Žaluzie - vnitřní, venkovní, el. ovládané - zkušenosti

Odpovědět
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Žaluzie - vnitřní, venkovní, el. ovládané - zkušenosti

Příspěvek od HonzaCZ »

Mám tu další "bydlící" dotaz, nebo spíš pokus o rozpoutání diskuze. Už to možná vypadá, že tady z toho dělám Modrou střechu a že bych měl jít otravovat tam. Ale to zase než se člověk někde v novym prostředí zasocializuje, tak to chvíli trvá :-) Tak otravuju tady :845:

Žaluzie. Vnitřní, venkovní? Výhody, nevýhody?

Počítám, že tam, kde mám jenom okno, tak dám určitě vnitřní, navíc je to severo-severo-západ - tam toho sluníčka moc nenasvítí.

Na druhou stranu (jiho-jiho-východ) je balkon, neotevíratelné velké okno (cca 2060 x 1820) a vedle dveře na balkon. Nademnou je další balkon, takže toho přímého slunce zase tolik nehrozí. Ale tady právě uvažuji o venkovních žaluziích - myslím fakt žaluzie, ne jenom rolety, tedy včetně naklápění. Koukal jsem, že jsou i různé profily, klasický C, pak S, který do sebe umí "zapadnout" a vytvořit úplně neprůhlednou zástěnu a další.

Tady u těch venkovních je trochu problém s těmi dveřmi na balkon - rozhodně by tedy musely být montovány na dveřích, ne na jejich rámu, aby se s nimi otevíraly. Další komplikace u venkovních by byla případná síť proti hmyzu.

Ovládání bych chtěl v obou případech elektrické a to tak, že možnost zvlášť naklápět a zvlášť vytahovat. Ideálně buďto rovnou nějak programovatelné a nebo s možností připojení k nějakému řídícímu systému do budoucnosti. Samozřejmě jsem toho vygooglil mraky a jde mi z toho hlava kolem, tak jestli má někdo nějaké reálné zkušenosti - čemu se třeba vyhnout, co je naopak nutnost atd.

Předem dík :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
zdenal-awd
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 261
Registrován: pát čer 10, 2011 4:43 pm
Jméno a příjmení: Zdenek Vavra

Re: Žaluzie - vnitřní, venkovní, el. ovládané - zkušenosti

Příspěvek od zdenal-awd »

Ahoj Honzo, jen stručně určitě doporučuji ty "S" nebo "Z" v podstatě název dle výrobce lamela má tvar těchto písmen a zapadají do sebe. Hlavní výhoda je oproti základnímu typu "C" v hlučnosti při větru a samozřejmě dokonalejší zastínění a pevnost daná samotným profilem "S a Z". El. pohon jde nastavit jak chceš na každou žaluzii. U balkonových dveří a požadovanou montáží žaluzie na dveřní křídlo bude třeba řešit přívod el. energie do pohyblivé části křídla.
Subaru Outback 3.0H6 154kw+LPG 280 000km voňavka
Subaru Legacy 2.5l 121kw 2005 210 000km
Subaru Outback 3.0H6 154kw 2003+LPG 580 00km část bude jezdit u předsedy
Subaru Outback 3.0H6 154kw 2001 316 000km ex. na orgány
Legacy Turbo Combi Limited 147kw 1994 236 000km stále v kompletní rekonstrukci
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Žaluzie - vnitřní, venkovní, el. ovládané - zkušenosti

Příspěvek od HonzaCZ »

Ahoj, no přívod na pohyblivé části bude muset být skoro všude. Ale tak počítám, že to v dnešní době nemůže být problém. Ty S/Z profily se mi taky líbí víc.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
npeter
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 404
Registrován: stř lis 04, 2009 11:19 pm

Re: Žaluzie - vnitřní, venkovní, el. ovládané - zkušenosti

Příspěvek od npeter »

Profil "Z", jednoznačně - pozor, většina výrobců o tom mlčí, ale žaluzie vydrží vítr bězpečně do 50 kmh, při silnějším by se měly vytáhnout! Moje zkušenost je taková, že záleží na orientaci vůči proudění.

