zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Odpovědět
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od M a r c e l »

janos666 píše: Proto raději když je možnost dělám z OSB, ale vše má svoje +-
Zas jsou věci, na které je ta cementovláknitá deska rozhodně lepší, než OSB
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
filippek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2310
Registrován: úte úno 15, 2011 10:52 am
Jméno a příjmení: Filip Pecka
Bydliště: Jablonecko

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od filippek »

Až se do toho pustím, snad to zdokumentuju. Zatím nejsem rozhodlej ani z čeho to bude:-) Nevím, kdy se k tomu dostanu, ale do zimy musí stát.

Odesláno z mého LM-V405 pomocí Tapatalk
Nyní: Forester SG 2,0 r.v.05 poface
Bylo: Outback 3.0R H6, r.v.06
Bylo: Forester 2,0 XT r.v.04
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od Kolben »

Vam asi budu muset vyfotit poradny kurníky kluci fix :-))))

Odesláno z mého Note 20 Ultra 5G pomocí Tapatalk
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1708
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od Bodyšek »

Jsou krásně sladoucke a potecou Obrázek. Už mám kolem 400 litru kvasu a jenom svestky nic jiného Obrázek.

Obrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od sima »

Pěkně se činíš, to se přečká dobře nejedna zima, S51=53 anticovid je nej trvdé pití, jediné co si občas vyjímečně dám a jen po mini dávkách, bo je to zdravé :-) (*_^) |,,,, a člověk hlavně ví co pije, to co si sám sebíral a je kvalitně přepáleno...
Já ještě stále sbírám trnky, tu nahoře dozrává vše později, ale budu muset možná prvně i třepnout stromy, zlehka, bo to začíná plesnivět, no nevadí, dobré ostane, já opravdu nejedu na kvantitu, nejsem magor, vrtokoleno ani kšeftmen. Hrušky mám skoro hotové, sesbírané, uvidím zda vyjdou jako minule, včil je ještě pár hrušní pozdnějších.
Zítra odpo by nemělo scát, tak bude zas po těch deštích modro na zemi, to co samo spadne v této době je už jak med a o to kráčí :-) no hlavně ať něco nateče do demižonu :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1708
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od Bodyšek »

sima píše:Pěkně se činíš, to se přečká dobře nejedna zima, S51=53 anticovid je nej trvdé pití, jediné co si občas vyjímečně dám a jen po mini dávkách, bo je to zdravé a člověk hlavně ví co pije, to co si sám sebíral a je kvalitně přepáleno...
Já ještě stále sbírám trnky, tu nahoře dozrává vše později, ale budu muset možná prvně i třepnout stromy, zlehka, bo to začíná plesnivět, no nevadí, dobré ostane, já opravdu nejedu na kvantitu, nejsem magor, vrtokoleno ani kšeftmen. Hrušky mám skoro hotové, sesbírané, uvidím zda vyjdou jako minule, včil je ještě pár hrušní pozdnějších.
Zítra odpo …

Přesně tak! Taky to nevalim na kvantitu ale na kvalitu to už jsem se odnaučil. Ale když se to samo narodilo a ještě dozralo a spadlo tak stačí už jenom tak málo Obrázek. Sesbirat,zaplatit,vypálit,vypít :-D. Ja to nechávám na tech 51 všecko a řekl bych ze to je značka-ideál :-). Nic se nemá přehánět a experimentovat. Obdivuji té ze ses pustil do Hrusek. Ty jsou obrovský problém a je potřeba je pořad hlídat-kvašení a jak jsou tak ihned pálit. Jinak to zahuci do kanálu. A co se tyče plísně a včel vos tak všecko na tech stromech je od nich napichane tak je potřeba to pretrepat a na nic moc nečekat. Zajímali by mne ty hrušky až vypáliš jak se ti podařili. Jestli by se tam 1 litr našel pro Bodyska Obrázek. Rad ochutnam.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od sima »

Hruškovici jsem už raz dělal, jak se mě zdála hotová, myslím, že to sedělo na oněch udávaných 5-6 týdnů- a bylo navíc venku hodně teplo, tak jsem je zavezl do pálenice, tam řekli hotovo, vypálíme jak bude hned trochu času. Takže žádná věda a štrapác s tím nebyla, samozřejmě jak to nevyjde, smolík, kanál tam není nic mezitím.
Letos mám trochu obavy, že jsem valil do bečky máslovky, ty už za chvíli pojedu jak blbé a pak máslovky dosbírával a míchal je s jinou odrůdou, pak jsem zas dosbírával už jen tuto odrůdu, no mix pěkný :-) v nejhorším jak říkáš to vyleju, nic horšího se nestane.
Já nemám ani drtič, tak jsem hrušky rozmačkal normálně ručním drtičem, vrtulí.
Jestli něco vypálím, tak se něco pro Bodyška najde, minule byla moc dobrá, aspoň to všichni říkali :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
filippek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2310
Registrován: úte úno 15, 2011 10:52 am
Jméno a příjmení: Filip Pecka
Bydliště: Jablonecko

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od filippek »

Kolben píše:Vam asi budu muset vyfotit poradny kurníky kluci fix )))
Sem s nima:-)

Odesláno z mého LM-V405 pomocí Tapatalk
Nyní: Forester SG 2,0 r.v.05 poface
Bylo: Outback 3.0R H6, r.v.06
Bylo: Forester 2,0 XT r.v.04
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od sima »

