a čekám na hromadu kravin z číny Teda ještě uvidím, jak se to vyvrbí s brexitem, možná to kvůli tomu uspíšim
Jo, to počká. :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od RadekN »

HonzaCZ píše:Ohřeju, zvednu Z na 100+ mm a vyčistím mosazným kartáčkem. Úplně do leskla. Práce na 3 minuty včetně ohřátí. Ale je fakt, že asi zdaleka netisknu tak, jako Radek. Na druhou stranu tím kartáčkem jí čistím chvíli. Před tím jsem to vždy zvládnul jenom ubrouskem. A nikdy ta tryska teda nevypadala takhle - že by byla celá obalená.
A nemůže mosazný kartáč poškodit mosaznou trysku?

Čištění nějak extra nehrotím, ale měl jsem po dlouhé době zacpanou trysku zevnitř, čistící jehlu jsem nemohl najít a tak když už byla venku, v rámci experimentu jsem ji hodil do krbu ... ;-D

podvlada píše:ale nakonec problém byl v tom, že selhal větráček chlazení před tryskou, ten, co ochlazuje žebrování mezi extruderem (motorem) a tryskou. Ta část se od hot-endu ohřála tak, že tavila filament dříve než měla (už v teflonové trubičce) a ucpalo se to.
Jo to se stává a je to pěkný opruz, když se to kousne úplně. Novější Průša už tohle řeší a jak spadnou otáčky větráku, vypíná se.
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21961
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od HonzaCZ »

RadekN píše:A nemůže mosazný kartáč poškodit mosaznou trysku?
Nemyslím si. Průša doporučuje čistit dokonce ocelovým kartáčem. Mně zatím vždy stačil mosazný - mám oba.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22730
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od spm »

RadekN píše: Jo to se stává a je to pěkný opruz, když se to kousne úplně. Novější Průša už tohle řeší a jak spadnou otáčky větráku, vypíná se.
To máte vy průšovci z toho, že tam máte nějakej hyper cool ventilátor :-DDD Já mám na tý svý doma ten originál od E3D, se kterým to přijde, dle manuálu puštěnej na plno. Nikdy se nekousnul, ale svým hlukem by přeřval startujícího Miga :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“