Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Odpovědět
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Bodyšek »

To by zas takovy problem nemuselo byt ne? To napojeni na ten muj komin? Nove to stoji 5400kc v tom 1 m a 180mm prumner. Je to docela dost. Bodysek


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
clay
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2258
Registrován: stř črc 07, 2010 10:53 pm
Jméno a příjmení: Michal Šprachta
Bydliště: Cerkytle - Svatá Kateřina - Borová
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od clay »

Tak počkej. ..já to zkusím zítra změřit. ..Clay

Odesláno z mého SM-G800F pomocí Tapatalk
Sny se mají plnit.....Subaru bez kompromisů !!!
Subaru Outback H6 3,6 2010
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od M a r c e l »

nemůže být ten komín prochlazený tím, jak ve vedlejším průduchu saje ten studený vzduch, jestli jsem to správně pochopil...

jinak my máme komín s dobrým tahem, ale někdy to při přikládání taky jakoby má tendenci kouřit dovnitř, musím vždy nechat ty kamna při otvírání kvůli přiložení "nadechnout", no a když je špatnej tlak, tak je kolikrát zázrak to zapálit, a když fouká vítr, to je taky super, a tady fouká pořád B- ))) no je to věda no, není to holt čudlík v paneláku...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Doro »

Nízký tah komínu, mimo jiné, způsobuje nízko posazená stříška nad průduchem. I při výšce stříšky cca 1,5D je to málo a snižuje tah. Pokud je problém dát stříšku výš, pak de použít zvyšovače tahu, případně prodloužit komín, ovšem výrazné prodlužování nelze doporučit, bo to sebou nese další rizika a nutnost posoudit už i staticky.
V mém případě, přestože mám D200 a výšku cca 7,4 m od podlahy, je to na hranici pro daný šporák a stříška (výška cca 300-400 mm - už nevím přesně) mi pořád snižuje tah. Rozdíl oproti stavu bez stříšky je dost znatelný.
Bez stříšky to ale nejde, bo při silnějším dešti to u D200 vždy proteče až dolů.
>B-)
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od RadekN »

Tři roky zpátky jsem nechával dávat novou vložku do starého komína (D=160mm), účinná výška cca 8 metrů, vložku bez stříšky a připojená krbová kamna 9kw. No a měli jsme opačný problém a to tah jako blázen. Vyřešil to regulátor tahu místo čistících dvířek a funguje fakt parádně. Každopádně když místo regulátoru nechám volnou díru, tak to sežere fakt skoro všechen tah a na kamna moc nezbude. Pak věřím tomu, že kamna o patro níž můžou požrat všechen tah..

Bodyšku, dá se to spočítat, ale možná jednodušší řešení by bylo to vyzkoušet. Sehnat 2 metry trubky a když nebude vítr, tak to jen zkusmo nasadit a topit.

V garáži mám kamna, která mají komín metr nahoru, v tomto metru je navíc teplovzdušný výměník, pak koleno 90°C, metr vodorovně, další koleno 90°C, metr nahoru a taky to funguje ,,,,| (*_^) |,,,,
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Subaru70 »

..a zkoušel jsi podtlak v místnosti ? Občas díky falešným tlakům stačí při zapálení krbovek např.otevřít okno, dveře a pod. Často v místnostech jsou různí skřítkové co ten podtlak způsobují, čili pootevřít dvířka u krbu, nebo víc vysunout popelník aby tam šlo víc vzduchu a případně vyzkoušet ta okna či dveře. Tvých 6,5m by mělo bohatě stačit na ten průměr co tam máš....Pokud máte každý své komínové těleso, pak tam nevznikají komínové podtlaky a ani rozdíly v teplotách. Každej komín když je teplej a tak musíš nejdřív tlak tzv. prorazit,ale to by se ted v zimě nemělo moc dít..
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od ybrcek »

jj , tak to máme u našich aby krb nekouřil stačí pootevřít dveře do chodby
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od romull »