Letošní počasí STROMŮM opravdu mimořádně svědčilo, vše obsypané nevídaně, prý to takhle bylo naposled po povodních 97, jak bylo moc vody a pak hodně slunce, ale ono to tak zcela není, jen letos se dařilo obecně všemu.
Já už nemůžu! Nesbírám zdaleka vše, spoustu toho přijde vniveč, nedávám to :-) včera jsem vysbíral třeba jen tuto příjezdovou cestičku a dnes tento modrý koberec, vichr...aspoň nemusím začít třepat. Jak jsem to fotil tak bylo hovno, za chvíli při tom vichru to bylo švestkami poseto ixkrát víc, už bylo vlastně jen všude modro, mazec letos, opravdu.
Jablka ani neřeším, hrušky něco jo, daroval jsem kámošům co šlo, dokonce i kolemjdoucím, jen si vybírám kterým... Dnes rodinka na procházce, malé děti, hrozně slušní a příjemní lidi, prý jestli si můžou vzít trnku. Říkám a nechcete hrušky? Prý jo kolik za něj chci, říkám přeci nic...nakonec si vzali, taškami jsem je vybavili, chtěli ty tašky dovézt zpátky... ještě chtěli pomoci s trnkami, to jsem odmítl i peníze, tj jasné přeci. Všiml jsem si jejich psa, byl ustrašený, pěkný, jen ustrašený, říkali pak, že byl týraný, opilec v dost neobývatelném domě je týral, štěnata, tak si vzali dva psy z toho místa. Pejsek se ale záhy trochu otřepal a vzal si od mé ženy dokonce spešl psí pamlsek(původně určeno pro Lilly bestii od Šaman) taky piškoty a začal být docela v pohodě :-)
Proč to píšu ani nevím, jen že je fajn potkat takové lidi, jo už vím vlastně!!!
Chlápek se mě při odchodu zeptal jestli nechci prodat svého lesníka :-D to jsme se začali oba smát, i s Díťou, ta teda víc, bo mě zná :-)
Začal vzpomínat jak řídil kdysi lesníka a jak se skvělě s ním jezdilo, skvělé řízení, úplně jiné auto a držák, atmosféra, univerzál na každou cestu necestu, že měl i outback, dodnes neměl lepší auta, tak mě začal být ještě víc sympatický :-)
Řeč začínala být povážlivě na delší lokty :-) jenže já musel sbírat a jiné věci dělat a oni na procházce, vichr jak z hor, tak jsme se rozloučili, pěkné to bylo.
Přidávám i letošní úrodu lískáčů, neuvěřitelné obsypané, takových mís bylo ix, nevím kde jsou ale letos veverky, každý rok tu řádili a letos ani jedna, tak jsme je předběhli.
No a znovu rozkvetlé růže, v říjnu, ty miluje zase moje žena, zasadila nějaké spešl.
https://simasubaru.rajce.idnes.cz/uroda_2020/
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19164
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od hamoun »

potkat fajn lidi je vzdycky super :)
a urodu mas paradni !!!

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od sima »

Jo to je, místo brblajících cyklistů, či chodců že mají na cestičce na pasekách "bordel" z trnek a proč to neuklízím(jakože jsem to dobrovolně sklízel ixkrát)...tak to je pak radost musím říct.
Úrodu mají stromy, já jen díky ním sklízím, nic víc jsem pro to neudělal, ani žádná ořezávka stromů ani hnojení, apod jsou to starší stromy... ale děkuji, rozumíme si ;)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od M a r c e l »

To ti závidím Símo, nám stromy za poslední dva roky skoro všechny umřely, broskvoň, jabloně, všechno to uschlo, smrk na zahradě i stará jabloň měly kůrovce. Novou třešeň nám žerou mravenci, jen hrušeň zatím drží, jen na ní je letos slovy PĚT hrušek, a to bývá normálně tak plná, že se prohýbají větve...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49212
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od VDC »

Šímo to je teda úroda jako blázen !! Já ti závidím, že máš co pálit.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od sima »

M a r c e l píše:To ti závidím Símo, nám stromy za poslední dva roky skoro všechny umřely, broskvoň, jabloně, všechno to uschlo, smrk na zahradě i stará jabloň měly kůrovce. Novou třešeň nám žerou mravenci, jen hrušeň zatím drží, jen na ní je letos slovy PĚT hrušek, a to bývá normálně tak plná, že se prohýbají větve...
Tak to je mě líto, to by mě teda mrzelo taky :-/ Máte krom sucha co bylo i nějak extra vysušený pozemek? Tj asi blbost co.
Nám v tomhle zatím přeje, jak jsem už psal a taky máme přes pozemek pár zvodní a povrchových vod, dělá to určitě své, bez vody to nejde a když předešlé roky káplo nula nula prd člověk se pak ani nediví.
Dneska jsem zas sbíral i v deštíku, rozdáváme nadále...je to líto to nechat na zemi, už tak toho spoustu přijde vniveč.

Tomáši, tebe bych teda na paliče netipoval :-) a pálenku máš teda rád, domácí sběr? Však včil můžeš zasadit, když se urodí, tak stačí na sto litrů i jeden strom, teda počká si člověk, než vyroste to jo. Nebo přijít domů a jen i tak po cestě utrhnout jablko.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od M a r c e l »

Nn, tak normálně, ale schne i sousedům, a jak u nás fouká sem tam, tak to asi přes zimu i omrzlo, sousedka tvrdí, že to dostalo mrtvici, některé stromy uschly celé, jiné z půlky třeba...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“