Palivové dřevo a vše kolem něj

Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od sima »

Uhlo brikety mám složené už v létě, včil závoz dřeva do chalupy a tak dnes doplnění bukového do přístřešku, dvě fůrky, buk je teda pěkně těžký, jak je ještě čerstvý, vozík si až nečekaně lapl, metr ložený dřeva se tam pokaždé vlezl, musel jsem i dofuknout gumy. Krásný tělocvik, když se sluníčko ještě opírá do zad, pěkně šimrá furt :-)
Ještě mám sjednané štípané metrovky, buk, jasan, za super cenu, moc toho zase netřebuju, ale kdo ví jak časem bude se dřevem.
Fotky jsem dal na rajče, bo to zas nepobralo velikost, někdy to vezme, jindy ne, ale vůbec nevadí, chápu to, prostor...a fotky z founu mají i 6 mega, aspoň jsem to nemusel třídit =)
https://simasubaru.rajce.idnes.cz/Jako_ ... resek_2019
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7831
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od mnov »

To je krásný dříví, skoro škoda ho pálit. :-)
My jsme minulý víkend začli topit v novém sporáku a přez noc nás to málem otrávilo. Ještě že máme ty psy. Mě se spalo krásně. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od sima »

Díky, jo je to tak, škoda ho topit :-) Je to od už dá se říct dobrého známého, mají výrobnu dřevěných věcí pro děti, stavebnice a jiné věci, třeba tabule do škol do německa, vše z buku, nic jiného, tak různé přířezy dělají, z pilin vyrábí skvělé brikety, jen piliny opravdu nic víc, žádné pojiva, lepidla zbylé z výroby apod.
Já zas hubu mám a vlezu všude, tak jsem to tam raz zkusil a už jezdím jen tam. Navíc letos mě protekčně nařezal jen 30 cm a menší špalíky, ono to ještě seschne, dle zkušeností docela viditelně, až 3 cm.
Jezdil jsem předtím i přímo do lesa, vše sám zpracoval, ale to se mě fakt už neoplatí...a toho času, i když řežu a štípu rád, to zas jo.
No letos ještě topím horším i když převážně tvrdým dřevem, ale příští rok už půjde do chalupy konečně tento buk. Je za rok max vysušený, jižní slunce se tam opírá ideálně. Jenže mám mezitím moc starého dřeva, tak buk čeká a čeká :-)
Jaký nový sporák, ukaž ne ;) Co bylo špatně, blbě to táhlo, na sporáku něco špatně, nebo vyčistit saze, či moc teplo venku, kombinace všeho? Oprava: on se sporák asi vypaloval co?
No ještě, že máte ty psy teda :-) obudili vás jo?
Naposledy upravil(a) sima dne čtv zář 26, 2019 9:41 pm, celkem upraveno 1 x.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3029
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od yeti »

Simo, to je zdroj dreva jen pro tebe, nebo se tam da koupit normalne? Mozna bych mel o par polynek zajem. Ale fakt nic velkyho. Jen tak na dno voziku...
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od sima »

Dá normálně, já taky beru jen na svůj vozík. Oni by to dovezli, ale víš jak, jedu okolo tak to vezmu, sám v klidu naložím, on změří, spíš méně než více a je hotovo. Jen nevím jestli myslíš včil hotové špalky co jsou na fotce, nebo ty zmiňované metrovky, to je zas jiný zdroj a ten je levný, tohleto je dražšší.
Vše je s nima na domluvě, jsou to moc fajn lidi, opravdu jo.
Nemají to vyloženě furt, ale kolikrát i jen tak volně na hromadě, nebo pak nej se domluvit na termínu, tj ideální, když tak hned, sezona pomalu končí. Nevím jaké chceš rozměry, nějaké ty 30 cm tam ještě jsou, možná metr i těch více rozštípaných, pak trochu hrubší, těch je plná velká klec zatím jo. Udělali to na můj popud, jinak řežou větší délky a hrubší polena...já už je letos brát asi nebudu, mám plno.
Kontakt ti dám, když tak SZ.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3029
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od yeti »

