Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Odpovědět
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od petr »

vypadá to hezky, já to skoro vše kutím motorovkou tak to tak dokonalé není , ale tam kde to nejde schovat tak tak jsou ty mašinky k nezaplacení, akorát ne všechny mám a musím si je půjčovat ....
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49150
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od VDC »

Vypadá to moc pěkně !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
janos666
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 340
Registrován: úte pro 17, 2019 1:11 pm
Jméno a příjmení: Petr Janošík
Bydliště: Kašperské Hory

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od janos666 »

petr píše:vypadá to hezky, já to skoro vše kutím motorovkou tak to tak dokonalé není , ale tam kde to nejde schovat tak tak jsou ty mašinky k nezaplacení, akorát ne všechny mám a musím si je půjčovat ....
Tady bude právě celá konstrukce víceméně pohledová, tak se snažím aby to pěkně sedělo a vypadalo. Motorovkou je to především rychlejší, ale s tou mi to ani popravdě moc nejde. Kocourem s lištou je to hlavně čistý a přesný řez. Defakto na řezání nepoužívám nic jiného. Pak jen flexu na zabroušení a dočistění a nakonec dláta na dlaby atd.
Subaru Impreza GT 200kw - víkendovka
Mercedes Benz E400 - 285kw
VW Touareg 3.0TDI - 165kw - pracant
Opel Manta B GT/E r.v.1980 - trocha "historie"
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od petr »

tak jsem dnes konečně dokončil nátěr střechy, byl to boj moc mě to nebavilo, taková nudná práce navic furt na laně v různých pozicích, holt už jsem cítil že mi není 20, jeden nátěr základem na lehké kovy a jeden vrchní nátěr komaprim 3v1, váhám jestli dát ještě další vrstvu, prodejci doporučujou 2 nátěry , ale mě se teda moc nechce , navíc barva taky není zadarmo a mám pocit , že když je větší vrstva tak o to dřív se to má snahu loupat, udělal jsem tentokrát pokus, jednu ze čtyř stran jsem natřel 2x jen základem, dle doporučení souseda a nejen jeho , dělá to tak roky a nic se mu neloupe ani nerezne , já se s tím vždy sral, dával i vrchní nátěr a po pár letech se to loupat vždy trochu začalo , tak jsem zvědavý , doufám , že to bude držet aspoň zase 10 let nejlíp víc
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od sima »

Něco na těch vrstvách kolikrát bude, dle mě jsi udělal pro věc dost, hlavně, že tě jištění podrželo :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od petr »

jojo jištění naštěstí vydrželo , párkrát jsem si sklouzl , ale naštěstí žádné drama , většinou jsem si šlápl na lano a sklouzl kousek , nejhorší je udělat první nátěr , pak už to tolik neklouže a drží to o dost víc , myslíš teda že mám dát ještě jeden nátěr, nebo se na to vykašlat? sám nevím :-/
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od sima »

To bych kecal, kdybych ti teď nějak radil! Sám bych měl dilema. Nepomůžu ti v rozhodování, je to tvoje střecha, víš jak...sorry.
Ale můžu se určitě optat kámoše, co se tímhle teď přivydělává, čistí střechy a natírá je, to by snad k něčemu bylo.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od petr »

jojo , zkušenosti z praxe se cení, prodejcům už moc nevěřím, ti jen tlumočí co jim dodavatel řekne, pořád vidím tu sousedovou střechu , pořád jen základ jednou za pár let a má pokoj a ti co se s tím serou včetně mě tak navíc broušení , loupání a uplně nejhůř dopadají střechy co natíraly firmy vodou ředitelnými barvami
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od sima »

