Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od sima »

hamoun píše:hele .. mi se to libi na chalupe .. ale doma mi to nechybi samozrejme, pokud je to v mistech, kde ty vypadky byvaji, je to uplne jina situace ..
Rozumím...ono ten soused má haciendu s božím výhledem, už pomalu finišuje a nešetří se tam, má to prošpikované technikou, topení bude řešeno jinak, ty krbovky jsou pro radost, pro ten skvělý pocit.
Akorát mě rozesmál, když začínal tak říkal, že by potřeboval a shání nějaké auto jako mám já, co vydrží a nebude mu ho líto, sjede i na staveniště ze srázu, no a nakonec si pořídil vagen Amarok s korbou, nový. Aby netýral mercedes :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od sima »

VDC píše:
Ani nechci vědět, co ty kamna stály.
:-) :-) levné nebyly, leda nějaká haluz koupě, musí hřát nádherně, jsou vysoké, kachle všude...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od M a r c e l »

sima píše:O tom nepochybuji, takový vztah se podaří MAX! jednou za život a někdo to štěstí nemá vůbec
Přesně B -)
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Doro »

Ohledně impregnace dřevostaveb - vidím, že je f tem chaos.... až ňa to nadzvedává ze židle. Tedy edem tolik, že šecko je řešené už aj v normě(nenápadně...kdo o tem víte??) a idyž není poznať je to zpřísňováno.... cílem je zjevně i předejíť žalobám proti výrobcům impregnačních látek (v americe by to bylo už teď na žalobu a odškodné by bylo masakrální). Tuto informaci berte, jak je. Kdo sa v tem ce šťárať, ať si to ide podledať - necu nic rozepisovať. Tu taky není prostor na domněnky a "myslím si".
Kdo temu nevěří, at si dá doma obklad stěn z palubek, stříkne to impregnací a pak tam žije. Ideální pro těhotné. Pravděpodobnost trvalého poškození plodu je už prokázána a je extrémně vysoká.
Odborné firmy majú povinnost to řešit, státní úředníci by to měli kontrolovať (tu nevím a nezkúmal sem, jak dalece je v tem súčasně státní aparát načleněný, je-li vůbec). V každém případě je to napadnutelné jak z hlediska trestního práva, tak z hlediška způsobených škod na zdraví a výši odškodného si snad umíte představit. V případě použitých nanočástic impregnací je to u určitých látek průser, ale to je na začátku a jako u Al v očkovací látce - už to ví (věďá to moooc dobře), ale sere sa na to....prachy nesmrďá.
Impregnace sa proto dělá přírodními oleji (světlicový, lněný, tugnový) a je-li to možné, sterilizace sušením.
...toť edem na upřesnění. >B-)

A eště totok, estli to nikdo nezná - v práci zme to měli hoodně používané. :-DDD :-DDD
http://milujipraci.cz/
Takže estli negdo ce další vysvětlení, tož prvý čtvereček vlevo nahoře >>:-@@
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10660
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od podvlada »

Zkusím se zeptat tady, stavařině to má blízko.
Sháním nějaký flexibilní potrubí na vzduch... ono to bude do auta a "poblíž auta", ale určitě půjde použít něco, co se běžně používá na VZT nebo v průmyslu. O co mi jde - nezávislý naftový topení v autě. Ale krom využití pouze v autě bych chtěl mít i možnost vyvést si vzduch mimo. Do stanu (ať už na zemi vedle auta nebo na střeše), nebo klidně i v rámci auta - rozdělit na víc míst.
Požadavky:
- levný :-)
- tepelná odolnost alespoň 100 °C
- buď vysoká axiální stlačitelnost, nebo prostě jiná kompaktnost (ať to nezabírá moc místa)
- průměry D60, D40 (což je dost málo, vím)

Napadá vás něco, co by se dalo použít? Nebo i nápady, jak to řešit? Samozřejmě jsem našel pár eshopů, kde flexi hadice měli, ale buď mají tak širokej sortiment, že se v tom nevyznám, levný znamená obvykle takovou tu "papírovou" hadici co máme nad digestoří :-D ta toho moc nepřežije... a nebo tak profi, že metr stojí 500+. Napadlo mě i použít prostě kabelovou chráničku, kterou sroluju a nic se jí nestane... ale zas bych byl rád, kdybych ten vzduch mohl dýchat :-)

Díky za nápady :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Doro »

Odsávací hadice, klimatizační potrubí. Velký výběr a možnosti. Odolnost 100° nebude u šeckých, ale najdeš. Často majíjó řešené aj rychlospojky.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20650
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od námořník »

