Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Odpovědět
Uživatelský avatar
Špejlík
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 852
Registrován: sob lis 28, 2015 3:00 pm
Jméno a příjmení: Honza Nesládek
Bydliště: Kolín

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Špejlík »

clay píše:Máš pravdu, fandím Ti. Jen si dej pozor na sesychání. Nechal jsem si udělat stůl. Trámy vyschlý, ale po jedné sezóně byla horní deska zvlněná jak rozbouřené moře. Tak je na opravě. Holt vyschlý se nerovná vhodný pro místnosti s podlahovým topením. Clay
Já doufám, že se mi podaří na stůl a dveře použít dřevo ze střechy, která tam je nyní. Půjdeme tam s truhlářem, jestli je v pořádku.
Ale moc se mu do toho nechce, že to je pakárna, řezat starý trámy.Prej zničí kolik kotoučů...
Odepsáno Macem...
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od saburafu »

Nemáte někdo prosím zkušenost s úpravou povrchu venkovních schodů tak, aby nebyly v zimním období tak kluzké?
Jedná se mi konkrétně o venkovní schodiště z umělého pískovce viz přiložené foto.
Schody byly celkem drahé a i když je na nich ten povrchový nátěr zfušovaný, je třeba je nějak ošetřit, aby na nich nedošlo k dalšímu úrazu, protože v zimě je to kluzavka.
V první řadě se zeptám, má někdo zkušenost s nějakým zdrsňujícím nátěrem, ideálně transparentní barvy nebo podobný barvě schodů?
V druhé řadě, máte vyzkoušené nějaké protiskluzové lišty a jejich způsob uchycení aby to odolalo provozu a povětrnostním podmínkám?
Budu moc vděčný za jakoukoliv radu ze zkušenosti nebo alespoň tip na vhodné řešení. Raději zkouším nejdříve případnou radu ze zkušenosti, než se vrhnu do spár nějakého "odborníka" ;-D

Pokud by měl někdo z místních jihočechů tip na šikovného řemeslníka, který by dokázal vytvořit také zábradlí s uchycením na stěnu domu při výše zmiňovaném schodišti se železnou konstrukcí, budu také moc vděčný.
Přílohy
schody 01.jpg
schody 02.jpg
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24335
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od sima »

Špejlík píše:
Já doufám, že se mi podaří na stůl a dveře použít dřevo ze střechy, která tam je nyní. Půjdeme tam s truhlářem, jestli je v pořádku.
Ale moc se mu do toho nechce, že to je pakárna, řezat starý trámy.Prej zničí kolik kotoučů...
Nějaká ta červotoč stopa v trámu nevadí,budeš mít patinu se vším všudy,my nechali stopy červotoče taky tak :-D nesmí to být "pilina".My si nechali dělat z trámů a ze staré desky jen takový hrubý stolek,nahrubo rádoby otesané hrany a dopadlo to dobře,vypadá to pěkně.Problém s tím stolař neměl,ale máme s ním taky nadstandartní vztahy.Záleží jak moc budou ty trámy tvrdé a zachovalé,někdy to fakt spíš hoří,já řezal trámy ze střechy motorovkou a docela v pohodě,ale stolař motorovku nepoužíval :-)
Já měl tuhle radost,jak dopadla renovace našeho stole ze sednice.Předchozí majitel vytunil stůl spojnicemi z krásné překližky(vadily mě,když jsem chtěl zasunou kolena pod stůl :-) ) a vrchní desku zatřel nějakým hnědým hnusem,dřevo už taky asi nebylo původní,takže nám zbyly jen nohy.
Stolař použil na vrchní desku jilm,má opravu mimořádně krásnou kresbu.Včil konečně dopoledne zasednu a dám si kávu a hledím z okna,či čtu,třeba často nějaký ten subarufanclub :-) =)Jo a našli se v spoji stolu zbytečky novin staré téměř sto let,takže dle předpokladu byl stůl dělán do naší chalupy,máme z něj fakt radost.Tyhlety věci jsou úplně jiné než úplně nové,příjemné,je tam i historie,sedali tam v minulosti všelijací lidi,majitelé baráku,scházeli se u něj duchaři,partyzáni...
Některé fotky jsou ještě před natřením...
Přílohy
2018-07-27-3403.jpg
2018-08-03-3414.jpg
2018-08-11-3469.jpg
2018-08-11-3472.jpg
2018-08-03-3414.jpg
2018-08-06-3442.jpg
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14844
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Tapan »

Vojto, se schodištěm poradit neumím, ale zábradlí jsem nedávno řešil a lokální trh jsem docela zmapoval, takže jestli chceš, třeba zítra dopo zavolej a probereme to, číslo v profilu.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Špejlík
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 852
Registrován: sob lis 28, 2015 3:00 pm
Jméno a příjmení: Honza Nesládek
Bydliště: Kolín

