Palivové dřevo a vše kolem něj

Odpovědět
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4331
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od OZP »

Jozifek píše:Mám doma jedny, v podstatě zánovní

http://www.haassohn-rukov.cz/cz/produkt ... ni-ii.html

použili jsme je jednu nebo dvě sezóny a zjistili jsme, že na náš prostor jsou příliž výkonné.
Teď smutně chytají rez v koutě a překážejí a tak než si rozmyslím, za odvoz je pošlu do světa
Ahoj!
Děkuji za nabídku, rád bych ji využil!
Odkud jsi?
Díky moc!
Ondrej
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10654
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od Mira »

Spočítej si potřebnej výkon a vybírej. Pro tvoje účely asi špatně tepelně izolované místnosti asi 1 kW výkonu na 10 až 11 kubíků kubíků. To je asi o třetinu více kvůli větším tepelným ztrátám, jinak stačí 1 kw i na 25 m3. A prosklený kamna jsou dobrý v tom, že vidíš, zda tam nemáš pohořelice, ale zas neudrží teplo a rychle chladnou. Třeba kamarád vybíral krb podle úhlopříčky obrazovky a tu si teď neužije, protože v nich zatopí, pak 2-3 hoďky větrá a pak zatopí zas až za 3 dny. Ta chajda je z 30 cm ytongu a zvenku ještě 10 cm vata a dřevěný obložení, tudíž izolace dostatečná a na 60 m3 je výkon krbu 15 kW fakt dost předimenzovanej. Pokus si chce užít pohled do krbu, topí s otevřenejma oknama do lesa, jinak je tam sauna. Na jiný chatě máme kamna jak zde k mání a topí výtečně, ale vychladnou po 3 hoďkách. Jinak čím víc šamotu v kamnech, tím pomaleji se roztápí, ale lépe a déle akumulují.
A pokud si je dovezeš, budeš se potit, ale lepší jak klepat kosu. Můžeš i po chalupě chodit v trenkách. :-D
Naposledy upravil(a) Mira dne pát led 20, 2017 8:24 pm, celkem upraveno 1 x.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24355
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od sima »

mnov píše:Tak kachláče závidím. Máme v chalupě zbytek pece a vedle toho stojí obyčejný sporák.
Možná se někdy podaří postavit novou pec, ale je tam zatím mnoho věcí k řešení, tak nevím.
Tak uvidíš,ten místní co se tím zabývá léta,mě říkal,že začíná s cenovkou od 80 000,nějaké obyč menší kachláče,což mě přijde teda hodně levné,ale pak to letí raketově vzhůru,čím víc požadavků-výměníků,velikost kamen...taky dělá jen čistě omítnuté kamna,jako kdysi.
Teď dělali kamna někde na Vysočině,práce mají moc.Jinak práce je na baráku furt,já jen vypíchl,co by mě fakt mrzelo nejvíc a bez čeho bych se už neobešel,sic by to pro mě byla mega investice a taky jak to tak bývá bych si začal už vymýšlet-přestup tepla,byť jen jednoduchý,přes mřížku apod...do jiné místnosti.Tož tak,radši ať nic nemusím řešit =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10654
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od Mira »

Já kdysi jezdil na chalupu kde se topilo ve sporáku v kuchyni a trubka z nich vedla přes zeď do velkejch kachláků ve velké setnici. V nich byli dvě trouby a nahoře i další vychytávky na sušení kde čeho. Nádhera. Jediná nevýhoda byla v tom, že jsem v pátek večer zatopil a ty kachláky začali hřát tak v sobotu večer, v neděli už akumulovali krásné teplo a jelo se dom. Ještě ve středu tam bylo teplo. Ale to nám bylo platný. Prostě tato sestava byla na trvalé vytápění skvělá, protože člověk přes den topil ve sporáku na vaření, tím se vytápěla kuchyň i ta obrmístnost vedle přes kachle. Ale pro víkendové pobyty tam byly dvoje petry, které byly rozhicované do červena za půl hoďky.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24355
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od sima »

Jj,v pátek večer zatopit a netopit v noci vůbec,to je pak teplo v sobotu dopoledne,nejdřív teda,myslím to citelnější první teplo.
Jezdím,když to teda vyjde zatopit aspoň v poledne,či po poledni a to je pak fakt už i v sobotu pohoda,jenže já přitápím i vedle v jiných kamnech,takže z 0 na 20 mám během čtyř hodin a to se snažím tak nějak rozumně roztápět,netrápit to...V sobotu už je krásně teplo,ale to i ty clubky dělaj hodně,podpoří to přes noc.Jenže my jsme na teplo náročnější,teda moje žena je :-) u nás je pak furt 25-30C,je to tak no,ale to teplo je prostě jiné,příjemné,nej jak z raďasů.
Mimochodem odzkoušel jsem ty kůrové noční brikety a funguje to i v netěsných kachláčích!V noci,než jdem spát přiložím a za 8 hodin ještě uhlíky,jen zatřískuju a už to valí dál,fakt paráda,i když jsou ty brikety drahé.
Jinak nově odzkoušené,velice kvalitní dřevo brikety,zalisované na maximum,nedrobí,hoří dlouze a fest,musím to kolikrát prokládat polenem dřeva,dvě brikety už rozhžaví litinu do oranžova.Je to tu od nás z Jarcové,valí to hodne na export,pro místní dobrý tip,mají i v létě akce,taky prodávaj "zlomky"za dobrou cenu.Prý jediné brikety co se hned potopí pod vodu...
http://www.ostax.cz/
Já teda topil doteď jen klasickým dřevem,ale letos jsem chtěl prubnout i tohle,jen tak abych věděl a taky jsem záměrně nechystal moc dřeva přímo do chalupy,ke kamnům,čeká mě v dřevníku nějaká stavební úprava,tak ať se tam můžem pohnout.A zrovna je zima jak prase a dřevo pomalu dochází :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od M a r c e l »

