Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Odpovědět
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6347
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od cleo »

Simo - řeknu ti to takhle, plyn nemáme a barák tedy jede na elektriku a rok mě stojí cca 18 tisíc, palivo mě vyjde cca na 2 tisíce, to myslím, že docela jde.

Martas - dík, snažil jsem se :-)
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Uživatelský avatar
clay
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2276
Registrován: stř črc 07, 2010 10:53 pm
Jméno a příjmení: Michal Šprachta
Bydliště: Cerkytle - Svatá Kateřina - Borová
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od clay »

Cleo - dobrá spotřeba, ta nižší sazba na el. vytápění je znát.
Clay

Odesláno z mého Nokia 7 plus pomocí Tapatalk
Sny se mají plnit.....Subaru bez kompromisů !!!
Subaru Outback H6 3,6 2010
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od sima »

Cleo tj naprosto v pohodě,jj to bych byl taky spokojen.A krb s aku a průduchy-paráda,navíc ten přímý oheň.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49208
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od VDC »

sima píše:Tome-světla super a oprava snad taky vydrží,nedokážu posoudit,mám jen 106 kg ale věřím tvým řešením
Děkuju. Já jim musím věřit taky. Obrázek
Praxe ukáže. Obrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Subaru70 »

..o tom akumulačním panelu jsem uvažoval na chalupu, kde mám sníženou sazbu tuším 45d a je tam zima než to vytopim krbovkama. Asi to je o hodně lepší než si pouštět el. kotel co tam mám na 12kw...Ty panely se dají spustit už dneska telefonem, takže by to stálo za úvahu aspoň do jednoho pokoje.. :-/
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
krum
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 497
Registrován: čtv zář 10, 2009 10:24 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od krum »

Tyhle "akumulační přímotopy" na chalupě mám právě v kombinací s tarifem od ČEZu. Je to super, hlavně pohodlný. Jen je prej ten radiátor díky výplním fakt těžkej jako kráva (jeden mám dlouhej tak 160 cm, možná i víc, nevím přesně). Mám to od firmy EVO, dělal to ještě předchozí majitel.

Jediný, co mě trochu štve, že ten předchozí majitel tahal po celý chalupě kabely k řídící GSM jednotce, aby nakonec zjistil, že v tom místě není signál. >:-& Zatím jsem díru ve zdi pro jednotku zakryl obrázkem. 8-? Asi to budu muset ještě nějak vymyslet, když člověk v pátek večer přijede, je tam kosa. Temperuju trvale jen podlahou v koupelně a kuchyni kvůli vodě. Zřejmě aspoň pro ten velikej radiátor v sednici programovatelnej termostat s týdenním režimem...
ex :-( Subaru Impreza 2,0 WRX wagon (prodrive) MY 03, exex Impreza 2,0 GX wagon MY 01, exexex Libero 1,2 MY 92, exexexex Š 110R coupe MY 71
http://moje.auto.cz/krum/bestie.html
Rover Mini 1,3 MPI, MY 1997
http://moje.auto.cz/krum/mr-silver.html
Volvo V70 D3, MY 2015
Mini Cooper S R56, MY 2007
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Subaru70 »

a co tam dát jen lehkej topnej panel aby to nebylo tak těžký?Tyhle akumulační asi dýl vydržej s teplem a nebudou se muset tak často nabíjet..ten panel je zas jednodušší na instalaci. Do koupelny by to asi taky stálo za to aby to tam temperovalo přes zimu. Já vodu vypouštim na zimu ,ale zůstává mi plnej bojler kterej obalim aby to nezmrzlo..
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3018
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od yeti »

A co máte na těch chatách za tarif?
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Subaru70 »

..přímotopný tuším, je to 45d
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od romull »

Subaru70 píše:a co tam dát jen lehkej topnej panel aby to nebylo tak těžký?Tyhle akumulační asi dýl vydržej s teplem a nebudou se muset tak často nabíjet..ten panel je zas jednodušší na instalaci. Do koupelny by to asi taky stálo za to aby to tam temperovalo přes zimu. Já vodu vypouštim na zimu ,ale zůstává mi plnej bojler kterej obalim aby to nezmrzlo..
Pokud by byla v koupelně podlaha keramická nebo kameninová, tak je vhodným řešením i instalace sálavého infrapanelu na strop. Ten nedokáže ohřát vzduch, ale zato parádně ohřívá hmotu, a to i lidské tělo ( určitě znáte infrasauny ), takže u podlahy z dlažby vytvoří i efekt podlahového topení. Jen bacha na výšku stropu, je většinou potřeba 2,5 m, protože povrchová teplota panelu bývá okolo 80°C, ale u některých i 110°C =), tak aby nebyla i nějaká ta úprava účesu :-D
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
krum
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 497
Registrován: čtv zář 10, 2009 10:24 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od krum »

Já nevím přesně kterej, ale běží 20 hodin denně. A to je zároveň odpověď na to, proč radši akumulační přímotop než obyč. Ta setrvačnost překlene z velký části období, kdy tarif nejede...