Jo, chel bych par tech co mas na voziku. Uz neni cas se s tim delat.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od sima »

To nebude problém, dám kontakt, ihned si to zabukuj a je, já ti to přenechám jestli chceš, teď to netřebuju a snad zas něco příští rok bude, prý to vypadá zatím nadějně, i když jak začne nedostatek bude chaos :-) =) Možeš vzít klidně pár polínek jak říkáš, to není problém.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od RadekN »

sima píše:A já zas čumím na Lawmanem zmiňovaný ECO FAN. Něco podobného jsem hledal, soběstačné, bez nutnosti přívodu elektriky a navíc mobilní. To si snad pořídím.
https://www.google.com/search?client=fi ... &q=eco+fan
Ecofan je super. Jen je standardně určen na litinová jednovrstvá kamna, tak u plechacu je nutné se dostat na vnitřní plech, aby se točil na plné otáčky :). Musel jsem kvůli tomu krbnovky trochu upravit pilkou.
Přílohy
20190926_224948.jpg
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6347
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od cleo »

Zajímalo by mě, jestli by to fungovalo (proudění vzduchu) i s obestavěnou krbovou vložkou?
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3029
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od yeti »

Šímo, dík. Vidím, že máš zásoby na 10let, tak kdybych měl nouzi, tak bych si s dovolením těch pár polýnek odvezl :-D
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od RadekN »

cleo píše:Zajímalo by mě, jestli by to fungovalo (proudění vzduchu) i s obestavěnou krbovou vložkou?
Nevím, jestli reaguješ na ten větrák nebo něco jiného ... Ale jeho princip je v v Peltierovo článku (https://cs.wikipedia.org/wiki/Peltier%C ... l%C3%A1nek) a podle mě to u obestavěné vložky fungovat nebude.

V principu jde o to, aby se spodní část co nejvíc zahřála a chladič co nejvíc uchladil. U mě konkrétně má spodní část cca 200-350°C a horní chladič 30-40°C. Pak to jede parádně.

Za mě je úplně TOP stropní větrák a pustit ho reverzně. Jenže to mi doma neprošlo senátem :-DDD
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16148
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od quickly »

K tomu větráku : opravdu to na obestavěné vložce nefunguje. Krásně to funguje na kamnech, kdy to stojí na dost teplé ploše. Jinak obrácený stropní ventilátor je skvělý, za zimu dávám opačný směr a krásně to promíchá ohřátý vzduch od počítačů.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1991
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od suubaru »

Jede tady někdo na pelety? Zvažujeme Aduro hybrid.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6347
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od cleo »

Panove diky za odpoved.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od sima »

yeti píše:Šímo, dík. Vidím, že máš zásoby na 10let, tak kdybych měl nouzi, tak bych si s dovolením těch pár polýnek odvezl
Já to říkal, protože mu mám dám vědět, jestli to može prodat dál, nebo to beru, vážně jsem uvažoval to ještě vzít =) tak mu budu volat stejně, tak nevím furt jsi neřekl jestli je chceš :-) až budeš mít nouzi bude tam už jen hromada sněhu ;)
Rade já bych je měl na litině vždy, takže spíš by to občas bloklo od maxima :-) na clubkách, či na kachláčích, na všech ostatních kamnech mám litinu, zpočátku hlavně při příjezdu, furt to tam být nemůže, to víš oko by trpělo :-) Dnes jsem viděl nějaký větrák v OBI za litr, německý z číny :-) ale nebudu spekulovat, páč bych pak stejně nejspíš kupoval ten dražšší, zaručeně funkční.
Rade ty máš přesně ten sám co lawman, či jiný, odkaz prosím.
He pelety, dnes jsem se dozvěděl, že ti z dovezeného papíru stlačí zde v tiskárně pelety, to je zajímavé využití papíru, sice to není recyklace... a nevím cenu, ale může to dobře hořet při zátopu.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“