Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od sima »

Tapane pokročil jsi,ale to spárování ti ooopravdu nezávidím:-)mě čeká jen taký kusek,ale bude mě to bohatě stačit,lícovky hrbaté,zubaté,jak zákon káže.Nevidím jaké tam máš ty,ne tu z mobilu,na tom fest taky záleží:-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14833
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Tapan »

Šímo, lícovky jsou tvarově i rozměrově takové, jako by si s nimi na konci procesu Belzebub vytřel prdel :-D Každá jiná, všechny lehce do oblouku, spára těžce nerovnoměrná. Je to hezký, ale spáruje se to napiču. V minulém životě jsem něco strašně podělal, tak to teď mám :-D
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49130
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od VDC »

Štěpáne spárovat to budeš na hladkou spáru ? Jako když střelí ? Já když spáruju lícový zdivo, ale teda ze starejch cihel nebo kamene, tak tu spáru vyplním a pak vezmu kousek gumové hadice, se šikmo seříznutým koncem a tu spáru tím uhladím a odrolím to, co je tam navíc. Ono to umázne spárovačku ke všem těm hrbolkům a udělá to kulatou spáru. A pak jen vlhkým štětcem tu spáru učešu. Mě se moc nelíbí ta absolutně hladká hranatá spára. To k těm starejm cihlám nesedí.
Celkem to tu práci zrychlí.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14833
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Tapan »

Tome, mám na to klasickou spárovací špachtli a protože je každá cihla jiná, pásky jsou různě tlusté a tvarově to taky není kvádr, bývají prohnuté a s tloušťkou spár se taky musí hýbat, aby nevycházely blbý dořezy, tak mám ještě jednu spárovací špachtli menší šířky. Spáry dělám ploché, ale nejsou jako když střelí, to s těmito pásky vlastně ani moc nejde, přizpůsobuji je cihlám, takže to na hloubku trochu tancuje. Štětec na finální uhlazení jsem taky zkoušel použít, ale moc se neosvědčil, používám tmavou spárovačku a štětec mi vymyl barvivo a byly na povrchu vidět světlé kamínky. Takže fakt jen přejet železem do hladka, dokud to není ještě moc zavadlé. Já pak nafotím nějaký detail :-)
Největší vopruz je pro mne stejně dostat hmotu v patřičném množství do spáry, pak to uhladit už je malina.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49130
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od VDC »

Jo to je pravda, že ten štětec vytáhne ty kamínky.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20601
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od námořník »

Nejsem odborník Štěpáne, ale prý je dobrý tam dávat tu spárovačku jako když zdobíš dort. Igelitovej pytlík s ustřihnutým rohem.
Ty sváry se mi taky líbí a je dobře že kecy tipu kam ta dnešní generace spěje to když MY jsme byli mladí atd jsou fakt jen kecy.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
JackeOb
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 752
Registrován: úte črc 14, 2015 11:09 pm
Jméno a příjmení: Jakub H
Bydliště: Polička

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od JackeOb »

Az ceka mne sprovani, tak to asi provedu timto:
https://youtu.be/j8P5vFfvC_c


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20601
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od námořník »

Nebo tak :-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od sima »

Prý je u toho pytlíku problém,že z něj leze prvně řídká část směsi,což mě přijde jako dost možné.Chce to ale zkusit,já to vidím na uzkou špachtli a prst-:)na tom kusku se to dá,ale fíglů je vícero,hlavně mám lícovky jak ty Tapane,belzezubovky:-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Subaru70 »

..děti na chalupě že prej by chtěli nějakej nožík do lesa a tak jsem zalezl do stodoly,našel kousek ocele, pustil frčku, vytáhnul vrtačku a udělal jsem jim takovou rybičku na klacíky .. :-DDD :-DDD
Přílohy
IMG_3017.JPG
IMG_3016.JPG
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49130
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od VDC »

Já řeknu, že super. Ale co až to uvidí David... :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Subaru70 »

David je kritik a profík na kudly..tohle je rychlo výroba od amatéra.. ;-D
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14833
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Tapan »

Jirko, spárovací pytel jsem zkoušel, ale nenadchnul mě. Zas tak skvěle se s tím nepracuje (nebo s tím neumím), potřebuješ hodně řídkou spárovačku a ta pak hodně špiní cihly, zvlášť ta skoro černá, kterou tam cpu já. Navíc se to přicpávalo atd., a nemyslím si, že jsem to málo promíchal. Asi bude problém udržet tu směs uvnitř homogenní, stejnoměrně rozmíchanou, přesně jak píše Šíma.

