Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Odpovědět
Uživatelský avatar
Augi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 970
Registrován: stř črc 27, 2016 9:52 am
Jméno a příjmení: Michal Augustýn
Bydliště: okolí Prahy

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Augi »

Zdravím ve spolek! Máme betonovou zídku obloženou kamenem a pár kamenů už je uvolněnejch. Tak jsem měl v plánu, že ty volné kameny a místo odkud jsem je vzal očistím a něčím je tam zpět přilepím. Udělali byste to taky tak? A co použít na to lepení?
Přílohy
20210411_152033.jpg
20210411_151906.jpg
WRX STI 2018
Outback Field 2023
a další japonský škopky

ex: WRX STi 2004, Levorg GT-S 2016
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49188
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od VDC »

Michale očistit, vyškrábat, volnou maltu, před zděním navlhčit a koupit si cementovou zdící maltu a tím tam ty kameny přizdít zpátky. Urovnat spáry, nechat zavadnout a pak vzít štětec, navlhčit a ty spáry zatřít, umést, urovnat. Tím se ten povrch spár zcelí.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14847
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Tapan »

Myslete si o tom, co chcete, ale já bych ty volný kameny nalepil Mamutem :-) Spárování je pak jasný.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Augi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 970
Registrován: stř črc 27, 2016 9:52 am
Jméno a příjmení: Michal Augustýn
Bydliště: okolí Prahy

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Augi »

Pfff, mamut, vteřiňákem z Tesca! :-)

Díky moc, předsedo!
WRX STI 2018
Outback Field 2023
a další japonský škopky

ex: WRX STi 2004, Levorg GT-S 2016
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14847
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Tapan »

Mamut má výhodu v tom, že bez odstranění předchozího pojiva funguje při minimální vrstvě. To ničím jiným neuděláš (montážní pěnu nepočítám). Když dlaždici / kámen dál fixuje na pozici spárovací hmota, není důvod, aby to nefungovalo.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49188
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od VDC »

Štěpáne kdyby to byly jen ty povrchový kameny, tak bych to taky klidně nalepil. Ale protože na druhé fotce je vidět, že je urvanej spodek zídky, tak bych to prostě opravil zděním.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14847
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Tapan »

Beru to tak, jak to Augi psal - betonová zídka obložená kameny. Kdyby byla kamenná, to je jiná věc. Ale máš pravdu, že když koukám pozorně na ty vzdálenější na spodní fotce, vypadá to všelijak.
Když nevoní Mamut, nalepil bych to na flexi lepidlo. Opět platí za předpokladu, že opravujeme obklad, ne zídku jako takovou. On problém malty je, že potřebuje vrstvu. Nalepit to tak jak to bylo znamená vykutat centimetr původního pojiva.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24335
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od sima »

VDC píše:Šímo sdílím tvůj problém. Ale já si taky myslím, stejně jako Hamoun, že prohlídka kamerou by to řešila. Jasně, není to laciný, ale než lézt po pozemku jako krtek a dělat hromádky, tak bych asi utratil několik svých tisícikorun a nechal tam vrazit kameru.


Díky všem za rady. Dnes jsem trochu postoupil. Nakopl jsem odpadní PVC rouru cirka 10 metrů nad jejím ústím a tak příště zkusím jít dál, proti směru toku, jak psal Clay. Já totiž myslel, že septik je jinde, blíže chalupě a tak mě přišlo samozřejmě totálně špatně dělat sondy skrz vedení odpadů od ústí, když je to směrem k septiku taková štreka, 30-40 metrů. Teď jsem zjistil, teda máme pifku na to, že septik je jinde, níže, dále pod chalupou. Ten bod, kde by MOHL být septik je průsečíkem minimálně jedné drenáže a právě onoho odpadního potrubí, vychází to přesně, tak se uvidí.
Odpadní roura je zatím jen kousek pod zemí, 20-30 cm, pokud bude uložena i tak dále, tak by mě to mohlo dovést do cíle , do sraček :-D
Odpadní potrubí se dle všeho mírně lomí, směrem od septiku k výpusti jsem o tom už téměř přesvědčen.
Cleo- já zas používám dráty do L, funguje to, mazec je, jak v místě kde je opravdu silný zdroj vody- zvodeň, jak se dráty doslova vytočí k tělu, brněl mě i prst a jo unavuje to, bolelo mě trochu u srdce, to se stalo už nejednou. V místě kde by mohl být septik se dráty taky točily, ale samozřejmě méně, oproti silnému zdroji vody jo. Vedení vody jako takové jsme nezkoušel, musel bych tam pouštět vodu, možná příště.
Mě navíc z výusti vytéká voda neustále, maličko, ale teče, jsou tam svedené ty drenáže, beztak rovnou do septiku.
To s pouštěním vody do záchodu mě napadlo už taky, ale nezkoušel jsem, může to taky pomoci, chtělo by to řádný proud, celé potrubí zahltit, pak může být slyšet i proud z potrubí, kdekoliv, kde není hluboko, nebo klepat na potrubí, šíleně se to nese...ale to jsou vše jen doměnky, navíc podmínky má každý jiné.
Dnes jsem zas chodil po pozemku drárty do L...s virgulí, ale drátěnou jsem to zkoušel jen krátce, jednou to fungovalo podruhé ne.
Hamoune-Ondro, tak jo, kamera je další možnost, ale tu to teda každý instalatér nemá, jo péra to ješt tak mají :-) ale kamery, nevím nevím, možná nějaký jo :-) Kamera by dala metry, to by byo super, ale jak jsem psal, nevypadá to, že jdou odpady rovně, ale trochu šikmo. Musím ale říct, že by mě ta sondáž, cesta odpadů dost zajímala, nejlépe tak sondáž nahrát, což je dnes běžné.
Tož tak.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19126
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od hamoun »

