Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Odpovědět
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49121
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od VDC »

Jeníku polička vypadá dobře. Kdyby za tím nebyl ten takovej hezkej příběh, tak je to celkem nuda. :-DDD
Hele proč sis ty spojky nevytiskl ??
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od masha »

Příběh větší a silnější než polička :-) Nee Jendo máš to pěkný ObrázekObrázekObrázek Já jako kutil samouk to ocením samozřejmě :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk
OndraH
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 612
Registrován: stř zář 09, 2009 4:39 pm
Bydliště: Střimelice

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od OndraH »

Regálek je pěknej, to jenom Honza je zase zbytečně sebekritickej :-) Ale co se vestavby do Libera týče, už jsem mu říkal aby se na nejaké hliníkové profily vykašlal a udělal to komplet z prekližky, troufnu si říct, ze to bude bytelnější a spolehlivější :-)
https://www.instagram.com/acwoodworkz/
BMW 325xi 2006
Škoda Octavia 1.4TSI PHEV
Bylo:Volvo S70 T5 B5234T3 1997, Outback 2.5 MT MY2000 - R.I.P
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3651
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od StandaB »

Jendo... vzdyt je to presne na miru. (*_^) |,,,, ....a ani nekrvacis. :-)
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10634
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od podvlada »

Pěkný to máš, vše důležité už bylo řečeno, jen... Ty dvířka od uzávěru vody bych radši nechal dobře přístupný ;-D
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49121
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od VDC »

Já bohužel nemám tak vtipnou historku, jako Jeník. Jen naprosto nudný dvoudenní progres. :-)
Včera jsem začal a dneska dodělal šestpětjedničku s perlinkou v budoucí ložnici...
.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
.
Dneska zase přijel asi po čtrnácti dnech instalatér a pokračoval v horní koupelně. A hlavně, přivezl podlahovej konvektor pod francouzské okno, na který jsme čekali od konce března, než ho vyrobí. A kvůli tomu stály práce na topení. Teď to konečně může dodělat !!
Hned jsem šel dělat díru do podlahy, abych ho mohl osadit....
Zítra ho ještě vyndám a musím podbetonovat okraje díry, protože pod parketami je beton a pod nimi škvára a tu jsem musel vymést, abych tam mohl konvektor zkusit položit. Takže okraje díry teď visí ve vzduchu.
.
Obrázek
Obrázek
.
No a na závěr dne jsem zajel vyzvednout do Obi dlažbu do obytné části baráku, kterou v pátek objevila Zdeňka, to jest do koupelen, kuchyně, chodby a na schody do suterénu. V pátek jsme jí zaplatili a dneska jsem jí byl vyzvednout. Z tý máme velkou radost !!
.
Obrázek
Obrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3651
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od StandaB »

Joo kamarade.... uz to prestava byt Radyne, a dostava to podobu. ,,,,| (*_^) |,,,,
OK2MDK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1135
Registrován: čtv led 16, 2020 9:56 pm
Jméno a příjmení: Mira Decky
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od OK2MDK »

No krásně všichni pokračujete.

Jdu si pro radu, nevím co s roupama, pustil jsem se do plotu.

Otázka zní, mám smrk, nehoblovaný čím to namořit aby to chvíli vydrželo?

O variantě vyjetý olej vím, mám ho v rodině 250l sud ale chtěl bych něco, co když potom poleze ta naše malá princezna tak od toho nebude celá.

Poradíte?
Forester SG 116kW + LPG
Dědův SG 92kW
Mondeo IV 2.0 Duratec
Mondeo II 1.8i Zetec - Srdcovka v modré bohužel zrušeno
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10643
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Mira »

Špinit to nebude, ale smrdět jo. I po 3 letech je to na slunku cítit i z dálky. Ale možná jsme měli jen blbou viskozitu oleje. B-)
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od sima »

Že by olej (vyjetý) špinil jsem si taky nevšiml, ale trochu smrděl to jo i na dálku, na nějaký ten metr jo :-) ono to tak +- sedí, ty tři, čtyři roky, teď už vysmrádl. Natíral jsem stará prkna na kolni, ale musím říct a myslím si, že i ty prkna v neúplně nej stavu, někde už opravdu v horším stavu zas vydrží a nebudu to už řešit.
Na plotek jsem dával nějakou obyč lazuru, nejspíš luxol, jistě to už ale nevím. Mrknu a dám vědět. Taky jsem měl smrk. Na plotek bych olej nejspíš nerval, tj fakt.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
OK2MDK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1135
Registrován: čtv led 16, 2020 9:56 pm
Jméno a příjmení: Mira Decky
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od OK2MDK »

No my máme olej z lokomotivy, viskozitu nevím.

