Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Odpovědět
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od ybrcek »

davidherda píše:a jestli je tohle zděděná kuchyně, to jsi štastlivec. Já měl v kuchyni myčák, voda na nádobí se z potoka ohřejvala na kamnech. Z kohoutku tekla červeno-hnědá voda a pouze studená.
Zkusím najít foto kuchyně co jsem zdedil. Tepla voda tam zatím není.

tak nasel jsem :-D

Odesláno z debila
Přílohy
20140820_073433.jpg
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od saburafu »

Mám dotaz spíše na Jihočechy, ale nebráním se využití služeb solidní firmy, solidního řemeslníka i z větší dálky.
Potřebuji sehnat a nainstalovat záložní napájecí zdroj na čerpadlo u rozvodu vody do radiátorů od krbových kamen s výměníkem.
Prostě, když vypadne proud, což je v dané lokalitě velmi časté, tak se nestíhají kamna včas "udusit" a čerpadlo se tak díky "převaření-přetopení" odpálí.
Nemáte někdo tip, ideálně vyzkoušenou firmu, řemeslníka, který by dokázal nabídnout funkční a kvalitní řešení pro instalaci ve Vyšším Brodě (nejjižnější město ČR)?
Sháním to od A do Z, tedy včetně zařízení, ale pokud by bylo nutné pořídit zařízení samostatně a firma/řemeslník by provedli jen montáž, i to je možné.
Budu rád také za případné tipy na konkrétní zdroje, které máte např. vyzkoušené nebo máte přímo doma, na chalupě.
Nepotřebujeme nijak zvlášť dlouhou dobu pro záložní napájení, ale představuji si to alespoň kolem 5 hodin.
Předem moc děkuji za případné reakce.
Uživatelský avatar
davidherda
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5783
Registrován: ned led 04, 2015 2:11 pm
Jméno a příjmení: David Herda
Bydliště: podhradí Křivoklátu

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od davidherda »

ybrcek píše:Zkusím najít foto kuchyně co jsem zdedil. Tepla voda tam zatím není.

tak nasel jsem

Odesláno z debila

dřez, sporák, lednice, to je normální kuchyň =) a von si stěžuje, dyť to tam bylo lepší než to máš teď :-DDD

Outback 2.5X MY16 -Modrák
BRZ 2.0 MY13-BRZo
Outback 2.0D MY12 - služebáq
Outback 2,0D MY16-Goldback -ex
XV 2,0i MY18-iXVestr -ex
Forester 2,0XTi MY02-Silvestr -ex
Forester 2,0X MY03-Modrestr -ex
Forester 2,0X MY04-Pinkrestr-ex
Forester 2,5XT MY09-Černestr-ex
Uživatelský avatar
davidherda
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5783
Registrován: ned led 04, 2015 2:11 pm
Jméno a příjmení: David Herda
Bydliště: podhradí Křivoklátu

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od davidherda »

saburafu píše:Mám dotaz spíše na Jihočechy, ale nebráním se využití služeb solidní firmy, solidního řemeslníka i z větší dálky.
Potřebuji sehnat a nainstalovat záložní napájecí zdroj na čerpadlo u rozvodu vody do radiátorů od krbových kamen s výměníkem.
Prostě, když vypadne proud, což je v dané lokalitě velmi časté, tak se nestíhají kamna včas "udusit" a čerpadlo se tak díky "převaření-přetopení" odpálí.
Nemáte někdo tip, ideálně vyzkoušenou firmu, řemeslníka, který by dokázal nabídnout funkční a kvalitní řešení pro instalaci ve Vyšším Brodě (nejjižnější město ČR)?
Sháním to od A do Z, tedy včetně zařízení, ale pokud by bylo nutné pořídit zařízení …
Co vím, lze to provizorně řešit autobaterií.

Tohle je přesně důvod, proč jsem šel do akumulačních kachlových kamen, a né do kachlových kamen s výměníkem

Outback 2.5X MY16 -Modrák
BRZ 2.0 MY13-BRZo
Outback 2.0D MY12 - služebáq
Outback 2,0D MY16-Goldback -ex
XV 2,0i MY18-iXVestr -ex
Forester 2,0XTi MY02-Silvestr -ex
Forester 2,0X MY03-Modrestr -ex
Forester 2,0X MY04-Pinkrestr-ex
Forester 2,5XT MY09-Černestr-ex
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od ybrcek »

davidherda píše:

dřez, sporák, lednice, to je normální kuchyň a von si stěžuje, dyť to tam bylo lepší než to máš teď
:-D :-D :-D
seš kun woe
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od saburafu »

davidherda:
Asi ano, ale chci, aby to bylo profesionálně a kvalitně zajištěné. Nechci to mít "samo-domo".