simo pekne do toho jdes !!! nepolevuj a pis .. jsem zvedav na dalsi dil detektivky ! :)

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24335
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od sima »

Tapan píše:Beru to tak, jak to Augi psal - betonová zídka obložená kameny. Kdyby byla kamenná, to je jiná věc. Ale máš pravdu, že když koukám pozorně na ty vzdálenější na spodní fotce, vypadá to všelijak.
Když nevoní Mamut, nalepil bych to na flexi lepidlo. Opět platí za předpokladu, že opravujeme obklad, ne zídku jako takovou. On problém malty je, že potřebuje vrstvu. Nalepit to tak jak to bylo znamená vykutat centimetr původního pojiva.
Mě se odlomil kus beton schodu a taky jsem použil flexi lepidlo, zároveň i jako spárovačku :-) zimu to přežilo...flexi je super drží to všude a na všem. Dokonce u mě zatím na površích, z kterých jsem měl ale opravdu vítr.
Je pravda, že flexi oproti maltě stačí třeba jen minimální vrstvička, nevadí jí to naopak, to víme všichni... no a zároveň snese i rozumnou tloušťku.
Já bych dle fotky i řekl, že tu bude vhodnější nějaké to lepidlo, než malta, ale chtělo by to vidět na místě, mě se zas nezdá, že by toho bylo zborceno moc, nevím, fotka může klamat.
Naposledy upravil(a) sima dne ned dub 11, 2021 9:15 pm, celkem upraveno 1 x.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24335
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od sima »

hamoun píše:simo pekne do toho jdes !!! nepolevuj a pis .. jsem zvedav na dalsi dil detektivky !

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk
:-D
Jediná nevýhoda tohoto postupu je, že na pozemku je zčásti zásyp stavebním a vůbec vším bordelem, tak samý šutr, takže musím opatrně, nechci rozbít PVC odpadní trubku.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
OK2MDK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1138
Registrován: čtv led 16, 2020 9:56 pm
Jméno a příjmení: Mira Decky
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od OK2MDK »

Je zajimavé jak to každému funguje jinak.

Já bych řekl, že "vodu" drátama do L nenajdu.
Ale zato když pujdu po poli tak melioraci ano (jak ji přejdu, ty kse dráty protočí a to místo mám)

Ale že by mi to fungovalo na vodu to sem nepozoroval, ale je fakt, že zatím mým cílem bylo vždy najít kabel/odpad..

Fakt zajimavé, držím palce a hlavně klid, když jde o hovno..
Me zbývají poslední 3 spoje, kde muže chybe tesnění ve stoupačce....
Forester SG 116kW + LPG
Dědův SG 92kW
Mondeo IV 2.0 Duratec
Mondeo II 1.8i Zetec - Srdcovka v modré bohužel zrušeno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24335
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od sima »

Mě zas nešlo najít to vedení, ale opravdu jsem to dnes zkoušel krátce. Tam nahoře fučelo jak prase, málem mě to dráty ohlo ;-D
No o hovno jde, dokud není malér, hovna všude, lepší být připraven ;)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19126
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od hamoun »

OK2MDK píše: Me zbývají poslední 3 spoje, kde muže chybe tesnění ve stoupačce....
clovece, ses neskutecne peclivy ...
jeblo by me ...
tady se taky "tesim" na konec ... drzim pesti, at je vse ok (tam) !!!
škoda superb
ex WRX 2008
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Doro »

Simo, narazil sem na cosik, že hledáš septik a nemožeš najít.... sem tedy eště neslyšel, že by k temu nekde došlo...., "míň výmluv, více možností ";-D . Septik není hluboko, je tam dutý prostor a poky je to starší než cca 30 let, bude tam beton. Zkusil bych ocelovou tyčku zapichovat do země (třeba z roxoru) po vzoru hledání v lavinách. Včil je to měké šecko, tak by to mohlo jíť. Za sucha velke kladivo a bušit do země dutý prostor mosí byť poznať. Poky tam není moc svažitý terén, bude nekde blízko, bo riziko ucpání vylučuje věší vzdálenost. Ale sa divím, žes to nevyvážel a furt to funguje.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“