JackeOb: to vypadá zajímavě, musím pozjistit, jestli se tohle nebo něco podobného dá použít i pro mou spárovací hmotu (taky QuickMix, ale jiné označení), při tom objemu, který tam mám, by to skoro mohlo stát za pořízení.

No a přikládám detailnější fotku mých pásků (to jsou ještě jedny z těch lepších, přesnějších), tam se o nějaké spáře "jako když střelí" nedá moc mluvit :-)
Přílohy
IMG_20180715_102619.jpg
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od sima »

Opravdu jak jsi psal-jako by si s nimi na konci procesu Belzebub vytřel prdel :-DDD :-DDD ale počkej dám tu později ty naše lícovky,tj taky mazec,my je máme ještě členitější :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od sima »

Tapan píše:Jirko, spárovací pytel jsem zkoušel, ale nenadchnul mě. Zas tak skvěle se s tím nepracuje (nebo s tím neumím)
To nebude tebou,ale opravdu to není vždy ideální,kluci které si hodně vážím za to jak poctivou zednickou dělají a že všechno umí a jak si se vším hrají,tak pytlík taky samozřejmě zkoušeli,ale zavrhli to,z výše uvedených důvodů.
Ale proč píšu:kolegové,shlédl jsem se totálně v těchto kamnech:
https://www.suzanhaus.cz/radostzdomova/ ... -SPOS-5-kW
Dotaz výrobci(poláci)-bohužel se už nevyrábí.Nikdo je momentálně neprodává,jen neplatné,staré inzeráty.Nevíte náááhodou o nějakém kousku,určitě bych koupil!Byl bych vděčný.
Hodí se mě naprosto ideálně provedením,rozměry,možnost topit i uhlím,měly by mít vývod jen 100 mm-opět ideální,taky zjev fajn.Chcem je do nové koupelny na chalupě,nejteplejší místnost,stačí si tam prdnout a je teplo.Navíc je tam teď už topný žebřík,navíc řeším případně přebytečné teplo otevřením dveří do koupelny,takže třebuji něco takového menšího,méně výkonného a i skrz kominíka.Je to zapojeno do jednoho komína spolu s kachláči,nechci to přehánět...
Další dotaz,čím nejlépe odrezit plechy a chrom na starých kamnech?Počítám,že na vrtačku drátěný kotouč? a co nejvíc rez pryč.A co pak dodatečně odrezovač,není to kravina na kamna?Aby pak přilnul nový nátěr-nástřik a neloupal se skrz teploty.
Taky jak na typicky chromované lemy,chemie,či taky to něčím mechanicky vzít,vyleštit?
Nechci abych se tím prasil a dělal a pak se barva z plechů loupala...
Ještě jsem našel v kolni níže vyfocené kamínka,nevíte jak se jim "říká"?Kůzle,či jak a stáří přibližné,sto let čítám minimálně,dle místa nálezu a provedení.
Minimálně zadní plech je hyn-je třeba navařit nový,nebo rovnou všechny,totálně vykopat šamotky z přední komůrky kamínek,což nevím,zda bych poskládal ideálně zpět a sehnal...taky na nich drží rošt,ale asi by to šlo,anebo šamot jen klasicky vyspravit,odstranit staré opravky a vyplnit,poslepovat znovu,to není problém,je to taky možnost,na ten mimořádný lehký zátop by to stačilo až až =) zadní část kamínek je naprosto OK.
Prostě by to byla renovace se vším všudy,tak se ptám jak na to-hlavně odrezování-nátěr,či stříkat...taky (běžné vymazávání neřeším,tam je to jasné a mám navíc těžce dostupnou profi směs na tohle) a zda jste s nima někdo netopil,mají vývod až dole,spaliny jdou záměrně tedy přes přepážku a pak dolů do vývodu,si tak trochu říkám,aby neměli tendenci kouřit,nebyli náročné na těsnost.Ale to by taky neměl být problém,komín tahá krásně a na těch kamnech vše přesně lícuje,hlavně litin.pláty a dvířka jo,asi věděli co je u těchhle kamínek důležité.
No mám výhledlé už i jiné,staré,jsou trochu drahé,podobné,ale vypadají v mimořádném stavu-echt dojč kvalita ;) Takže variant je vícero,jen se tím momentálně bavím(staré kamna miluju,jsem na to dobře ujetý) no a taky se to snažím mimořádně řešit dopředu,v klidu.Sorry za obáhlost a případně díky za tipy či jiné rady.
Edit:ještě jsem si uvědomil,že brousit bych musel s citem,bo ty plechy jsou tenké,takže asi spíš navařit jednoduše betelnější.Ale dotaz trvá,čím nejlépe odstranit rez?
Přílohy
2018-07-14-3328.jpg
2018-07-14-3325.jpg
2018-07-14-3329.jpg
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“