Třeba se tu najde někdo, kdo to řešil.
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od ybrcek »

saburafu píše:Mám dotaz spíše na Jihočechy, ale nebráním se využití služeb solidní firmy, solidního řemeslníka i z větší dálky.
Potřebuji sehnat a nainstalovat záložní napájecí zdroj na čerpadlo u rozvodu vody do radiátorů od krbových kamen s výměníkem.
Prostě, když vypadne proud, což je v dané lokalitě velmi časté, tak se nestíhají kamna včas "udusit" a čerpadlo se tak díky "převaření-přetopení" odpálí.
Nemáte někdo tip, ideálně vyzkoušenou firmu, řemeslníka, který by dokázal nabídnout funkční a kvalitní řešení pro instalaci ve Vyšším Brodě (nejjižnější město ČR)?
Sháním to od A do Z, tedy včetně zařízení, ale pokud by bylo nutné pořídit zařízení …
newím jaký má tvuj kotel el.příkon ale toto by mohlo vyhovovat

https://www.himalaj.cz/zalozni_zdroj_w360

popř nějaký malý agregát s elektronikou ale to bude násobně dražší

https://www.himalaj.cz/zalozni-zdroj-mv500-sinus
https://www.himalaj.cz/zalozni_zdroj_mv1800
Naposledy upravil(a) ybrcek dne úte říj 31, 2017 8:56 am, celkem upraveno 2 x.
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od ybrcek »

saburafu píše:davidherda:
Asi ano, ale chci, aby to bylo profesionálně a kvalitně zajištěné. Nechci to mít "samo-domo".

Třeba se tu najde někdo, kdo to řešil.
já řeším náhradní zdroje pro HZS,
ale to je jako vzít kulomet na komára

edit. jinak počítej že životnost aku je omezená počítej cca 4 až 5 let u agregátu zase budeš bojovat s tím , že to musíš sem tam nahodit aby se to proběhlo, jedno či to bude nafta nebo benzín, šel bych do aku UPSky, jen holt jednou za čas koupíš baterky.
já mám podobný problém , že mi bez proudu nejede darling a tak si ani nespláchnu :/ ale 3 fázová UPSka to už je raketa, takže jak začne fučet napouštíme kýble s vodou
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od RadekN »

saburafu píše:Mám dotaz spíše na Jihočechy, ale nebráním se využití služeb solidní firmy, solidního řemeslníka i z větší dálky.
Potřebuji sehnat a nainstalovat záložní napájecí zdroj na čerpadlo u rozvodu vody do radiátorů od krbových kamen s výměníkem.
Prostě, když vypadne proud, což je v dané lokalitě velmi časté, tak se nestíhají kamna včas "udusit" a čerpadlo se tak díky "převaření-přetopení" odpálí.
Nemáte někdo tip, ideálně vyzkoušenou firmu, řemeslníka, který by dokázal nabídnout funkční a kvalitní řešení pro instalaci ve Vyšším Brodě (nejjižnější město ČR)?
Sháním to od A do Z, tedy včetně zařízení, ale pokud by bylo nutné pořídit zařízení …
Řeším v podstatě to samé na příští zimu, ale nechci se spokojit pouze se záložním zdrojem. Co když se neroztočí čerpadlo? (bordel v systému, vadný kus atd..) Každý topenář mi říká, že to stačí a když to náhodou bouchne, pojišťovna proplatí... No jako minimum chci ještě dochlazovací smyčku, hlasitý zvukový alarm, když stoupne voda k 90°C (ať stihne případně manželka z obýváku utéct i s malou) trojcestný ventil přímo u krbovek, poté trojcestný ventil na 40-50°C u bojleru, trojcestný ventil na 70°C u akumulační nádrže (+ manuální ventily, když bych chtěl TUV nebo AKU natopit hned) a to vše v kombinaci s plynovým kotlem. Pak by to mělo fungovat asi takto..

