Fotopast - rady, tipy, doporučení...

Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotopast - rady, tipy, doporučení...

Příspěvek od VDC »

Petře jasně, že jsem ho poprosil, aby mi zavolal, kdyby tam zahlédl něco takovýho, jako pootevřený vrata. Ale rovnou mi řekl, že barák obcházet nebude. Nebyl to hajnej , ale myslivec. Takže tomu je pohyb osob asi u řiti.
Co se toho zloděníčka týče, rozhodně chodí pěšky a jsem si zcela jist, že bude z některé z nejbližších vsí.


Odesláno z mého EVOLVEO StrongPhone Q4 pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5143
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Fotopast - rady, tipy, doporučení...

Příspěvek od petr »

fotopast používám a je to super věc, je třeba ji umístit někam nahoru aby nebyla moc na očích, lidi se nahoru moc nedívají, v záběrném poli se nesmí nic hýbat jinak to při větru bude fotit a zbytečně vybíjet baterie a pokud má fotit i v noci je třeba aby blízko před ní nic nebylo aby fungoval správně ten neviditelný přísvit, je třeba si nastavit odesílání mms -platí se, nebo nejlíp na email ten je zadarmo jen za paušál, pokud by ji někdo ukradl budeš mít aspoň jeho fotku a domorodci ho určitě poznají, jinak solidní fotky to dělá většinou tak do 10m v noci a do asi 20m přes den - dál už nespíná čidlo pohybu. Je třeba to otestovat a pohrát si s tím pokud tam člověk je a zkoušet jak to fotí výdrž je tak ty tři týdny s nabíjecími bateriemi sanyo pokud moc nefotí, nějaké lepší alkalické by ten měsíc vydržet mohly ale něco stojí, mám u vision um 535, asi budou i lepší ale asi i dražší
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5143
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Fotopast - rady, tipy, doporučení...

Příspěvek od petr »

ten myslivec určitě fotopast bude mít taky aspoň většina myslivců je má, třeba ti ji půjčí na zkoušku a testing
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Fotopast - rady, tipy, doporučení...

Příspěvek od Slavek_xxx »

Nejlepsi je kombinace atrapy na viditelnym miste a schovany web kamery (pokud mas moznost) nebo fotopasti... Ja jsem to resil zafoliovanejma cedulkama "elektronicky strezeny objekt" a GSM alarmem s vnitrni sirenou (vnejsi by akorat nasirala sousedy). V tom jsem mel I pozarni a plynovy cidla. Nejakej takovejhle kram:
http://www.dx.com/cs/p/dp-60-gsm-home-a ... jeZfXnrvDc
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Fotopast - rady, tipy, doporučení...

Příspěvek od draconis »

Webkamera je určitě nejlevnější řešení a v kombinaci s PC a vhodným SW se dá ledacos nastavit. Zkoušel jsem to ze zvědavosti jednou doma na monitoring chování našeho psího blbečka, co dělá když je doma sám. Ale k tomu je pořád potřeba ta elektrika... :-)

Tome, myslím, že ten nápad s nějakým GPS loggerem schovaným v nějaké naoko lákavé věci by mohl být řešení. Okamžitě z něj bude vidět celá trasa od tebe od chalupy až do místa, kde se pak ztratil signál = šmejd zalezl s lupem domů. A máš to. Stačí tedy jen u Číňanů objevit něco takového za pár doláčů, aby to nestálo majlant. Já mám jen offline loggery, že neodesílají data nikam, což je v tomto případě k ničemu.
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“