Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Odpovědět
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11889
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Traveller »

filippek píše:Často bývají po nějakých lepidlech apod a to z toho nikdy nedostaneš uplně. Na trávu a kytičky je to asi ale šumák.

Odesláno z mého LYA-L29 pomocí Tapatalk
To vím!!! Mě je skoro jedno, čím mě zaleješ - jsem nenáročněj. :-DDD :-DDD :-DDD
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3007
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od yeti »

Kluci, nemáte někdo osobní zkušenost s nějakou elektrickou čtyřkolkou? Na chatě mám kopec jako prase a (místy klidně 30st) a jak pomalu ale jistě stárnu, tak se mi nechce běhat po zahradě s kolečkama/dvoukolákem, když něco potřebuju přemístit (třeba seno na kompost, hromadu šutrů z místa A do místa B, štěrk, hlínu...). No a protože mám mountfildí kultivátor, tak jsem si říkal, že ho využiju. Ale nechtělo se mi dávat moc kaček za vozejček a tak jsem koupil za pár kaček krásnej dělanej na bazoši. Vozejček je sice super, ale pán rozhodně nešetřil materiálm a tak je vozík i přes kompaktní rozměry kurva těžkej. Když nasadím orací kola se závažím, tak s tím sice jezdím i do kopce, ale narazil jsem na zásadnější limit - nemá to brzdy, což je problém z kopce :-/
A tak mě napadlo, než nějak bastlit brzdy na nebržděnej vozík, tak radši pořídit místo kultivátoru jakožto pohonné jedotky, něco jinýho. No a napadla mě 4-kolka a abych tam furt nerachtal s motorem, tak když už je "hen ta elektrická doba", tak pořídit elektrickou. Zatím jsem ale viděl jen profi stroje za stovky tisíc, nebo dětský. Některý ty "dětský" jsou poměrně robustní a našel jsem i 60V /1200W, což už by snad i mohlo fungovat. Cena nebyla nízká - okolo 35tis... Tak jsem se chtěl zeptat, jestli s tím třeba někdo nemáte osobní zkušenost.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od sima »

yohn píše:Za litr ji u nas uz davno nekoupis.
U nás v práci, ve fabrice jo, možná i za méně, ale je na to pořadník a spíš pro známé no.
Nebylo to myšleno jako běžně na trhu v česku.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Vladimir_xh »

Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3007
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od yeti »

To je jednak malý, druhak za nekřesťanský peníze (vzhledem k tomu, co to je) a třeťak se mi moc nechce zatím běhat. Na kultíka jsem si udělal takovou přídavnou bednu na kolečkách, funguje to podobně. Ale není to ono. Fakt se to nezdá, ale nachodím se po zahradě docela dost a ten kopec je večer na kolenách znát... ::-(((
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11889
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Traveller »

yeti píše:Kluci, nemáte někdo osobní zkušenost s nějakou elektrickou čtyřkolkou? Na chatě mám kopec jako prase a (místy klidně 30st) a jak pomalu ale jistě stárnu, tak se mi nechce běhat po zahradě s kolečkama/dvoukolákem, když něco potřebuju přemístit (třeba seno na kompost, hromadu šutrů z místa A do místa B, štěrk, hlínu...). No a protože mám mountfildí kultivátor, tak jsem si říkal, že ho využiju. Ale nechtělo se mi dávat moc kaček za vozejček a tak jsem koupil za pár kaček krásnej dělanej na bazoši. Vozejček je sice super, ale pán rozhodně nešetřil materiálm a tak je vozík i …
Písni SZ na "M a r c e l". A nebo mu cinkni, pokud tě ta věc oslovila. Ten si výše uvedené motůčko koupil myslím přímo z Isolitu v Jablonném nad Orlicí. Určitě ti řekne nějaké zkušenosti.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od sima »

yeti píše:To je jednak malý, druhak za nekřesťanský peníze (vzhledem k tomu, co to je) a třeťak se mi moc nechce zatím běhat. Na kultíka jsem si udělal takovou přídavnou bednu na kolečkách, funguje to podobně. Ale není to ono. Fakt se to nezdá, ale nachodím se po zahradě docela dost a ten kopec je večer na kolenách znát...
To ti rozumím a motůčko je určo super a fajn na jiné věci, ne, že za tím budeš denně lítat časem i na stáří do svahu, už to vyjít ixkrát za den je slušný záběr, ono se to fakt nezdá...taky bych volil když už tak svezení.
Mě ze srandy žena říká, že na motůčko mám čas, že na penzi ho dostanu :-) neví, že to už dávno budu mít jiné stroje, to už bych mohl motůčko dávno ohrát :-D pokud se penze někdy teda vůbec dožiju.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3007
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od yeti »

