Pomoc v boji proti holubům

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tazzy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 720
Registrován: úte dub 03, 2012 9:55 am
Jméno a příjmení: Silvie Šajdáková

Pomoc v boji proti holubům

Příspěvek od Tazzy »

Ahojky, jelikož se doma příliš nudím, vzala jsem si část správcovství v našem panelovém domě......konečně máme nějakou akci, boj na balkonech s přemnoženými holuby.

Jsme barák o 12 patrech a ve středu, čili od 8-5. patra je množství holubího trusu. Sousedé, hlavně maminy mají problém zde věšet prádlo, každý den uklízí hromadu trusu. Holub je přenašeč všeho možného , tak mají taky strach něco chytnout.

Samozřejmě jsme dávali nějaká ta cd, a jiné plašiče, ptáky. Holuby opět razí na naše balkony....už jsou tak drzí, že když otevřete balkon, tak se ani nehnou a civěj na nás co si to dovolujeme je rušit.

Správce budovy SBD to nezajímá. Prý máme jít na město. Na radnici nám řekli, že odstřel je říjen-duben. Prý si máme pomoci sami.
Penízků taky není tolik, máme za měsíc výměnu stupaček a odpadů.

Tak se ptám, máte někdo zkušenosti s touto havětí, hlavně ať je to účinné a tak do 10 tisíc.....více nemůžeme. A to už slyším půlku lidí, že je to zbytečné mrhání financemi.

Popř. doporučte mě nějakou firmu, či radu.

Rovněž sháním někoho na opravu děr ve fasádách, po hnízdech. Předloňská faktura byla na nekřesťanskou částku. :diky:
Bidlo
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 298
Registrován: ned čer 13, 2010 9:12 pm
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc v boji proti holubům

Příspěvek od Bidlo »

Já to u mě na baráku řeším vzduchovou TEXkou.
Minulý týden mi seděli na střeše před oknem tři holubi. Jeden dostal diabolku do kožichu, odlít, ti dva frnkli za ním, o 200 metrů dál sebrali další dva z hřiště a byli pryč. Dodneška nepřiletěli zpátky, jsou to šmejdi učenlivý a pochopili, že u mě to je vo držku.
Uživatelský avatar
RallyCAD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1588
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: Doksy

Re: Pomoc v boji proti holubům

Příspěvek od RallyCAD »

U špačků platila taková ta osvědčená metoda z temného středověku - jednoho sejmout a pověsit na strom pro výstrahu... :811:
Každopádně bych to řešil s místním odborem životného prostředí. Dneska už je totiž chráněný úplně všechno
a při "nehummáním" řešení problému hrozí pokuta :4690:
Navíc určitě poradí, jak to řešit - mají to v popisu práce.
Subaru Outback 2.5 2016
Největší výhoda Subaru je ta, že zapadne až tam, kam se nikdo nedostane aby vás vytáhnul...
Tom007
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 248
Registrován: pon říj 12, 2009 11:03 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Pomoc v boji proti holubům

Příspěvek od Tom007 »

http://www.antikal.cz/informace_cz.php
hnízdo sokola v okolí, samolepku dravce do okna
a hlavně NEKRMIT, ale vysvětlujte to důchodcům a dětem
eX Subaru Forester 2.0 GX = MY 1999
Uživatelský avatar
Tazzy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 720
Registrován: úte dub 03, 2012 9:55 am
Jméno a příjmení: Silvie Šajdáková

Re: Pomoc v boji proti holubům

Příspěvek od Tazzy »

no jo, ale radnice to neřeší, myslím tím životní prostředí....řeknou ,že jsou přemnoženi a odstřel plánovaný.....stejně mě není jasné, jak to budou provádět v husté síti budov , aby něco nezničili a někoho neohrozili.

Tome, máme dáno a nelepeno kde co a nezabírá......

....nemáte někdo zkušenosti se sítí???
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Pomoc v boji proti holubům

Příspěvek od yeti »

Bidlo: a to jako toho holuba střelíš vzduchovkou, zabiješ ho, sebereš a odvezeš do kafilerie, nebo ho prostě necháš někde chcípnout a on se pak měsíc rozkládá na chodníku před barákem? Sorry, ale to je celkem hnus. Mně taky serou kdejací škůdci, ale tohle bych si nedovolil. A to nejsem žádnej ekoterorista... Když zabít tak rychle a jasně. A navíc u těch holubů je taky otázka co s tím...
Jinak s holubama asi nic moc neuděláš, pokud ti zrovna kolonie nesídlí na půdě. Jediná šance je likvidovat místa vhodná k hnízdění a rušit, rušit a rušit.

Jinak na okapy a jiná místa "odpočinku" se dávají ostny, takže se jim tam blbě sedí a plká.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“