Je každopádně od ČEZu a před aktuální vlnou zdražování elektriky mi nabídli, že když smlouvu zafixuju na pár let (tuším 5), dají mi ze starých cen slevu 20%. Takže já jsem spokojenej.

Kdybych neměl topení vyřešený (3x podlaha, 4x akumulační přímotopy, 3x kachlovej sporák/kamna, 2x krbový kamna), tak bych taky přemejšlel o infrapanelech. Akorát 200 let stará chalupa - nízký stropy, to by za chvíli všichni byli naprosto bez účesů. ;-D
ex :-( Subaru Impreza 2,0 WRX wagon (prodrive) MY 03, exex Impreza 2,0 GX wagon MY 01, exexex Libero 1,2 MY 92, exexexex Š 110R coupe MY 71
http://moje.auto.cz/krum/bestie.html
Rover Mini 1,3 MPI, MY 1997
http://moje.auto.cz/krum/mr-silver.html
Volvo V70 D3, MY 2015
Mini Cooper S R56, MY 2007
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od romull »

sima píše:Cleo tj naprosto v pohodě,jj to bych byl taky spokojen.A krb s aku a průduchy-paráda,navíc ten přímý oheň.
sima: na ty rozvody teplého vzduchu je ale potřeba dávat hodně bacha =) . Pokud se ti nelíbily rozvody vzduchu u rekuperace, tak tady se na filtry kladou ještě podstatně vyšší nároky. Někde by to šlo určitě dohledat, ale když nás na školení seznámili pánové z hygieny s tím co zachytili na výstupech do místností, tak jsme celkem koukali a brácha, který to tak má taky hned měnil filtry. Idelní jsou filtry nejen na výstupu vzduchu, ale i na jeho vstupu k vložce. Krb je zařízení které zvyšuje prašnost, ať už děláme co děláme, tak se prachu úplně nezbavíme ( a to je důvod, proč v něm žena nechce topit, i když má oheň strašně ráda, ještě raději než televizi :-D ). Jenže ten prach je nasáván k vložce, tam se při teplotě 600 a více stupňů přepálí a buď jen volným prouděním, nebo pomocí ventilátoru je potrubím hnán do jednotlivých místností. To v co se ale obyčejný prach, kterého se jinak celekm dobře zbavíme při té teplotě přemění a co bez dobré filtrace nadechneme je prý už nevydechnutelné, do plicních sklípků se to zabodne nebo se to v nich přilepí a zůstaneto v nich už napořád, takže pro všechny obyvatele domu, ale především prý pro alergiky a děti se prý jedná o velmi nebezpečnou záležitost.
Já to posoudit nedokážu, protože rozvody teplého vzduchu nemám a v krbu vlastně topím jen tak 5x za rok, protože dělá bordel :-( ......ale brácha ty filtry mění a tak dobře vidí co v nich je, je to hodně malé a hodně tvrdé, o moc horší než prach z ostravské ulice ....
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od romull »

krum píše:Kdybych neměl topení vyřešený (3x podlaha, 4x akumulační přímotopy, 3x kachlovej sporák/kamna, 2x krbový kamna), tak bych taky přemejšlel o infrapanelech. Akorát 200 let stará chalupa - nízký stropy, to by za chvíli všichni byli naprosto bez účesů.
Tak to určitě, potom už zbývá jen to dát je na stěnu a proti stěně s největší hmotou, třeba mezi okna a ne naproti oknům. Na vlasy je to blbý, ale zato hezky dokáží prohřát slavy a kosti, úplně jako když si sedneš na sluníčko :-) .
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Subaru70 »

..já mám právě koupelnu nízkou,ale dal bych to na zeď a ohřívalo by to zeď proti, která je mokrá, takže by jí to asi i prospělo.
Musím zjistit z výpisu (pokud ho najdu) kolik je ted aktuálně sazba 45d a pak spočítat náklady pokud bych tam dal 1000w panel co poběží 20h denně...
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
dulas
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 533
Registrován: čtv lis 24, 2011 9:44 pm
Jméno a příjmení: Radovan Drahorád
Bydliště: Alšovice

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od dulas »

Měli jsme home přímotopné obrazy. Už jsme téměř všechny zrušili. Spínali jsme je místo akumulaček. Přešli jsme na krbovky.
Pokud by někdo chtěl, rádi se jich zbavíme, máme jich X home různé Watáže
ex2x Subaru Legacy 2.0 LPG
ex Subaru Legacy 2.5 LPG

ex Subaru Impreza 1.6 LPG
ex
Subaru Forester 2.0 Sturbo (1999)
Subaru Outback 2.5 LPG
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“