Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Odpovědět
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49180
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od VDC »

Včera jsem se většinu dne drapal s těma trubkama odvětrání. Bylo to celkem sraní. Musel jsem vyrobit úhlový díl, abych prošel nad odpadem z horní koupelny. Plast jsem provařil tím termonožem na polystyren a pak jsem to přelepil hliníkovou páskou, pro jistotu, aby to těsnilo.
Vložil jsem tam díl na záchyt kondenzátu, ale bez napojení na odpad, jen na odpar. Děj se vůle boží, já věřím, že to bude fungovat.
.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
.
Pak jsem dostal několik rad, abych oizoloval tu odpadní rouru od záchodu v patře, že to bude dělat kravál. Byla z půlky zanořena ve stropě, tak nebylo možný jí jednoduše něčím omotat. Tak jsem z boku na pěnu nalepil pruhy extruďáku a trubku jsem opěnil. Aby mi ta pěna z toho nepadala, tak jsem udělal tejpovej šalunk. :-)
Obrázek
.
Než pěna zavadla, tak už jsem začal dělat sádroš. Ve stropě budou led bodovky, tak jsem vyměřoval a vyřezával díry na bodovky a ventilátory a protahoval elektriku.
Tejpy jsem pak sundal, pěnu zaříznul, dopěnil a strop dozavřel.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14844
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Tapan »

Tvl. dělat si vlastní tvarovky, tak daleko jsem ještě nedošel :-D a ta izolace... Hele věřím, že to bude fungovat, ale fakt bych neměl koule to udělat někde na zakázce, protože kdyby to nefungovalo, tak o ty koule přijdu :-D Jen u toho záchytu kondenzátu...jako moc Ti přeju, aby se vůle Boží slučovala s tvými požadavky na užívání stavby, ale na tohle já jsem pes. Ovšem jestli to máš těsný, nejhorší, co se ti může stát, že ti na hlavu bude kapat studená voda z ventilátoru. Některý ventilátory mají tak hezkou konstrukci, že by jim to asi nemuselo vyloženě vadit.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49180
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od VDC »

Štěpáne jak dlouho jste ten domek stavěli ?
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14844
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Tapan »

Hele asi rok, ale jen proto, že se 2 měsíce rozhodovali, jestli to v tom močálu zvednout ještě o šár šalovek nebo ne, a taky byla dlouhá zima, vnitřky jsou hotový od ledna.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49180
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od VDC »

Nojo Štěpáne, u novostavby si ty trasy naplánuješ i bez speciálních tvarovek. Tady to jinak nešlo. :-) To vedení těsný rozhodně je, to jsem důkladně slepil. Tak pokud by od někud měla případně kapat voda, tak jedině z toho ventilátoru. Ale protože ta trasa není dlouhá, tak celkem věřím tomu, že k tomu nedojde a bude to fungovat.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14844
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Tapan »

Naopak, mně by se často hodily speciální tvarovky i v novostavbě. Zkus si dát odpad v padesátce vyústěný 90 kolenem do desítky příčky :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49180
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od VDC »

Já myslel, že to myslíš ironicky. :-D Zrovna ty vzduchový tvarovky mají celkem úzkej sortiment, tak tam jsem moc možností neměl. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19119
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od hamoun »

ale ne .. to byla jasna pocta .. :) ... jako mazec .. ja cekam, az dojdes na neco, co kdyz neumis, neudelas ... zatim jen obkladac a vodar a to jen proto, ze na to nemas cas :)

z dvouradkove rady Tapana vykouzlis nejakou tvarovou sfini, kterou navic Tapan pochvali ... ja bych si s nim dlouze psal po sz a pak mu jeste nekolikrat volal a chtel fotky jako inspiraci :)

nojo ... no .. rad bych napsal, kazdy umime neco a pochvalil se .. ale ... :-DDD
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14844
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Tapan »

Peťo, ty taky umíš spoustu věcí! Třeba...SAP nebo co to děláš. My ostatní radši ani nechceme vědět, co to je. Tak moc se toho bojíme :-) Vzkazky, že ta zkratka znamená Slzy A Pláč, rozhodně nevznikly náhodou :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24328
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od sima »