Petře nepotěším tě. Prý když už jsi zvolil takový postup- "nějaký" základ+ komaprim 3v1 vrchní, tak určitě by on dal ještě jeden nátěr, že by si to zákazníka ani u sebe nelajzl jinak. Jinak on by dal jen dvě vrstvy komaprimu 3v1, protože prý obsahuje jak složku základovou, tak svrchní, laicky řečeno, nějaký jiný základ dávat už je zbytečné, spíš by to teda moc nemíchal s něčím jiným, prostě komaprim dvě vrstvy a hotovo. Takhle to dělává léta a zatím vše drží.
Ale to asi Petře víš, možná jsi chtěl ušetřit na té základovce, to nevím zas já, jak jsi to měl :-)
On má postup takový- obletí střechu, nejhorší místa vezme kotoučem, pak celou střechu wapkou o tlaku min. 160 Bar, s nižšším tlakem to ani nezkoušet. Že ta wapka vezme opravdu všemocně téměř všechno.
No a teď našel novou barvu, tu v krámku to míchá jeden, prý název U2100, kámoš byl zrovna na stavbě, na střeše či kde, tak neručím-e za správný název barvy...já jí teda zatím nenašel, když tak se optám v krámku, či kámoše znovu. Ale to pro tebe už nemá stejně význam.
Ta barva je prý mocná, obsahuje základ, vršek, antirez- syntetika samozřejmě, vodní taky zásadně nepoužívá. A je taková pevná, přitom pružná, přilnavá.
Té dá dvě vrsty a hotovo, prý má z té barvy a práce i radost pak, akorát smrdí hutně no :-)
Ještě když to chce člověk na co nejdéle " napořád", tak se plácnou víc přes kapsu a dát tam tužidlo, že v téhle kombinaci se natírají třeba kostely...
Že jsou barvy drahé, podražili jooo ví to, sám to vzpomněl, jako vše pomalu dnes.
Nahodil sám ceník- za metr střechy přibližně 240-250 kč/metr dle barvy. Je v tom sakumprdum vše- matrjoš- barvy- dvě vrstvy, růčo odrez kotouč, vercajk-wapka, práce.
Bez matrjoše čistě práce ála 120 kč/metr. S tím, že to samozřejmě nejen natře, ale i odbrousí co je třeba a ovapkuje řádně vše.
Je to kámoš od učňáku, co dělál, dělávál vždy pořádně, jinak to neuměl, teda s tím nej přesvědčením vše. Všeuměl, řemeslník pomalu na vše, malíř a muzikant :-) hrával jsem s ním dlouhé roky v kapele, on pak přešel na čas do Mňágy, v jejich nej začínajícím vzestupu, nejdivočejší doby, hodně náročné hraní :-) přežil to docela ve zdraví, jiní tolik už zase moc ne :-) pak se jednoho dne co vyjeli na turné na benzince rozloučil a stopl si auto domů, že už ho to nebaví, moc komerc na něj. To jen pro dokreslení, že to není žádný týpek v očích jen dolárky a ojebat, přesný opak je on.
Tož tak.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
clay
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2271
Registrován: stř črc 07, 2010 10:53 pm
Jméno a příjmení: Michal Šprachta
Bydliště: Cerkytle - Svatá Kateřina - Borová
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od clay »

Ahoj Šimo to mne také zajímá, prosím upřesnit tu novou barvu. Čeká mne to příští rok a škoda, že je ten kámoš tak daleko, měl by kšeft. Clay

Odesláno z mého Nokia 7.2 pomocí Tapatalk
Sny se mají plnit.....Subaru bez kompromisů !!!
Subaru Outback H6 3,6 2010
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od sima »

Jj je mě to jasné, že to info silně pokulhává, skrz to určení barvy, zjistím to. Když tak se připomeň, zítra to nejspíš nestihnu, zavolám a stavím se do toho krámku, tam je jedna veliká výhoda, že ho vlastní člověk co tam i prodává a je hlavně z oboru, dokonce i ještě maká jako řemesník- natěrač apod.
No škoda no-daleko, on je sice dobrodruh, nemá problém s čímkoliv, ale tohle by se asi nevyplatilo, nevím, můžu se zeptat :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od petr »

díky moc za info , asi to ještě zkusím jednou natřít, už jen proto abych měl klid sám pro sebe, žralo by mě to, tu základovku jsem dával přimo od komaprimu přimo určenou na pozink a lehké kovy tak by to mělo být ok , pozink je potvora tak mi bylo řečeno že základ je základ a jistota, no ono je problém že za ty roky je tam už hodně různých vrstev tak nikdy asi není jisté kde se co odloupne , ještě aby bylo počasí , ale to asi ještě bude
nicméně je tato informace další impuls k tomu abych nebyl zdechlý a dokopal se natřít to teda ještě jednou :-D
jinak ceny za ty nátěry jsou různé od toho jaké má člověk představy a co vše chce, nicméně tady u nás mají všichni práce tak na rok dopředu a když jsem zmínil jehlanovou střechu a práci na laně tak jsem nebyl schopen sehnat v rozumném termínu nikoho a za těch pár dní co mě viděli kolemjdoucí na střeše, bych měl zakázek taky asi na rok , několik lidí se mě ptalo jestli bych jim taky nenatřel střechu, ani náhodou teda :-D je fakt že člověk má krásný výhled shora opálí se líp než u moře :-DDD
Naposledy upravil(a) petr dne čtv zář 16, 2021 7:29 pm, celkem upraveno 1 x.
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od sima »

Tak v tom případě se ještě optám, zda když je základ komaprim, zda je třeba hodit druhý svršek. Já si i myslel, jestli jsi neměl základ komaprim, ale přímo jsi to nezmínil. Jen dnes už mu volat nebudu, zítra v práci si ani neuseru, tak se když tak připomeň o víku, či v pondělí, kdybych to náhodou zasklil.
Eee a ty jsi měl podklad, střechu připravenou jak?
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od petr »

wapkou , pak ještě špachtle a kartáče na to co nevzala wapka , no fujtajbl to bylo , to natírání už je brnkačka oproti přípravě, právě proto mě vytáčí postup souseda, ten to ojebává nic nečistí natře jednou základem a má roky klid a nic se neloupe, natírá zase asi častěji
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od sima »

Jj no, každý má svůj postup, ale jak říkáš, kdo ví jak často to natírá.
Ještě říkal, že po první vrstvě barvy, tam kde je to špatné, tak se barva po zaschnutí nechytí a naleptá špatný povrch, či spíš se nechytí, tak to ještě znovu vezme, šimrglem 200 klidně, že se to přímo před očima odlupuje jakoby. Ale to už to trochu motám, jakou barvu měl na mysli apod, to už jsou ty zkušenosti no...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“