Naše dílenská technika a nářadí..

Odpovědět
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3003
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od yeti »

Doro, RadekN: na ty jsem se díval taky, ale to už je fakt dost... :-/ Na to moje občasný žmoulání. Myslel jsem tak něco do těch 3tis... Jetej festovní stojan na bazaru stojí tak do 2tis, ale zase na to, že člověk kupuje zajíca v pytlu, mi to přijde dost... No, asi se na to vybodnu. Taky mlsně pokukuju po nějaké pile. Původně jsem chtěl jít do kapovačky, ale možná se ulakotím a odněkud vyškrábnu úspory a půjdu do toho Marcelova DeWaltu. Nebo modrá boška taky prej není úplně blbá... Mám totiž spoooustu protichůdných potřeb a požadavků :-D


EDIT: VDC: recenzi máš tady: https://www.youtube.com/watch?v=E5cgSKOWifs
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49121
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od VDC »

Tak recenze mě teda potěšila, to je lepší, než jsem si myslel. Dík za odkaz. Hlavně mě tam teda mile překvapilo to sdělení, že tu vrtačku lze jednoduše sundat z toho továrního stolku. Moc se mi líbí.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4040
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od Doro »

Do toho malého prcka bych teda osobně nelez (fakt jen jako dřevo a ocel semtam malé drobnostě a je vidět, že vřeteno de dost ztuha - jinak by to nebylo přesné ve vedení). Jen představa, že se mi v tom kousne 16 vrták (a on se jednou kousnout musí), mi vyskakuje kachní kůže. To už je jako ta stojanová vrtačka.
Dyž cu vrtat ocel s pocitem nějaké té jistoty, tož něco s hmotou.... Beru to jako vyšší cenu místo léčby úrazu (pak to už tak drahé nenní ;-D ).
PS:(jeden stojan od narexu doma na Bečvě byl, se optám, jestli eště je)
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3003
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od yeti »

Tož se optej. Byl bych rád. ,,,,| (*_^) |,,,,
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3134
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od Albi »

Doro píše:Ještě kokám po rozzbručce, bo ručně se jeklovina aj. přesně fakt blbě krátí.
co tahle "Rozbrušovačka na kov":
https://www.lidl.cz/cs/nabidka.htm?articleId=9221
?
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od RadekN »

Já už právě Yeti na to moje občasné zmoulani nechci nic levného, protože nakonec stejně koupím lepší vercajk a co pak s tou levnou Čínou, co jsem kupoval jako první... :)
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4040
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od Doro »

Nooo, ono těžko. Třeba ruční kot. pila ferm power udělal celou chalupu a jede furt. Schodnice sou do oblouku řezané taky s ní. Horní ruční frézka od fermu to samé (dala aj dvoje schody). Je to spíše o přístupu k nářadí jako takovému. Proto na beton mám milwauke a taky eště jede ;-D (tadyk bych ferm odrovnal po chvilce).

Ta rozbruška...už sem na ni koukal, ale je hold malá - 50 mm je fakt málo (mám slíbenou zkracovací pásovou, ale to bude eště nějakou dobu trvat)....no, uvidíme. Mosím se vybavit, bo čék si mosí dělat šecko možné doma.....jako za komančů - teď je to u výrobků více o kvalitě a bezmozkových cenách....nastupuje zase samodomo. Šak třeba už sehnat kvalitní vrták není samosebou a šade, je třeba vybírat. I kvalitnější s úpravou a na oceli se mi láme ostří atd....
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
artur
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 133
Registrován: stř led 22, 2014 10:27 am
Jméno a příjmení: Vit Artusenko
Bydliště: Budišov nad Budišovkou
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od artur »

Sice to není přímo nářadí, ale dnes mi přišla tabulka ve velikosti A4, kterou jsem si nechal vyrobit do garáže/dílny
realna-cedulka_m.jpg
a musím říct, že ji vyrobili fakt moc pěkně, což na fotce nevynikne.
Hyundai Kona Electric, 2019
Subaru Impreza, 2.0R LPG, AT, MY08 Obrázek
BMW i3, 2017 - prodáno
Subaru XV, 2.0, MY2018 - prodáno Obrázek
Subaru Outback, 2.5i LPG, MY07 - prodáno Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49121
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od VDC »