Elektřina ti stačí kabel do boxu, kde se budou schovávat, ovládání lze řešit dálkově - z mého pohledu určitě lepší řešení než "vypínače" na zdi, zvlášť pokud se to řeší už u hotové stavby. DO mám jenom jednoduché, ale principiálně by neměl být problém to začlenit do systému chytré domácnosti, resp. ovládat to třeba iPhonem - stačí koupit vysílač, který bude připojený do domácí LAN, mobilní aplikaci má třeba Somfy vyřešenou.

"Připevnění" na okno je různé, já mám třeba vodící lišty přímo na ostění a kastlík schovaný ve fasádě, mezi oknem a žaluzií je mezera, kam krásně vešly sítě proti hmyzu, což je kapitola sama pro sebe (máme posuvná fr. okna).

Věnoval jsem tomu před třemi lety hodně času a s výsledkem jsem teď max. spokojený, tak se kdyžtak ozvi SZ ohledně detailů.
FORESTER 2.0X AT MY07
FORESTER e-boxer MY21
ex OUTBACK 2.0D MY09
ex OUTBACK 2.5i MY07
dále doma OUTBACK 2.5i MY19
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1671
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Žaluzie - vnitřní, venkovní, el. ovládané - zkušenosti

Příspěvek od CoZmo »

rozhodně venkovní, pokud se chceš chránit před letním vedrem :-)
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Žaluzie - vnitřní, venkovní, el. ovládané - zkušenosti

Příspěvek od HonzaCZ »

Co to je za kšeft tyhlencty žaluzie? Poslal jsem 25 poptávek, dostal jsem odpověď od cca 10 firem. Čili cca 15 firem se vůbec neobtěžovalo odpovědět. 5 z nich odpovědělo, že to má jako vedlejší zaměření, tak z toho nic nebude, to se dá pochopit. Výsledek, že po týdnu mám 5 reálných nabídek. Takže mám skoro sotva z čeho vybírat a to mi 25 na začátku přišlo přehnaně moc.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Žaluzie - vnitřní, venkovní, el. ovládané - zkušenosti

Příspěvek od VDC »

Když žaluzie má opravdu spousta firem jen jako přílepek k hlavní činnosti. Ale že jich je víc než polovina, to bych nečekal. :-)

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Žaluzie - vnitřní, venkovní, el. ovládané - zkušenosti

Příspěvek od Kolben »

Venkovni zaluzie me cekaji taky. Tak se pak podel jak jsi dopadnul. :supeer:
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Žaluzie - vnitřní, venkovní, el. ovládané - zkušenosti

Příspěvek od HonzaCZ »

No já nakonec budu řešit vnitřní a manuálně ovládaný. Ta elektrika by se dala ještě u těch venkovních, ale ty nakonec dávat nebudu... z jižní strany to mám zastíněný balkonem nademnou a taky jsem si to měl vymyslet když dělali fasádu a ne teď - teď by tam byl kastlík cca 25-30 cm, kterej by velkou částí (min. 20 cm) zasahoval už do okna :655: A vnitřní elektrický, včetně příslušenství, by na těch pár oken *) vyšly kolem 40 :670:

*) asi 7,5 m2
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Žaluzie - vnitřní, venkovní, el. ovládané - zkušenosti

Příspěvek od yeti »

HonzaCZ: kastlík můžeš dát i na fasádu a nebude zabírat prostor okna. Ale je fakt, že je lepší na to myslet při stavbě a schovat žaluzie do překladu. Nevím jak to máš ty, ale vnitřní žaluzie mi už na okna nesmí - strašně blbě se to čistí a pod vrchní částí se rády drží hmyzáci a plíšeň. Osobně jsem vnitřní žaluzie sundal a dal jsem rolety. Pokud máš domek, tak nejsou podle mně od věci okenice. Ale to je zase docela raketa :666:
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Žaluzie - vnitřní, venkovní, el. ovládané - zkušenosti

Příspěvek od HonzaCZ »

Kdybych dal venkovní na fasádu z venku, tak budou 30 cm od okna :-) Ale jak jsem psal, asi to nebude potřeba... ani teď dovnitř nedopadá příliš přímýho světla od slunce a v létě je slunce ještě vejš. Já mám vnitřní celej život a nějak s tím nemám problém. Rolety mi nevyhovujou, leda možná Twin texy, ale to je zase drahý, jak blázen.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“