3D tisk, tiskárny

Odpovědět
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od HonzaCZ »

spm píše:Jo, to jsou ty důvody, proč z tohohle materiálu tak strašně nerad tisknu Nicméně - přítlak na zubatici, co se mi osvědčilo, by měl být spíš menší. A přítlak bude štelovací - nepřitahoval si to dřív kvůli něčemu? Další věc co mě napadá, když to dělá už při první vrstvě, jestli se ti nějak nerozhodila kalibrace výšky Z (ty už máš asi sondu, že?) a začalo to tisknout příliš nízko. A eventuelně nemáš to teď naslicovaný nějakým jiným profilem? Já to vždycky musel tisknout fakt strašně pomalu, aby to právě nevylezlo jinudy...
RadekN píše:Stejný problém u mě. Pomohlo snížit rychlost na 30, zrychleni max 400,retrakce pouze 0,3mm a snížit rychlost retrakce na 1/3. Snížit rychlost čistícího proužku před tiskem a filament vložit manuálně přes pomalý posun extruderu. Pak to jelo 8 hodin bez problémů
Jo, tisknu to na profil, co jsem na něj tisk vždy a nebyl problém. Ale možná, že je to fakt moc nízko. S tím jsem rozhodně kdysi laboroval a mezitím jsem z TPU asi netiskl. Minimálně, když jsem dělal ten laboratorní zdroj, tak jsem chtěl mít co nejhladší čelní stěnu toho panelu, tak jsem hodně ladil první vrstvu a posouval jí snad skoro o 0,1 mm níž. To by mohlo být ono. Protože teď to z toho TPU dělalo tu vrstvu fakt nízkou a tak jako se to trhalo při nanášení. To bude ono. Díky, dobrý tip. Budu to muset na TPU zvedat výš. :-/

EDIT: A přítlak všude psali, že povolit, ale u toho TPU 92A (to je už dost tvrdý), se mi osvědčilo s ním vůbec nehýbat a nechat standardní.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od spm »

yohn píše:1410mm - to je tak akorát, ani velký ani malý
Jo, to asi sedí, ale všechny moje lítající věci doma mají do 20cm, takže něco co je velký jak já mě dost zarazilo :-DDD
HonzaCZ píše:Jo, tisknu to na profil, co jsem na něj tisk vždy a nebyl problém. Ale možná, že je to fakt moc nízko. S tím jsem rozhodně kdysi laboroval a mezitím jsem z TPU asi netiskl. Minimálně, když jsem dělal ten laboratorní zdroj, tak jsem chtěl mít co nejhladší čelní stěnu toho panelu, tak jsem hodně ladil první vrstvu a posouval jí snad skoro o 0,1 mm níž. To by mohlo být ono. Protože teď to z toho TPU dělalo tu vrstvu fakt nízkou a tak jako se to trhalo při nanášení. To bude ono. Díky, dobrý tip. Budu to muset …
Slic3r pokud si vybavuju dobře měl v těch parametrech dobrý hack - Z offset. Takže si do TPE profilu můžeš to Z zvednout softwarově a nemusíš hýbat s nastavením tiskárny :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od HonzaCZ »

spm píše:Slic3r pokud si vybavuju dobře měl v těch parametrech dobrý hack - Z offset. Takže si do TPE profilu můžeš to Z zvednout softwarově a nemusíš hýbat s nastavením tiskárny
To by byla pecka. Ověřím. Super tip, dík! :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od spm »

Jinak když má člověk hromadu načatejch a skoro dojetejch cívek a potřebuje to zdělat, aby mohl objednat další, tak z toho taky vznikaj hrozný kreatury :-DDD
Přílohy
20190109_124323.jpg
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7815
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od mnov »

Taky se nám to nedaří z flexi matroše vytisknout. Máme TPE32. První pokus se uvolnil po pár vrstvách z podložky a nyní to chladne, protože když se ohřeje čidlo, nejde to zkalibrovat. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od spm »

je to s nim prostě takový těžký :-) kdyby ti to jo nedrželo, tak tam můžeš zkusit dát sklo polepený polypropylenovou páskou (drtivá většina klasický průhledný izolepy). Na tom mi to drží fest. Bohužel až tak moc, že mi pak většinou ta páska zůstane na tom výtisku a odtrhne se i ze skla přes lepidlo :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak s držením na podložce nemám problém. Naopak tu první vrstvu jsem z toho musel seškrabovat špachtlí. Udělalo to úplně celistvou folii. Teda dokud to nepřestalo tlačit. :-D

Příště to zkusím přizvednout o tu desetinku.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7815
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od mnov »

Ujal se toho syn a už máme vytištěno. Přidal Brim a nastavil vyšší teplotu podložky. To co dělá s nastavením tiskárny při kalibraci nechápu. :-)
Přílohy
DSCF9840.JPG
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak fakt stačilo přidat tu korekci +0,1 mm. Bohužel to ale není v profilu materiálu, ale tiskárny. Nevadí no, budu na to muset vždycky myslet. Resp. u malých věci to asi nebude potřeba.

Díky, Honzo, za nápad. :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak paráda. I zespoda to vypadá dobře. Podobně jako tvrdý materiály bez korekce. To se nedivím, že mi to před tím vynechávalo - tryska to stírala. :-D
Jo, trochu to slintá, ale to už je detail.
Přílohy
IMG_20190110_211855.jpg
IMG_20190110_212401.jpg
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od RadekN »

To by mě zajímalo, jestli a jak se toho slintání zbavit. Tiskl jsem držák na GoPro a vypadalo to dost hrozně :-D
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7815
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od mnov »

Honzo tisknul jsi to plný?
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od spm »

Mozna bych pro zacatek zkusil zvysit retrakci. Ale mne se to keca, furt mi slinta i PETG, byt nejaky pokrok jsem s tim udelal :-DDD

Ad profil - no jeste muzes zduplikovat profil tiskarny :-) podobnou vec delam bohuzel i v simplify3d, pac tam jsou taky parametry mimo nastaveni materialu, ktery ale na materialu zavisi (paradoxne treba ta retrakce)

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od HonzaCZ »

Jj, plný.

PETG mi tolik neslintá.

Ten profil budu muset přepnout nebo jenom přepsat hodnotu v tom originálním a neuložit ho. To je asi snazší. :-)

Jinak mám tady, a i když tisknu tvrdý materiály, dost otřep na první vrstvě. Asi to mám zbytečně moc blízko podložky. Jak jinak ho donutit, aby dělal plnější první vrstvu, ale neměl otřep? Přidat množství materiálu ve výplni první vrstvy nebo šířku? Nebo čím to ovlivním? Když to dám vejš, tak je okraj OK, ale struktura v plochách. Chci mít slitý plochy a okraj bez otřepu. :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od spm »

Se obávám, že to jinak, než správně tipnutou výškou první vrstvy, nedáš. Teda tím množstvím materiálu na první vrstvu se to dá měnit taky, ale podle mě to bude fungovat úplně stejně :-D S tímhle jsem třeba bojoval, když jsem začal používat Simplify3D. Protože ve Slic3ru a profilu co jsem dostal k tiskárně právě první vrstva měla nevim kolik % materiálu navíc. A Simplify3D tuhle option na přidání materiálu nemá (teda ono to tam udělat jde, ale přes split procesu, takže prostě blbě) a tisklo mi to na houby. Nicméně po hroznym laborování se Z endstopem jsem to dostal do úplně stejnýho stavu, co ve slic3ru :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“