Doro píše:Je to spíše o přístupu k nářadí jako takovému. ....
To je alfa a omega. Debil odrovná i profi stroj. Já měl velkou 230 flexu Extol. Kdysi jsem si jí koupil na barák na stavbu. Nařezal jsem s ní stovky cihel, betonových tašek, šamotek na kamna, zámkovou dlažbu do dílny a v neposlední řadě několik desítek metrů řezu v betonu, když jsem řezal šlice v podlahách na instalace. A ta bruska pořád fungovala, jen jsem v ní občas vyměnil uhlíky.
A pak jsem jí půjčil jednomu, co dělal v ordinaci nějaký datový rozvody a s jejich flexou řezal jeho kolega a on mi jí za asi 6 metrů řezu v betonu zkurvil, v tom samém betonu, kterého mi prořezala desítky metrů. To jsem myslel, že mě trefí.

Marku to neříkej, že si musíme dělat věci jako za komančů. To není fér a není to srovnatelné. A jsem na tohle srovnávání vysazenej. Hodně toho dneska stojí za hovno, ale fakt to není ani náznakem jako za komančů.
Za komančů sis nemohl vybírat, jestli si koupíš levnej hobby verkcajk nebo drahej profi verkcajk, protože sis nemohl koupit žádnej. Za komančů bys Emu po kopcích neproháněl a vařil by sis doma nějakou splácaninu s motorem z kejvačky...
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3003
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od yeti »

Jak jsem už psal dřív - tam, kde potřebuju přesnost, tak musím jít do kvalitnějšího (dražšího) nářadí (a nástrojů). Tam, kde potřebuju jen "mlátit do betonu", tak stačí Lídl apod. Průser je, že dneska fakt nemáš jistotu, že dražší = lepší. Každej obchodník tě dneska chce ojebat, jsou různý kopie k nerozeznání od originálu... Nemáš jistotu, že když dneska něco koupíš, tak zítra v tom samým kšeftě, tom samým obalu koupíš tu stejnou věc a když tě ojebou, tak zastání nemáš...
Jako na komanče bych taky jen nenadával. Ledasco bylo špatně, ledasco nebylo vůbec, ledasco se nesmělo... ale zase řada těch zatracovaných komunistických výrobků běhá bez větších problémů dodnes. A nejen komunistických. Na těch bazarech vidíš mašiny ještě z první republiky....

Doro: esli se ti lámou vrtáky, tak jsi mě potěšil. Mně taky. Tak jsem si myslel, že mám jen nasraný v rukách...

Artur: to je pěkný, Kde ti to dělali a za kolik, jestli to není tajný..?
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
artur
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 133
Registrován: stř led 22, 2014 10:27 am
Jméno a příjmení: Vit Artusenko
Bydliště: Budišov nad Budišovkou
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od artur »

Dělali mi to na stránce obojky.cz. Normálně vám tam udělají z vaší fotky se psem cedulku na plot. A manželka si tam nechala vyrábět právě cedulku s našim psem a když jsem viděl jak kvalitně to mají udělané, tak mě napadlo se jich zeptat, jestli mi udělají i jinou cedulku, než se psem. No a udělají. Buď A5 za za 299 Kč, nebo A4 za 399 Kč. Dodání cedulky trvá od objednání asi 4 dny, takže to mají opravdu rychle.
Hyundai Kona Electric, 2019
Subaru Impreza, 2.0R LPG, AT, MY08 Obrázek
BMW i3, 2017 - prodáno
Subaru XV, 2.0, MY2018 - prodáno Obrázek
Subaru Outback, 2.5i LPG, MY07 - prodáno Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49121
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od VDC »

Tak já nevím, asi žiju jinde než vy chlapci. Je mraky renomovaných značek, jejichž kvalita je jasně daná a nikdo tě neojebe. Jo jestli kupuješ Milwaukee v Sapě, no tak se pak nemůžeš divit, že tě ojebou. :-)
Jsou jasně daný lowend značky, střední třída a profi. A i ty ceny, v době internetu jsou jasně dohledatelný, aby tě právě nikdo neojebal.