Je to na stodole, a kdyz nato sáhnu sem po Xletech černý. Pravda prkna jako nová i když jsou tam jich 27let, náteř tam bude několik let..
takže bych rád šel do nečeho "ekologičtejšího" Zase smrad si až tak nevybavuju.
Forester SG 116kW + LPG
Dědův SG 92kW
Mondeo IV 2.0 Duratec
Mondeo II 1.8i Zetec - Srdcovka v modré bohužel zrušeno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22675
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od spm »

VDC píše:Jeníku polička vypadá dobře. Kdyby za tím nebyl ten takovej hezkej příběh, tak je to celkem nuda.
Hele proč sis ty spojky nevytiskl ??
Co se týček spojek, tak musel bych to kreslit. A než bych vymyslel něco, aby to tam šlo normálně narazit, mělo to potřebnou pevnost (přičemž nepochybně bych to taky ulámal a horkotěžce dostával ven), tak by to trvalo... naproti tomu ta kupovaná spojka stála asi 15Kč a za tyhle peníze bych to stěží vytiskl. Jenom mě teda nenapadlo, že kupovaný spojky na tohle určený bude tak velkej problém do toho profilu dostat :-DDD
OndraH píše:Regálek je pěknej, to jenom Honza je zase zbytečně sebekritickej Ale co se vestavby do Libera týče, už jsem mu říkal aby se na nejaké hliníkové profily vykašlal a udělal to komplet z prekližky, troufnu si říct, ze to bude bytelnější a spolehlivější
No, má to dvě vady :-D První je, že potřebuju do tý bedny dostat nějak ty moje elektrokrávoviny a to ještě tak, aby to pokud možno bylo rozebiratelný a vyndavatelný. Což na hliníkový konstrukci je jednoduchý (má to díry všude a akorát se to překrytuje nějakou deskou), ale jakmile ztluču dřevěnou bednu dohromady, tak už to nerozeberu :-D A druhá věc je nějaká variabilita a tolerance tý montáže. Ty profily, když jsou montovaný a dá se s tím hýbat (takže ne tyhle narážecí spojky :-DDD), tak když něco vyměřím blbě, tak to posunu, změním... a že tam s nějakýma šuplíkama a podobnýma blbostma bude prostoru pro chyb. Naproti tomu když si nechám blbě nařezat překližkový desky a blbě je sešňeruju k sobě, tak jsem skončil a můžu začít znova :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5154
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od petr »

no jestli to není millers oil s nanočásticemi tak to raději na ten plot nedávej ;-D
olej funguje , ale pak ti to při dešti teče do hlíny v zahradě , smrdí to špiní to, já zkoušel natírat kde co a ono to funguje nebo spíš nefunguje všechno stejně myslím ty lazury, spíš bych doporučil nějaké tenkovrstvé co vsakujou a dají se přetírat bez broušení a moc se neloupou, jako třeba ty silnovrstvé , celkem se mi zdá dobrý remmers , ale je zas trochu dražší, bohužel moc dlouho nevydrží nic, škoda , že to nemáš aspoň modřín...
někdo používá natěry na bázi vosku , ale na plot je to drahéé
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od sima »

OK2MDK píše:No my máme olej z lokomotivy, viskozitu nevím.

Je to na stodole, a kdyz nato sáhnu sem po Xletech černý. Pravda prkna jako nová i když jsou tam jich 27let, náteř tam bude několik let..
takže bych rád šel do nečeho "ekologičtejšího" Zase smrad si až tak nevybavuju.
Smrad byl jen občas, havně zpočátku a pak i později, když byla stodola pod sluncem, ale mě to absolutně nevadilo, bylo to jen blízko kolni a hlavně kolňu mám 30 metrů od chalupy. Musím říct, že mě nevadil ani ten jemý odér co se někdy sem tam vznášel okolo kolni.
Použil jsem vyjeté oleje z aut. Jeden barel byl jak bota, druhý byl světlejší, tolik ohledně složení oleje :-) viskozitu opravdu netuším :-D ;)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od sima »

petr píše:no jestli to není millers oil s nanočásticemi tak to raději na ten plot nedávej
olej funguje , ale pak ti to při dešti teče do hlíny v zahradě , smrdí to špiní to, já zkoušel natírat kde co a ono to funguje nebo spíš nefunguje všechno stejně myslím ty lazury, spíš bych doporučil nějaké tenkovrstvé co vsakujou a dají se přetírat bez broušení a moc se neloupou, jako třeba ty silnovrstvé , celkem se mi zdá dobrý remmers , ale je zas trochu dražší, bohužel moc dlouho nevydrží nic, škoda , že to nemáš aspoň modřín...
někdo používá natěry …
Jj však taky říkám, že na plot bych to nedal. Lazuru jsem měl myslím tenkovrstvou. Přesto že dlouho nevydrží nic a ty lazury mě taky přijdou, že je to na stejné brdo( ale je to jen můj dojem, může to být jinak...) tak si myslím, že ten plotek já už řešit nebudu, ani kdybych se dočkal nakrásně jednoho dne penze :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“