mi povídej, a to tam jezdite na víkend, je zima, že nám dochází placatý dřevo a zapli jsme kotel do podlahovky, to už se pár let nestalo...
Naposledy upravil(a) M a r c e l dne sob led 21, 2017 1:38 pm, celkem upraveno 1 x.
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10654
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od Mira »

Ty brikety používáme na chatě taky, ale pouze na noc. Nesvítí nám to tolik do čumáku když vlezem do pelechu a zbude z toho fakt jen prach.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od M a r c e l »

taky jsme je zkoušeli a funguje to...
nicméně v jedné místnosti s kamny bych se nevyspal, my v ložnici netopíme vůbec...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24355
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od sima »

Jo Marcel,ale vy tam vytápíte furt,já kdybych netopil tam kde spíme,což je zároveň taká sednice i s kuchyní,tak tam mám k nule :-) Tak to raděj teplíčko ;) I když první noc,krátce po zatopení je to teplo jiné,zdi jsou ještě studené.Doma v ložnici v paneláku taky netopím,celý rok nic.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od Kolben »

Já před třemi lety zapnul čerpadlo a od tej doby o topení nevím vůbec nic. ;-). OT


Sent from my iPhone using Tapatalk
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od M a r c e l »

no my právě moc netopíme, jak skoro nejsme doma, a podlahu jsem zapnul asi pred 5 dny...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od Subaru70 »

Jozifek píše:Mám doma jedny, v podstatě zánovní

http://www.haassohn-rukov.cz/cz/produkt ... ni-ii.html

použili jsme je jednu nebo dvě sezóny a zjistili jsme, že na náš prostor jsou příliž výkonné.
Teď smutně chytají rez v koutě a překážejí a tak než si rozmyslím, za odvoz je pošlu do světa
..přesně tyhle by se mi hodily taky do pokojíku, pokud si je Ondra nevezme. ;-D

Jinak Ondro, dneska všechny krbovky jsou Ok, hlavní je aby měly i sekundární vzduch a pro tvé potřeby výkon klidně jen do 7W.Topit v nich můžeš čímkoliv....
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
Lawman
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 213
Registrován: pon srp 29, 2016 9:02 am
Jméno a příjmení: Petr Mach
Bydliště: Rousínov

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od Lawman »

Já letos obývám jen horní patro baráku (1+1 cca 40 m2 + další přilehlé prostory jako komora atd.), spodek se rekonstruuje (včetně novýho ústředního tepení a kotle), takže letošní zimu topím jen v krbovkách.

Pořídil jsem tohohle satana a nemůžu si to vynachválit. Topím suchým tvrdým dřevem - vlezou se tam v pohodě polena 50 cm dlouhý, takže jsem nechal dovézt metrovou kulatinu a jen řezal napůl.

Když se plně naloží, nechám rozhořet, zavřu primární vzduch a příště přikládám za 10 až 12 hodin, to je tam ještě dost žhavýho, aby se to zas rozhořelo (vychází to vždycky ráno a pak až přijedu z práce). Takže krom vybírání popela cca 1x za dva týdny ty kamna nikdy nevyhasnou...a ECO FAN maká nonstop :-)

Jen teda bylo třeba utěsnit přední klapku primárního vzduchu a zadní průduch primáru (ten se nedá regulovat vůbec), jinak tam sekundární spalování nefungovalo vůbec, většina tepla vyletěla komínem, kamna hicovaly jak vzteklý a spotřeba dřeva byla dvojnásobná.

Na to jsem bohužel přišel až v půlce sezóny, kdy jsem tou dobou už prohučel 7 metrů dřeva. Člověk se holt pořád něco učí, i takovou blbost jako správně topit v kamnech >:-&
Forester SG 2.0X 2005 116kw
Forester SG 2.0i 2003 92kw LPG

If it's stupid but it works, it isn't stupid
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od M a r c e l »

no ono to právě není až tak jednoduchý, jak si lidi myslej...

hele to jsou ale vymazlený kamna B- )
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24355
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od sima »

Já se na ně už kdysi díval,jen tak,zaujaly mě,název jim teda plně odpovídá,jak čtu recenzi od Lawmana :-) Fakt satanovy kamna (*_^) |,,,,
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“