Ale možná v tom jen neumím správně hledat ty potíže... :-) Vrtáky se mi nelámou.

A samozřejmě že netvrdím, že za bolševika neuměly podniky vyrobit něco kvalitního. Uměly. Většinou na znárodněných strojích z dob první republiky. Ale k obyčejným lidem se to nedostalo, protože to nešlo koupit v krámu, nebo si to mohli pořídit jen vybraní jedinci.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7827
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od mnov »

VDC píše: Vrtáky se mi nelámou.
Některé čínské vrtáky se krásně ohnou a jdou pak i srovnat, jak je to měkké. :-)
Jinak škoda že máme válečnou sloupovou vrtačku, protože ta Boschka se mi moc líbí.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4040
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od Doro »

Tome,to nesrovnávej, bo nemáš jak. Něco jako ATV/UTV tehdy neexistovalo (průmyslově sme na tom byli líp než teď a to zatraceně líp) a nemysli si, že by se to sem takto nedostalo....dostalo a to na 100%, bylo by to dostupné a bylo by toho dost, bo je to čínský výrobek a obchodní styky fungovaly a fungují pořád, jen tých výrobků, oproti dnešku, bylo prostě úplné minimum a málo výrobců (trh byl úplně prázdný oproti dnešku). Ten obchod kvete nedbaje nějakého režimu aj. sfintef (mimo slimáky, keří sami nic neumí - jako oni i uměli abyli na špici, ale to bylo ještě před zlomením jejich mozků a mlácením 5x do země).
Nezapomeň, že české normy byly jedny, ne-li vůbec, nejpřísnější v evropě. Kupříkladu nábytek z rajchu nesplňoval naše normy, tedy to sem nešlo ani dovážet, a tak to bylo s více věcma (tedy i zde vzniká jakásik myšlenka, že se k nám nic nedostalo - prostě byla to podřadnější kvalita, ikdyž to vypadá divně, ale co už....nějaký režim byl tomu ukradený). Pak se to otevřelo směrem do řitě, normy se defakto zrušily (zase a furt by se tu nic nedalo dovézt) a kvalita šla totálně do kopru (k lítosti to platilo i pro potraviny). I ta blbá kosa na trávu - buď stará komančská nebo ruská (ta je mimochodem neskutečně odolná, ale blbec ji nenakuje :-D ).
Nyní je vše podřízeno spotřebě a tak to vypadá.... no a my se f tom snažíme tak nějak proplouvat a kupovat to pokud možno lepčí. Né vždy to de....ale snažíme se.

Pokud máš Tome ještě staré vrtáky, jako já, tak ty se nelámou a jedou. Ty nové....je to křehká konzerva a nadávám na ně.
A jestli ste někdo teď nedávno kupovali Makitu, tak kvalita makity šla dolů. Stará makita akuvrtačka - nový motor, nový aku, ale jede futr....to fakt nechápu, bo ta teho odedřela už neskutečně moc a kolikráte se z ní kouřilo u 8-ček vrutů :-DDD .

Takže, buďto si to koupím asik někde v zahraničí za sakra draho nebo si to vyrobím - to de jen o specifický výrobek, právě odbodně jako za komančů, kterého je málo a ne káždý by to potřeboval....není to spotřebák, jako auto, motorky aj.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10643
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od Mira »

Není vrták jako vrták. Pokud sï někdo koupí sadu vrtáků do 100, Kč, tak vrtat nebudou. A na trhu je spousta kvalitních nástrojů. My používáme nástrojecz. Bez problémů. A pokud vrtá vrták, zlomí cokoli. =) Hlavně je třeba vědět co vrtáte a podle toho vybíráte čím vrtáte.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“