Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Odpovědět
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od VDC »

Dneska to bylo takové "stokrát nic umořilo vola" :-)
Jedna míchačka bláta a celej den v hajzlu. Ale kromě šliců od topení je všechno doházený... :-)

Jo a ještě Zdeňka našla v Obi dlažbu, co se nám líbí, tak jsme se tam zastavili, když jsem jel na noční a koupili jsme jí. Takže už máme dlažby a obklady do celýho baráku. :-) ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
zed
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1058
Registrován: pát črc 27, 2018 7:37 am
Jméno a příjmení: Tomáš K.
Bydliště: Ostrava

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od zed »

Díval jsem se na ty stolní pily včera v Hornbachu, a myslím že na to moje kutění by mi stačila i nějaká za 2k, ale víc se mi líbila jiná za 4k (ale asi proto, že nerad kupuju to nejlevnější z nabídky, ačkoliv funkčně by mi asi stačila i ta levnější...).

Koupil jsem si "ruční plamenomet" a opálil jsem kosník. Zítra s ním jedu na zahradu. Jestli tam najdu lepenku, tak ještě vylepším střechu, jinak ho tam někam pověsím tak jak je.
ObrázekObrázek
Subaru Levorg GT-S Comfort 2018, 1.6DIT, 125 kW, "7°"CVT, 9,003 l / 100 km
EX Škoda Octavia II HB 2006, 2.0 TDI, 103 kW, 6°DSG, 6,2 l / 100 km
EX Citroën Saxo 1.5D 3dv. 1997, 43 kW, 5°MT, spotřeba 0,0nic, 1000 km / nádrž
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od VDC »

Pěkně jsi ho opekl !!! Je krásnej. !! :-)

Tondovo pokojíček v perlince a "šestpětjedničce" :-)
Jen pod oknem to není a vlevo vedle okna u podlahy je šlic na trubky k topení. Tam se to pak dodělá, až bude topení. ObrázekObrázekObrázekObrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od námořník »

Aby jsi měl rovný řezy, tak tam musíš mít hlavně kvalitní pravítka. To bude i za vic, než za 4 :-). Ale určitě s tou za 2 t se ti bude dělat líp, než s ruční. Bacha na prsty.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od námořník »

Ty jedeš jak motorová myš Tome :-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od sima »

:-D tvl Tomáš nepolevuje, on naopak jede jak brůůůs 8() =) :-) neuvěřitelné, je to feak, není tam stavební firma? Postup prací by tomu silně napovídal a to si dovolím ještě říct, že jak která firma teda =) :-)
Nepřeháním, protože je to předseda, ale opravdu zírám na to tempo, den co den, když je teda prac den.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od VDC »

Dík kluci. Rozkaz zní jasně... není čas, ptát se kdo je kdo. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 556
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od milan74ma »

Ahojte,

zhanam nahradny diel - mriezku odpadovej vpuste v sprchovacom kute. Poskodila sa mi pri cisteni, vpust je ok. Ale v podstate by som zobral aj cely komplet vcitane vpuste ak by nebola samostatna mriezka. Jedina podmienka je, ze sirka vsuvanej mriezky MUSI byt stvorec o velkosti 9,5mc x 9,5 cm a vyska mriezky 1cm (cize vonkajsok je 10x10).

Sorry, ale uz som zufaly, lebo nikde neviem najst tento kusok a burat koli tomu sprchovaci kut a davat novu vpust - na rovinu, nechce sa mi.
Cez uja G som presiel prvych 10 stranok. Bohvie ci sa este nieco taketo vyraba, ale urcite je to niekde skladom ...
A ked som aj par nasiel tak nikto z predajcov mi nevie povedat ci napr. ten rozmer vonkajsi 10x10 ma vnutornu mriezku 9,5x9,5. Lebo tam robi problem uz aj 1 mm navyse.

Nerobi niekto s niecim takymto ? Pripadne nepoznate niekoho, resp. nemate niekto shop, alebo odkaz na shop ?

dik za pripadnu pomoc
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od VDC »

Napiš Seatikovi. Ten má velkoobchod s vodomateriálem. Ten by ti mohl pomoct
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 556
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od milan74ma »

@VDC, dikes za tip skusim
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Beebee
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: úte úno 20, 2018 8:50 pm
Bydliště: Košice

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Beebee »

milan74ma píše:Ahojte,

zhanam nahradny diel - mriezku odpadovej vpuste v sprchovacom kute. Poskodila sa mi pri cisteni, vpust je ok. Ale v podstate by som zobral aj cely komplet vcitane vpuste ak by nebola samostatna mriezka. Jedina podmienka je, ze sirka vsuvanej mriezky MUSI byt stvorec o velkosti 9,5mc x 9,5 cm a vyska mriezky 1cm (cize vonkajsok je 10x10).

Sorry, ale uz som zufaly, lebo nikde neviem najst tento kusok a burat koli tomu sprchovaci kut a davat novu vpust - na rovinu, nechce sa mi.
Cez uja G som presiel prvych 10 stranok. Bohvie ci sa este nieco taketo …
Ahoj, mne sa vala mriezka v dielni ale musim ju najprv premerat. Odkial si?

