Naše dílenská technika a nářadí..

Odpovědět
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od VDC »

No to samozřejmě musí.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
martinant
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2214
Registrován: úte čer 28, 2011 8:12 am
Jméno a příjmení: Martin Antoš
Bydliště: Rokytnice n. Jiz.

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od martinant »

VDC píše:Tak zrovna dřevěný piliny můžeš odsávat čím chceš, klidně větrákem s plastovejma lopatkama, ten to ustojí. Jen dobře zvolit větrák, aby to fakt odsávalo. A samozřejmě ti to odsaje s pilinama teplo, který si tam před tím vytvoříš. S tím doufám počítáš.

Jinak hodlám v budoucnu řešit taky odsávání prachu, ovšem z pískování. A zatím mám teda v hlavě, že to zkusím zachytávat ve vodě. Odtahové potrubí že zlomím o 360° nad hladinou vody. To by fungovat mohlo. Ale v případě pilin nevím, jestli by to fungovalo.
Tata mel kdysi delany odsavani prez vodu a vyvedeny ven kdyz brousil pily.
Odesláno z rozežranýho jabka.

Subaru Impreza 2.0 GH MT MY 08. 11,2l/100km
ex. Subaru Impreza 2.0 gl MT MY96.
Uživatelský avatar
Sandence
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 945
Registrován: čtv lis 21, 2013 9:02 pm
Bydliště: Zákolany

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od Sandence »

Řeknu Vám, ten nový hever je nářez. STi to nezvedne bez podložení,ale po spuštění už zase nevydáte hever s podložením. No a Komika to od země nezvedlo ani s 10 cm podložením
Tak já jdu vyndat z kufru normální hever.
Na zvýšené auto,teda tento hever nedoporučuji

Odesláno z mého WAS-LX1 pomocí Tapatalk
SUBARU IMPREZA WRX STi PRODRIVE <- SUBARU FORESTER SG 2.0 <- OPEL ASTRA G 1.6 CARAVAN <- OPEL ASTRA F 1.6 CARAVAN <- ŠKODA FORMAN <- ŠKODA RAPID 2X <- ŠKODA 105L
OndraH
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 612
Registrován: stř zář 09, 2009 4:39 pm
Bydliště: Střimelice

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od OndraH »

M a r c e l píše:Vážení, máte někdo radu, zkušenost z provozu, kterak řešit odtah vzduchu s vysokým obsahem prachu a jemných pilin z místnosti (z garáže ven na dvůr).
Plánuji průraz zdi a skrz něj kulaté potrubí, tak by se mi líbil axiální ventilátor z důvodu jednoduchosti instalace a úspory místa, ale...

Teď dotazy:

Prostor má cca 150 m³, to je informace, teď ty dotazy...

1. Vydrží ventilátor průtok toho prašného vzduchu, nebo před ním musí být nějaký "sběrný" filtr? Nebo jsou přímo k tomu určené speciální odolné ventilátory?

2. Existuje v případě, že jde skrz ventilátor hnát špinavý vzduch nějaký sofistikovaný způsob, jak …
Marceli, osobně bych asi šel cestou klasického odsávače a nechal ho uvnitř. Toho nejjemnějšího prachu se zbavit stejně nedá a pokud budeš odsávat ven, tak uvnitř se v zimě nebude dát dělat.
Mám na myslí něco takového: https://www.igm.cz/jet-dc-900a-odsavac-pilin-a-prachu/
Pokud by to jinak nešlo tak by to asi mohlo stát i venku (pod nějakou decentní stříškou) a k tomu pevný rozvod odsávání s klapkami u jednotlivých strojů.
https://www.instagram.com/acwoodworkz/
BMW 325xi 2006
Škoda Octavia 1.4TSI PHEV
Bylo:Volvo S70 T5 B5234T3 1997, Outback 2.5 MT MY2000 - R.I.P
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7829
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od mnov »

Kdysi se mě tchán zeptal, zda nechci motor, co zbyl po výměně odsávání z truhlárny. Samozřejmě jsem ho chtěl. Přivezl 10 kW motor. :-) To bych doma ani nespustil. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od VDC »

Sandence píše:Řeknu Vám, ten nový hever je nářez. STi to nezvedne bez podložení,ale po spuštění už zase nevydáte hever s podložením. No a Komika to od země nezvedlo ani s 10 cm podložením
Tak já jdu vyndat z kufru normální hever.
Na zvýšené auto,teda tento hever nedoporučuji

Odesláno z mého WAS-LX1 pomocí Tapatalk
Týnko jestli to zvedáš někde za práh, tak to se nedivím. Ale když to vrazíš vepředu pod nápravnici, tak nevěřím, že ti to komika nezvedne. Stejně tak vzadu pod diferák. A jestli ne, tak pak stačí nástavec nahoru. Já mám originál 8 cm vysoký nástavec, byl součástí toho mého heveru. Ale je to jen železnej špalek. Nic, co by se nedalo jednoduše vyrobit. Když se ty auta zvedají za ty místa, za který se zvedat mají, pak rozhodně ten měch stačí. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od námořník »