Doro píše:Ohledně impregnace dřevostaveb - vidím, že je f tem chaos.... až ňa to nadzvedává ze židle. Tedy edem tolik, že šecko je řešené už aj v normě(nenápadně...kdo o tem víte??) a idyž není poznať je to zpřísňováno.... cílem je zjevně i předejíť žalobám proti výrobcům impregnačních látek (v americe by to bylo už teď na žalobu a odškodné by bylo masakrální). Tuto informaci berte, jak je. Kdo sa v tem ce šťárať, ať si to ide podledať - necu nic rozepisovať. Tu taky není prostor na domněnky a "myslím si".
Kdo temu nevěří, at si dá doma obklad …
https://m.soundcloud.com/honza-n-hradn- ... neuv-iteln
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49212
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od VDC »

Vláďo zajeď do Hadice Průcha, buď tam budou mít přímo nějakou vhodnou, nebo něco vymyslí.
Víš kde to je ? V Cukrovarský ?
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10660
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od podvlada »

Doro díky, v tomhle sortimentu jsem samozřejmě taky hledal, ale byl bych radši buď za konkrétní hadici stylem "tuhle jsem teď pořizoval domů na odtah pilin, je dost flexibilní a byla levná", nebo naopak "hele vykašli se na VZT hadice, na to stačí hadice od vysavače a tu seženeš tam a tam levně" :-)

Tome dík, opět jsem netušil, že tu máme krám s takovým výběrem. Jen mi trochu vadí, že nemaj eshop, resp. ani uvedený ceny. Naprosto se mi příčí chodit do kamennýho obchodu, aby mi něco doporučili, a pak jim vysvětlovat, že to je drahý :-DDD Ale zkusím mrknout jaký jsou běžný ceny a pak to asi vyberu tam. (*_^) |,,,,
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49212
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od VDC »

Eshop nemají a neberou karty. To je pravda nevýhoda. Ale když chci nějakou extra hadici, tak jí tam mají, nebo jí objednají.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10660
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od podvlada »

Teda ale ty ceny za kus trubky jsou děsný... nevim, jak zásadní rozdíly jsou mezi VZT hadicí a blbou chráničkou na kabel pokud to chci na vedení teplýho vzduchu bez nějakých zásadních požadavků na odolnost (ať už mechanickou nebo chemickou, abrazivní,...)
VZT hadice jsou nejlevnější snad za 130,-/m, chráničky kolem 30,-/m. S takovou mě vedení vyjde na víc než to topení :-D
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od M a r c e l »

Aby ty chráničky nebyly jedovatý, krom tepelné a celkové odolnosti...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20650
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od námořník »

Nejdřív vyzkoušej teplotu na výstupu. Podle mne tam 100° nebude a pak taky z čeho je, ať si tam nefoukáš ftaláty apd. Myslím, že tam můžeš dát klidně nejakej"papir", max na začátek něco odolnějšího. Otázka je, jestli ti tam vůbec teplej vzduch stačí dojít, jestli nebude lepší malej generátor a elektrika přímo v místě.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10660
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od podvlada »

M a r c e l píše:Aby ty chráničky nebyly jedovatý, krom tepelné a celkové odolnosti...
To mě taky samozřejmě napadlo. Zvlášť při těch vyšších teplotách, kdy se to může natavovat... Takže je mi jasný, že oficiálně VZT trubka snad bude mít nějakou zdravotní certifikaci... což chránička mít nemusí. Ale zas když koukám na ty velký eshopy, kde maj přes 200 různých variant trubek/hadic pro všechno možný - nejen větrání (vzduch), ale i doprava potravin, je to ze všech možných materiálů... prostě toho je moc. A furt je to drahý. :-DDD
námořník píše:Nejdřív vyzkoušej teplotu na výstupu. Podle mne tam 100° nebude a pak taky z čeho je, ať si tam nefoukáš ftaláty apd. Myslím, že tam můžeš dát klidně nejakej"papir", max na začátek něco odolnějšího. Otázka je, jestli ti tam vůbec teplej vzduch stačí dojít, jestli nebude lepší malej generátor a elektrika přímo v místě.
To si vyzkouším, ale co jsem koukal na videa na YT, ty teploty jsou docela vysoký. Jo, počítám i s nějakou ztrátou než to dojde do stanu, ale furt by mělo být teplo. Je to takovýhle čínský naftový topení, jako v tomhle videu, cca od 1:25 ukazuje teploty. 130 °C vzduch na výstupu, podobná teplota je i na výfuku. Říká i něco v tom smyslu, že se ta teplota o něco zvýšila když snížil výkon, protože to míň fouká tak se vzduch stihne víc ohřát. Ale samozřejmě když výkon přidá, tak sice trochu klesne teplota, ale celkový přenos tepla je větší protože to prostě víc fouká.
https://youtu.be/XSwYpQ0tQyQ?t=85
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20650
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od námořník »

A jede to na 12V. To je pěkný. Stejně bych to asi skombinoval. Začátek odolnější, pak skladnější. 130° bych si do stanu nefoukal :-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“