Tak moja ma 14,5 cm, skoda.
Naposledy upravil(a) Beebee dne ned kvě 09, 2021 12:23 pm, celkem upraveno 1 x.
M.M
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 122
Registrován: pon bře 29, 2010 6:14 pm
Jméno a příjmení: Milos Martincek
Bydliště: Zilina

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od M.M »

Ako zámočník som si to vyrobil z antikorového perferovaneho plechu,skús sa poprípade popítat v dakej dielni
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od spm »

Taak, netrvalo to ani 3 týdny... a stvořil jsem regál :-DDD Žena chtělo něco do takového divnoprostoru, co zbyl v kuchyni okolo stoupačky. Vzhledem k tomu, jak je ten prostor malý, tak stejně asi nic hotového koupit nešlo a navíc prostor měl ten problém, že jsou v něm servisní dvířka do stoupačky (kde jsou takové nepotřebné věci jako hlavní uzávěr vody), takže navíc musely vyjít police tak, aby se k tomu šlo dostat. Vzhledem k tomu, že ty dvířka jsou akorát 2cm od stěny, tak mě popadnul ten skvělý nápad tu konstrukci vyrobit z 20x20x1,5mm hliníkových jeklů a pospojovat to narážecíma spojkama, co se k tomu prodávají. No, že jsem si radši pracky neuříz :-DDD

Jekly jsem koupil v 2m kusech. Jelikož jsem na měření věcí ještě šikovnější, než na jejich skládání a nechtěl jsem riskovat, že si nakoupím hromadu +- 40cm profilů, které se mi tam o 1cm nevejdou, tak jsem to koupil v metráži a vzal k tomu pásovou pilu z lidlu. O ní už byla epizoda v dílenské technice, kdy pila řezala ještě křivějš než já :-DDD Nicméně po mírném tuzingu Boženou z pily lezly profily o +- podobné přesnosti, se kterou to stejně smontuju (takže strašný, ale už to není to, co mě omezuje :-DDD). Jako největší průser se ukázaly ty plastové narážecí spojky. Jako tušil jsem, že by to nemělo jít úplně lehce. Ale furt jsem si myslel, že když jsem spojky i profily nakoupil v jednom krámě, že by to mělo jít složit... No, přesnost záleží. Některé spojky, zhruba tak polovina, složit šly. Po pár úderech kladivem se spojka nacpala do jeklu. Bohužel ta druhá půlka vypadala tak, že jsem do toho jebal palicí jak hluchý do vrat, než jsem tu spojku do profilu narazil. V některých případech to ten profil i viditelně roztáhlo a po vnější straně jsou na té povrchovce takové vlásečnice. No, za dobu, co jsem zvládnul složit celou tu mojí skříňku na tiskárnu, kde jsou kombistojky a montovalo se to šroubama... jsem tady narazil jednu spojku :-DDD

A největší chuťovka jinak teprve následuje. Jak jsem psal, ty spojky jsou plastové... (prodávají se tedy i s kovovým jádrem, kde by se to asi nestalo, ale já jsem velice chytře ušetřil, že...). Co asi tak může udělat plast, když do něj mlátíte vší silou palicí. Ano, dvě spojky mi praskly :-DDD A jestli je ještě nějaká činnost horší, než ty spojky do těch profilů narážet, tak je to ty spojky vyndavat ven. Ta druhá mi naštěstí prdla jako první, v samostatnym profilu, takže jsem něčím, co kdysi bývala ocelová vodící hlazenka, tu spojku vymlátil z druhé strany kladivem ven. Ovšem ta první rupla ve chvíli, kdy jsem z těch spojek měl složený celý ten obdélník. Tak blbou a pitomou práci jsem teda snad ještě nezažil a příště bych snad šel radši opravovat hnovnocuc zevnitř :-DDD (úspěchu jsem nakonec dosáhl tím, že jsem to úhlopříčně rozpižlal oscilačkou, abych to odtrhnul od sebe. Pak dremel s mikrofrézou, kde jsem ty zbytky spojky po stěnách narušil a pak jsem do toho namlátil průbojník, čímž se konečně ta spojka zhroutila do sebe a šla vytáhnout kleštěma). Aby to pak bylo ještě lepší, tak jsem nechtěl objednávat dvě spojky za 15Kč z eshopu, takže jsem vzal nějaké jiné v hornbachu (které teda dohromady byly asi dražší než eshop a poštovný). Ty spojky byly černý, což je super designový prvek, když je to jinak celé stříbrné. A byly delší. Což bylo zase v kolizi s těmi nanýtovanými hliníkovými Lky. Takže jsem ty spojky zkrátil (čímž teda nemám teď nejmenší tušení, kolik unesou) a zkrácením přišly o tu sraženou hranu, takže do toho profilu nešly nasunout :-DDD No, čelní bruska z lidlu se hodila, srazil jsem hrany, složil jsem to... Nějak to pohromadě drží :-DDD

Původně jsem měl myšlenku z něčeho takového postavit vestavbu do Libera. Úplně mě to teď opustilo :-DDD Je to práce úplně na hovno a než bych něco takového složil, tak se dřív naučím ten hliník svářet :-DDD Navíc teda druhá věc je, že mi ty jekly nějak zvlášť pevné nepřišly. Na poličky asi dobrý, ale že bych si na to lehnul... proti těm 3030 profilům z tiskárny je to úplný bláto.

No a konečně tedy fotka, když už jsem se tu vybrečel :-DDD (jenom pro rejpaly, ta polička asi úplně rovná nebude, ale ta zeď je určitě horší :-DDD)
Přílohy
20210510_193959.jpg
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14702
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Tapan »

Taková hezká polička, a s takovým hezkým příběhem :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od námořník »

:-D příběh pěknej :-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“