Jestli máš 3měchy,tak Forestera zvednu bez jakýhokoli nástavce. Chce si to osahat a eventuelně připravit podložky. :-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7829
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od mnov »

Nedalo mi to a vyndal jsem z kufru ten originál zvedák. Výška zašroubovaného je 13 cm a vyšroubovat v klidu se dá na 42 cm. Ten vzduchový má uváděno min. 13.5 cm a max 45 cm, ale nepřeměřoval jsem to. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od M a r c e l »

VDC píše:Týnko jestli to zvedáš někde za práh, tak to se nedivím. Ale když to vrazíš vepředu pod nápravnici, tak nevěřím, že ti to komika nezvedne. Stejně tak vzadu pod diferák. A jestli ne, tak pak stačí nástavec nahoru. Já mám originál 8 cm vysoký nástavec, byl součástí toho mého heveru. Ale je to jen železnej špalek. Nic, co by se nedalo jednoduše vyrobit. Když se ty auta zvedají za ty místa, za který se zvedat mají, pak rozhodně ten měch stačí.
Zvedne...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od M a r c e l »

mnov píše:Nedalo mi to a vyndal jsem z kufru ten originál zvedák. Výška zašroubovaného je 13 cm a vyšroubovat v klidu se dá na 42 cm. Ten vzduchový má uváděno min. 13.5 cm a max 45 cm, ale nepřeměřoval jsem to.
Já jo, někde výše jsem to psal, maximum je myslím 40, zvedne to i Komika, za příčku samozřejmě. Prahy jsem ani nezkoušel a nemám v plánu to za ně zvedat...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od M a r c e l »

OndraH píše: Marceli, osobně bych asi šel cestou klasického odsávače a nechal ho uvnitř. Toho nejjemnějšího prachu se zbavit stejně nedá a pokud budeš odsávat ven, tak uvnitř se v zimě nebude dát dělat.
Mám na myslí něco takového: https://www.igm.cz/jet-dc-900a-odsavac-pilin-a-prachu/
Pokud by to jinak nešlo tak by to asi mohlo stát i venku (pod nějakou decentní stříškou) a k tomu pevný rozvod odsávání s klapkami u jednotlivých strojů.
Mě nejde o odsávání od strojů, ale o odsávání prachu ze vzduchu, toho co potom napadá na všechno v místnosti, že to sežere vyhřátý vzduch je mi jasné...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7829
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od mnov »

To bez odsávání od strojů nedáš. A i s tím odsáváním, bude ve vzduchu prach. To si pamatuji z té truhlárny s 10 kW motorem na odsávání. Já mám nyní stroje na kolečkách a dělám vše venku.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od M a r c e l »

Od strojů odsávání řeším, respektive vylepšuji, připojuji si k němu vždy vysavač, ale produkuji ohromné množství jemného létavého prachu, který zůstává v místnosti a toho se chci zbavit. Ještě zkusím vymyslet něco s vnitřním okruhem, abych mohl dělat v zimě. Venku dělat nechci.
Každopádně zkusím zatím alespoň variantu s ventilátorem s vývodem ven, ten zapnu po skončení práce abych to vyvětral a vyhnal s tím vzduch s prachem ven, snad to bude mít nějaký efekt...
Ještě mě napadlo udělat tam klapku a vytvořit nějaký filtr a při práci to honit uvnitř, až nakonec to otevřít ven a vyhnat to skrz zeď bez filtru...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od VDC »

M a r c e l píše: zvedne to i Komika, za příčku samozřejmě. Prahy jsem ani nezkoušel a nemám v plánu to za ně zvedat...
Jo, takže chyba není na straně heveru, ale na straně Týnky, protože to zvedá za blbý místa. :-) Týnko za prahy se auto nezvedá !!! Že ten originál nůžkovej nesmysl je na to připravenej je fakt, ale to je pro nouzové použití. Ne pro pravidelné zvedání při přezouvání auta. Pak to dopadá takhle !

Obrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
OndraH
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 612
Registrován: stř zář 09, 2009 4:39 pm
Bydliště: Střimelice

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od OndraH »

M a r c e l píše:Mě nejde o odsávání od strojů, ale o odsávání prachu ze vzduchu, toho co potom napadá na všechno v místnosti, že to sežere vyhřátý vzduch je mi jasné...
Ok, tak to jsem tě špatně pochopil. V tom případě, co něco takového?
https://www.igm.cz/jet-afs-1000b-filtr-vzduchu/
https://www.instagram.com/acwoodworkz/
BMW 325xi 2006
Škoda Octavia 1.4TSI PHEV
Bylo:Volvo S70 T5 B5234T3 1997, Outback 2.5 MT MY2000 - R.I.P
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“