Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Odpovědět
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od masha »

Ježiš já už chci taky svítit


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
clay
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2270
Registrován: stř črc 07, 2010 10:53 pm
Jméno a příjmení: Michal Šprachta
Bydliště: Cerkytle - Svatá Kateřina - Borová
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od clay »

Stačí spojit dráty...od pantáty nade vraty.

Odesláno z mého Nokia 7.2 pomocí Tapatalk
Sny se mají plnit.....Subaru bez kompromisů !!!
Subaru Outback H6 3,6 2010
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14820
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Tapan »

Pánové, je tu někdo, kdo trochu víc rozumí betonu (Romane?). Dělali jsme jednu desku, nedopadla úplně podle představ, ovšem jsem přesvědčen, že nám tam dodali jiný beton, než byl objednán. Beton bylo nutné zpracovávat VELICE rychle, ani při celkem výrazném přiředění po půl hodině už nešlo normálně tahat rovinu latí a po hodině od vykládky z mixu už šel leda uplácat lopatou a dalo se po něm chodit. Co víc, na místě, kde jsme začínali, byl beton, ještě než jsme skončili, tvrdý a udělaly se na něm praskliny. Dojel jsem pro geotextilii, zakryli jsme s ní desku a začali jsme hned kropit, takže žádný další rozvoj trhlin nenastal.
Dle dodáku zahájení vykládky ve 12:20 (tak nějak to skutečně bylo), plnění míchačky dle dodáku 11:58 (betonárka je 6 km od místa stavby, tedy taky není důvod nevěřit), přiložená fotka byla pořízena v 15:36, přičemž praskliny byly zpozorovány o něco dříve (lehce po třetí). To asi není úplně normální? Bylo ten den teplo, ale denní maximum tak 22 stupňů a slunečno (na dodáku teplota 16 stupňů první mix, 21 stupňů druhý mix), žádný třicítky. Beton C16/20 X0 S3, tedy standard, co na desky bereme...když nebetonujeme úplně od rozbřesku, kropení obvykle zahajujeme druhý den, protože ještě navečer to je "živý".
Praskliny viz fotka.
Přílohy
IMG_20200827_153629.jpg
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Tomiq
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1487
Registrován: pát říj 18, 2019 12:57 pm
Jméno a příjmení: Tomáš P.
Bydliště: Praha - Východ

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Tomiq »

Štěpáne to je hodně divný a rozhodně to není standardní chování směsi.
Naposled jsem dělal desku na náš barák, měl jsem stejný beton co Ty - deska 130 m2 obdélník, byly celkem 3 mixy a krom toho, že jsem ho musel nechat na začátku přidat trochu vody, protože to bylo moc hustý, tak jsem krásně stihl roztahat latí, potom zvibrovat hrazdou (jako litou podlahu), aby to bylo hladký a vždy jsem to krásně stihl do dalšího mixu, takže zpracovatelnost tak 45 min úplně v pohodě (každý mix). A jak píšeš, po skončení betonáže to bylo ještě živý tak hoďku dvě a kropil jsem to až další den (a to jsem to betonoval v červnu, takže nebylo zima a vlhko).
Jediný co mě napadá, je jaký bylo podloží desky - jestli to nebyla nějaká zhutněná zemina, hrubozrnný štěrk velké frakce, nebo suť, která byla suchá a nasákavá, takže by Ti vytáhla vodu ze směsi od spodu... :-/
Kropil jsi to před betonáží?
Jinak bych to normálně reklamoval u betonárky, ať se na to přijedou podívat.
Subaru Forester 2.0 MT 2006
ex Subaru Outback 2.5 MT 2002
ex Subaru Outback 2.5 MT 2002
ex Subaru Legacy 2.0 MT 1999
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14820
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Tapan »

Pod deskou je 10 cm štěrku 11/22 a pod tím zhutněný výkopek, mezi vrstvami dvoustovka geotextilie. Vzhledem k tomu, že kolem baráku stojí voda (problém se spodní vodou byl už při betonáži pasů a kolem šalovek to nikdy pořádně nevyschlo, kde je stržená skrývka a nevytáhnou to rostliny, tam stojí voda a žije kolonie žab, sucho tam ještě letos nebylo, a to jsem to několikrát bral kalovkou. Takže na něco jako přesušené podloží bych to neviděl.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Tomiq
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1487
Registrován: pát říj 18, 2019 12:57 pm
Jméno a příjmení: Tomáš P.
Bydliště: Praha - Východ

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Tomiq »

Aha, jo to je ta bažina :-D
V tom případě mě už nic nenapadá, takže jedině reklamovat.
Reálně jde o to, jak jsou ty trhliny velký - pokud jen povrchový, tak bych to moc neřešil, ale tuhle betonárku bych už příště asi nevolil...
Subaru Forester 2.0 MT 2006
ex Subaru Outback 2.5 MT 2002
ex Subaru Outback 2.5 MT 2002
ex Subaru Legacy 2.0 MT 1999
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14820
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Tapan »

Jestli jsou povrchový, to vážně nevím, to bych to musel vyříznout :-)
No on byl problém i jinde, jak se to velmi těžko zpracovávalo, nestíhali jsme a poslední část už rovinu úplně nepřipomíná, tam je to vážně srovnané jen lopatou, latí to byl marnej boj. Uvidíme, co dozor, tloušťku tam desku má a v nejvyšším místě je asi cenťák a půl nad. Podle mne by stačilo srovnat potěrem. Ale je to provar, co měla být práce na 3 hodiny, s tím se budu ve výsledku srát několik dní.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Tomiq
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1487
Registrován: pát říj 18, 2019 12:57 pm
Jméno a příjmení: Tomáš P.
Bydliště: Praha - Východ