Předseda tj škoda slov, chvály na něj, zahlcuje nás jen svými počiny, mě to až kolikrát nedělá dobře :-D tolik práce a umu a to neskutečné rychlé tempo ... mluvili jsme o tom v pátek večer se Šamanem u nás na chalupě u píva :-) darmo mluvit, tu říkával jeden člen ve svých legendárních raportech :-)
Tapane, stavět barák, není co řešit, musíš mít o práci vystaráno, bez poklonků, realita.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14844
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Tapan »

Šímo dík. Práce je jak se říká po kokot, ale to není o nějakém umu, to je jen zoufalství lidí ve snaze najít někoho, kdo není úplnej lempl :-D
To si takhle jdeš pro podpis souseda, že souhlasí se stavbou na vedlejším pozemku a cestou domů si mlhavě uvědomuješ, že vlastně děláš projekt na drobné stavební úpravy zpracovny ovoce, tedy potravinářského provozu, což jsi nikdy nedělal, nemáš s tím zkušenosti a nemáš na to ani čas. Nebo ti jeden zákazník nezaplatí, visí ti dvě kila, z nichž aspoň část dostaneš až s pomocí právníka a když to konečně dořešíš, najednou tomu právníkovi stavíš barák. Já nechápu, co dělají lidi, kteří na to studovali a mají to jako hlavní pracovní náplň, ale asi je nich nějak málo nebo co. Pak že je málo jen zdravotních sester.
Edit: a karosářů samozřejmě :-D
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24328
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od sima »

To si nemyslím, čtu tě...že máš práce po několik kokotou :-) tj zcela jasné. To mají i ti co mají jak bych tak řekl, jiný přístup k dílu, či jsou dokonce lemplové, bo lidi nejsou, teda jsou :-)
Tvůj upravený příspěvek jsem četl až po vložení mém. Taky to nechápu, kde všichni jsou, se na to buď vysrali, nebo jak je známo, v tomto oboru jsou momentálně slabé ročníky, dlouhodobě jo.
Nervy to někdy musí být, slyšel jsem pár historek o začátcích, o pohledávkách, o sporech, dej pokoj, já bych na to asi neměl žaludek :-/
Edit 2: vlastně vím proč je takový převis poptávky po řemeslníků. VŠ vychrlí každoročně nesmyslné objemy "chytrých" lidí a ti lidi se pak nějak musí uživit, tak se vymyslí holt něco "nepostradatelného" nějaký ta činnost od stolu... a ti lidi pak dělají mnohdy jen pakárnu těm co ještě něco dělají, vytvářejí, na něco dohlížejí, ochraňují, normálně pracují. Samozřejmě to neplatí zdaleka u všech, ale ty počty věčných studentů se někde musí nakonec uchytit, něčím se uživit a jsou ty počty obrovské. No a když tohle vše funguje, ještě pořád ano, tak proč by se někdo dál živil rukama, či to vůbec zkoušel...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
wasrman
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: úte dub 10, 2018 11:11 pm
Jméno a příjmení: Jiří Vodička
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od wasrman »

VDC píše:Včera jsem se většinu dne drapal s těma trubkama odvětrání. Bylo to celkem sraní. Musel jsem

Ahoj Tome už chápu proč jsi nechtěl resp.vůbec nemohl napojit úkap z kondenzátu do odpadu.
Zaizolování odpadního potrubí jsi provedl originálně >B-) >B-)
A jak píše štěpán u zákazníka vyrobit origo tvarovku na odvětrání bych si nedovololil.
Tak ať vše dobře slouží ,,,,| (*_^) |,,,,
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od RadekN »

Tapan píše:Šímo dík. Práce je jak se říká po kokot, ale to není o nějakém umu, to je jen zoufalství lidí ve snaze najít někoho, kdo není úplnej lempl
To si takhle jdeš pro podpis souseda, že souhlasí se stavbou na vedlejším pozemku a cestou domů si mlhavě uvědomuješ, že vlastně děláš projekt na drobné stavební úpravy zpracovny ovoce, tedy potravinářského provozu, což jsi nikdy nedělal, nemáš s tím zkušenosti a nemáš na to ani čas. Nebo ti jeden zákazník nezaplatí, visí ti dvě kila, z nichž aspoň část dostaneš až s pomocí právníka a když to konečně dořešíš, najednou tomu …
Studoval jsem pozemní stavby 10 let a nikdy jsem to nedělal. Takže nemáš zač, jsem rád, že díky mě máš víc práce :-D
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22730
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od spm »

Hele a ono znate nejakej jinej, uplne libovolnej, obor, kde by byl prehrsel schopnejch lidi? :-DDD

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“