Subaru70 píše:..a zkoušel jsi podtlak v místnosti ? Občas díky falešným tlakům stačí při zapálení krbovek např.otevřít okno, dveře a pod. Často v místnostech jsou různí skřítkové co ten podtlak způsobují, čili pootevřít dvířka u krbu, nebo víc vysunout popelník aby tam šlo víc vzduchu a případně vyzkoušet ta okna či dveře. Tvých 6,5m by mělo bohatě stačit na ten průměr co tam máš....Pokud máte každý své komínové těleso, pak tam nevznikají komínové podtlaky a ani rozdíly v teplotách. Každej komín když je teplej a tak musíš nejdřív tlak tzv. prorazit,ale to by se ted v zimě nemělo moc …
To je pravda, prvně bych zabezpečil dobrý přístup vzduchu ......nemusí se hned zařezávat dveře, ale třeba jen pootevřít .......a taky pozor jestli na spalinové cestě není moc ostrých zatáček, pro Subaru dobrý ale pro kouř špatný ;-D
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od M a r c e l »

ono stačí zapnout digestoř a hned je vidět, jak oheň pohasne, vzduch je fakt důležitý, náš komín má tah jako prase, ale při určitém počasí se taky kamna umí pěkně vztekat a dělat problémy...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od sima »

Jj,tj stará pravda,já tu psal elaborát mých zkušeností,ale omylem jsem to smázl(běž už šímo spát,ležáků už bylo tak akorát :-) )Takže jen jednoduše:može být všecko s komínem v cajku,ale kolikrát není správný podtlak a je špatný atmo tlak+třeba navíc studený komín po ix dní nezátopu a pak je jediné řešení:vytvořit podtlak a ušetříš spoustu zbytečných výdajů.Nevím zda je to přesně tvůj případ Bodyšku,ale přijde mě,že ty máš vše jinak v cajku.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1374
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Dušan »

sima píše:... pak je jediné řešení:vytvořit podtlak ...
šimo, šimo ..... ty ten podtlak v místnosti musíš odstranit a ne ho vytvořit!!! A právě např. pootevřením okna tlak vyrovnáš, protože se doplňuje vzduch vycucnutý komínem a podtlak nevzniká. Ale to snad má každý vyzkoušeno.
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od sima »

Sepsal jsem zde složitě odpověď-elaborát,ale smázl jsem to bo jde myslím jen o slovíčkaření-nejdřív NĚKDY musíš vytvořit přetlak,aby došel ke kamnům luft a vytvořil se následně tah komína-správný opět PODTLAK do komínu,tohle je jen už slovíčkaření ve stylu co vzniklo dřív ;) :-|Já psal-teda měl jsem na mysli jen vytvoření správného podtlaku do komína,ne co se děje předtím v místnosti!Okolo topeniště...je jasné,že když ti vysaje vzduch cokoliv jiného než kamna,neb je ho tam jen prostě málo,tak musíš ho prvotně nějak přivést,tedy otevřeš třá dveře,okno,či spustíš do průmyslové pece ventoš,otevřeš klapu,to mlže být považováno prvotně za právě ten přetlak,ale ne přetlak reálně většího množství luftu,čehokoliv vůči komínu,ten poměr by pak byl špatný a komín by reálný přetlak-větší množství vzduchu než stihne momentálně odsát už prostě nepobral a to by byl teprv enem dým a saze kol kamen.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48974
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od VDC »

Nojo, když Šíma šíří moudra pod vlivem ležáků, tak se mu pak ty přetlaky a podtlaky pletou.... ;-D Ještě, že se bavíme o komíně a ne o felaci.... tam by ta záměna mohla mít fatální následky... :-DDD
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od sima »

Mě se nic neplete:-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Subaru70 »

..je to podtlak to je jasný.Vyzkoušet a je to. Já když mám podtlak tak taky nestoupá..ale pak se taky ani většinou nekouří :-DDD :-DDD :-DDD :-DDD :-DDD
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“