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Tomiq »

Jojo, to mi povídej.
No pokud ta přebetonovaná plocha není moc velká, tak bych jí spíš vzal velkou bruskou na beton - vyjde to ve finále levnějc, než stěrkovat většinu plochy...
Subaru Forester 2.0 MT 2006
ex Subaru Outback 2.5 MT 2002
ex Subaru Outback 2.5 MT 2002
ex Subaru Legacy 2.0 MT 1999
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14820
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Tapan »

Ne, to jsme se nepochopili, kde jsme o chlup výš, tam bych to neřešil, do dvou cm na desce je tolerovatelné, spíš jen že povrch není hladký, nejde na to dát ipa tak jak to je. Jedná se asi o 20 procent plochy, kterou by bylo potřeba srovnat. Jen tedy úplně nevím čím, aby to bylo správně, napadl mě nějaký jemnější potěr. Jedná se jen o výplň, která pod ipou následně nebude mechanicky namáhána, pevnostně bude deska v pohodě (moje domněnka je, že je to nějaký beton na mostní pilíře, do bednění, vím, že z téhle betonárky jezdí k dálnici, možná měli připraveno na plnění mixu a odřekli jim objednaný beton, tak ho vzali k nám?).
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Tomiq
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1487
Registrován: pát říj 18, 2019 12:57 pm
Jméno a příjmení: Tomáš P.
Bydliště: Praha - Východ

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Tomiq »

Jasně, Ty neřešíš rovinnost, ale hladkost povrchu. Tak to bych to vyrovnal směsí míchanou na místě - normálně křemičitej písek, cement, vyjde to levnějc, než nějaký kupovaný pytlovaný jemný směsi...
Já třeba řešil základní rovinnost desky - máme ve srubu suchou podlahu, takže na rozdíl od klasické skladby (kde to vyrovná litá roznášecí vrstva), sem neměl moc míst, kde vyrovnat nerovnosti - jediné byl polystyren (broušení), ale to je jiná pohádka ;-D
Subaru Forester 2.0 MT 2006
ex Subaru Outback 2.5 MT 2002
ex Subaru Outback 2.5 MT 2002
ex Subaru Legacy 2.0 MT 1999
Uživatelský avatar
sita
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 98
Registrován: pon kvě 14, 2018 10:52 pm
Jméno a příjmení: Pavel Sviták

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od sita »

A proč to nevyužít a udělat ideální radonovou a hydroizolaci? To znamená celoplošně natavit pásy a hned to přebetonovat. Teda pokud by těch cca 6-7 cm navíc už nebyl problém...
Forester 2.0i ES 2018 vlákno o autě Obrázek
Octavia TDI 2003 (ex)
TT600RE
Uživatelský avatar
Tomiq
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1487
Registrován: pát říj 18, 2019 12:57 pm
Jméno a příjmení: Tomáš P.
Bydliště: Praha - Východ

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Tomiq »

No jasně, ale problém je v tom, že ten podklad je natolik hrbatý, že na to pásy natavit nejde...
Subaru Forester 2.0 MT 2006
ex Subaru Outback 2.5 MT 2002
ex Subaru Outback 2.5 MT 2002
ex Subaru Legacy 2.0 MT 1999
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14820
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Tapan »

Přesně tak, je nutné to srovnat, pak natavit pásy. Přebetonovat to dalšími 6 cm betonu by vyšlo tak na 25 tisíc a řešil bych, jak dozateplit těch 6 cm soklu, potěr bude za 1500 i když ho koupím v pytlích. Plus teda práce, no.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
sita
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 98
Registrován: pon kvě 14, 2018 10:52 pm
Jméno a příjmení: Pavel Sviták

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od sita »

Jasně, ale na druhou stranu znám víc stavitelů, kteří si hydroizolaci přebetonovali jen z důvodu zajištění její bezvadné kvality... Já když stavěl, tak jsem dal pásy pod zdi to co přesahovalo bylo po celou dobu hrubé stavby vystaveno a i když jsem se snažil to chránit, tak určitě došlo k poškození. Já bych si ten kus přebrousil bruskou z půjčovny a pak to přebetonoval tou nejslabší možnou vrstvou betonu. A ještě bych se pochválil jak kvalitní mám hydro+radon!
Forester 2.0i ES 2018 vlákno o autě Obrázek
Octavia TDI 2003 (ex)
TT600RE
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14820
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Tapan »

Já dřív dělal to samé, tj. jen pod stěny, dávám velmi kvalitní hydroizolaci (v místě, kde o nic nešlo, se na teď-už-ne-mém-vlastním baráku jezdilo přes tu izolaci, pod níž byla hrana betonu, kolečkem, šlapalo se na ni a držela, potrhla se až když jsem na ni hodil šalung z věnce v patře) a po té zkušenosti dávám hned celou plochu, protože čím míň spojů, tím lépe. A dát okolo a po dvou týdnech plochu, protože příčky, v tom nevidím přínos. A vylepovat to pod příčky a pak dodatečně mezi, to nadělá víc škody než užitku.
Že to občas někdo dělá, že ipu přebetonuje, aby ji ochránil, to je pravda, ale já tohle nestavím pro sebe a po pravdě nedělal bych to ani pro sebe.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“