1. Přijdu domu a roztopím krbovky
2. Postupně se začne ohřátá voda čerpat do všech radiátorů
3. Když stoupne teplota na zpátečce nad 40°C, radiátory jsou prohřáté a začne se ohřívat TUV
4. Postupně se termostatickými hlavicemi uzavírají radiátory
5. Teplota stoupne nad 70°C, radiátory jsou tedy na svém max. výkonu nebo jsou již přivřené/zavřené a v tu chvíli se začíná natápět AKU.
6. Kamna furt jedou na max. výkon, na noc ještě naložím co se vejde.
7. Ráno kamna vyhaslá, čerpadlo točí teplou vodu z AKU.
8. Jakmile se vybije AKU, vypíná čerpadlo u kotle, pustí se proud do plyn. kotle, který temperuje jen na nějakých 18-19°C

9. Přijdu domu a roztopím krbovky
10. Postupně se začne .... atd ;-D
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od saburafu »

ybrcek:
Díky za informace a tipy. Bohužel, typ čerpadla, co je u mamky, si budu moc zjistit až v příštím týdnu, takže to zatím řeším jen v rovině sondování a předvýběru vhodného výrobce či řady zařízení. Neznám zatím energetickou náročnost pro napájení a s tím související potřebnou kapacitu záložního zdroje.
S průběžnou nutností výměny akumulátoru/ů počítáme. To je bohužel nezbytné zlo.

RadekN:
Díky za vyčerpávající informace. Ve stávající "konfiguraci", jestli to v tomto případě tak mohu nazvat, to chceme nechat, tzn. bez větších úprav a změn ve vedení apod. Nyní jsme nechali vše zrevidovat, dotlakovat expanzku a nyní už jen dořešit ten záložní zdroj.
Tebou zmiňovaná opatření jsou zajímavá a určitě velmi jistící.
Stávající provedení nám slouží už řadu let a čerpadlo je zánovní, takže my půjdeme určitě zatím pouze cestou náhradního napájecího zdroje.
Ta zvuková signalizace přehřátí vody je užitečná, to by se mi líbilo.
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od RadekN »

subarufu:

Když to ořežu o vše nepodstatné, tak pokud jsou kamna v obývacím prostoru, záložní zdroj a dochlazovací smyčku beru jako nutnost, bez které bych do toho nešel. Pokud bych měl kamna na chodbě, vystačil bych si jen se záložním zdrojem, i když to není ideál.

Stačí ti dostat ke kamnům 2 trubky na vodu a máš to bezpečné i s dochlazovací smyčkou :). Ale je fakt, že to může být někdy dost problém.
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od saburafu »

RadekN:
Rozumnému zabezpečení bych se nebránil, ale s místními, tzn. vyšebrodskými řemeslníky, to nejsem schopen dát do kupy a topenář nejsem, takže si to sám nedokážu zajistit.
Ostatně, ten záložní zdroj měl zajistit místní topenář, ale nedokázal to ani se zadáním na přelomu července/srpna <:-< >:-& Ano, od té doby má objednávku na zajištění a instalaci zdroje a do teď nebyl schopný a pořád jen samé výmluvy. Po takových zkušenostech jsem alergický na výkřiky po západních platech apod., co jsou teď mezi lidmi hrozně v módě ,,|,, (>_<) ,,|,,
Bohužel v místě a okolí není moc velký výběr v případě firem/řemeslníku z tohohle oboru.
Proto jsem se do toho vložil takhle pozdě, v topné sezóně. Už mi došla trpělivost.
O nikom v bližším okolí nevím, nebo jsem zatím nikoho nesehnal, kdo by to zajistil, tak jsem to začal řešit sám a na zapojení zkusím pak sehnat elektrikáře. Uvidíme. Když tak zjednám řemeslníka i z větší dálky, hlavně když bude solidní. V takovém případě si rád připlatím.
Mamka má ty krbovky v předsíni v bytě, takže v obytném prostoru. Topí pouze dřevem a nočními briketami. Zatím k žádné kalamitě nedošlo, až na několik odpálených čerpadel při výpadku proudu, tak to snad u téhle statistiky i skončí.
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od RadekN »

Tak v tom případě kup toto UPSko http://kamna.astranet.cz/zalozni-zdroje ... sove-astip a dost možná si to nainstaluješ i sám :).
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od spm »

Neni lepší už vzít nějakou počítačovou? Mi ta cena přijde dost přepálená... když vezmu tu jejich S2 variantu, tak v podobné kapacitě s akumulátory (2x7,2Ah) je třeba tohle: https://www.alza.cz/apc-back-ups-bx-140 ... 356828.htm a stojí to skoro půlku...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
JackeOb
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 752
Registrován: úte črc 14, 2015 11:09 pm
Jméno a příjmení: Jakub H
Bydliště: Polička

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od JackeOb »

Zkusenejsi poradi, ale tusim ze UPS pro PC nema na vystupu klasickou sinusoidu a cerpadlo by s ni mohlo mit problem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“