Mým snem by bylo tohle: https://www.youtube.com/watch?v=XcMIfd7_aBw Měl jsem to půjčený, když jsem tahal asi 10m2 a pecka. Jen korba je na seno malá :)
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Vladimir_xh »

Motucko není levné, uznávám. Vycházel jsem z tvého nástřelu elektrické 4kolky za 35.
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3007
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od yeti »

Hmm, no jo, ale to motučko za 11 mi přijde fakt přemrštěný. Kdyby to stálo 5, tak se o tom dá uvažovat.
Mně spíš zajímalo, jestli má někdo zkušenost, jak se taková čtyřkolka chová v kopci a co to udělá s případným nákladem řekněme do 200-300kg+100kg já :)
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od námořník »

spm píše:Jezis, ja tam fakt napsal mekky I? No, je videt, ze jsem to psal jeste pred prvnim kafem, fuj Nemyslim, spis se ptam, pac ten glykolovej muzu teoreticky ziskat a mel jsem prave strach, abych tim kytky nezabil uplne.

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Glykol vymeješ v pohodě a jestli to je na kytky, tak určitě nebude problém :-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
jaromir
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1078
Registrován: stř zář 09, 2009 10:41 pm
Jméno a příjmení: Jaromír
Bydliště: Úpohlavy (okr. Litoměřice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od jaromir »

yeti píše:Mým snem by bylo tohle: https://www.youtube.com/watch?v=XcMIfd7_aBw Měl jsem to půjčený, když jsem tahal asi 10m2 a pecka. Jen korba je na seno malá
Ahoj,
já jsem podobně na chalupě, kterou mám ve svahu, laboroval s různou malou technikou, protože vzhledem k věku už jsem také při používání kolečka s nákladem do kopce i z kopce cítil každý metr. Přes systém Vari s přídavnou Mulou, což je v podstatě také jakési motorové kolečko, jsem nyní pořídil nejlevnější minidumper od firmy LUMAG. Ložná plocha není velká, ale uveze to 300 kg a na trávu a listí jsem si na korbu udělal nástavbu na zvětšení objemu. Pokud by jsi chtěl bližší info případně nějaké foto, tak napiš. Jinak LUMAG najdeš na internetu...
Jaromír
Subaru Forester 2,5XT MY2009
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3007
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od yeti »

jaromir: Jo, na ty hecht a lumag dumpery jsem se díval. Hnedka, jak jsem vrátil ten cormidi a zjistil, že stojí přes 100 i ojetej... :o) Jenže cena je od 50 nahoru, což je dost na to, abych to koupil jen tak podle yůtubu. A popravdě byly důležitější věci. Ale teď to začínám zase tak pomaloučku polehoučku otevírat a šel jsem na to od nejlevnější varianty - vozejček za mounťák :-D A ty slepý uličky bych rád minul, takže děkuju za informaci, že to máš a používáš ke spokojenosti.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3007
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od yeti »

Jsem se ještě díval na ten Lumag a mají jako novinku "elektrodumper", přičemž motor je 24V 800W a nosnost to má 450kg. To mě vrací zpátky k té čtyřkolce, která má papírově silnější pohon. Potencionální problém vidím v tom, že ta čtyřkolka je čtyřkolka jen proto, že má 4kola. Jinak náhon jen na zadek, kdežto ten dumper má pásy, takže si nejsem jistej, jak by si 4-kolka poradila se zátěží v kopci... Ta 4-kolka, co jsem se na ni díval má údajně "redukci" a "diferenciál s uzávěrou" - otázkou je, čemu tak říkají.... 8() :-/ :-D
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
jaromir
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1078
Registrován: stř zář 09, 2009 10:41 pm
Jméno a příjmení: Jaromír
Bydliště: Úpohlavy (okr. Litoměřice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od jaromir »

Já jsem taky samozřejmě dlouho váhal, pak jsem ale zjistil, že jeden známý si ho koupil a tak jsem ho vyzpovídal, prohlédl jsem si to u něj a věřím mu, že s tím vozí všechno možné a bez problémů. On šel tak daleko, že si nechal udělat pevnou kovovou nástavbu a naloží to dřevem z lesa... Já mohu jen říci ze své krátké zkušenosti, že je to opravdu fortelně udělané, prakticky všechno kovové a masivní a dal jsem za to bratru cca 37 tisíc. A pásový podvozek je na svažitý terén to nejlepší, touto cestou jsem šel i u sněhových fréz... Nevím, odkud jsi, ale v případě Tvého zájmu Ti můžu minidumper ukázat.
Jaromír
Subaru Forester 2,5XT MY2009
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“