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Špejlík »

sima píše: Nějaká ta červotoč stopa v trámu nevadí,budeš mít patinu se vším všudy,my nechali stopy červotoče taky tak nesmí to být "pilina".My si nechali dělat z trámů a ze staré desky jen takový hrubý stolek,nahrubo rádoby otesané hrany a dopadlo to dobře,vypadá to pěkně.Problém s tím stolař neměl,ale máme s ním taky nadstandartní vztahy.Záleží jak moc budou ty trámy tvrdé a zachovalé,někdy to fakt spíš hoří,já řezal trámy ze střechy motorovkou a docela v pohodě,ale stolař motorovku nepoužíval
Já měl tuhle radost,jak dopadla renovace našeho stole ze sednice.Předchozí majitel vytunil stůl spojnicemi z krásné překližky(vadily mě,když …
Šímo, to je přesně to, proč já to takhle chci. Protože to je domek, po manželky babičce, kde prožili životy celá jejich rodina, tak chci zachovat co nejvíce. Není reálný dům zachovat, ale aspoň co půjde chci použít. Protože to má prostě kouzlo. Když si člověk uvědomí, co ten materiál zažil. Že pamatuje rakousko-uhersko :-)
Odepsáno Macem...
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24335
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od sima »

Špejlíku rozumím ti už od začátku a fandím a přeji hodně zdaru =) ,,,,| (*_^) |,,,, mohl by jsi někdy ten domek i zde postovat,jsem zvědav jako vždy :-) než do něj teda řízneš řezníku :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Špejlík
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 852
Registrován: sob lis 28, 2015 3:00 pm
Jméno a příjmení: Honza Nesládek
Bydliště: Kolín

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Špejlík »

Neboj, budu vás zásobovat obrázky. Jen se teď musím poprat s úřadovou mašinérií, neboť samozřejmě jsou nová pravidla pro stavbu domu, takže to budeme muset řešit rekonstrukcí. A během ní zjistíme, že to musíme sundat celý. :-)
Odepsáno Macem...
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49186
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od VDC »

Jaká jsou nová pravidla pro stavbu domu ? Zase ty předpisy upravili pro lidi ? Aby ta pakárna byla ještě větší ?
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Špejlík
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 852
Registrován: sob lis 28, 2015 3:00 pm
Jméno a příjmení: Honza Nesládek
Bydliště: Kolín

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Špejlík »

VDC píše:Jaká jsou nová pravidla pro stavbu domu ? Zase ty předpisy upravili pro lidi ? Aby ta pakárna byla ještě větší ?
Musíš dodržet zastavěnost parcely. Obec má 20 procent. A jelikož pozemek je fakt malej, tak by si tam nic kloudnýho nepostavil. Proto to musí bejt rekonstrukce. Na druhou stranu, aspoň máme rovnou Čp
Odepsáno Macem...
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49186
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od VDC »

Aha. No tak holt rozsáhlá rekonstrukce... To je škoda. Ale když holt to jinak nejde...
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24335
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od sima »

Ta zastavěnost žádná novinka není,ale to asi víte.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Subaru70 »

Vzhledem k tomu, že tu je spousta stavařů,vznesu dotaz. Potřebuji opěrnou zeď. Jde o to, že mám na chalupě cca 10m dlouhou stodolu, která je na pozemku vyšším, než sousední pozemek to o cca 2 m.Vzhledem k tomu, že soused se rozhodl zarovnávat svůj pozemek a strhl svou stodolu, která díky základům a boční zdi držela svah, obávám se, že se mi může stodola hnout. Rozdíl, rsp. vzdálenost mezi oběma budovami byla cca 1,5m, takže když jdu dnes po žlabu stodoly, koukám dolů do dvoumetrové hloubky neboť můj pozemek je právě o 2m nad úrovní jeho. Hledám možná řešení jak zpevnit toto převýšení (vyšalovat a vylejt betonem, nějaká armatura, kábéčka, sítě a pod.) za cenu rozumných nákladů, které by díky pracem na pozemnku měl řešit spíše soused,ale vzhledem k tomu, že je to složitější debata, hledám řešení já. Děkuji za případné názory a tipy.
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3010
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od yeti »

No, stavar jsem jen vzdalene :-) ale jak to tak popisujes, tak vybagrovat poradnej zaklad a vylit betonem. Na to zed ze ztracenyho bedneni a dobre odvodnit. K sousedovi nejlip Kdyz je kokot. Toto by mel resit a platit on.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20622
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od námořník »

Nejjednodušší a tím pádem asi i nejlevnější by bylo postavit zeď z traceneho bednění. Šířku by ti měl někdo vypočítat a nešetřit na železe :-) samozřejmě základ je základ ale to už ti někdo spočítá.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Subaru70 »

..to bednění mám zatím jako jediný plán, nicméně jde mi právě o ten výpočet, rsp. jak široká ta zed by měla být a jak hluboké základy..
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“